NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Stacje benzynowe Stalowa Wola, gdzie najlepsze paliwo ?
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 22:30  
Cytuj
CYTAT
tylko BP umiech
W szczególności zachęca cena, ogólnie ile razy jest obok BP to tłumów nie widaćjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 22:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 22:51  
Cytuj
A co z paliwem alternatywnym- LPG?
Czy ten rodzaj paliwa można "ochrzcić"?
Dlaczego tankując na stacji A auto jest bardziej zamulone i robię mniej kilometrów niż w przypadku stacji B?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 22:56  
Cytuj
Sam doszedłem do wniosku, że z oszczędzania na paliwach nic dobrego nie wychodzi. Albo przejedzie się mniej km na tańszym paliwie lub wyda więcej później na naprawy, bo się nalało syfu do baku lub trzecia wersja tankujesz powietrze. Na dystrybutorze lecą złotówki, a kreska podnosi się nieznacznie...


sztefen, kaloryczność gazu :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 23:07  
Cytuj
Co do BP racja praktycznie codziennie jadę koło tej stacji i nikt tam nie tankuje i nawet czasami zastanawiam się z czego ta stacja się utrzymuje.
Pamiętam raz że nawet zajechałem kupił doładowanie do telefonu i usłyszałem że nie mają...

Wniosek jeden: na paliwie nie ma co oszczędzać i najlepiej lać to USZLACHETNIONE umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 01:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
tylko BP umiech
W szczególności zachęca cena, ogólnie ile razy jest obok BP to tłumów nie widaćjezyk



tłumów nie ma ludzie jadą tam gdzie taniej :szok: ja na lpg z BP zrobiłam ostatnio 390km to rekordzik mój bo zazwyczaj robie 340-350 a ze statoilu 280 to jaki sens tankować na statoilu ? bo 3 grosze taniej? kolega sie kłócił ze mna wkoncu pojechał zatankował na bp i mówi ze juz trzeci raz robi o 50 km więcej na tym z BP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 07:57  
Cytuj
CYTAT
Co do BP racja praktycznie codziennie jadę koło tej stacji i nikt tam nie tankuje i nawet czasami zastanawiam się z czego ta stacja się utrzymuje.
Pamiętam raz że nawet zajechałem kupił doładowanie do telefonu i usłyszałem że nie mają...

Wniosek jeden: na paliwie nie ma co oszczędzać i najlepiej lać to USZLACHETNIONE umiech


Z tym uszlachetnionym nie jest tak do końca, ostatnio rozmawiałem z serwisantem Mazdy i mówił, że to paliwo jest suchsze od normalnego dlatego zaleca lanie na przemian bak uszlachetnionego następnie bak normalnego, zapewnia to lepszą pracę silnika, oczywiście dotyczy to samochodów z nowszymi bardziej czułymi silnikami czyli mniej więcej od 2004-2006 roku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 08:28  
Cytuj
Ja leje tylko statoil gold. Autko nie kopci, silnik równo pracuje. Nie będę ryzykował jakichś wynalazków bo kilka groszy tańsze. Czasem dolewam TDA Castrol.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
jesli chodzi o artusa w nisku kolo zakladow miesnych polecam odkad mam auto tankuje tam pb95 pb98 i jestem zadowolony (...) roznica w cenie za 1 litr nie raz 20 ,30 gr wiec po co przeplacac

@kajman
Zrób prosty eksperyment: zatankuj na tym Artusie do kanistra 20-litrowego do pełna. Gwarantuję Ci, że zmieści się przynajmniej 22 litry.
A potem sobie przelicz, ile kosztuje Cię 1 litr paliwa na tej stacji.

@Lesław
CYTAT
a co sadzicie o tych ulepszaczach do paliwa ?? stosuje ktos czy stosowal ?

Ja przy tankowaniu dodaję Castrol TDA (do diesla, jest też do benzyny Castrol TBE) - polecił mi to mechanik.
Tankuję tylko na Statoil (też sugestia mechanika, który twierdzi że tam mają nalepszy olej).
Po dodaniu Castrola TDA zużycie paliwa na trasie spadło mi o ok. 0,8 l/100km. Sprawdzałem kilka razy i efekt podobny.
Z ulepszaczem silnik pracuje równo i mam wrażenie, że ciszej.
Aha, przebieg 269 tys. km umiech
Silnik 1.9 dci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
Ja przy tankowaniu dodaję Castrol TDA (do diesla, jest też do benzyny Castrol TBE) - polecił mi to mechanik.
Tankuję tylko na Statoil (też sugestia mechanika, który twierdzi że tam mają nalepszy olej).


Znajomy mechanik potluczony potluczony potluczony ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 11:41  
Cytuj
Tankowałem kiedyś ON przez pół roku na bliskiej w Agatówce choć teraz to chyba inna firma ale mniejsza o tym, przy wymianie filtra paliwa szok 4 cm osadu - taka maź, mechanik powiedział że tylko dzięki orginalnemu filtrowi nie robilem wtryskow i pompy. Od 2 lat tankowanie na Lotosie i przy wymianie filtra zero cool girljakiegokolwiek syfu choś 60 procent paliwa to ON Dynamic. O innych stacjach nie wypowiadam się bo nie tankowałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 11:45  
Cytuj
Na tym Artusie koło zakładów mięsnych LPG wchodziło mi 35 albo 36 L, gdzie butla miała 34 L. A przejeżdżało się około 300 km, na gazie z innych markowych robię około 350 , 360 KM ] - i po oszczędnościach na Artusie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 30 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 12:28  
Cytuj
Do hans :

Tak sie sklada ze tankowalem do karnistra 20 litrowego i weszlo 21 tak jak na innych stacjach wiec niewiem skad ten pomysl albo nie tankowales albo masz niewymiarowy karnister

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 28 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 12:57  
Cytuj
Wszystkie auta tankuję od lat tylko na Statoil oraz Lotos i wszystko jest ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 14:50  
Cytuj
mam bardzo podobnie jak Damian1989r- tzn. do butli wchodziło mi zawsze więcej gazu niż powinno, a właściwie to dystrybutor pokazywał, że tyle weszło. Na żadnej innej stacji nigdy nie weszło mi tyle co w Artusie. Może mają mocniejsze pompy albo coś nie wiem

Mimo iż niby więcej wchodzi nie przekłada się to na przejechane kilometry- na pełnym zbiorniku gazu ze stacji Artus przejeżdżałem jakieś 330- 350 km. Po zatankowaniu na BP gazu weszło mniej o jakieś 3 litry natomiast bez problemu przejeżdżam na tym gazie 400 km. Wydaje mi się, że i "dynamika" auta jest lepsza. Dlatego od dawna już nie tankuję w Artusie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 16:44  
Cytuj
A czy ktoś miał do czynienia ze stacją LUKoil ?
Jest kilka tych stacji gdzie przebywam na chwilę obecną i ceny są dość dobre tylko pytanie jak z jakością tych paliw?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 17:58  
Cytuj
Lepiej gold czy ultimate na malcach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 18:04  
Cytuj
Nie masz się co obawiać, Lukoil to porzadna firma i w sieci bardzo wiele osób to potwierdzi szczegolnie jak wybierasz się na wschód. To taka stacja jak u nas orlen

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 18:26  
Cytuj
Lukoil bym omijał z innych przyczyn.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
Lukoil bym omijał z innych przyczyn.
a mianowicie jakich?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
A czy ktoś miał do czynienia ze stacją LUKoil ?
Jest kilka tych stacji gdzie przebywam na chwilę obecną i ceny są dość dobre tylko pytanie jak z jakością tych paliw?


Ja tankowalem swojego czasu na LUK, generalnie bez zastrzezen, tyle ze teraz moze i warto bojkotowac ruskie firmy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2014r. 21:38  
Cytuj
a na innych stacjach skąd masz gaz?
Z Kataru?
Też od znienawidzonej Rosji.
Jak chcecie bojkotować Rosję to niestety trzeba się przesiąść na rower.
Ropa to też w dużym stopniu z Rosji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lip 2014r. 09:14  
Cytuj
CYTAT (przemobiker)
a mianowicie jakich?


Bo to ruskie, czy jeszcze mam tłumaczyć?

as1234, nie wiem skąd Statoil kupuje ropę. Ale świadomie bym nie pojechał na ruską stację by zatankować auto. Cena w tym przypadku nie gra roli.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Lip 2014r. 10:47  
Cytuj
No to RUSOFOBIA dotarła pod strzechy umiech prawdza jest taka że mogę tankować u samego diabła byle tylko paliwo było dobre i w rozsądnej cenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lip 2014r. 10:57  
Cytuj
CYTAT (rok1973)
No to RUSOFOBIA dotarła pod strzechy umiech prawdza jest taka że mogę tankować u samego diabła byle tylko paliwo było dobre i w rozsądnej cenie.


Twój wybór. Obyś kiedyś nie stanął przed wyborem, czy sprzedać rodzinę bo cena dobra.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Lip 2014r. 23:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (rok1973)
No to RUSOFOBIA dotarła pod strzechy umiech prawdza jest taka że mogę tankować u samego diabła byle tylko paliwo było dobre i w rozsądnej cenie.


Twój wybór. Obyś kiedyś nie stanął przed wyborem, czy sprzedać rodzinę bo cena dobra.


Dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »