NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Unieważnienie wyborów. Protesty obywatelskie.,
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2014r. 20:05  
Cytuj
Czy wbrew pozorom demokracji mamy do czynienie z poważnym kryzysem politycznym w państwie? Czy Państwo Polskie nie działa… bo jako Państwo po prostu nie istnieje?
Czy ABW, CBA czy inne służby powinny natychmiastowo wejść zarówno do Państwowej Komisji Wyborczej jak i firm informatycznych obsługujących komisję i od razu zabezpieczyć sprzęt i zająć się pracownikami?
W tak skrajnej sytuacji potrzeba stanowczych działań!
Obywatele już organizują protesty przeciwko wyborczej kpinie z żądaniem powtórzenia wyborów!
W czwartek w Warszawie i w Krakowie. Większość regionalnych manifestacji jest zapowiedziana na sobotę. Odbędą się one m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Olsztynie, Katowicach i w Gdańsku.

http://wmeri(...)ego-knp/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2014r. 20:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2014r. 20:10  
Cytuj
Okazuje się, że do systemu wyborczego Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) może dostać się KAŻDY z odrobina wiedzy informatycznej. Można ZDALNIE dodawać i odejmować głosy, można DOPISYWAĆ "nowych" kandydatów... Można dowolnie MANIPULOWAĆ systemem wyborczym!!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 11:39  
Cytuj
Mówcie co chcecie ale jak dla mnie to jest kompromitacja państwa polskiego pod rządami Platformy. W drugiej dekadzie 21 wieku nie potrafimy policzyć głosów.

A o ABW, CBA, CBŚ itp to mi nawet nie wspominajcie.
Przez rok czasu kelnerzy podsłuchiwali polskiego ministrwa spraw zagranicznych, prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz samego ministra spraw wewnętrznych. Służby maja sie dobrze łącznie z ministrem, a kolesie z PO przeszli nad tym do porządku dziennego.

Powoli stajemy sie pośmiewiskiem Europy proszę państwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 12:19  
Cytuj
wywiad z tym ekspertem powinien być obowiązkowo pokazywany po wiadomościach, faktach i tym co jest na polsacie. Ludzie zweryfikowaliby swoje myślenie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 12:32  
Cytuj
CYTAT (Marek370)
Mówcie co chcecie ale jak dla mnie to jest kompromitacja państwa polskiego pod rządami Platformy. W drugiej dekadzie 21 wieku nie potrafimy policzyć głosów.
...
Powoli stajemy sie pośmiewiskiem Europy proszę państwa.



Chcę Ci tylko przypomnieć że ta komisja to osoby wydelegowane do komisji przez sędziów ... osoby bezpartyjne ponad 20 lat temu !! teraz gdyby PO jak piszesz chciało coś z tym zrobić to ci gwarantuje na nie sto a tysiąc procent że była by już dawno rewolucja ...

Co do stawania się pośmiewiskiem ... to ja mam nadzieje że to ostatnie wygrane przez PiS wybory więc spokojnie umiech

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 12:36  
Cytuj
A ja mam nadzieje ze Ci d**a z tego żalu pęknie. .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 12:47  
Cytuj
el banan twoje przemyslenia sa beznadziejne większosc tych lesnych dziakow z PKW to komuchy popatrz sobie w ich zyciorysy jeden nawet z nich wydawał wyroki za bycie w solidarnosci i co ty piszesz o bezpartyjnosci poczytaj zyciorysy jak umiesz cytac wogóle i JAK ci PIS nie pasuje bo widze ze nie to pochwałe za takie wpisy dostaniesz na stalowce net

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 13:30  
Cytuj
"System działa. Udało nam się zalogować..."
"Zawiadamiamy, że system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej uzyskał pełną sprawność – podało PKW..."

Takie informacje można usłyszeć nie na pół roku przed wyborami, ale kilka dni po nich umiech Po prostu absurd. Różne się rzeczy w tym kraju dzieją, daleki jestem przyklaskiwaniu Prezesowi, który na każdym kroku wietrzy atak na demokrację, innym razem o dziwo twierdząc, że Polska krajem demokratycznym wcale nie jest, by za chwilę znów głosić, że dmeokracja (której nie ma) jest zagrożona.

Teraz jednak sprawa jest o tyle poważna, że wyraźnie i mocno pękł fundament demokracji. Sama demokracja to władza ludu, dziś objawia się ona tym, że obywatele delegują swoich przedstawicieli, by ich reprezentowali. Jeżeli istnieje możliwość, jakakolwiek, że wyniki wyborów zostały sfałszowane, niezależnie przez kogo i w jaki sposób, to z demokracji drodzy Państwo mamy nici.

Zastanawia mnie zaskoczenie niektórych osób tym, że przecież oto PiS wybory wygrało, a teraz rząda ich powtórzenia. Oczywiście, że rząda i ma rację. Jako, że teraz cała Polska za tę sytuację obwinia PO, które problem znało i nic w tej sprawie nie zrobiło, chętniej zagłosuje na opozycję, która obiecuje przywrócić ład i porządek. Co z tego, że PiS wygrał wybory, skoro dziś najprawdopodobniej, wygrałoby je "bardziej".

Afera podsłuchowa pokazała, że nadal żyjemy w kraju pozszywanym na szybko cienkimi nićmi. Kompromitacja PKW przelała miarę. Trzeba to zaorać i zbudować od nowa. W nowej gliny, nie ze starych pustaków.

Ps. zakończę cytatem, którym rozpocząłem:
"System działa. Udało nam się zalogować..." - jak się okazuje, może to dziś powiedzieć każdy, kto ma choć odrobinę smykałki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 14:43  
Cytuj
Czy wiadomym jest ile jest oddanych głosów nieważnych w STW oraz w powiecie i jak się one rozłożyły jeśli chodzi o posczególne komitety wyborcze czy poszczególnych kandydatów?
Czy jest taka statystyka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 14:45  
Cytuj
CYTAT (ddr38)
A ja mam nadzieje ze Ci d**a z tego żalu pęknie. .

Nawet nie podejrzewam że jesteś katolikiem ... mama mi zawsze powtarzała nie życz drugiemu co tobie nie miłe i się zastanawiam czy lubisz jak ci zad pęka ? macie dziwne upodobania jedni pokazują inni mają jeszcze inne zboczenia ale mniejsza ...

zdz737 jeżeli obwiniasz w tej chwili za to PO to zapytam może inaczej ...gdzie był PiS że nie usunął tych " lesnych dziakow z PKW" gdy rządzili ? każdy który by się na nich porwał byłby ukrzyżowany przez opozycje ... teraz jeden z nich (sam nie wiem kto go wysłał może trybunał ) podał się do dymisji i miejmy nadzieje że reszta pójdzie w jego ślady ... ale ostatnią rzeczą jaką powinni zrobić politycy to przy tym majstrować ... oczywiście niezawodny Macierewicz może liczyć głosy ale tego też bym nie radził umiech

ps. @ ustawa ... szukałem ale widocznie jeszcze nie ma lub robię to mało umiejętnie

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 15:02  
Cytuj
e banan zgadzam sie z toba ze te lesne dziadki sa nie ruszenia ale nie pisz ze oni sa bezpartyjni bo wiekszosc wierzy chyba jeszcze w lenina itak samo jak trybunal konstytucyjny z zalozenia tez powinien byc bezpartyjny a kto ich powoluje prezydent sejm gdzie wiekszosc zawsze ma jakas partia czy to bedzie PIS czy PO i nie ma co kombinowac w ustawawi o PKW bo wtedy zrobi sie urzad jakiejs partii ktora jest u władzy czy to bedzie PO czy pis czy jeszcze inna partia choc tylko nalezy usprawnic system liczenia glosow zrobic przetarg na porządny system a nie napisany na kolane try miesiace przed wyborami ktos poprostu zawinil i nie mowie ze wybory sa sfałszowne bo jak system padł to odrazu mozna zarzadzic liczenie reczne bez systemu komputerowego a nie klepac na sile moze zadziala i stad u ludzi tyle niepokoju bo to trwa i trwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
...wiekszosc wierzy chyba jeszcze w lenina...

Sam w niego wierzę. Jest masa dowodów na to, że istniał.

Ps. Gdybyś choć zaczął swój wywód wielką literą, a zakończył kropką, dostałbyś medal za najdłuższe zdanie na forum (może interpunkcyjnie upośledzone, ale zawsze jakieś tam zdanie). Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 15:50  
Cytuj
@zdz737 Najpierw coś sobie ustalmy ...

"W skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzi:

3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego,
3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego,
3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego."

Tak jest i najlepiej gdyby tak zostało ... a politycy mają własne bagno i niech tam się babrzą

Ja wierze w ten kraj ... wiem że sędzia to też człowiek i zapewne ma jakieś poglądy polityczne ale to osoby bezpartyjne ... wierze też że ktoś kto kieruje sędziego robi to w dobrej wierze ... jestem daleki od wersji spiskowej

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 18:48  
Cytuj
Widzę, że niektórzy nie mają pojęcia kto jest w PKW.
Gołym okiem widać iż są tacy, którzy myślą że to Tusk lub Kopacz powołuje taką Komisję przed wyborami. Nawet by im nie przeszkadzało gdyby teraz PKW została odwołana a nową powołał Macierewicz z Jarkiem i ogłosił powtórkę wyborów.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 19:16  
Cytuj
organizacja tych wyborów to poziom PRL-u.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 20:05  
Cytuj
W Szczecinie podczas zliczania głosów w wyborach na prezydenta okazało się, że ich zwycięzcą został Krzysztof Woźniak.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że takiego kandydata w stolicy województwa zachodniopomorskiego nie było...

http://wmeri(...)emu-pkw/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 20:23  
Cytuj
System nie dziala, jest wadliwy i zabugowany, ok, wiadomo.
PKW dalo ciala strasznie.
Wylaczamy system i liczymy wszystko recznie.
O co zamet?
O nie wazne glosy? No sorry jak ktos nie umie czytac, no to tez nie umie glosowac.
Od kiedy w wyborach mozna oddac wiecej niz jeden glos na danej liscie?
karta do glosowania mogla by wygladac niczym Potop, ale nie od wczoraj wiadomo ze moge w niej postawic tylko jednego ixa.
W dodatku byly rozne kolory kart.
Jezeli kogos to przerasta no to wybaczcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2014r. 23:07  
Cytuj
Wiele osób nie czyta to co sie dziwić, że nie wie jak zagłosować. Prawo do oddania głosu nie powinno być powszechne bo jak widać wielu nie potrafi z niego skorzystać. No ale ciemnym, nieczytającym ludem lepiej się rządzi. Władza takich uwielbia umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 05:48  
Cytuj
o takich tępych ludzi wam chodzi? komentarz z youtube pod filmikiem dokumentującym fałszowanie wyborów-

"Gościu, przeczytaj sobie o metodzie D'Hondta, którą są przeliczane głosy. Metoda ta delikatnie faworyzuje popularniejsze i mocnejsze osoby i ugrupowania. Po przeliczeniu głosów zaokrągla się je i stąd typiara, która otrzymała jeden głos ma teraz zero i nie ma w tym nic w fałszerstwa."

koleś myśli że jest mądry, niestety słabo mu to wychodzi, jak wielu z resztą, skąd tacy idioci się biorą :/ i jeszcze powtarza te głupoty

dla niewtajemniczonych- poszukajcie sobie w którym momencie stosuje się metodę D'Hondta, dla leniwych- stosuje się ją do obliczania przypadjącej liczby mandatów a nie liczenia głosów, ale nie wierzcie mi na słowo tylko sprawdźcie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 07:47  
Cytuj
El banan - co ty wiesz o Macierewiczu? Tyle chyba, ile ci wscisnęło do głowy TVN i inne szczujnie. Prali, prali, aż wyprali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
System nie dziala, jest wadliwy i zabugowany, ok, wiadomo.
PKW dalo ciala strasznie.
Wylaczamy system i liczymy wszystko recznie.
O co zamet?


Ok tylko od wyborów minęło 5 dni. Przez ten czas zapewne komisja nie pilnowała urn z głosami, nie jestem podejrzliwy ale przez ten czas mogło stać się wszystko.
Może rzeczywiście aby uniknąć pieprzenia przez następne cztery lata warto te wybory powtórzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 10:25  
Cytuj
bonifacy przecież obwodowe komisje zliczyły głosy i mają protokoły w wersji papierowej, które od poniedziałku wiszą na drzwiach każdej z tych komisji. Problem systemu polega na tym ze nie mozna tych protokołów wysłać do PKW i tak nie mozna tego przeliczyć na mandaty. Komputery ani system nie zlicza kart do głosowania tylko przelicza protokoły obwodowych komisji na mandaty. Mam nadzieję że coś złapałeś bo twój wpis pokazuje że zupełnie nie rozumiesz systemu głosowania.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 10:38  
Cytuj
Zawsze musisz zaakcentować że posiadasz wyższe IQ niż wszyscy.
Nie znam się na tym, piszesz "Problem systemu polega na tym ze nie mozna tych protokołów wysłać do PKW", no ale chyba można je zawieźć. Przez 5 dni można to zrobić nawet konno.

Ty to wiesz, ja nie koniecznie i ci protestujący zapewne nie, wię dlatego napisałem, "Może rzeczywiście aby uniknąć pieprzenia przez następne cztery lata warto te wybory powtórzyć.", chyba że zwycięzcy nie do końca wierzą w wygraną.

"bonifacy przecież obwodowe komisje zliczyły głosy i mają protokoły w wersji papierowej, które od poniedziałku wiszą na drzwiach każdej z tych komisji."
To dlaczego w Szczecinie wygrywa Krzysztof Woźniak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 11:01  
Cytuj
bonifacy naprawdę nie prowokuj mnie bo staram sie być grzecznym a mam wrażenie, że sam siebie takimi wpisami obrażasz. Protokoły od 3 dni są zwożone do PKW i tam jest liczenie głosów ale z protokołów a nie kart do głosowania. Tam jest przeliczanie na mandaty.
Co do wczorajszego protestu. Tam byli narodowcy, którzy praktycznie nie zaistnieli w tych wyborach. Dla nich powtórka to szansa na lepszy wynik i wytłumaczenie działaczom skąd taki marny wynik.

Sprawa Szczecina to też proste jak budowa cepa i wystarczy posłuchać co mówią odpowiedzialne osoby. Wynik wyszedł z PKW a nie ze Szczecina. System nie działa, ktoś wprowadził protokoły do systemu a ten "wypluł" kandydata z jakiejś mieściny z pod Szczecina. Akurat sfałszowanie wyborów Prezydenckich, na Burmistrza, czy Wójta jest możliwe tylko na poziomie obwodowej komisji. Jak myślisz skąd pisowemiasto znało wynik wyborów na prezydenta już w nocy w niedzielę? Kilku umyślnych przeleciało sie po mieście i spisało wyniku z drzwi komisji a potem to policzyli na kalkulatorku i już wiadomo kto wygrał. PKW nie musi podawać wyniku, PKW potwierdza ten wynik.


bonifacy faktycznie masz problem z logicznym myśleniem, czy zwyczajnie udajesz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 12:12  
Cytuj
Panowie, dla uściślenia i uspokojenia klimatu:
- wyniki musi ogłosić PKW, aby były obowiązujące, a nie może podać prawidłowych, bo system działa nieprawidłowo.

MANIFESTACJA przed biurem delegatury PKW w Rzeszowie (sobota godz. 12.00) w związku z fatalną organizacją wyborów samorządowych i możliwymi fałszerstwami wyniku wyborów.
https://www.faceb(...)9490909/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »