NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Umowy w przedszkolach publicznych,
Posty: 43
Dołączył: 27 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 12:05  
Cytuj
Witam,
Mam pytanie do rodziców przedszkolaków, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z przedszkolem publicznym.
Czy byliście świadomi że ilość godzin, którą zadeklarowaliście w podaniu o przyjęcie do przedszkola, nie będzie mogła podlegać zmianie?
Właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że rodzice nie podpisują żadnych umów z przedszkolem, tylko będą rozliczani tak jak zadeklarowali i nawet fakt, że zmieniłam pracę i mogę odbierać dziecko 2h wcześniej niż deklarowałam, nie ma wpływu na zmianę "umowy". Czyli tak czy siak do końca roku będę musiała płacić za godziny, w których nie ma mojego dziecka w przedszkolu i za podwieczorki, których ono nie będzie jadło.
Czuję się oszukana, bo nie zostałam uprzedzona przez dyrekcję, że tak to będzie wyglądać. Czy was ktoś o tym uprzedzał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 12:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 13 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 15:37  
Cytuj
Umowa z wnioskiem jest wiążąca, bo za dodatkowe godziny były dodatkowe punkty, gdyby Pani zdeklarowała mniej być może dziecko nie dostałoby się do przedszkola umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 15:58  
Cytuj
Dokładnie tak - za dodatkowe godz były dodatkowe punkty, więc deklarownie większej ilości godz, a po przyjęciu dziecka chęć zmiany na mniejszą to zwykłe oszustwo bądź cwaniactwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 13:00  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie tak - za dodatkowe godz były dodatkowe punkty, więc deklarownie większej ilości godz, a po przyjęciu dziecka chęć zmiany na mniejszą to zwykłe oszustwo bądź cwaniactwo.

Pewnie to samo powiedział pracownik lub dyrektor przedszkola, ale jak zwykle trzeba zmieszać z błotem na forum nie podając wszystkich informacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 13:56  
Cytuj
A jeżeli dziecko jest nieobecne w przedszkolu to płaci się za te dodatkowe godziny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 27 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 16:05  
Cytuj
Dyrekcja przedszkola do którego składałam papiery wyraźnie zasugerowała mi abym zadeklarowała możliwie najwięcej godzin, bo wtedy dziecko na pewno się dostanie. A później przy podpisywaniu umowy to zostanie skorygowane, po czym okazuje się że nie będzie żadnej korekty, bo nie ma żadnych umów :/
No wydaje mi się że jest to celowe wprowadzanie w błąd.
Jedyny powód dla którego może zostać skorygowana liczba godzin, to utrata pracy przez jednego z rodziców.
I proszę nie posądzać mnie o cwaniactwo lub oszustwo, bo tak czy siak byśmy płacili za to przedszkole, tylko że teraz będziemy płacić również za nieobecność dziecka i niezjedzone podwieczorki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 16:22  
Cytuj
Idź do dyrekcji i powtórz to co usłyszałaś podczas składania dokumentów. Napisz może o jakie przedszkole chodzi, być może jest więcej rodziców w takiej samej sytuacji i żyje w nieświadomości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 16:51  
Cytuj
yyyyy10, jeśli faktycznie było jak piszesz, to dyrekcja przedszkola namówiła cię (z jakiegoś powodu) do oszustwa, bo wynika z tego, że już wtedy wiedziałaś, że dziecko nie będzie spędzać w przedszkolu aż tylu godzin.

Kraj krętaczy i kombinatorów. Chociaż z drugiej strony nie dziwię się ludziom, bo każde dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu, a rodzice nie musieliby się uciekać do takich sztuczek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »