NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Program wyborczy 2014r dla Stalowej Woli, sugestie mieszkańców
Posty: 3
Dołączył: 2 Cze 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 14:54  
Cytuj
Witam!
Zaczynam tworzyć ,,Program wyborczy 2014r dla Stalowej Woli"
Oczekuję sugestii mieszkańców Stalowej Woli odnośnie ich oczekiwań w zakresie:
I. Rozwoju gospodarczego
II. Nowoczesnej oświaty
III. Podatków i opłat lokalnych
IV. Bezpieczeństwa publicznego i infrastruktury
V. Rozwoju kultury, sportu i rekreacji.
VI. Rozwój terenów inwestycyjnych i budowlanych,
VII. Przeciwdziałaniu bezrobociu,
VIII. Współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi,
IX. Przyjazny, przejrzysty i sprawny urząd. Skuteczne zarządzanie gminą.
X. Środków zewnętrznych jako szansy dalszego rozwoju Miasta i Gminy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy program dla dobra mieszkańców miasta Stalowa Wola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 14:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 15:10  
Cytuj
wszystko juz masz, po co wiecej? :]
przeciez nikt nie bedzie pytal jak to zrobisz

ja bede na Ciebie glosowal

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Cze 2014r. 08:20  
Cytuj
Fajnie, posłuchać wyborców i im to obiecać. Sukces gwarantowany umiech


programwyborczy napisz że zlikwidujesz podatki, wybudujesz stadion, dasz darmowe przedszkola, a każdy rodzic dostanie tysiaka na każde dziecko co miesiąc przez 18 lat. Zbudujesz obwodnicę, zlikwidujesz hałas oraz wyeliminujesz aluminium z powietrza. Postawisz cichą i ekologiczna fabrykę, która zatrudni 50 tysięcy osób. Na każdym rogu postawisz policjanta, drącą ryja młodzież wywieziesz do lasu. To tak na szybko co mi przyszło do głowy. Sukces masz gwarantowany.

PS.
Każdy w tej fabryce dostanie umowę o pracę i 5 tysiaków netto co miesiąc.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 08:34  
Cytuj
Program wyborczy radnych PIS:
- Andrzej S. musi odejść.
...
...
...
...
...
- Andrzej S. musi odejść.

A jakieś konkrety, co zrobicie dla miasta, jeśli (tfu tfu) was wybiorą?
-yyyyy... Andrzej S. musi odejść!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 08:35  
Cytuj
Bomba a po środku nowe kościoł i pomniki imienia Świętego Lecha

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
Program wyborczy radnych PIS:
- Andrzej S. musi odejść.
...
...
...
...
...
- Andrzej S. musi odejść.

A jakieś konkrety, co zrobicie dla miasta, jeśli (tfu tfu) was wybiorą?
-yyyyy... Andrzej S. musi odejść!


Hahahahhha zajebiste ahhahahah i wlasnie dlatego zaglosuje na Andrzeja S. bo ma chlop jaja a nie fistaszkiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Cze 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 14:17  
Cytuj
Nie na takie wypowiedzi oczekuję.
Mam nadzieję ,że mamy w Stalowej Woli rozsądnych ludzi, którzy widzą jakie są potrzeby miasta i tą drogą się wypowiedzą.
Szczególnie chodzi mi o wypowiedzi młodych ludzi, którzy mają prawo czuć się sfrustrowanymi.
Najpierw zbudujmy realny program, a potem do działania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 15:06  
Cytuj
CYTAT
Bomba a po środku nowe kościoł i pomniki imienia Świętego Lecha

Archanioł Gabriel ma abdykowac z tego powodu.Będzie wakat.good
O jego(Lecha) świętości, można myśleć jako o fakcie dokonanym.ok
PIS dawno to zapowiedział,że uczyni to,kiedy dojdzie do władzy.sciana
Tyle że dojdzie do władzy,kiedy ja pojadę do Murmańska.smiech2
Póki co ,to sie tam wcale nie wybieram...potluczony
O zmarłych nie powinno sie mówić źle,ale jest to moja odpowiedź na gloryfikowanie ludzi,którzy byli przeciętni,jak np.ja
To że ktoś był prezydentem,nie świadczy o jego świetości.
Mój brat zginął jako żółnierz i też w wypadku.Na służbie.
Tyle że nie w Smoleńsku.Szkoda,bo żona miałaby kasę,jak córka Kaczyńskiego.neutralny


No i "dlaczemu" Jarek skończył kampanię smoleńską?mlotek
"Dlatemu",że już sam nie wierzy ,w to co mówi.zaklopotany
Może nawet sam do siebie pisze donosy,tyle,ze wie jaka ich jest treść,zanim ...ich nie przeczyta.sciana
-------------------------------------------
Program wyborczy dla Stalowej Woli.
1-Przypomnieć sobie o wyborcach.:szok:
2-Włazić im do doopy i obiecać wierzby na gruszkach(i odwrotnie).całus
3-Wygrac wybory.ok
4-Mieć wyborców w doopie(ale debile).mlotek
5-Rodzina,znajomi,koledzy-załatwić pracę.ok
6-Ufff..Jakoś to będzie,mam 4 lata kadencji.jezyk

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 15:27  
Cytuj
CYTAT
Witam!
Zaczynam tworzyć ,,Program wyborczy 2014r dla Stalowej Woli"
Oczekuję sugestii mieszkańców Stalowej Woli odnośnie ich oczekiwań w zakresie:
I. Rozwoju gospodarczego
II. Nowoczesnej oświaty
III. Podatków i opłat lokalnych
IV. Bezpieczeństwa publicznego i infrastruktury
V. Rozwoju kultury, sportu i rekreacji.
VI. Rozwój terenów inwestycyjnych i budowlanych,
VII. Przeciwdziałaniu bezrobociu,
VIII. Współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi,
IX. Przyjazny, przejrzysty i sprawny urząd. Skuteczne zarządzanie gminą.
X. Środków zewnętrznych jako szansy dalszego rozwoju Miasta i Gminy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy program dla dobra mieszkańców miasta Stalowa Wola


Wiesz dlaczego Andrzej dalej rządzi Stalową - bo potrafi powiedzieć, że czegoś nie zrobi bo po prostu nie nie ma na to kasy w budżecie. Potrafi konkretnie odpowiedzieć (wyliczyć) a nie słodko pier... jak inni przyszli kandydaci.
"Zrobimy to, zrobimy to, podatki w dół, praca dla wszystkich, nowoczesna oświata"
Słodkie kłamstwa które jak zwykle przekonają tysiące naiwnych.

O konkretach nikt nie dyskutuje - za ile to można zrobić, skąd pozyskać na to kasę... pieprzeni politycy. Gęby im się nie zamykają na każdy temat, a jak coś konkretnie trzeba wyliczyć/powiedzieć to woda w ustach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2014r. 16:33  
Cytuj
@programwyborczy

Przepraszam bardzo, to mieszkańcy mają Ci tworzyć program wyborczy? Przecież w tym momencie jesteś spalony jako kandydat na jakiekolwiek stanowisko samorządowe. Wieje populizmem na kilometr - zapytam ludzi, czego chcą i im to obiecam. WTF? Idiotów nie sieją, sami się rodzą, ale w ten sposób traktować swoich potencjalnych wyborców? To już Szlęzak lepszy, przynajmniej nie maskuje swoich wypowiedzi "zatroskaniem o los", tylko wali prosto z mostu...

Jako potencjalny kandydat powinieneś sam zaproponować konkretne rozwiązania, a nie oczekiwać, że ktoś wymyśli to za Ciebie. Na chwilę obecną jesteś tylko populistą pokroju radnych PiS-u...

Nie omieszkam skomentować tego... czegoś.

I. Rozwój gospodarczy - wybudujmy super eko-fabrykę, zatrudnimy tam ludzi za 4 tys/ m-c, ale pod żadnym pozorem nie może wyemitować zanieczyszczenia o równowartości przeciętnego bąka po grochówce. A nuż jakaś sosna obumrze.
II. Nowoczesna oświata - Zdaje się, że mamy ostatnio aż nadto inwestycji uczelnianych/szkolnych, czyżby ktoś był jeszcze bardziej ambitny od obecnego prezia? Na nowe projekty dla uczniów - jak zwykle zresztą - zabraknie pieniędzy.
III. Podatki i opłaty lokalne - opodatkujmy wszystko. Podatek os deszczu, podatek od śmieci, podatek od ładnej pogody, podatek od imprez, podatek od rowerów, podatek od podatku. Będzie pełno hajsu w kasie miasta i w końcu spłacimy dług.
IV. Bezpieczeństwa publicznego i infrastruktury - przywróćmy straż miejska, powołajmy straż psią, straż kocią, straż wodną i straż leśną. Oprócz obwodnicy - obwodnicę obwodnicy i obwodnicę S74. Co z tego, że nie ma, kiedyś będzie...
V. Rozwoju kultury, sportu i rekreacji - proponuję tor saneczkowy, stok narciarski, kryte lodowisko, aquapark, basen olimpijski, filharmonię, operę i teatr.
VI. Rozwój terenów inwestycyjnych i budowlanych - a po co budować, wszystko już mamy. Trucicieli nie chcemy, sąsiadów tym bardziej. Nie chcemy inwestycji, prezydent ma nam dać pracę.
VII. Przeciwdziałaniu bezrobociu - niech bezrobotni zamiatają chodniki - raz z prawej na lewą, a potem z lewej na prawą. A kamyczki do wiaderka, bo się ciężko je zamiata.
VIII. Współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi - a po co współpracować. JE Andrzej Szlęzak, Miłościwie Nam Panujący, nie potrzebuje współpracy. Sam wszystko zrobi, bo sam wie wszystko najlepiej.
IX. Przyjazny, przejrzysty i sprawny urząd. Skuteczne zarządzanie gminą. - Tak rozbudowanego oksymoronu jeszcze nie widziałem. Ale ciekawi mnie, że XVI w. do zarządzania państwem o powierzchni przekraczającej 1 mln km2 wystarczyło 500 urzędników królewskich, zaś w dobie informatyzacji do zarządzania "państwem" trzykrotnie mniejszym potrzebujemy ich ponad pół miliona...
X. Środków zewnętrznych jako szansy dalszego rozwoju Miasta i Gminy. - Zdaje się, że to zadanie inwestora, żeby pozyskać środki do realizacji zadania. Pytanie przeciętnego mieszkańca o to, skąd wziąć pieniądze na budowę Wielkiej Kuwety, ma się jak dyskusja ze ślepym o kolorach. Najpewniej odpowie - miasto da...

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Cze 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 14:23  
Cytuj
Mam nadzieję, że w końcu znajdą się poważne wypowiedzi i propozycje, bowiem dotychczasowe nie zasługują nawet na ich czytanie.
Chodzi o to, aby naprawdę spełniać oczekiwania mieszkańców, na miarę budżetu miasta w tym możliwych do pozyskania maksymalnie dużych środków unijnych, których w następnym budżecie unijnym dla Polski nie będzie. Jest to ostatni dzwonek.
Myślę również, że mieszkańcy mają swoje przemyślenia i widzą ze swej strony potrzeby, co należałoby wykonać w pierwszej kolejności.
A propos P.Ślęzaka - to cenię go za jego bezpośredniość, chociaż w wielu sprawach się z nim nie zgadzam. nie można pomiatać ludżmi, każdy bowiem począwszy od sprzątaczki ma swoją godność którą należy szanować.
Myślę jednak, że czas na zmianę. Potrzeba nowej krwi i nowego punktu widzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Mam nadzieję, że w końcu znajdą się poważne wypowiedzi i propozycje, bowiem dotychczasowe nie zasługują nawet na ich czytanie.
Chodzi o to, aby naprawdę spełniać oczekiwania mieszkańców, na miarę budżetu miasta w tym możliwych do pozyskania maksymalnie dużych środków unijnych, których w następnym budżecie unijnym dla Polski nie będzie. Jest to ostatni dzwonek.
Myślę również, że mieszkańcy mają swoje przemyślenia i widzą ze swej strony potrzeby, co należałoby wykonać w pierwszej kolejności.
A propos P.Ślęzaka - to cenię go za jego bezpośredniość, chociaż w wielu sprawach się z nim nie zgadzam. nie można pomiatać ludżmi, każdy bowiem począwszy od sprzątaczki ma swoją godność którą należy szanować.
Myślę jednak, że czas na zmianę. Potrzeba nowej krwi i nowego punktu widzenia.

Niezły z ciebie musi być "lajkonik" , nie wiesz jak nazywa się obecny prezydent a chcesz go zastąpić?
Pachnie mi tu pekaesem, całego pomysłu szkoda komentować , chcesz coś zrobić na poważnie przedstaw się i przekonaj ludzi do siebie, ale jak już pisali spaliłeś się na starcie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 30 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 18:01  
Cytuj
Przedstaw się żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. Czcesz zaczynać kampanie wyborczą bez ujawniania się???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 1 Maja 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 19:47  
Cytuj
Nie załamujcie mnie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 23:21  
Cytuj
@programwyborczy

Ale czego oczekujesz ? Nie od dzis wiadomo ze najwazniejsze to:

a) przyciąganie inwestorow (i to niekoniecznie same odlewnie metali smiech2 )
b) zatrzymanie młodych w mieście
c) zbudowanie obwodnicy ok

Reszta to przy okazji - mozesz stworzyc mały budzet obywatelski ;)

Tylko nie mow ze chcesz by ci powiedziano od razu JAK osiągnąć te cele ;) ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
Przedstaw się żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. Czcesz zaczynać kampanie wyborczą bez ujawniania się???


To tak jak Ty Panie Weber umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 1 Maja 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 11:07  
Cytuj
W tym roku, zamiast imion i nazwisk poznamy ksywy kandydatów. Abc123, programwyborczy, NieDlaSzlezaka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 30 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 11:15  
Cytuj
CYTAT
Przedstaw się żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. Czcesz zaczynać kampanie wyborczą bez ujawniania się???


CYTAT
To tak jak Ty Panie Weber umiech


Nie jestem żaden Weber. Jestem zwykłym BEZ PARTYJNYM człowiekiem zmęczonym polityką, a raczej obłudą P. Prezydenta i jak wielu chcę konkretnych zmian bo z miastem robi się nieciekawie. Mam nadzieję że jacyś konkretni ludzie wreście się ujawnią, żebyśmy mogli zdecydować kto najlepiej poprowadzi miasto w dobrym kierunku, przynajmniej przez kolejne 4 lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 1 Maja 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 11:23  
Cytuj
Dobra, tak na poważnie to znacie jakieś nazwisko, kto ma startować? Po korytarzach chodzą słuchy, że A.Sz. startuje i jak to ma w zwyczaju z decyzja będzie zwlekał do ostatniego dnia, aby poznać konkurentów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 30 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Cze 2014r. 15:23  
Cytuj
Dzisiaj już wszyscy wiemy że Stalową Wolą rządzi sitwa przedsiębiorców, lewaków i komuchów którzy wtórują Prezydentowi. To takie towarzystwo wzajemnej adoracji, które powoli rozkłada nasze miasto na łopatki. W najbliższych wyborach cała sitwa dostanie czerwoną kartkę, ludzie otwierają oczy. Więcej w balona nie damy się robić.

niekórzy z nich to:

1. Antoni Kłosowski - przewodniczący rady - właściciel firmy Antonio & Stanley Kłosowski, producent konstrukcji metalowych i wyrobów metalowych na terenie strefy przemysłowej miasta.

2. Maria Chojniacka - pracownik Tauron/Elektrownia, posiada również akcje firmy Tauron Energia Polska.

3. Marek Surowiec - Pracownik Tauron Energia i posiadacz akcji Tauron Energia.

4. Joanna Grobel-Proszowska - Żona współwłaściciela firmy Mista Sp. Z o.o. producenta maszyn drogowych i budowlanych. Wykonawca konstrukcji stalowych, spawanych i obróbki mechanicznej w strefie przemysłowej miasta.

5. Andrzej Barwiński - pracownik HSW oraz posiadacz akcji firmy Huta Stalowa Wola S.A.

6. Jerzy Augustyn - posiadacz akcji firmy Huta Stalowa Wola S.A.

7. Jadwiga Jankiewicz - posiadacz akcji Tauron Energia.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2014r. 16:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Program wyborczy radnych PIS:
- Andrzej S. musi odejść.
...
...
...
...
...
- Andrzej S. musi odejść.

A jakieś konkrety, co zrobicie dla miasta, jeśli (tfu tfu) was wybiorą?
-yyyyy... Andrzej S. musi odejść!


Hahahahhha zajebiste ahhahahah i wlasnie dlatego zaglosuje na Andrzeja S. bo ma chlop jaja a nie fistaszkiumiech



i wlasnie pozbawisz w ten sposob kibicow stadionu !!!


a co do PISu to nasmiewaj sie dalej zobacz co PO zrobilo z panstwem i zastanow sie dwa razy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 9 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2014r. 18:21  
Cytuj
Pytanie do osoby Nie Dla szlezaka.
Chodzi mi mianowicie o to, co złego jest w tym ze ktoś jest przedsiębiorcą? z twojego postu odnoszę wrażenie ze to coś złego jeżeli osoba zaradna sprawuje mandat radnego. Nie bronię żadnego z radnych ale osobiście to uważam że jeżeli ktoś zabiera się za rządzenie i gospodarowanie to najpierw niech się pochwali czy w życiu prywatnym jest na tyle dobry że stworzył coś co daje miejsca pracy ludziom. Niestety ale w tej radzie najwięcej do powiedzenia mają osoby które w życiu nie prowadziły własnej firmy a ich kariera życiowa bardziej przypomina scenariusz z filmu o Nikosiu Dyzmie. Te osoby jeszcze najgłośniej krzyczą o swoich pomysłach na nowe miejsca pracy. Trochę powagi forumowicze, innym aspektem jest wykorzystywanie i łączenie funkcji publicznej + znajomości i układy+ moja firma do tego żeby krecić tzw "lody".
A to że ktoś ma jakieś akcje, nie obchodzi mnie to nie moja sprawa. I żeby nie było większośc osób z tych radnych nie powinna w ogóle sprawować tej funkcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 30 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Cze 2014r. 19:12  
Cytuj
CYTAT
Pytanie do osoby Nie Dla szlezaka.
Chodzi mi mianowicie o to, co złego jest w tym ze ktoś jest przedsiębiorcą? z twojego postu odnoszę wrażenie ze to coś złego jeżeli osoba zaradna sprawuje mandat radnego. Nie bronię żadnego z radnych ale osobiście to uważam że jeżeli ktoś zabiera się za rządzenie i gospodarowanie to najpierw niech się pochwali czy w życiu prywatnym jest na tyle dobry że stworzył coś co daje miejsca pracy ludziom. Niestety ale w tej radzie najwięcej do powiedzenia mają osoby które w życiu nie prowadziły własnej firmy a ich kariera życiowa bardziej przypomina scenariusz z filmu o Nikosiu Dyzmie. Te osoby jeszcze najgłośniej krzyczą o swoich pomysłach na nowe miejsca pracy. Trochę powagi forumowicze, innym aspektem jest wykorzystywanie i łączenie funkcji publicznej + znajomości i układy+ moja firma do tego żeby krecić tzw "lody".
A to że ktoś ma jakieś akcje, nie obchodzi mnie to nie moja sprawa. I żeby nie było większośc osób z tych radnych nie powinna w ogóle sprawować tej funkcji.


Nie było by nic złego że są przedsiębiorcami jeśli by ich biznesy były poza granicami miasta. Niestety, większość naszych radnych ma swoje biznesy w obrębie miasta i robią ostatnio wrażenie że najważniejsze są dla nich ich własne interesy, niż interesy miasta i mieszkańców. Dowodem na to jest bynajmniej ostatnie głosowanie nad sprawami ochrony środowiska. Wszyscy przedsiębiorcy byli przeciwko instalacji stacji monitoringu powietrza, bo jak wiadomo, biznesy wielu z nich emitują w środowisko różne substancje. Kolejna rzecz to że próbują często przeforsować inwestycje, które raczej będą służyć ich biznesom, jak drogi wokół i do ich biznesów. Dodatkowo, powinno nas interesować jakie kto ma akcje bo jak chodzi o interesy firm któych akcje posiadają, to wiadomo że zawsze będą chronić ich interesy żeby samemu nie stracić, przecież to logiczne nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2014r. 14:36  
Cytuj
Nie było by nic złego że są przedsiębiorcami jeśli by ich biznesy były poza granicami miasta. Niestety, większość naszych radnych ma swoje biznesy w obrębie miasta i robią ostatnio wrażenie że najważniejsze są dla nich ich własne interesy, niż interesy miasta i mieszkańców. Dowodem na to jest bynajmniej ostatnie głosowanie nad sprawami ochrony środowiska. Wszyscy przedsiębiorcy byli przeciwko instalacji stacji monitoringu powietrza, bo jak wiadomo, biznesy wielu z nich emitują w środowisko różne substancje. Kolejna rzecz to że próbują często przeforsować inwestycje, które raczej będą służyć ich biznesom, jak drogi wokół i do ich biznesów. Dodatkowo, powinno nas interesować jakie kto ma akcje bo jak chodzi o interesy firm któych akcje posiadają, to wiadomo że zawsze będą chronić ich interesy żeby samemu nie stracić, przecież to logiczne nie?[/cytat]

aby radni nie mieli biznesów w mieście w których są radnymi?
co ty gadasz?musielibyśmy sprowadzić biznesmenów z warszawy, aby byli radnymi w stalówce?o to ci chodzico
bo nie kumam.oczywiście muszą być uczciwi i swoje doświadczenie biznesowe przekładać na grunt miasta.tacy są bardziej potrzebni niż ci którzy zapisali się do jakiejś partii i są pchani z nurtem bez wiedzy i doświadczenia(sprytu dzięki któremu mogą pomóc nam w różnych dziedzinach planowania czy rozwoju naszego miasta).niektórzy nasi radni sprawują urząd w myśl zasady MIERNY ALE WIERNY
chyba nie o to chodzi

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Cze 2014r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
Dowodem na to jest bynajmniej ostatnie głosowanie nad sprawami ochrony środowiska.
(...) przecież to logiczne

Sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa bynajmniej i czym różni się od znaczenia słowa "przynajmniej".
Może wtedy przestaniesz się ośmieszać bełkotliwymi wpisami.
PS
Uważasz za coś kompromitującego posiadanie akcji HSW S.A., które w latach 90. w momencie przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną skarbu państwa dostali wszyscy pracownicy huty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »