NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
praca,
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:19  
Cytuj
Czy Praca po ponad 10h dziennie, i 6,5h w soboty oraz 2 niedziele w miesiącu za 2100 miesięcznie to norma w naszym regionie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:46  
Cytuj
Nie, to nie jest norma. Sprawa nadaje się do PIP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:55  
Cytuj
2100 do reki?co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:57  
Cytuj
dla pracodawcy to standard umiech najlepiej jeszcze na 1/2 etetu

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 23:01  
Cytuj
Nie, to nie jest normalne a twój szef to idiota, który nie rozumie że dobry pracownik to wypoczęty pracownik. Ty czasu na wypoczynek masz za mało. Wiem że nie ma pracy ale to co opisujesz to wyzysk. Dwa dni wolnego w tygodniu powinno być świętymi dniami pracownika, bez telefonów od zjebanych szefów.

Podaj nazwę zakładu. Takich kretynów trzeba napiętnować.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 15 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 12:40  
Cytuj
nie narzekaj bo są osoby które idąc do pracy nie wiedzą o której wrócą,do tego mogą być nawet 3 niedziele w miesiącu za mniej niż 2100 na rękę i to duzo mniej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 12:57  
Cytuj
To o czym piszesz to niewolnictwo. Wymień z nazwy takiego "pracodawcę".

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 13:05  
Cytuj
Andrzejku dwa dni swietego odpoczynku od zjebanych szefow?! To chyba jak jestes "zwyklym" pracownikiem, bo w przypadku kadry kierowniczej, odpowiedzialnej za wyniki pracy np, calego wydzialu to raczej bajka. Tam gdzie spoczywa na tobie odpowiedzialnosc jest wieksza kasa do wziecia, jak chcesz wracac o 15 na hate i miec wyjebane na wszystko to zostaje ci "produkcja" i narzekanie na zarobki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 13:12  
Cytuj
Niestety to norma... Mój mąż ma stanowisko kierownicze. Niby 8h dziennie ale robi po 10,11. Soboty - niedziele wolne ale.. musi być pod telefonem. I gdy wróci do domu po tych 10,11 godzinach to często wisi na telefonie jeszcze ponad godzinę aby raporty zebrać itp. A zarabia lekko ponad 2tys.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 13:14  
Cytuj
jaciek i tu własnie pojawia się to co zwykle. Nie czytasz ale masz dużo do powiedzenia. Odsyłam do pierwszego posta ........ i teraz przeczytaj swój wpis. A ja zapytam co ty pierdolisz? umiech

Po za tym ja nie pisałem o pracy do 15 umiech pisałem o dwóch dniach wolnego w tygodniu.

PeIHa mam podobnie ale to kwestia organizacji. Raporty mozna zebrać smsem. A rano je omówić, świat sie nie zawali.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 13:41  
Cytuj
Andrzejek nikt nie wymieni ci nazwy firmy czy pracodawcy,ludzie chcą mieć prace.Kodeks pracy u większości pracodawców to tylko papier.Ojcowie czy matki pracują aby utrzymać się na wierzchu i nie stracić swojej rodziny.Pracodawcy skrzętnie wykorzystują bezrobocie i nieudolność rządzących i niestety jesteśmy niewolnikami we własnym Kraju.Dobrze,że jest najniższa krajowa 1680 zł.brutto,bo płaciliby jeszcze mniej i twierdzili,że na Twoje miejsce jest dwudziestu czy więcej następnych.Zakłady pracy,w których zatrudnia się niepełnosprawnych właśnie na tej kwocie bazują,chociaż mają dopłaty do tych pracowników w zależności od stopnia niepełnosprawności,teraz jak już zatrudniają to w ogłoszeniach podają iż szukają pracowników z stopniem umiarkowanym(1125 zł.dofinansowanie),a jeszcze lepiej jak ma schorzenie specjalne,"leczy się"u psychiatry to dofinansowanie wynosi 1725 złoty od kwietnia tego roku bez znaczenia czy zwykły zakład czy zakład pracy chronionej.Kończy ci się grupa i nie dostaniesz następnej to i kończy ci się umowa o pracę takie panują zasady z pracownikami niepełnosprawnymi.Wracając do najniższej krajowej to jest ok.1200 zł.na rękę minus podstawowe opłaty 550 mieszkanie,150 zł.miesięcznie prąd i gaz w bloku z termą zostaje 500 złoty na"życie",wikt i opierunek o innych zakupach można pomarzyć.Wnioski wyciągnij sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 15:22  
Cytuj
a co powiecie o tym praca na pół etatu idziesz na rozmowe okazuje sie ze jest to umowa zlecenie po 6 , 7 h dzienie od poniedzialku do soboty i co druga niedziela za 450zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 15:25  
Cytuj
Feniks czyli Ty sie z tym zgadzasz czy nie bo nie zrozumiałem? tak ma być jak opisujesz? Mamy to uznać za normę?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 15:27  
Cytuj
CYTAT
a co powiecie o tym praca na pół etatu idziesz na rozmowe okazuje sie ze jest to umowa zlecenie po 6 , 7 h dzienie od poniedzialku do soboty i co druga niedziela za 450zl


Nie masz żadnych kwalifikacji i/lub zgadzasz sie na wyzysk to podejmujesz tę pracę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 16:13  
Cytuj
Andrzejek nie ja się z tym nie zgadzam,ale życie zmusza wielu tak zatrudnionych do zgadzania się z tym aby utrzymać a raczej mieć jakieś pieniądze na utrzymanie się rodziny.To właśnie dlatego większość tych ludzi siedzi cicho i zgadza się na wszystkie warunki pracodawcy.Polak nie potrafi się zjednoczyć,no chyba tylko pod okupacją lub zaborami i wychodzi z założenia,że jak tobie się uda to ja pójdę za tobą.Moje zdanie jest takie,żeby pracownicy się zjednoczyli i wygarnęli takiemu pracodawcy co im na sercu leży,przecież wszystkich nie zwolni idiotą nie jest,a jakby nawet to ma przegrane w Sądzie Pracy za naruszanie kodeksu pracy i Sądzie Powszechnym za mobbing.Ale niestety musimy się przestać bać takich wyzyskiwaczy i nie wysyłać kogoś jako pierwszego ale iść z nim razem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 16:30  
Cytuj
Feniks zgadzam sie z Tobą. Problem zaczyna sie samym początku. Po co podejmować taką pracę. Egzekwować warunki na jakie sie umówiliśmy.

Driver34 podał przykład. Ktoś kto sie zgodzi na takie warunki nie zarobi, straci zdrowie i nic nie zyska a wiele straci. Zjebany "pracodawca" weźmie kolejną osobę uznając, że tak jest dobrze. Co by sie stało gdyby nikt nie zgodził sie na takie warunki? Co by sie stała jak by pracownicy zachowali sie jak piszesz? Godzimy sie na wyzysk czekając na cud. A ten nie chce przyjść :(


PS:

Nie chcemy podać nazwy "pracodawcy" bo sie dowie i nas wyleje. Skąd sie dowie? Jesteś jedynym pracownikiem? A może jedynym godzącym sie na wyzysk?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 16:39  
Cytuj
Andrzejek tylko to wszystko zaszło za daleko i nie zgadzając się na warunki takiego wyzyskiwacza zostajesz bez środków do życia i Twój problem nie znika,a wręcz się powiększa co może zaowocować wizytą komornika.Teraz miłość i szacunek do drugiego człowieka zastąpiono miłością do pieniądza.
P.S.
Jak myślisz z czego wynika tak duża rotacja w niektórych zakładach pracy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
Niestety to norma... Mój mąż ma stanowisko kierownicze. Niby 8h dziennie ale robi po 10,11. Soboty - niedziele wolne ale.. musi być pod telefonem. I gdy wróci do domu po tych 10,11 godzinach to często wisi na telefonie jeszcze ponad godzinę aby raporty zebrać itp. A zarabia lekko ponad 2tys.


Ile? Czy on ma honor i godność człowieka? Czym on kieruje?
Mój staż pracy 17 miesięcy, stanowisko młodszy specjalista ds. automatyki, elastyczny czas pracy (8h dziennie, mam przyjść do godz. 10), zarobki z łącznie premią i benefitami 7 brutto.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 22:31  
Cytuj
CYTAT
a co powiecie o tym praca na pół etatu idziesz na rozmowe okazuje sie ze jest to umowa zlecenie po 6 , 7 h dzienie od poniedzialku do soboty i co druga niedziela za 450zl


A co mamy mówić ? Jednym opowiada innym nie. Kto chce będzie pracował. Kto nie nie. Proste ? Nad czym tu się rozwodzić ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 00:14  
Cytuj
Jeśli chodzi o nazwę pracodawcy, to sorry ale nie powiem, a chciałabym bardzo. Dopóki nie znajdę czegoś innego(a w naszym regionie jest jak trafić szóstkę w lotka)muszę sie męczyć. Większość z was mnie zrozumie. Poza tym to "gruba ryba" w naszym regionie, po co się narażać. Tacy, za nic mają prawo i pracowników. I może dlatego, jeszcze bardzo długo nie dogonimy innych bardziej rozwiniętych krajów. Zacofanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
Dopóki nie znajdę czegoś innego(a w naszym regionie jest jak trafić szóstkę w lotka)muszę sie męczyć


Męczyć się musisz w pracy ?!
A kto Cie zmusza ? zaklopotany Nie bluźnij !

CYTAT
I może dlatego, jeszcze bardzo długo nie dogonimy innych bardziej rozwiniętych krajów. Zacofanie

To może zamiast tego zmuszania się, weźmiesz się za robotę i przyczynisz się łaskawie w gonitwie ku "bardziej rozwiniętym krajom".
Masz dwie ręce ? Głowę ? Zapuszczaj rybki i hoduj swoją rybę. Ba. Rekina ! Niech pożre wszystkie, nawet najgrubsze ryby. Proste ?
Aaaa jak już Twój rekin będzie pływał, z chęcią (bez zmuszania się) przyjdę do Ciebie do pracy. Poproszę:
- 10 tys na rękę na dobry początek
- co miesięczne premie
- praca jakaś lekka, max 5h / dzień
- i duużo urlopów potluczony
- no i oczywiście gwarancja zatrudnienia na najbliższe 10 lat potluczony
- a spróbujesz mnie wylać, to pożałujesz. Tu na forum onsmaruje Twego rekina. Bo mi się należy !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 10:10  
Cytuj
czortunio po co tak głupio piszesz? A nie lepiej sie szanować i pracować zgodnie z prawem i umową bez wykorzystywania z żadnej strony? ariana nigdzie nie napisała, że chce pracę po 5 godz. na dobę za 10 tysięcy. Po co tak przejaskrawiasz? Co twój wpis wnosi do tematu. Nikt tu nie chce pracy po kilka godzin za kilka tysięcy. Czy dla takich jak ty postępowanie zgodnie z prawem jest niewykonalne. Jeśli tacy jak ty nadal będą w większości to faktycznie długo jeszcze będziemy doganiali rozwiniętą Europę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 10:32  
Cytuj
Czortunio to taki ignorant i nie potrafi zrozumieć,że arianachce pracować ale nie chce być wykorzystywany przez takich jak czortunio.Najlepszym dowodem na to jest to,że mimo wszystko pracuje u takiego wyzyskiwacza żeby mieć jakieś pieniądze,a nie czeka z założonymi rękami na mannę z nieba.Andrzejekczortunioto jest właśnie jaskrawy przykład Polaka,o którym pisałem wyże,nic dodać nic ująć.
P.S.
czortuniouważaj bo jak Twoi pracownicy się zdenerwują to padnie nazwa Twojej firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 11:17  
Cytuj
Andrzejku - Ariana napisała, że pracuje z przymusu ! Znaczy to, że jej pogląd na otaczające zjawiska jest SPACZONY. O czym tu dyskutować, skoro ona "musi się męczyć".

CYTAT
że arianachce pracować ale nie chce być wykorzystywany przez takich jak czortunio


Właśnie ona nie chce ... ona musi ... tylko nie wiem kto ją zmusza :szok: ? Ona musi i jej się należy.

Takie postawy należy piętnować. Przejaskrawiam, by ukazać denność jej rozumowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lis 2014r. 12:03  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku - Ariana napisała, że pracuje z przymusu ! Znaczy to, że jej pogląd na otaczające zjawiska jest SPACZONY. O czym tu dyskutować, skoro ona "musi się męczyć".

CYTAT
że arianachce pracować ale nie chce być wykorzystywany przez takich jak czortunio


Właśnie ona nie chce ... ona musi ... tylko nie wiem kto ją zmusza :szok: ? Ona musi i jej się należy.

Takie postawy należy piętnować. Przejaskrawiam, by ukazać denność jej rozumowania.



Widać,że Twój świat niedawno oderwał się od Andersena i braci Grimm.Takich sytuacji,że ktoś "musi się męczyć" jest wiele w naszym kraju, bo sytuacja ich zmusza. Jak ktoś uczciwie chce się utrzymywać i nie ma pomocy rodziny, to bez wyjazdu za granice musi sięgnąć po kredyt. Nic złego ale patrząc na odsetki względem zarobków już tak kolorowo nie jest,na zachodzie jest dużo łatwiej w tym temacie.

Teraz dajmy jakieś zachwianie w firmie, np: "kryzys" trzeba pracować za komiczne podstawy, a jak nie? "można się zwolnić". Raty trzeba spłacać, opłaty robić na bieżąco, człowiek jeść musi, więc tu masz odpowiedz,że sytuacja ludzi zmusza do takich niedogodności. Nie napiszę o kodeksie pracy itd.bo nawiązuje tu do praktyki, a nie teorii. Nie każdy chce zakładać swoje biznesy, ludzie chcą poprostu uczciwie żyć i pracować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »