NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie na basen z niemowlakiem ?,
Posty: 32
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 09:33  
Cytuj
Witam !!!
Czy możecie podpowiedzieć gdzie warto wybrać się z niemowlakiem na basen ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2014r. 09:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 00:00  
Cytuj
Sokołów Małopolski ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 13:35  
Cytuj
Po zwiedzeniu kilku basenów w okolicy i nie tylko, jedynie mosir STW polecam. Woda bardzo ciepła, nie chlorowana - do tego w wakacje za grosze. Sokołowa nie testowaliśmy jeszcze.
Od września rusza kurs dla malutkich (my załapaliśmy się na sam koniec poprzedniego).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 13:52  
Cytuj
W Stw woda ciepła? Chyba tylko w jeden dzień w tyg (bodajże w sobotę, czyli wtedy, kiedy odbywają się zajęcia). Jeśli komuś pasuje akurat ten termin, to też polecam (choć basen dla dzieci malutki strasznie), ale jeśli nie, to lepiej wybrać się gdzieś indziej. Na wakacjach mąż poszedł z córką raz i woda była w ogóle nie podgrzana.
W Sokołowie o wiele fajniej, ale to jest jednak kawałek drogi i całkiem niedawno była tam jakaś akcja z gronkowcem bodajże, przez chwilę basen był zamknięty ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 13:52  
Cytuj
Aha i jaka jest woda w Stw jeśli nie chlorowana?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 23 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 14:02  
Cytuj
w janowie lub. basen dla maluszka jest super - cieplo i woda czysta. zajecia z ''trenerem'' odbywaja sie 1x w tyg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 14:34  
Cytuj
No to ja nie wiem, może mieliśmy takie szczęście, ale chodziliśmy 2 razy w tyg. aż do zamknięcia na czas remontu, w różne dni i woda zawsze w małym była baaardzo ciepła, nawet jak byliśmy raz jedynymi na basenie - i było to już dawno po zakończeniu tych zajęć, więc nie wiem. Innego basenu szukaliśmy tylko dlatego, że mosir zrobił remont czy tam coś, ale wracamy tam na bank jak będzie po. Byliśmy w Sandomierzu, u goli, oraz w Solcu - wszędzie woda dużo zimniejsza, oraz czuć chlor.
Nie wiem jak to jest na mosir, ale tam chloru nie czuć w ogóle, małego naszego w ogóle oczy nie bolały po nurkowaniu ani nic - stąd moje polecanie tego obiektu.
W Sokołowie nie byłem, ale po forach widać że fajne - jak będzie coś nie tak na mosir to trzeba będzie tam zajechać (tyle że szukaliśmy coś bliżej). Janów też pewnie wart odwiedzenia, trzeba sprawdzić umiech
Dla malucha (6-12 miesięcy) jednak atrakcji nie trzeba jeszcze - ważne ciepła i czysta woda, zero chloru i fajnie jak jest mało ludzi umiech w Stw to mieliśmy właśnie.
Jeszcze co do wody - w Sand pisało że woda ozonowana - a czuć było chlor z daleka - czytałem coś kiedyś że u nas jakieś filtry zakładali czy coś - w każdym razie jak dla mnie ZERO chloru wyczuwalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 14:38  
Cytuj
Sprawdziłem na stronie i widzę że tam na mosir przerwa przedłużona aż do 12.09, więc trzeba inny kierunek...
smok8 - jak to w tym janowie jest? Woda ciepła naprawdę? Dla maluszka takiego musi być naprawdę ciepła (u goli nie polecam, moim zdaniem za zimna na malucha). Chloru nie czuć umiech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 15:12  
Cytuj
vielitz, szukałam inf na stronie mosiru, ale nigdzie nie ma żadnej dotyczącej wody, natomiast moim zdaniem na 100% jest chlorowana, ja to czuję od samego wejścia. Zresztą od zawsze woda w stalowowolskim basenie była chorowana i nic nie słyszałam, by się coś w tej kwestii zmieniło.
U nas z córką na basen chodzi głównie mąż, a on w przeciwieństwie do mnie jest zimnolubny. Mimo to zdarzyło się kilka razy, że wrócił z basenu wcześniej bądź niezadowolony, bo woda zimna (oczywiście cieplejsza niż w dużym basenie, ale nie tak ciepła jak w soboty) i później w inne dni już się nawet nie wybierał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 16:28  
Cytuj
mik8 - no na stronie fakt nic nie piszą, ale zarówno ja ani żona na mosirze chloru nie czuliśmy i ze znajomymi których tam spotykaliśmy o tym często rozmawialiśmy - kiedy byłaś ostatnio tam (mówię o krytym, nie odkrytym basenie)? My chodziliśmy z naszym małym od maja tego roku - ani razu woda nie była zimna i ani razu nie było czuć chlorem - mi tam woda każda pasuje ale moja żonka to tylko do wody ciepłej jak zupa wejdzie i taką tam zastaliśmy.
Raz się zdarzyło, że woda była chłodniejsza niż zwykle, ale dalej była to bardzo ciepła woda - nie chcę tu wyjść na jakąś żywą reklamę mosiru, ale naprawdę byłem zaskoczony mega pozytywnie (bo wróciłem na kryty po 25 latach nieobecnościumiech).
Każdy powinien zaś pójść i sam sprawdzić - my 90% wyjść planowaliśmy na weekend (sob+niedz), może to być więc prawda że na weekendach woda cieplejsza niż na tygodniu (ale na tyg. też byliśmy parę razy i nie pamiętam by było zimno).
Tak czy siak - polecam mosir bo zarówno cena jak i warunki mi odpowiadały zdecydowanie (Sandomierz i u Goli- tam już nie wrócimy, drogo i jakoś tak...). Na czas przerwy tech. zaś trzeba coś poszukać innego - Janów i Sokołów widzę trzeba sprawdzić umiech
A jak w TBG, był ktoś? Jakiś remont też tam był chyba ostatnio?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 16:51  
Cytuj
Mąż chodził z córką od stycznia czy lutego do przerwy wakacyjnej praktycznie co tydzień + ten jeden raz, kiedy już zajęcia się skończyły i woda była zimna. Od ratowników dowiedział się, że przez wakacje nie będzie dodatkowo podgrzewana (tak jak w czasie zajęć), więc przez wakacje tylko odkryty.

Generalnie jest na tyle nieźle, że przestaliśmy jeździć do Sokołowa (też jeździliśmy co tydz przez 2 czy 3 msc), ale jeśli komuś dojazdy nie przeszkadzają, to basen w Sokołowie zdecydowanie fajniejszy. A przede wszystkim niecka dla dzieciaków większa i jakaś taka przestronniejsza i jaśniejsza, a woda zawsze cieplutka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 23 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 20:18  
Cytuj
Tak cieplego basenu jak w janowie to jeszcze nie odkrylam. 33st chyba miala jak nie wiecej. ja tylko tam z maluszkiem poleca. w stalowej roznie bywa. zagadzam sie z mik - byly dni ze bylo po prostu zimno. a o czystosci tez mozna podyskutowac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 22:35  
Cytuj
No to wychodzi, że przez pół roku mieliśmy szczęście i do temp. i do czyszczenia wody (czy ona była czysta czy nie to nie wiem - ale chlorem nie śmierdziała i małemu oczu nie podrażniała - to najważniejsze). Temp. wody zaś była taka jak na wodach termalnych prawie (mimo że pisało na tabl. 29 st) - zajęć wtedy na bank już nie było, bo byliśmy na ostatnich (to był nasz pierwszy raz na basenie z małym) - potem parę miechów chodziliśmy i było naprawdę super - ostatni raz przed samym zamknięciem - na zewnątrz był wtedy upał, więc ludzi na krytym było ZERO, a i tak woda była cieplutka na maxa...
Po remoncie i tak uderzamy na mosir, bo na miejscu i naprawdę jesteśmy z tego zadowoleni co tam jest - no chyba że rzeczywiście będzie zimna woda itp. Mam nadzieję, że to się jednak nie odmieni, bo nie bardzo mi się uśmiecha targać ekipę (wypad do Sandomingo pokazał że to strata czasu lekka - w dodatku basen słaby).
Jednak jak mosir nam podpadnieumiech to dobrze wiedzieć, że Janów i Sokołów można odwiedzić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2014r. 22:55  
Cytuj
vielitz, a w jakim wieku jest twoje dziecko i jakie są jego umiejętności pływackie? Bo jeśli 29st to dla ciebie ciepła woda, to może stąd to nieporozumienie.
W basenie dla niemowląt woda powinna mieć temp. ok. 35st w przypadku dzieci do pół roku i 32st dla starszych. I tyle ma w czasie zajęć, a że poza zajęciami ma 29st (czasem naciągane mam wrażenie) to się mogę zgodzić, tylko dla mnie to już jest zimna woda jeśli twoje dziecko jeszcze nie potrafi samo utrzymać się na wodzie i jest średnio ruchliwe, a twoja aktywność też ogranicza się głównie do trzymania dziecka i manewrowania nim. Po pół godz zaczyna się robić nieprzyjemnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2014r. 11:09  
Cytuj
mik8 - mój maluch ma 9 mc, a zaczynał przy 6 mc - więc akurat tu wiem, że temp. musi być wysoka - nie wiem jaka była na mosir, wiem tylko że na tablicy pisało 29 - ale woda była zdecydowanie cieplejsza (na termach jak byliśmy i niby tam było 35 st to mogłem tą na mosirze porównać właśnie do niej). Jak pisałem, byliśmy w Sandomierzu, u Goli i w Solec Zdrój i tam woda zdecydowanie zimniejsza i mały po 15 min miał dość (my także), no może poza Solcem tam była też dość ciepła, ale to już za daleko umiech

Nasz maluch oczywiście na razie tylko z nami się pluska, czasami "nim" nurkujemy stąd moje pochwały do braku chlorowania (na bank coś kiedyś czytałem, że zamontowali na mosirze jakieś nowoczesne filtry itp. - był z tym nawet jakiś problem, bo coś nie działały kiedyś czy coś...). Chyba że pisali że nowe filtry jezyk Jakby nie było, NIGDZIE nie czułem tak mało chlorowanej wody jak u nas na mosirze.
Teraz jak piszą 2 tyg przerwy jeszcze to pojadę na bank do Janowa i będę miał porównanie umiech - na bank nie polecam Sandomierza i Goli dla maluchów - zdecydowanie woda za zimna na to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »