NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Drzwi zewnętrzne - co polecacie?,
Posty: 2
Dołączył: 30 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2014r. 21:59  
Cytuj
Zastanawiam się obecnie z mężem nad zakupem drzwi zewnętrznych do domu w stanie surowym. Okna są zamówione. Potrzebujemy drzwi do kotłowni, w miarę solidnych na stałe. Oraz drzwi wejściowych głównych, które planujemy wymienić na "ładne i drogie" po zamieszkaniu.
Czy ktoś może polecić sklep w okolicy gdzie można kupić solidne drzwi, niekoniecznie najdroższe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2014r. 21:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2014r. 23:51  
Cytuj
Z wewnetrznych gospodarczych polecam płaszczowe hormann lub wiśniowski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2014r. 07:43  
Cytuj
Wiśniowski umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 9 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2014r. 17:04  
Cytuj
Pomyśl logicznie! Dlaczego od razu nie założysz drzwi "ładnych i drogich"? Po co masz tworzyć sobie dodatkowe koszty? Czy okna po zamieszkaniu też będziesz wymieniała na ładne i drogie? Obsadzenie drzwi należy wykonać przed tynkowaniem, tak aby ładnie zostały obrobione szpalety. Po zamieszkaniu jeśli będziesz wymieniać, musisz się liczyć z rozkuwaniem ścian a później ponownym ich obrabianiem, szpachlowaniem, malowaniem..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Wrz 2014r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Pomyśl logicznie! Dlaczego od razu nie założysz drzwi "ładnych i drogich"? Po co masz tworzyć sobie dodatkowe koszty? Czy okna po zamieszkaniu też będziesz wymieniała na ładne i drogie? Obsadzenie drzwi należy wykonać przed tynkowaniem, tak aby ładnie zostały obrobione szpalety. Po zamieszkaniu jeśli będziesz wymieniać, musisz się liczyć z rozkuwaniem ścian a później ponownym ich obrabianiem, szpachlowaniem, malowaniem..


Nie wypisuj durnot, szpalety mozna sobie wykonczyc osobno i obsadzic jak Ci pasuje przed samym malowaniem, akurat z tym nie ma najmniejszego problemu. Jesli chodzi o dzwi zewnetrzne to faktycznie warto montowac drogie po wykonczeniach bo latwo uszkodzic. Ale wewnetrzne to juz na gotowo, wczesniej raczej zadne nie sa potrzebne ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 9 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2014r. 20:09  
Cytuj
Można samemu wykończyć szpalety, można. Można też samemu dokleić kawałki styropianu z zewnątrz, dolepić tynk elewacyjny. Wszystko można. Można też zabezpieczyć drogie drzwi na czas budowy, można po prostu uważać. Można też pieprzyć głupoty jak kolega powyżej...

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2015r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Pomyśl logicznie! Dlaczego od razu nie założysz drzwi "ładnych i drogich"? Po co masz tworzyć sobie dodatkowe koszty? Czy okna po zamieszkaniu też będziesz wymieniała na ładne i drogie? Obsadzenie drzwi należy wykonać przed tynkowaniem, tak aby ładnie zostały obrobione szpalety. Po zamieszkaniu jeśli będziesz wymieniać, musisz się liczyć z rozkuwaniem ścian a później ponownym ich obrabianiem, szpachlowaniem, malowaniem..


Tworząc ten post, nie chciałam się dowiedzieć, czy kupić drzwi "drogie i ładne" czy tanie, ale GDZIE KUPIĆ DRZWI. Liczyłam na pomoc, a nie jałową odpowiedź nie na temat.

Moje postępowanie jest uzasadnione, uwierz, nie czuję się w obowiązku, żeby na forum publicznym tłumaczyć się ze swoich decyzji.

Ale jeśli Cię to ciekawi... Jestem w pełni świadoma, iż drzwi "na stałe" należy założyć przed tynkowaniem. I tak zrobię. Ale zanim będę tynkować, minie dużo czasu, bo z różnych względów (których już nie zamierzam Ci tłumaczyć) muszę to odłożyć. Do tego czasu, działka na której stoi mój dom jest nieogrodzona, na uboczu, ryzykowne jest dla mnie zakładanie drogich drzwi, które przez miejscową młodzież na przykład mogą zostać uszkodzone (wiem co piszę)..
Reasumując: drzwi będę wymieniać, a tym samym ściany rozkuwane będą przed zamieszkaniem, a dokładniej będzie robił to mój mąż. A te pierwsze drzwi wykorzystamy do pomieszczenia gospodarczego w garażu, gdyż mamy takie same otwory. Więc "w koszty się nie pcham". Amen.

Może teraz pomożesz w temacie? Nie mi, ponieważ ja już sobie poradziłam. Być może inne osoby zainteresowane tematem, trafią tutaj szukając porady.
W związku z powyższym mogę polecić firmę Voster - jakość nie zachwyca, ale cena jak na drzwi gospodarcze satysfakcjonująca. Mój mąż montował sam, więc drzwi kosztowały nas w sumie ok 700 zł. Z kolei do kotłowni zamówiliśmy drzwi KMT w drew-panel w Rozwadowie. Tą firmę polecam jak najbardziej - solidny montaż, solidne drzwi. Cena przystępna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 00:30  
Cytuj
Ja jestem zainteresowany wymianą drzwi zewnętrznych (mieszkanie w bloku). Jakie firmy z pobliskiej okolicy polecacie? Wymiana razem z futryna. Ważniejsze od marki drzwi jest dla mnie staranny montaż i niewygórowana cena.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »