NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Unieważnienie wyborów. Protesty obywatelskie.,
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 13:07  
Cytuj
Jak były "wałków" to się składa protest wyborczy ... tylko do kogo jak się i w sądy nie wierzy sciana ... Problem jest jeden nie ma możliwości unieważnienia wyborów ani zmiany prawa wyborczego na wybory przyszłym roku ... Jarek to wie (a przynajmniej powinien) ale ogłupić swoich wyborców trzeba

CYTAT (EDO)
Zwłaszcza wynik z Gdyni budzi ogromny respekt!


Nie wiem czy wiesz kto to jest Janusz Kupcewicz ...niby nie musisz ale sporo ludzi wie i na niego właśnie głosowało

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 13:07  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
Jak były "wałków" to się składa protest wyborczy ... tylko do kogo jak się i w sądy nie wierzy sciana ... Problem jest jeden nie ma możliwości unieważnienia wyborów ani zmiany prawa wyborczego na wybory przyszłym roku ... Jarek to wie (a przynajmniej powinien) ale ogłupić swoich wyborców trzeba


No i nawet jeśli tych prostestów jest dużo to śpiewka jest co 4 lata ta sama: "stwierdzono nieprawidłowości,ale NIE WPŁYNĘŁY ONE NA WYNIK..." Takie to sądy...

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 13:53  
Cytuj
Nenad ...proszę Cię sciana Nagrali w Stalowej jakiegoś kandydata rozdającego swoje wizytówki w dniu głosowania ... gdzieś tam wydano 50 kart bez pieczątek komisji i uznano głosy za nieważne nie z winy głosujących ... jakaś telewizja kablowa wyemitowała spot wyborczy kogoś tam ... zgadzam się chłopie z tobą że są naruszenia i część protestów jest zasadna !! tylko wytłumacz mi jak to się ma mieć do unieważnienia wyborów ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 15:28  
Cytuj
Mnie sie coś zdaje, że na następne wybory w Polsce UE powinna wysłać obserwatorówumiech
Ja bym był wtedy spokojniejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
Nenad ...proszę Cię sciana Nagrali w Stalowej jakiegoś kandydata rozdającego swoje wizytówki w dniu głosowania ... gdzieś tam wydano 50 kart bez pieczątek komisji i uznano głosy za nieważne nie z winy głosujących ... jakaś telewizja kablowa wyemitowała spot wyborczy kogoś tam ... zgadzam się chłopie z tobą że są naruszenia i część protestów jest zasadna !! tylko wytłumacz mi jak to się ma mieć do unieważnienia wyborów ?


Przykładowo ty kandydowałeś i okazuje się,że 50 głosów Ci zabrakło, choć znajomi zagłosowali, a na wywieszonych protokołach masz 10 zamiast 60, chcesz unieważnienia ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 16:19  
Cytuj
CYTAT



Niechęć poprzez oddawanie nieważnego głosu ? Kto ma dość polityki nie idzie wogole ! 10 procent głosujących idzie, pali paliwo,bierze dowód tylko po to by oddać nieważny głos ? Bzdura ! Kopaczowa w niedziele 16 mówiła po 21, ze gratuluje PiS bo oficjalny wynik moze sie zmienić o góra 2 procent, a PSL wzrosło 6 przez tydzień,ciekawe...
Dziwne,ze mapki z głosami nieważnymi pokazują ciagle te same rejony...
Oczywiście mainstreamowe dziennikarzyny powiedzą tylko o awarii systemu informatycznego i dalej,ze Polacy nic sie nie stało...
A jak Bronek miał w noc wyborów stratę 7 procent do Jarka,a rano znów wygrywał...Nawet Niesiołowski chciał emigrować ze strachu...


Andrzejek i Banan przestańcie sie kompromitować tym trzymaniem strony władzy,bo to juz jest żałosne. Wy byście bronili tego wszystkiego chyba nawet jakby wasze głosy sfałszowali, byle tylko Jarka uwalić...


Wszystko to co napisałeś można skomentować w twoim stylu. Bzdura! Są dowody na fałszerstwo? proszę wniosek do sądu. Inaczej to Bzdura na resorach !

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 16:28  
Cytuj
CYTAT


Czyli jak czegoś nie mówią w tv to tego nie ma ? Aha...
Czyli wzrost poparcia przez cztery lata o 50,60 % w wielu wojewodztwach to efekt złości na PO/PIS ?

Dosypywanie kart, dziurawe worki, liczenie z błędami ręczne, przewożenie głosów prywatnymi autami bez eskorty policji, liczenie wszystkiego tydzień to mało, by nie wierzyć w wałki ?
Jak powiedzieć obywatelom,że liczy się każdy,jeden głos ?
Dyrektor Muzeum Powstania głosował z żoną na radną,oboje oddali po 1 głosie, po czym wywieszono,że kandydatka dostała... 1 głos.

Jaki wpływ ma mąż zaufania na to,co dzieje się z kartami przez tydzień ?



Dowody koleżko inaczej to Bzdury, Bzdury i jeszcze raz Bzdury!!!!

A skąd wiadomo, że żona Dyrektora go okłamała? Bzdury!

Głosy z kart zostały policzone w nocy z niedzieli na poniedziałek. Liczenie, które trwało tydzień to sumowanie z protokołów innych komisji obwodowych i przeliczanie na mandaty. Dotyczyło to tylko sejmików. Wybory do rad miast były jedno,mandatowe i wybrańcy są znani od poniedziałku. Naprawdę tego nie pojmujesz czy manipulujesz by uwiarygodnić swoje podejrzenia?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 16:30  
Cytuj
CYTAT

Przykładowo ty kandydowałeś i okazuje się,że 50 głosów Ci zabrakło, choć znajomi zagłosowali, a na wywieszonych protokołach masz 10 zamiast 60, chcesz unieważnienia ?


Dowód, a nie opowieści dziwnej treści. Bzdura!

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 17:36  
Cytuj
CYTAT
Różnica polega na tym, że na Krymie twój komentarz zniknąłby dwie sekundy po napisaniu, a w wolnej Polsce możesz psioczycz, domniemywać, domyślać się ile dusza zapragnie, oceniać i krytykować (bo to nic nie kosztuje a takie fajne).
Uwierz mi, że to spora różnica, bo widzę że młody jesteś.
Zmień to, kandyduj w kolejnych wyborach.


Z tymi komentarzami to masz trochę racji! Czyli jednak dla polski srebro ok? Z drugiej strony jak sobie myślę o tym jak ABW zrobiła nalot na dom twórcy strony Anty-Komor ,to w mojej głowie znowu rodzą się poważne wątpliwości. Co do mojego wieku to sam nie wiem , mam trzydzieści kilka lat(wydaje mi się że to juz sporo) ale mój ojciec zawsze mówi do mnie per "młody". Wiec tak nie rozstrzygając ,wiek jest chyba pojęciem wzglednym. Co do kandydowania w wyborach , nie jest to najgorszy pomysł. Tym bardziej ,że od wielu ,wielu lat tym krajem rządzą ludzie o bardzo ograniczonych horyzontach myślowych (przynajmniej w znacznej większości). Myślę , że kazdy w miarę ogarnięty człowiek potrafiłby rządzić lepiej niż nasze władze. Pomyśle o tym.
A kolega to z jakiej partii ,bo my tu tak już raczej wszyscy z jakimiś poglądami? Oprócz Banana jemu się tylko wydaje ,że ma jakieś poglądy.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
A kolega to z jakiej partii ,bo my tu tak już raczej wszyscy z jakimiś poglądami? Oprócz Banana jemu się tylko wydaje ,że ma jakieś poglądy.


Napisał to ktoś co pisał o sprawdzaniu wiarygodności wyboru niejakiego Lucjusza a jednocześnie sławi imię Jarosława zbawiciela ... świętego Antoniego M. ze Smoleńska i w trójcy jedynego prawdziwego pana Rydzyka zaklopotany

widzę walka w głowie trwa nadal ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 20:47  
Cytuj
Skąd tyle głosów nieważnych?
To proste, głosuję na prezydenta, burmistrza, wójta a wszelakie rady mam w du**e i wrzucam pustą kartkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A kolega to z jakiej partii ,bo my tu tak już raczej wszyscy z jakimiś poglądami? Oprócz Banana jemu się tylko wydaje ,że ma jakieś poglądy.


Napisał to ktoś co pisał o sprawdzaniu wiarygodności wyboru niejakiego Lucjusza a jednocześnie sławi imię Jarosława zbawiciela ... świętego Antoniego M. ze Smoleńska i w trójcy jedynego prawdziwego pana Rydzyka zaklopotany

widzę walka w głowie trwa nadal ok


Bananie , walka w mojej głowie toczy się cały czas! Ciągle myślę , analizuję ,czytam i wyciągam wnioski! W Twojej głowie martwa cisza i ciężko o jakiekolwiek dywagacje! Ale co do tego Rydzyka to już przesadziłeś . Słyszałem ,że ma być pierwszym w historii Kościoła wyniesionym na ołtarze za żywota. Weź mu odpuść ,żeby Cię nie suspendował! Chociaż za nienawiść w stosunku do bliźnich swoich , Jarosława i Antoniego, jako deklaratywny katolik i tak możesz ponieść surowe konsekwencje! Jakby co to tłumacz się swoim imbecylizmem. Podobno niektóre kanony prawa kanonicznego mówią ,że człowiek niedomagający psychicznie może uniknąć kary kościelnej za określone działania! Ja na Twoim miejscu celowałbym właśnie w taką linię obrony! Nawet mogę poświadczyć jakby co , zbierzemy kilka Twoich postów i będzie jak znalazł! Co Ty na to?


Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 21:44  
Cytuj
Andrzejek dalej zakłamując rzeczywistość, potrzebujesz dowodów ? 10 procent głosujących idzie tylko po to,by oddać nieważny głos,który politycy i tak maja gdzieś, bo czy ktoś nie pójdzie na wybory czy odda nieważny i tak im wisi..


Do jakiego sadu ? Żeby stwierdził,ze owszem były nieprawidłowości,ale nie wpłynęły na wynik ?
Człowieku ty naprawde wierzysz,ze PSL przez 4 lata zyskał tylu zwolenników ? W wielu miastach były nieprawidłowości,a ty wierzysz w uczciwość wyborów ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 22:30  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek dalej zakłamując rzeczywistość, potrzebujesz dowodów ? 10 procent głosujących idzie tylko po to,by oddać nieważny głos,który politycy i tak maja gdzieś, bo czy ktoś nie pójdzie na wybory czy odda nieważny i tak im wisi..


Do jakiego sadu ? Żeby stwierdził,ze owszem były nieprawidłowości,ale nie wpłynęły na wynik ?
Człowieku ty naprawde wierzysz,ze PSL przez 4 lata zyskał tylu zwolenników ? W wielu miastach były nieprawidłowości,a ty wierzysz w uczciwość wyborów ?



Andrzejek wierzy bo kocha! Kochał Tuska , teraz kocha panią premier Kopacz ( która jest taka stanowcza ,że nie zakupiła szczepionek na AH1N1). . Nie ugięła się przed koncernami farmaceutycznymi , przed świrem Kaczyńskim też się nie ugnie!Potem w Smoleńsku , osobiście przekopywała teren katastrofy , podobno nawet swoją saperką darła metrowe dziury! Ruscy to ją nawet chcieli zatrzymać u siebie , koparka Białoruśka za nią nie nadążała! Więc jak teraz pani premier , mówi ,że Kaczyński , chce zniszczyć demokrację to Andrzejek wierzy pani premier! W końcu jak za PO przyjdzie PiS , to od razu wprowadzą prawo koraniczne i zlikwidują TVN!

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 22:43  
Cytuj
Co ja na to ... niestety nie mogę Ci napisać dosłownie więc postaram się do prostego człowieka napisać prosto ...

Moja wiara nie pozwala mi nienawidzić ... nie pozwala też kłamać np. nie napisze do osoby która straciła jedno oko i ja o tym wiem... Ale masz ładne oczy ... bo raz że to nieprawda a dwa że może nie być potraktowane jako komplement wręcz odwrotnie ... Podobnie nie powiem jak naucza wasz "zbawiciel" że czarne jest białe ... to tyle odnośnie tej nienawiści

Teraz inna sprawa o której może nie powinienem pisać no ale pozwolę sobie na chwile prywaty ...założyłem się z synem o dużą pakę Hot Wheelsów ... On mówi że nasz piesek szybciej nauczy się cytować na tym forum niż ty ... ja mówi że nasz piesek jest mądry zna sporo sztuczek ale jednak ty będziesz szybszy ... wierze że mnie nie zawiedziesz !!

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2014r. 23:48  
Cytuj
CYTAT
Co ja na to ... niestety nie mogę Ci napisać dosłownie więc postaram się do prostego człowieka napisać prosto ...

Moja wiara nie pozwala mi nienawidzić ... nie pozwala też kłamać np. nie napisze do osoby która straciła jedno oko i ja o tym wiem... Ale masz ładne oczy ... bo raz że to nieprawda a dwa że może nie być potraktowane jako komplement wręcz odwrotnie ... Podobnie nie powiem jak naucza wasz "zbawiciel" że czarne jest białe ... to tyle odnośnie tej nienawiści

Teraz inna sprawa o której może nie powinienem pisać no ale pozwolę sobie na chwile prywaty ...założyłem się z synem o dużą pakę Hot Wheelsów ... On mówi że nasz piesek szybciej nauczy się cytować na tym forum niż ty ... ja mówi że nasz piesek jest mądry zna sporo sztuczek ale jednak ty będziesz szybszy ... wierze że mnie nie zawiedziesz !!



Nie czaję o co Ci chodzi z tymi oczami , sugerujesz mi coś czy pieprzysz jak zwykle bez ładu i składu?! Wysnuwasz teorie zupełnie tak abstrakcyjne jak eksperci Macierewicza, może byś do nich dołączył? Chociaż jak się tak trochę z Tobą droczę , to z dwojga złego wolałbym nie mieć oka niż ani jednej szarej komórki pod kopułą! Takie życie chyba nie jest zbyt łatwe , nieprawdaż?
Co do tej nienawiści to perfidnie kłamiesz : nie raz ani nie dwa pisałeś okropne rzeczy o Antku albo o Jarku. I teraz co wypierasz się tych wszystkich wymiocin , które z siebie wyrzygałeś?
Co do sztuczek , to sam nie wiem, mówią ,że pies upodabnia się do swego pana. Jeśli tak jest to nauka różnych sztuczek w przypadku Twojego to może być "droga przez mękę".
Z tym cytowaniem , to masz sporo racji ! Cytowanie tych Twoich nonsensownych postów mnie też trochę uwiera. No ale nic nie poradzę , tyle rozrywki ile mi dostarczasz , zabija skutecznie moje poczucie niesmaku!

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 08:43  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek dalej zakłamując rzeczywistość, potrzebujesz dowodów ? 10 procent głosujących idzie tylko po to,by oddać nieważny głos,który politycy i tak maja gdzieś, bo czy ktoś nie pójdzie na wybory czy odda nieważny i tak im wisi..


Do jakiego sadu ? Żeby stwierdził,ze owszem były nieprawidłowości,ale nie wpłynęły na wynik ?
Człowieku ty naprawde wierzysz,ze PSL przez 4 lata zyskał tylu zwolenników ? W wielu miastach były nieprawidłowości,a ty wierzysz w uczciwość wyborów ?


Kolego Nenad ty również zakłamujesz rzeczywistość. Są naruszenia które maja wpływ na wynik i są takie które tego wpływu nie mają. Banan już ci to tłumaczył ale nie łapiesz i dalej zakłamujesz rzeczywistość. Piszesz BZDURY bez dowodów..

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 08:45  
Cytuj
CYTAT


Andrzejek wierzy bo kocha! Kochał Tuska , teraz kocha panią premier Kopacz ( która jest taka stanowcza ,że nie zakupiła szczepionek na AH1N1). . Nie ugięła się przed koncernami farmaceutycznymi , przed świrem Kaczyńskim też się nie ugnie!Potem w Smoleńsku , osobiście przekopywała teren katastrofy , podobno nawet swoją saperką darła metrowe dziury! Ruscy to ją nawet chcieli zatrzymać u siebie , koparka Białoruśka za nią nie nadążała! Więc jak teraz pani premier , mówi ,że Kaczyński , chce zniszczyć demokrację to Andrzejek wierzy pani premier! W końcu jak za PO przyjdzie PiS , to od razu wprowadzą prawo koraniczne i zlikwidują TVN!


Kolejny typ od wiary i cudów? Opisujesz chyba siebie koleżko. szkoda słów umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 08:55  
Cytuj
Edo z aparatczykami się nie gada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 09:32  
Cytuj
CYTAT
Edo z aparatczykami się nie gada.


A tu się z Tobą nie zgodzę ! Wyszydzanie tych aparatczyków , to teraz moje drugie hobby!
A teraz coś z innej beczki , znalezione na fejsie:

Banan ,czy wiesz co to jest paradoks historii?

Demokracji w Polsce, przed postsolidarnościową PO broni postsolidarnościowy zamordysta Kaczor w sojuszu z postbolszewikiem Millerem.smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 11:16  
Cytuj
A propos braku dowodów wg Andrzejka do przemyślenia:



Paweł Kowal: 15 problemów z wyborami


Lekceważenie i pomniejszanie uchybień wyborczych, szczególnie przez polityków i sędziów rujnuje wizerunek Polski jako demokratycznego kraju - uważa Paweł Kowal. Wzywanie do milczenia w tej sprawie nazywa "skrajną nieodpowiedzialnością". Przypomina przy tym, że Polska często występuje na arenie międzynarodowej jako arbiter w wyborach w różnych krajach, dlatego sama powinna dać przykład profesjonalnego badania wszelkich wątpliwości.


W sobotę późnym wieczorem PKW podała wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. Jak się okazało, PO zwyciężyło w ośmiu województwach, PiS - w sześciu, a PSL - w dwóch. W skali kraju PO uzyskała 179 mandatów, PiS - 171, PSL - 157. Procentowo najwięcej głosów oddano jednak na PiS - 26,85 proc., PO miała 26,36 proc., a PSL uzyskało 23,68 proc.

Jak poinformowała PKW, w skali kraju, w wyborach samorządowych na wszystkich szczeblach oddano 9,76 proc. głosów nieważnych. Dla porównania w 2010 r. było 7,89 proc. nieważnych głosów.



Zamieszanie wokół wyników wyborów spowodowała awaria systemu komputerowego.


Należy przystąpić do debaty nad nowelizacją Kodeksu wyborczego - mówił były prezes TK Andrzej Zoll po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Obecny szef Trybunału Andrzej Rzepliński dodał, że rozmowa dotyczyła również nowego...


"Ze względu na dobro publiczne sprawa wszelkich wątpliwości wymaga nagłaśniania, żeby nie powstało wrażenie, że jakieś naruszenia, politycy i liderzy opinii ukrywają przed opinią publiczną" - pisze Paweł Kowal na swoim bloku w salon24.pl. Zastrzega, że na tym etapie nie da się rozstrzygnąć, czy naruszenia są celowym działaniem, czy wynikają np. z bałaganu.

Kowal w oparciu o - jak zaznacza - "udokumentowane przez dziennikarzy doniesienia medialne" wymienia 15 problemów.

1. Brak niektórych komitetów/partii na kartach do głosowania

Zdaniem Kowala konieczna jest ocena skali rzeczywistej, bo "część wyborców mogła nie zwrócić uwagi na brak i nie zagłosować na kogo chciała". Przypomniał, że podobne błędy wystąpiły już w 2011 roku. Kowal pyta, czy od tego czasu PWK zrobiło coś, by je zniwelować.

2. Przerywanie liczenia

Kowal uważa, że konieczne jest m.in. ustalenie, czy komisje pracowały w pełnym składzie podczas liczenia i czy w trakcie przerw karty były należycie przechowywane i zabezpieczone przed osobami nieuprawnionymi.

3. Liczba nieważnych głosów

Kluczowe jest - zdaniem Kowala - ustalenie większej w porównaniu do poprzednich lat liczby głosów nieważnych. "Jeśli przyczyna leżała po stronie PKW, tym bardziej trzeba ocenić, czy nie ma potrzeby powtórki -szczególnie, że PKW najwyraźniej ignorowała problem" - pisze.

4. Wyrywkowe sprawdzenie frekwencji

Chodzi szczególnie o miejsce w miejsca, gdzie zanotowano jej - jak określa Kowal - "nienaturalne zwyżki".

5. Zmiana formuły karty do głosowania wyraźnie opisanej w ustawie na książeczkę/broszurę

Kowal podkreśla, że jest nieścisłość przepisu, który określa konieczność stworzenia kart do głosowania dla niewidomych. "Pytanie, czy karty dla niewidomych nie powinny mieć innego formatu?" - zastanawia się były europoseł.

6. Nadmiernie długie oczekiwanie na wyniki

7. Wypowiedzi szefów sądów i Trybunału Konstytucyjnego rozstrzygające co do oceny przebiegu wyborów w trakcie trwania procesu liczenia głosów

"Na podstawie jakiego materiału (protokoły, karty do głosowania) są formułowane definitywne sądy co do ważności lub nie wyborów?" - zastanawia się Kowal. Jego zdaniem "rozstrzygające" opinie są raczej dla polityków rządu i opozycji niż dla sędziów PKW w czasie trwania wyborów.

8. Niesprawność systemu elektronicznego i jego udział w procesie podliczania głosów


9. Pomyłki w podawaniu wyników na stronie PKW.

10. Zgoda PKW na wejście postronnych osób w trakcie sumowania głosów w Warszawie


Chodzi o wydarzenia z 20 listopada, gdy do siedziby PKW wtargnęło kilkanaście osób, które wcześniej protestowały przed budynkiem. Wcześniej komisja zapraszała delegację pikietujących.

11. Poprawianie protokołów

"Fakt, że pomyłki były bez złej woli nie przekreśla w procesie wyborczym ich znaczenia dla całości - jeśli ich skala była duża" - pisze Kowal. Dodaje, że jest to jeden z najbardziej "drażliwych" etapów procesu wyborczego.

12. Poradnik dla członków komisji wyborczych i innych uczestniczących w procesie

Zdaniem Kowala należy sprawdzić, czy został przygotowany i dostarczony do wszystkich zainteresowanych. "Chodzi o jednolite informacje dla wszystkich uczestników procesu wyborczego, jak reagować na sytuacje kryzysowe, kto ma prawo być przy liczeniu, jak dostarczać protokoły pomiędzy kolejnymi szczeblami komisji" - pisze.

13. Czy zabezpieczono policzone karty, w tym te z unieważnionymi głosami?

14. "Znikające głosy"

Kowal przypomina informacje podane przez TVN o głosach zakonnica z Krakowa, które nie znalazły się w protokołach. "Problem w tym, ze ten błąd można wykazać wyłącznie w przypadku kandydatów, którzy dostali mało głosów - mniej niż wyborców, którzy publicznie deklarują, że na nich głosowali" - podkreśla.

15. Instrukcje kryzysowe

"Czy wysyłano jasne dla użytkowników i jednoznaczne instrukcje, co robić z liczeniem głosów, gdy system elektroniczny przestaje działać. Czy była jednolita instrukcja dla wszystkich komisji?" - pyta Kowal i podkreśla, że tylko taki mechanizm pozwala ocenić, czy komisje prawidłowo reagowały na kryzys.

Paweł Kowal na swoim blogu podkreśla, że powyższe wątpliwości dotyczą tylko części procesu wyborczego, czyli głosowania, naliczania i sumowania głosów. Podkreśla, że pominął m.in. przypadki kupowania głosów, o których informowały media

"Podsumowując: wybory są jak gabinet stomatologiczny. Trudno z góry stwierdzić czy i z jakiego powodu doszło do zakażenia pacjentów, ale można powiedzieć jakie zachowania temu sprzyjają (brud, brak procedur higienicznych itd). Nawet jeśli brak higieny u stomatologa nie jest jego działaniem z premedytacją, to ponosi on winę ze względu na stworzenie ryzyka - tego (...) nie rozumieją prezes TK, liczni politycy. A statystycznie błędy i tak muszą się zdarzać, nawet u najlepszego dentysty" - podsumowuje Kowal.

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 11:31  
Cytuj
Edo ten kurdupel już kiedyś was ogłupił że on stoi tam gdzie kiedyś (Ch... wie gdzie to było ale mniejsza) oni/ja tam gdzie ZOMO ... Kiedyś ktoś zrobił demonstracje o zaprzestanie bezczeszczenia krzyża (ja to tak odbieram nazywaj to sobie po swojemu) na Krakowskim Przedmieściu ... kiedyś ktoś w tym samym czasie zorganizuje manifestacje co PiS i wtedy będą jaja cool girl

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 11:34  
Cytuj
Do sądów w całym kraju zaczynają wpływać protesty wyborcze związane z nieprawidłowościami w wyborach samorządowych. Zgodnie z prawem to sądy mogą zdecydować o ich ewentualnym unieważnieniu i powtórzeniu.

Sześć protestów wyborczych trafiło do poniedziałku do sądów okręgowych w Warszawie. Protest złożył m.in. dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski z żoną. Jak wcześniej tłumaczył, oboje zagłosowali na kandydatkę, która według protokołu komisji dostała jeden głos.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie ds. Cywilnych Katarzyna Kisiel poinformowała PAP, że do tej pory do tego sądu trafiły cztery protesty wyborcze.

Rzecznik sądu poinformował PAP, że protest wniesiony przez Ołdakowskich dotyczy „(…) oddania głosu na kandydatkę do sejmiku województwa mazowieckiego Urszulę Małgorzatę Juhanowicz, a w szczególności (…) sposobu liczenia głosów i ustalenia wyników głosowania”. Sąd wezwał wnioskodawców do uzupełnienia braków formalnych protestu w terminie tygodniowym pod rygorem zwrotu protestu.

Kolejny protest dotyczy wyborów samorządowych na terenie - jak zostało to wskazane - „województwa warszawskiego”. Protest dotyczy działania Państwowej Komisji Wyborczej oraz Krajowego Biura Wyborczego. Sąd wezwał wnioskodawcę do uzupełnienia braków formalnych wniosku.

Jeszcze inny protest - „w przedmiocie powtórzenia wyborów samorządowych na terenie miasta stołecznego Warszawy” - pozostawiono bez dalszego biegu.

Czwarty protest, wniesiony w sprawie nieprawidłowości podczas wyborów do rady gminy Leoncin, zostanie rozpoznany 9 grudnia.

Jak powiedziała PAP Joanna Adamowicz z sekcji prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, dotychczas do tego sądu wpłynęły dwa protesty w związku z wyborami. W obu przypadkach sąd wezwał do uzupełnienia braków formalnych w tych wnioskach.

Dopiero po ich uzupełnieniu zapadną dalsze decyzje

— dodała.

Gdańsk

Do gdańskiego sądu okręgowego wpłynął w poniedziałek jeden protest wyborczy, w którym prywatna osoba informuje o nieprawidłowościach w pracy dwóch komisji wyborczych i na tej podstawie domaga się unieważnienia wyborów. Sąd odesłał wniosek do uzupełnienia.

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski, protest dotyczy komisji w okręgach 20 i 21 działających w miejscowości Żelistrzewo (Pomorskie, powiat pucki). Autor protestu napisał w nim m.in., że w pracy tych komisji miały miejsce nieprawidłowości związane z wydawaniem kart do głosowania i zabezpieczeniem ich przy przekazywaniu do gminnej komisji.

Adamski poinformował też, że - według wnioskodawcy -nieprawidłowości polegały na wydawaniu wyborcom po dwa komplety kart do głosowania, przy czym niektóre otrzymujące podwójne komplety osoby, miały „nie podpisywać się w spisie wyborców i nie potwierdzać odbioru kart do głosowania”.

Według autora protestu komisje „niewłaściwie zabezpieczyły protokoły”, a przed wejściem do jednej z komisji startująca w wyborach osoba miała wręczać wyborcom pieniądze.

Powołując się na te nieprawidłowości autor skargi, zażądał unieważnienia wyborów.

Jak poinformował Adamski, we wniosku były jednak błędy formalne i sąd zwrócił protest skarżącemu do uzupełnienia. Rzecznik wyjaśnił, że sąd poprosił m.in. o wskazanie numerów PESEL i innych danych niektórych osób wspomnianych w proteście, a także o złożenie samego wniosku z odpowiednią liczbą odpisów. Wyborca ma do końca tygodnia czas na uzupełnienie wniosku. Jeśli to zrobi, to z kolei sąd ma 30 dni na rozpoznanie sprawy.

Świętokrzyskie

Do poniedziałkowego popołudnia do Sądu Okręgowego w Kielcach wpłynęły dwa protesty, dotyczące przebiegu głosowania w wyborach samorządowych 16 listopada w województwie świętokrzyskim.

Jak poinformował PAP rzecznik sądu Marcin Chałoński, pierwszy z protestów do biura podawczego instytucji złożył mieszkaniec Kielc.

Informuje on w piśmie, że w jednej z miejskich obwodowych komisji wyborczych oddał głos na określonego kandydata, a z protokołu komisji sporządzonego po głosowaniu wynika, że wskazany przez niego kandydat, nie otrzymał żadnego głosu.

Nie sprecyzowano o jakiego kandydata chodzi - z jakiego komitetu i w jakich wyborach. To będzie musiał ustalić sąd

— tłumaczył Chałoński.

Drugi z protestów późno po południu trafił do sądu drogą listową. Złożyła go jedna osoba i dotyczy Ostrowca Świętokrzyskiego. Szczegóły pozwu będą znane we wtorek.

Do tej pory protestów dotyczących wyborów samorządowych, przeprowadzonych na trenie woj. świętokrzyskiego nie złożyli przedstawiciele żadnego z komitetów, uczestniczących w głosowaniu.

Pomorze Zachodnie

Pięć protestów wyborczych, związanych z przebiegiem głosowania w wyborach samorządowych na Pomorzu Zachodnim, zarejestrowano w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Protesty złożyli głównie pojedynczy wyborcy lub kandydaci.

Jak powiedział PAP rzecznik sądu Tomasz Szaj, do poniedziałkowego południa w sądzie zarejestrowano pięć protestów wyborczych. Dodał jednak, że cały czas napływają nowe i trwa ich rejestracja.

Do tej pory złożyli je w większości wyborcy bądź sami kandydaci. Tylko w jednym przypadku autorem wniosku był komitet wyborców. Protesty dotyczą zarzutów w sprawie przebiegu głosowania w Pyrzycach, Golczewie, Stargardzie Szczecińskim i Resku.

W przypadku Pyrzyc złożono dwa protesty w jednej sprawie. Dotyczą one dwóch głosów nieuznanych przez komisję z powodu „zbyt grubego, wielokrotnie skreślanego znaku X”. Według składających protest, komisja uznała oba głosy za nieważne, a miały one zadecydować o wyborze kandydata do rady gminy.

Komitet wyborców z Golczewa wniósł natomiast szereg zarzutów do różnych komisji dotyczących błędów w liczeniu głosów.

Wyborca ze Stargardu Szczecińskiego zaprotestował, bo - jak twierdzi - oddał na jednego z kandydatów głos, co nie znalazło odzwierciedlenia w protokole z głosowania.

W Resku protest dotyczy różnicy jednego decydującego o wyborze głosu - złożono wniosek o ponowne przeliczenie głosów z powodu możliwej pomyłki komisji.

Podlaskie

Do Sądu Okręgowego w Łomży (Podlaskie) protest wyborczy złożył mężczyzna, który przegrał 12 głosami na radnego w gminie Piątnica. Uzasadnia, że to wina nieostemplowania 51 kart do głosowania na 271 wydanych w dniu wyboru w jego okręg - informuje sąd,

Protest wyborczy wpłynął do sądu w poniedziałek - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Jan Leszczewski.

Sędzia powiedział, że zdaniem tego mężczyzny podczas wyborów w jednomandatowym okręgu nr 13 w gminie Piątnica wydano 51 nieostemplowanych kart do głosowania przez obwodową komisję wyborczą. Jak dodał, tym samym karty były nieważne.

Zdaniem kandydata wśród tych nieostemplowanych kart mogły znajdować się głosy wskazujące na jego kandydaturę na radnego, w związku z tym uważa, że jest uprawniony do tego, aby złożyć protest wyborczy

— podkreślił sędzia.

Sprawa ma być rozpatrywana 17 grudnia przez sąd okręgowy.

Leszczewski dodał, że podobny protest był złożony w poprzednich wyborach, a dotyczyła wyborów do rady gminy Stawiski. Dodał, że wtedy stwierdzono nieważność wyborów i były one powtórzone.

Płock

Siedem protestów wyborczych, związanych z przebiegiem głosowania w wyborach samorządowych na północnym Mazowszu, wpłynęło w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Płocku. To pierwsze protesty zgłoszone w tamtejszym sądzie po wyborach 16 listopada.

Protesty dotyczące zarzutów w sprawie przebiegu głosowania wpłynęły z Płocka, Sierpca, a także z Działdowa, Glinojecka i Żuromina - poinformowała PAP rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

W przypadku Płocka złożony protest dotyczy zamkniętego obwodu głosowania w tamtejszym Zakładzie Karnym.

Osadzony postuluje unieważnienie tam wyborów, wskazując, iż nie było go na liście uprawnionych do głosowania

— powiedziała PAP Wiśniewska-Bartoszewska.

Inny protest dotyczy wyborów do rady gminy Sierpc w miejscowości Dziembakowo, gdzie jedna z kandydatek, która ostatecznie została wybrana na radną, miała dopuścić się przestępstwa kupowania głosów wyborczych.

Do protestu w tej sprawie dołączone jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, skierowane do Prokuratury Rejonowej w Sierpcu

— dodała rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego.

Protest wyborczy z Żuromina obejmuje z kolei wniosek o kontrolę przebiegu głosowania w jednej z obwodowych komisji wyborczych, znajdującej się w tamtejszym zespole szkół. Według składającej protest, duża liczba głosów nieważnych, mogła wynikać m.in. z tego, że w komisji tej listy kandydatów poszczególnych komitetów wyborczych do rady powiatu nie były zszyte - „były luźno ułożone, fruwały” - co sprawiało, że trudno było, jak oceniła autorka skargi, odnaleźć w wykazie konkretną osobę.

W proteście z Działdowa autor opisuje natomiast nieprawidłowości w przebiegu głosowania, które jego zdaniem, miały miejsce we wszystkich okręgach wyborczych tego powiatu. Zarzuty dotyczą m.in. karty do głosowania do rady powiatu, która miała formę książeczki, przez co - w opinii wnoszącego protest - „dawała fory partii z numerem jeden”. W ocenie skarżącego, w głosowaniu do rady powiatu powinna być jedna, przejrzysta karta, zawierająca wykaz wszystkich komitetów wyborczych.

W tym samym proteście, autor wskazuje, że w lokalach obwodowych komisji wyborczych nie było wystarczającej liczby miejsc do głosowania, co w efekcie naruszyło prawo do jego tajności i jednocześnie było przyczyną zaginięcia 22 kart do głosowania oraz, że w lokalach tych nie było instrukcji, jak należy głosować, a w związku z tym osoby starsze, niezorientowane w tej procedurze, mogły w sposób niewłaściwy oddawać głosy, a to z kolei, według skarżącego, dało dużą liczbę głosów nieważnych.

Protest zawiera postulat ponownego przeprowadzenia na terenie powiatu działdowskiego wyborów do rady powiatu

— zaznaczyła Wiśniewska-Bartoszewska.

W przypadku Glinojecka wpłynęły trzy protesty wyborcze, które dotyczą wyborów do rady miasta w jednym z okręgów oraz wyborów burmistrza. Protesty wspominają m.in. o nietrzeźwości członka jednej z obwodowych komisji wyborczych podczas ustalania wyników wyborów, niewłaściwym sposobie liczenia głosów oraz o przypadkach agitacji w trakcie głosowania.

Dolnośląskie

Do sądów okręgowych na Dolnym Śląsku wpłynęło do tej pory kilkanaście protestów wyborczych. Złożyły je osoby prywatne - wynika z informacji zebranych przez PAP.

Osiem protestów wyborczych wpłynęło do tej pory do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Wszystkie zostały złożone przez osoby prywatne - poinformowano PAP w biurze prasowym tego sądu.

Do Sądu Okręgowego w Świdnicy wpłynęły zaś trzy protesty wyborcze, związane z przebiegiem głosowania w wyborach samorządowych.

Wszystkie muszą być uzupełnione, ponieważ mają braki formalne

— powiedziała PAP rzeczniczka tego sądu, sędzia Agnieszka Połyniak.

Według rzecznika Sądu Okręgowego w Legnicy, sędziego Jarosława Halikowskiego, do tamtejszego sądu zostały złożone dwa protesty wyborcze.

Jeden dotyczy korupcji wyborczej w okręgu górowskim, chodzi o kupowanie głosów za alkohol, drugi zaś głosowanie do Rady Miasta Złotoryja. Według wnioskodawcy nieprawidłowości miały tam dotyczyć m.in. liczenia głosów nieważnych

— powiedział sędzia.

PAP nie udało się ustalić, ile protestów wyborczych wpłynęło do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Podkarpacie

Do czterech sądów okręgowych na terenie woj. podkarpackiego do godzin popołudniowych w poniedziałek wpłynęło łącznie 12 protestów wyborczych. Większość z nich została złożona przez lokalne komitety wyborcze - wynika z informacji zebranych przez PAP.

Najwięcej, bo 9 protestów wyborczych wpłynęło do tej pory do Sądu Okręgowego Krośnie. Z informacji podanych przez rzecznika tamtejszego sądu Artura Lipińskiego wynika, że protesty dotyczą np. niewielkich różnic w liczbie głosów na kandydatów z konkurencyjnych komitetów do Rady Miasta Sanoka.

W niektórych przypadkach różnica wyniosła kilka-kilkanaście głosów, a w jednym wypadku tylko jeden głos; było też dużo głosów nieważnych, stąd żądanie powtórzenia liczenia głosów.

Inny protest złożony do krośnieńskiego sądu dotyczy tego, że przewodnicząca komisji w jednym z okręgów była pijana i interweniowała policja, a ponadto przebywały tam osoby postronne.

Protestujący w związku z tym żąda unieważnienia wyborów. W jeszcze innym wypadku protest dotyczy liczby kart znajdujących się w urnie - miało ich być według zawiadamiającego - o jedną więcej niż kart wydanych przez komisję. Ponadto zawiadamiający otrzymał o jeden głos mniej niż jego kontrkandydat do rady gminy Brzyska.

W jeszcze innym wypadku kandydat do rady gminy Dukla otrzymał o wiele mniej głosów, niż wynikało to z jego rozmów z głosującymi po wyborach. Zgłaszający domaga się zatem ponownego przeliczenia głosów.

Natomiast po jednym proteście wpłynęło do sądów okręgowych w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Jak poinformował PAP rzecznik tarnobrzeskiego sądu Zygmunt Dudziński protest złożyła osoba podająca się za pełnomocnika lokalnego komitetu wyborczego. Zawiadomienie dotyczyło wydawania wyborcom niewłaściwych kart do głosowania.

Chodzi o to, że mieszkańcy dwóch ulic w Zbydniowie dostali niewłaściwe karty do głosowania, na których byli kandydaci z innego okręgu wyborczego. Głosujący z okręgu nr 2 otrzymali karty z nazwiskami kandydatów, na których powinni głosować wyborcy z okręgu nr 3, a wyborcy z okręgu nr 3 otrzymali karty, które miały trafić do głosujących w okręgu nr 2.

Dudziński dodał, że według zawiadamiającego taka zamiana spowodowała, że część wyborców się zniechęciła i nie wzięła udziału w głosowaniu. Sąd zwrócił się do wójta gminy Zaleszany o udostępnienie całości dokumentacji związanej z wyborami, oraz do przewodniczących komisji nr 2 i 3 o udzielenie w ciągu tygodnia pisemnej odpowiedzi na protest.

Z kolei w Rzeszowie - jak poinformowała rzeczniczka tamtejszego sądu Marzena Ossolińska-Plęs - jeden z wyborców z podrzeszowskiego Tyczyna domaga się sprostowania informacji dotyczących wykształcenia kandydata na burmistrza miasta, unieważnienia wyborów oraz wstrzymania kandydatowi biernego prawa wyborczego. W swoim proteście wyborca wytyka kandydatowi na burmistrza Tyczyna (który dostał się do II tury), że już kiedyś sąd udowodnił mu splagiatowanie pracy licencjackiej w wyniku czego radni wygasili mu mandat burmistrza. A tymczasem w tej kampanii kandydat chwalił się, że ma wyższe wykształcenie.

Protest, który wpłynął do przemyskiego sądu złożony przez pełnomocnika jednego z lokalnych komitetów wyborczych dotyczy wydawania w kilku komisjach obwodowych kart do głosowania bez potwierdzenia tożsamości wyborców.

Olsztyn i Elbląg

Do sądów okręgowych w Olsztynie i Elblągu wpłynęło już 13 protestów dotyczących wyborów samorządowych. Większość wniosków zawierała braki formalne i sądy wezwały ich autorów do poprawek - poinformowali PAP rzecznicy tych sądów.

Do olsztyńskiego sądu wpłynęło 10 protestów wyborczych, z czego 8 w poniedziałek. Rzecznik prasowa tego sądu sędzia Agnieszka Żegarska poinformowała PAP, że wszystkie wnioski „dotyczą uchybień mających wpływ na ważność wyborów”.

Zarzuty w nich podnoszone dotyczą m.in. liczenia głosów

— powiedziała sędzia Żegarska i dodała, że żaden termin rozpoznania tych wniosków nie został jeszcze wyznaczony.

Wiele wniosków zawiera błędy formalne i wnioskodawcy zostali wezwani do ich uzupełnienia

— przyznała .

Do sądu okręgowego w Elblągu wpłynęły dotąd 3 wnioski - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa sędzia Dorota Zientara. Jeden z nich dotyczy wyboru radnego w miejscowości Biskupiec pod Elblągiem - dodała.

Dwie osoby ubiegające się o mandat radnego otrzymały taką samą liczbę głosów i zorganizowano losowanie. W ocenie osób składających wiosek losowanie to było źle zorganizowane, bo nie powiadomiono o nim przedstawicieli komitetów wyborczych

— wyjaśniła sędzia Zientara. Przyznała, że wnioski złożone w elbląskim sądzie także zawierają błędy formalne i osoby je składające zostały wezwane przez sąd do ich uzupełnienia.

Radom i Płock

Siedem protestów wyborczych, związanych z przebiegiem głosowania w wyborach samorządowych, wpłynęło w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Płocku. Do sądu w Radomiu zostały złożone trzy takie protesty.

Protesty dotyczące zarzutów w sprawie przebiegu głosowania wpłynęły z Płocka, Sierpca, a także z Działdowa, Glinojecka i Żuromina - poinformowała PAP rzeczniczka Sądu Okręgowego w Płocku Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

W przypadku Płocka złożony protest dotyczy zamkniętego obwodu głosowania w tamtejszym zakładzie karnym.

Osadzony postuluje unieważnienie tam wyborów, wskazując, iż nie było go na liście uprawnionych do głosowania

— powiedziała PAP Wiśniewska-Bartoszewska.

Inny protest dotyczy wyborów do rady gminy Sierpc w miejscowości Dziembakowo, gdzie jedna z kandydatek, która ostatecznie została wybrana na radną, miała dopuścić się przestępstwa kupowania głosów wyborczych.

Do protestu w tej sprawie dołączone jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, skierowane do Prokuratury Rejonowej w Sierpcu

— dodała rzeczniczka.

Protest wyborczy z Żuromina obejmuje z kolei wniosek o kontrolę przebiegu głosowania w jednej z obwodowych komisji wyborczych, znajdującej się w tamtejszym zespole szkół. Według składającej protest, duża liczba głosów nieważnych mogła wynikać m.in. z tego, że w komisji tej listy kandydatów poszczególnych komitetów wyborczych do rady powiatu nie były zszyte - „były luźno ułożone, fruwały” - co sprawiało, że trudno było, jak oceniła autorka skargi, odnaleźć w wykazie konkretną osobę.

W proteście z Działdowa autor opisuje nieprawidłowości w przebiegu głosowania, które - jego zdaniem - miały miejsce we wszystkich okręgach wyborczych tego powiatu. Zarzuty dotyczą m.in. karty do głosowania do rady powiatu, która miała formę książeczki, przez co - w opinii wnoszącego protest - „dawała fory partii z numerem jeden”. W ocenie skarżącego, w głosowaniu do rady powiatu powinna być jedna, przejrzysta karta, zawierająca wykaz wszystkich komitetów wyborczych.

W tym samym proteście autor wskazuje, że w lokalach obwodowych komisji wyborczych nie było wystarczającej liczby miejsc do głosowania, co w efekcie naruszyło prawo do jego tajności i jednocześnie było przyczyną zaginięcia 22 kart do głosowania, oraz że w lokalach tych nie było instrukcji, jak należy głosować, a w związku z tym osoby starsze, niezorientowane w tej procedurze, mogły w sposób niewłaściwy oddawać głosy, a to z kolei dało dużą liczbę głosów nieważnych.

Protest zawiera postulat ponownego przeprowadzenia na terenie powiatu działdowskiego wyborów do rady powiatu

— zaznaczyła Wiśniewska-Bartoszewska.

W przypadku Glinojecka wpłynęły trzy protesty wyborcze, które dotyczą wyborów do rady miasta w jednym z okręgów oraz wyborów burmistrza. Protesty wspominają m.in. o nietrzeźwości członka jednej z obwodowych komisji wyborczych podczas ustalania wyników wyborów, niewłaściwym sposobie liczenia głosów oraz o przypadkach agitacji w trakcie głosowania.

Spośród trzech protestów wyborczych z regionu radomskiego jeden dotyczy przeliczenia głosów oddanych na kandydatkę na prezydenta Radomia Marzenę Wróbel oraz na kandydatów na radnych z jej komitetu.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Sądu Okręgowego w Radomiu Joanna Kaczmarek-Kęsik, o ponowne przeliczenie głosów wystąpił Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem.

Chodzi o ponowne przeliczenie głosów oddanych na kandydatów z tego komitetu startujących do Rady Miejskiej w Radomiu oraz głosów oddanych na kandydatkę na prezydenta miasta Marzenę Wróbel

— wyjaśniła rzeczniczka sądu.

Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem) uzyskała czwarty wynik w wyborach na prezydenta Radomia. Zagłosowało na nią 6914 osób (9,7 proc.). Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem zdobył jeden mandat do Rady Miejskiej w Radomiu.

Drugi protest, który trafił do Sądu Okręgowego w Radomiu, dotyczy wyborów do Rady Gminy w Odrzywole. Według Kaczmarek-Kęsik, wnioskodawca poprosił o ponowne sprawdzenie i przeliczenie głosów w jednym z okręgów ze względu na to, że dwóch kandydatów na radnych miało takie same nazwisko, a dodatkowo brat jednego z nich uczestniczył w pracach komisji wyborczej.

Protest wyborczy złożył także Komitet Wyborczy Wyborców dla Gminy Sienno w związku z rozbieżnościami dotyczącymi wyników głosowania, które podano na stronie internetowej Urzędu Gminy Sienno. Osoby składające wnioski wyborcze do sądów na uzupełnienie braków mają 7 dni.

W przypadku wyborów samorządowych unieważnienie i powtórzenie głosowania może dotyczyć konkretnego okręgu wyborczego, nie całego kraju. Protesty rozstrzygają sądy okręgowe. Protesty można składać do właściwego sądu okręgowego w terminie 14 dni licząc od dnia wyborów, czyli od niedzieli 16 listopada.

Termin ten upływa więc 30 listopada, czyli w dniu, kiedy w wielu miastach odbędzie się druga tura wyborów (przy czym można składać protesty oddzielnie przeciwko pierwszej turze wyborów i oddzielnie przeciwko drugiej turze). Właściwy sąd okręgowy rozpoznaje protest wyborczy w ciągu 30 dni licząc od upływu terminu na składanie protestów i następnie rozstrzyga o ważności wyborów w danym okręgu wyborczym.

O zakończeniu postępowania w sprawie ważności wyborów do rady samorządu lub w przypadku radnego takiej rady, właściwy sąd okręgowy musi powiadomić autora protestu, a także konkretnego wojewodę, komisarza wyborczego i szefa stosownej komisji wyborczej. Od decyzji danego sądu okręgowego przysługuje zażalenie do właściwego sądu apelacyjnego, który ma 30 dni na rozpoznanie sprawy. Przeprowadzenie ponownych wyborów zarządza wojewoda w terminie 7 dni od dnia zakończenia postępowania sądowego.

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 11:50  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=n72wd2a_tdI

Argumenty Niesiołowskiego takie same jak Banana i Andrzejka, nie macie dowodów, nic się nie stało, co tam,że któs nie dostał paru głosów...

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2014r. 12:06  
Cytuj
Czy w Stalówce ktoś złożył/złoży protest wyborczy do sądu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »