NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Marsz Niepodległości - tak czy nie?,
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 06:19  
Cytuj
O to jest wielkie pytanie, jak zostanie zorganizowany, rok wyborczy to pole minowe. TVN zrobi z uczestników "faszystów" to pewne, ale czy zrobią anty-marsz żeby się policzyć kto jest z kim? Nie tym razem. Nie bedzie?

Wiec jak go rozdzielą żebyśmy się nie podzielili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2015r. 06:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2015r. 01:06  
Cytuj
CYTAT
Już 11 listopada 2015r. tradycyjnie odbędzie się w Warszawie największa polska manifestacja patriotyczna. W tym roku Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski".

To teraz lewicowe media urządzą nagonkę na marsz i jego organizatorów. Takie hasło to zły pomysł. Odnosi się do kryzysu imigracyjnego i islamizacji, ale jak GW zacznie grzmieć o ksenofobii i nietolerancji, władza znajdzie powód, aby pochód zdelegalizować. Już GW porównała gdański marsz antyimigracyjny do bojówek SS. Może uda się wam odnaleźć ten artykuł.

Dlaczego nie pojadę na MN 2015:

1. Marsz idzie w jednym celu. RN chce do koryta, a tak naprawdę nie ma nic do zaoferowania wyborcom. Przedstawili program, nawet ciekawie brzmi, ale problemów jest więcej. Trzeba mieć wiedzę i doświadczenie.

2. Neutralność wobec chuliganów - w 2010 i 2011 doszło do bijatyki kiboli z anarchistami. Nic dziwnego. W latach 2012-2014 marszu nie blokowano. Nie było kogo bić, więc zaatakowano policję. Powiecie, że zaczęli prowokatorzy. Nawet były prezydent Andrzej Szlęzak pokazał zdjęcie z zamaskowanymi policjantami. Rok później zadymiarze wyładowali emocje „na mieście”. Szkoda, że odważni są tylko w wielotysięcznym tłumie i szybko mogą się schować w pochodzie. W 2014 roku Straż Marszu musiała kryć policjantów na trasie, ale na mecie ustawiono kordon i się zaczęło. Na szczęście oni gdzieś tam się bili, a my poszliśmy na wiec pod stadion, tylko przydałyby się maski przeciwgazowe. Co z tego wynika? Organizatorzy nigdy nie zabronili zadymiarzom przyjeżdżać. Ciągle wciskają kit, że to rząd nasyła prowokatorów. Uważają swoich wyborców za debili. Każdy widzi, że jest 1% (ok. 500 osób) idiotów, którzy psują wizerunek MN w mediach. Mogliby dodać „Nie chcemy petard, przekleństw, kominiarek” i zachęcić do udziału rodziny z dziećmi w celu promocji polityki prorodzinnej. Niestety ludzie się boją. Jedyne mądre przemówienie wygłosił kibic Adam Małecki. Organizatorzy muszą zdecydować, czy to jest marsz patriotyczny, czy wielka ustawka z Policją.

3. Upolitycznienie marszu - czas na powrót do 2011 roku, kiedy MN zrzeszał wszystkie środowiska patriotyczne i narodowe. Później doszło do podziału i obecnie RN też się dzieli, a jego byli członkowie kopią się po kostkach.

4. Niezmienna formuła - zapowiadano rewolucję, a zmieniono tylko trasę, co i tak wyszło na plus. Opis ubiegłorocznego marszu znajdziecie na poprzedniej stronie.

5. Lepiej pójść na lokalne obchody, godnie świętować niepodległość, a potem odpocząć i w czwartek pójść do pracy wypoczętym. Niestety one też są często upolitycznione. 11.11.2015 wypada w środę.

Marsz będzie po wyborach, a wyniki głosowania nie wpłyną znacząco na przebieg ani frekwencję. Wydarzenie upolityczniono i liczba uczestników spada z roku na rok. Jeśli zamiast 20 tysięcy przyjdzie 5 tysięcy, może w końcu organizatorzy opamiętają się, że kibole to za mało na sukces. Czytam ich posty na FB. Jest wiele problemów ekonomicznych, a oni ciągle wyciągają chwytliwe skandale obyczajowe. Myślę, czy to Fakt, czy RN.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2015r. 10:34  
Cytuj
Stalowowolski wyjazd na Marsz Niepodległości 2015


Już po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Stalowej Woli jak i wszystkich okolicznych miejscowości do wspólnego świętowania 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości podczas największej patriotycznej manifestacji w Europie, czyli Marszu Niepodległości.

Nie reprezentujemy żadnej partii politycznej, nie skupiamy się na podziałach wewnątrz tak zwanej „prawicy” - jedziemy i maszerujemy by pokazać naszą narodową dumę, jedność oraz determinację w działaniu na rzecz Wielkiej Polski.

Tak jak w roku ubiegłym po przyjeździe do Warszawy udamy się na cmentarz Bródnowski na grób rodzinny architekta Niepodległej Polski – Romana Dmowskiego.

Postaramy się również o krótką wizytę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach by oddać hołd i cześć pod Mauzoleum Wyklętych Niezłomnych które zostało odsłonięte 27 września br.


W razie większego zainteresowania z miejscowości ościennych jest możliwość wyjazdu autokaru z Pysznicy, Niska, Rudnika nad Sanem, Jamnicy


Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjazdem prosimy o kontakt poprzez e-mail: narodowastalowa_(at)_gmail.com

Więcej informacji, aktualności odnośnie wyjazdu dostępne na portalu facebook:
https://www.facebook.com/events/1042429945774732/


Koszt wyjazdu: ~55 zł

Zapisy: narodowastalowa_(at)_gmail.com

https://www.facebook.com/narodowaSTW/app_373829272635049



Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w wysokości 25 zł na podane w dalszej korespondencji konto. Forma zaliczki jest konieczna, aby zniwelować nieprzemyślane rezerwacje, które następnie stawiają organizatorów przed trudną sytuacją posiadania wolnych miejsc w dniu wyjazdu.

Ilość miejsc ograniczona także prosimy nie zwlekać na ostatnią chwilę.


Do zobaczenia w Warszawie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2015r. 15:50  
Cytuj
Lewica histerycznie nie uczestniczy w marszach wolności placze Powązki mogą "ominąć" żeby nie urazić swojej postępowej wrażliwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2015r. 22:53  
Cytuj
dobrze że wybory są w październiku, a nie w listopadzie, mielibyśmy pisowską propagandę na ulicach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Paź 2015r. 02:27  
Cytuj
Slaba propaganda gdy tak komentujesz ich bezimienne ofiary, przepraszam mialy byc zapomniane bo bezimienne i bez grobu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2015r. 11:39  
Cytuj
KONKURS!

Spośród wszystkich zapisanych na tegoroczny Marsz Niepodległości do dnia 14-11-2015 r do godziny 23:59 rozlosujemy bilet na projekcie filmu Pilecki w Kino Ballada w Stalowej Woli bądź Kino Wrzos Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2015r. 12:55  
Cytuj
Zamierzałem iść na ten film, ale po przeczytaniu recenzji i obejrzeniu zapowiedzi odpuściłem. Chcę poznać waszą opinię. Przy tak niskim budżecie bez wsparcia instytucji państwowych powstało wiele lepszych produkcji historycznych. Oglądałem dokument „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”, ale on skupia się głównie na procesie sądowym. Polecam. Inne filmy o żołnierzach niezłomnych: „Pseudonim Anoda”, „Pistolet do wynajęcia”. W kinach komercyjnych ich nie puszczą, bo tam obejrzycie tylko sztucznie wypromowane gnioty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Paź 2015r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
dobrze że wybory są w październiku, a nie w listopadzie, mielibyśmy pisowską propagandę na ulicach



Twoja aktywność na tym forum uzależniona jest od tych wyborów umiechMożna wbić "Acer" w "szukaj" i widać po co tu jesteś - od 2010 do 2015 nie było potrzeby udzielania się umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 01:49  
Cytuj
Pozostało 11 dni do 11.11. Jeden znajomy zastanawia się, czy jechać. Decyzję podejmę nawet 11.11 o północy. Jeśli Kukizy organizują wyjazd, pojadę z nimi. Warunek jest jeden - w manifestacji bierze udział prezydent Andrzej Duda, posłowie komitetu KUKIZ'15, środowiska narodowe i wolnościowe, a pan prezes Witold Tumanowicz zacznie naprawiać, co zepsuł przez ostatnie lata. Czy Sienkiewicz kazał podpalić budkę, tego wciąż nie wyjaśniono, natomiast wiadomo, że jest 500 bezmózgów, którzy wykorzystują MN do ustawki z Policją. To głównie środowiska warszawskich Autonomicznych Nacjonalistów + kiboli Legii i Wisły. Część z nich pojedzie do Krakowa. Wciąż nie możemy sobie pozwolić na hasła „Zawsze i wszędzie”, gdyż to jest pochód patriotyczny, a nie marsz antypolicyjny. Świętujmy odzyskanie niepodległości.

Dotychczasowa formuła wygląda tak:

15:00 - przemówienia gości - jako że marsz jest polityczny, trzeba wysłuchać
16:00 - ruszamy, stajemy, ruszamy, stajemy, gdzieś się biją i dłuższy postój
17:00 - sytuacja opanowana, można iść dalej, ale nie na długo, bo znów dym
18:00 - straż dostaje po tyłku, policja ustawia blokady, ściska i dusi tłum
19:00 - uff, udało się, chociaż doszło tylko 10% osób, to nasz wielki sukces!
19:10 - lans kandydatów, polityków, przemówienia gości
19:45 - koncert jest OK, ale dlaczego wszyscy odchodzą zamiast iść do pogo?

Dowody, że frekwencja spada:

07:30 - wyjazd - o ile w 2013 roku autobus wyjechał 90% pełny, z czego połowa jechała na marsz, w 2014 roku wsiadło 5 osób, z czego tylko ja jechałem na marsz, a ci, którzy dosiedli w Radomiu, też nie jechali na marsz
13:00 - przyjazd - o ile w 2013 roku w metrze pełno ludzi z flagami, w 2014 roku tylko pojedyncze osoby szły na MN - pod PKiN pustki, jakby marsz odwołano - znajomy kolibrowiec wolał siedzieć w domu i oglądać film
14:00 - uczestników coraz więcej, ale wciąż bez sukcesu - po prostu przyjeżdżają zorganizowane ekipy kibiców, którzy co chwilę strzelają petardami hukowymi (pot. achtungami) i jak tam przyjść z dziećmi
15:00 - niby tłum wielki, ale nie taki sam jak w 2011 roku - znajomy z Warszawy był w 2012 roku i zawiódł się na frekwencji - czyli z roku na rok jest coraz niższa - tłum wymieszany - gdzie te wszystkie koła i organizacje?
20:00 - komunikacja wstrzymana, trzeba iść z buta do centrum, by nie zdążyć na autobus powrotny
00:10 - mało osób wraca, z MN chyba tylko ja - w 2014 nudy wg 2 studentów koczujących w poczekalni

Nie oszukujmy się, ale MN jest ściśle powiązany z RN, partią polityczną istniejącą już tylko teoretycznie. Trwa klimat powyborczy i dużo zależy od postawy polityków KUKIZ'15 i organizatorów pochodu.

Wierzycie, że w 2015 nie będzie zamieszek i media pokażą pokojowy MN?
Wierzyłem, że w 2013 nie będzie zamieszek, bo lewactwo już nie blokuje.
Wierzyłem, że w 2014 nie będzie zamieszek po zmianie trasy. Prawie się udało.

Co zauważyłem. Na początku zadymiarze idą wymieszani w tłumie. Dostają cynk, że mają ruszyć do przodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 02:08  
Cytuj
Za duzo myslisz i jeszcze do tego pisxesz co bys chcial, jako prawde objawiona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 11:54  
Cytuj
Jak ktoś lubi zadymy to sobie jedzie. Potem ma o czym opowiadać. Kto woli spokój, to na miejscu ma Bieg Niepodległości. To coś jak marsz, tylko trochę szybciej ;) Od lat organizowany na miejscu i bez sensacji jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 17:16  
Cytuj
Podobno ci z flagą to zakamuflowani policjanci i tajne służby Sienkiewicza. To wszystko wyjaśnia:

Obrazek

Panowie w kamizelkach muszą poćwiczyć, bo znów dostaną po jajach. Czy straż jest gotowa na nowe wyzwania?

good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2015r. 18:58  
Cytuj
Obrazek

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2015r. 20:30  
Cytuj
Jakie jest dopuszczalne obciążenie Mostu Poniatowskiego? Takie pytania padły podczas przemarszu, a w internecie powstały teorie spiskowe, że Policja celowo ustawiła kordon na rondzie, aby zablokować ścieśniony tłum na moście bez możliwości ucieczki. Jeśli zawali się, problem narodowców rozwiązany. Czy studiuje tu ktoś budownictwo?

PS. Jednak zostaję na Podkarpaciu. Jeśli organizatorzy udowodnią, że da się urządzić Marsz Niepodległości z udziałem prezydenta bez zadym i prowokacji, bez polityki, bez lansu, z lepszą formułą i na nowo połączą wszystkie środowiska patriotyczne, za rok pojadę. Technicznie pomimo bezpieczniejszej trasy marsz 2014 był gorzej zorganizowany. Panował chaos. Nawet sceny nie ustawili pod PKIN. Brak niezależnych inicjatyw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2015r. 11:33  
Cytuj
Prezydent Andrzej Duda nie przyjdzie na Marsz Niepodległości. Pojedzie do Białej Podlaskiej na imprezę samorządową. W autobusach pozostało dużo wolnych miejsc, więc już widać frekwencję. Jechać na ten kabaret? Pójdę na czoło marszu, aby pooglądać zadymy z bliska, a może skusi mnie kostka brukowa? Na komendzie będą przesłuchiwać mnie miłe policjantki, a zamiast tłuc się z powrotem na Podkarpacie, posiedzę sobie w pace na koszt podatników, a może załatwię dłuższe wczasy, nie płacąc za pobyt ;)

Obrazek

Ostatnio przeszliśmy pod stadion po krzakach. Tym razem Policja może ustawić kordon tuż za mostem.

Czy oprócz żałośnie zorganizowanego marszu przewidziano dodatkowe punkty obchodów, np. koncert?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2015r. 12:35  
Cytuj
97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości !

Wyjazd na ogólnopolskie obchody w Warszawie:

Zapisy:
https://www.facebook.com/narodowaSTW/app_373829272635049
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/1042429945774732/


Obchody w mieście:

10 listopada 2015
godz. 18.00
Miejski Dom Kultury
"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!"
- koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości
wystąpią:
aktorzy Teatru Okna
Chór Lasowiacy
Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka
Zespół Pieśni i Tańca Mali Lasowiacy

11 listopada

16:00 - uroczysta msza święta za ojczyznę z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko oraz służb i klas mundurowych /Bazylika Konkatedralna w Stalowej Woli/

17:00 - defilada /ul. Popiełuszki i ul. 1 Sierpnia, od Bazyliki Konkatedralnej na plac Piłsudskiego w Stalowej Woli/

17:30 - oficjalne uroczystości wojskowe /plac Piłsudskiego/

18:00 - Ognisko Patriotyzmu - wspólne śpiewanie pieśni
patriotycznych przy ognisku; grochówka żołnierska /plac Piłsudskiego/

Dla uczestników ogniska pamiątkowe śpiewniki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2015r. 14:28  
Cytuj
@poczytna: Od kiedy w skłotach macie Internet?

@MN2015: Zdecyduję we wtorek. Ze względu na negatywny obraz MN w mediach nie mogę jechać ze Stalowej Woli. Poza tym może coś pójdę zwiedzić. Mam tylko apel do Autonomicznych Nacjonalistów i innych radykalnych grup, aby powstrzymać się od atakowania policji, a jeśli musicie, to po marszu. Zagrażacie pozostałym uczestnikom, którzy zostaną zablokowani na moście.

Pod stadionem wystąpią Irydion (metal) i Basti (hip-hop).

Jeśli obchody 11.11 w Stalowej Woli mają tak wyglądać jak 15.08, to lepiej, aby wcale się nie odbywały. Za Szlęzaka nie było lansu politycznego ani nie odstawiano cyrku. Jeśli już ma być defilada, to trzeba się do niej przygotować. Wojsko, grupy rekonstrukcyjne, klasy wojskowe, a można by także zorganizować stalowowolski marsz niepodległości. Ile czasu zajmie orkiestrze nauczenie się utworu, który zawsze wykonuje się na defiladach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lis 2015r. 19:51  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2015r. 00:02  
Cytuj
@madras: To marsz wrocławski i organizuje go NOP.

Warszawa już gotowa na przyjęcie Marszu Niepodległości: https://www.faceb(...)&theater

W tym roku miasto organizuje grę miejską. W kilku zakamarkach wyłożono wiadra z amunicją. Przewidziano nagrody dla najlepszych uczestników, którzy najszybciej odnajdą te miejsca i celnie rzucą najwięcej kamieni.

Wersję beta przygotowano już rok temu - kto oglądał pyta.pl, ten wie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2015r. 14:30  
Cytuj
Naprawdę nie da zorganizować Marszu bez zadymy? Wielu ludzi pojechało by na Marsz, nawet ja no ale nie chce być identyfikowany z zadymiarzami. Pojadę na kolejny, który będzie po tym bez zadymy.

https://youtu.be/KgInqljBwP4

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2015r. 20:52  
Cytuj
Takiego mówcy Ruch Narodowy już nie ma:

https://youtu.be/hEuDdZ3WfFE

A to słynne przemówienie Adama Małeckiego, szefa Straży Marszu Niepodległości:

https://youtu.be/WpbsQ63V_e8

Czy go posłuchają? Zobaczymy jutro. W zeszłym roku na samym marszu nudy, ale pod stadionem niesamowita atmosfera. Na koniec wystąpił Irydion. W tym roku zagrają Irydion i Basti.

Ten utwór mi się spodobał, chociaż nie przepadam za rapem:

https://youtu.be/CB7kfQ1_YVA

Co do zespołu Irydion:
* https://youtu.be/2fi9DyXCWyg – koncert po MN 2014 – słaba jakość
* https://youtu.be/QvdqJRGYSnU
* https://youtu.be/yQVaMRSExbE

Mam ochotę jechać. Wielotysięczny marsz z biało-czerwonymi flagami, koncerty, a może uda się coś zwiedzić po manifestacji. W zeszłym roku zwiedziłem tylko Dworzec Centralny. Sejm zamykają o 17:00, ale może muzea czynne dłużej. Jeśli pójdę na lokalne obchody, posłucham polityków PiS-u, a potem nudy. Z drugiej strony zgadzam się z Andrzejkiem. Jeśli ściągają bandy kiboli, zawsze będzie coś się dziać. Wiedzą, jakie środowiska uczestniczą w zadymach (AN, Torcida, część kiboli Legii i Wisły) i nic z tym nie robią. To ciche przyzwolenie na zamieszki. Synoptycy nie umieją przewidzieć pogody. Mało kto podczas ulewy zostanie na koncerty, a trzeba będzie wracać pieszo. W czwartek rano do pracy. Rok temu odpuściłem, gdyż wróciłem o 5:15 i nie byłbym w stanie pójść, ale wtedy miałem taryfę ulgową. Jak nie zdążę o 20:40 na autobus, zostaje jechać tym o 0:10.

Co radzicie? Jechać, nie jechać? Żałować, nie żałować?

Bilety wciąż tanie, czyli frekwencja WYJĄTKOWO niska. Sytuacja:
* Przewoźnik 1 - 27.00 zł czyli tłumów nie ma
* Przewoźnik 2 - 25 wolnych miejsc tak jak tydzień temu
* Przewoźnik 3 - 35 zł ale bywało drożej

11.11.2015 00:02
Podtrzymuję stanowisko Andrzejka. Pojadę za rok po marszu bez zadymy. Organizatorzy obwinią pogodę za niską frekwencję, ale co godzinę jest inna prognoza i wszystko wskazuje na to, że na sam marsz się wypogodzi. Nie chcę ryzykować powrotu o 5 rano. Jako ciekawostkę podam koszty wyjazdu:

KOD
Rok  | Wyjazd | Powrót | Powrót przegapiony | Metro | MPK | Taxi
2013 | 26 | 50 | 40 | ~2 | ~2 | 2x25
2014 | 26 | 60 | 40 | ~3 | ~4 | ----

W tym roku nie kupiłbym biletu powrotnego przez internet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2015r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Naprawdę nie da zorganizować Marszu bez zadymy? Wielu ludzi pojechało by na Marsz, nawet ja no ale nie chce być identyfikowany z zadymiarzami. Pojadę na kolejny, który będzie po tym bez zadymy.

No to Andrzejku dałeś słowo i za rok jedziesz good

Gdzie ci wszyscy, którzy mieli znajomych kiboli i wieścili jeszcze większe zadymy niż rok temu? Ciekawe, jaka sytuacja w Krakowie, bo dużo radykalnych środowisk tam pojechało. Teraz żałuję, że zostałem na Podkarpaciu.

Stalowa Wola w telewizji good

https://youtu.be/J78OhJtcvy0?t=1m30s

Duda za rok chce pójść w 1 marszu. PiS przywłaszczy ten marsz i cała idea narodowa zaprzepaszczona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2015r. 21:47  
Cytuj
No i jak się nic nie wydarzy to w przyszłym roku będę. smiech2


Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2015r. 23:37  
Cytuj
Być może to ostatni marsz ideowy. Prezydent Duda za rok chce zorganizować 1 wielki marsz dla wszystkich. Nie wyobrażam sobie, aby na jednej scenie przemawiali goście z zagranicznych nacjonalistycznych partii i politycy PiS-u. To jeszcze większy dysonans niż PO-PiS.

CYTAT
W Pałacu Prezydenckim podczas spotkania m.in. z korpusem dyplomatycznym prezydent mówił, że dbanie o niepodległość wyraża się w budowaniu potencjału militarnego, silnej gospodarki oraz mocnej tkanki społecznej i obywatelskiej.

– Pamiętam, jak w 2008 r. w 90-lecie naszej niepodległości pan profesor Lech Kaczyński wygłosił pamiętne wystąpienie. W tym wystąpieniu był fragment, w którym pan prezydent powiedział, że nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem. Dlatego, że inne są ich źródła. Źródłem nacjonalizmu, czy wręcz szowinizmu jest nienawiść, a źródłem patriotyzmu jego siłą jest miłość – powiedział prezydent Duda.

Postawił znak równości między nacjonalizmem a szowinizmem. Takimi słowami ochłodzi stosunki między zwolennikami nauki Romana Dmowskiego a konserwatystami, choć mają podobne postulaty. Jeszcze niech im powie, że wszystko, co narodowcy czynią dla ojczyzny, wychodzi z nienawiści. Koniec ruchu narodowego w Polsce jest bliski. Niech nie patrzą na frekwencję. Jeśli na MN była wyższa frekwencja to tylko dlatego, że nie było masowych zatrzymań autokarów i dużo osób przyszło ze względu na kryzys imigracyjny. Za rok RN ma wybór: idzie z prezydentem Dudą bez haseł, idei, koncertów Bastiego i Irydionu, przemówień Bosaka i Winnickiego, prowadzony przez PiS-owców lub organizuje swój marsz osobno jak dotychczas z jeszcze niższą frekwencją.

Uwagi do tegorocznego MN na podstawie przekazu telewizyjnego:

1. Straż Marszu Niepodległości zdała egzamin, ale tylko dlatego, że zadymiarzy było niewiele.
2. Kibole tradycyjnie nie zawiedli z hasłami „Je... TVN”, ”Zawsze i wszędzie policja je.... będzie”
3. Marsz pod mostem to ryzyko, kiedy bezmózgi rzucają race do Wisły i nie wszystkie trafiają.
4. Policja w kaskach trzymała się z daleka. Rok temu gdyby nie kordon, zadymy przeniosłyby się dalej.
5. Prowadzący marsz to jakiś kibol. To marsz patriotyczny, a nie derby.
6. Za dużo stadionowych haseł, za mało uroczystej postawy.
7. Haseł ideowych ostatnio jest mało - trzeba sięgnąć do nauki Dmowskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »