NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 6 »
Wszystko o Nowej Prawicy JKM,
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 00:15  
Cytuj
Witajcie,
Jestem pozytywnie zaskoczony faktem że powiat Stalowowolski a tuż przed nimi Nisko osiągnęły jeden z najlepszy wyników w Polsce w popieraniu wolności i powrotu do normalności z wynikiem blisko 10% głosów oddanych na Nową Prawicę.
Tutaj wyniki z podkarpacia:
Obrazek
http://pe201(...)ew/18/42
Byłem przekonany że wynik w Stw czy Nisku będzie w okolicach 5% bo przecież większość z ludzi młodych wyjechało albo do innego miasta na studia albo zagranicę do pracy. Ludzie starsi oglądając TV są podatni na manipulacje które są w polskich mediach niestety wszechobecne. Łykają tanią propagandę i później słychać że Korwin popiera gwałty czy że jest ..... (tutaj wstaw dowolną głupotę, ludzie to łykną bez problemu).
Tutaj przykładowy link jak media i politycy po-pis-sld-psl oszukują Polaków:
https://www.youtu(...)iF3de3J0
Mam szczerą nadzieję że Polacy pójdą po rozum do głowy i naród odejdzie od głosowania na mniejsze zło jak to ma miejsce od 25lat i poprze idee wolności, uczciwości i sprawiedliwości jakiej w Polsce nigdy (!!!) nie było.
Liczę że za rok w wyborach do parlamentu Nowa Prawica dostanie ok 15% głosów i w kolejnych w 2019r - 30% i uda się wejść jako główna siła do parlamentu Polskiego.
Dlaczego popieram akurat Nową Prawicę:
1. Odciążenie państwa z durnego prawa
2. Odciązenie państwa z setek tysięcy urzędników na których płacimy coraz wyższe podatki
3. Stopniowe zlikwidowanie ZUS (zakład utylizacji szmalu)
4. Zlikwidowanie podatku dochodowego (bardzo bandycki podatek)
5. Zniesienie setek regulacji, pozwoleń, wniosków i innych.
6. Tworzenie budżetu państwa bez długu
7. Zlikwidowanie lub spore obniżenie przeróżnych podatków, akcyz, ceł
Dlaczego nie popieram obecnego systemu który działa w Polsce od 25 lat i jest reprezentowany przez sld-pis-po-psl:
1. Wszechobecna korupcja, dziadostwo, kolesiostwo.
2. Coraz wyższe podatki, bez szans przy kierunku obecnego patologicznego systemu na ich obniżenie
3. Przymus odprowadzania podatku do zus (składka jest dobrowolna, zus to podatek). Prosty rachunek, kwota na zus x 40 lat x 12 msc = dużooo pieniędzy. Ale Polak musi być biedakiem, tak działa ten system.
4. Ogromny dług publiczny którego obsługa kosztuje nas astronomiczne pieniądze. Warto w google poszukać na ten temat, będziecie w szoku.
5. Wszechobecna manipulacja zakłamanie i miliony wypranych mózgów Polaków głównie po 30r życia.
6. Masowa emigracja, największa w Europie której przyczyną nie jest wojna. Miliony ludzi którzy zrazili się do Polski, których dzieci nigdy tu nie wrócą. Przyczyną tego są wyżej wspomniane partie i i
Dlaczego w Polsce jest źle i będzie tylko gorzej?
Tutaj polecam przede wszystkim kanał na YouTube człowieka który mówi głośno, wyraźnie i zrozumiale o polskiej gospodarce, manipulacjach, podatkach i innych, polecam zamiast TV, odczujecie różnice już po jednym odcinku że macie zakłamane spojrzenie na te sprawy.
https://www.youtu(...)V/videos
Mogę w tym temacie udzielać odpowiedzi jeżeli macie jakieś pytania. Nie należę do Nowej Prawicy, aczkolwiek rozważam czy dołączyć do nich i wziąć się do naprawy Polski, nim ostatni wyjeżdżający zgasi światło.
Pozdrawiam i nie dajcie sobie wmówić że nie warto interesować się polityką. Od polityki dosłownie zależy nasze życie, jego jakość lub jakoś, a częściej w Polsce to życie jest jakieś niż ma jakość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 00:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 09:47  
Cytuj
Podpisuje sie pod tym co napisales i dodam ze sld-pis-po-psl juz bylo trzeba dac innym szanse.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 10:48  
Cytuj
Faktycznie takie poparcie na NP budzi zdziwienie w tych nie najbogatszych powiatach na podkarpaciu.
Bardzo lubię słuchać Korwina, ma charyzmę i wiedzę, wcale nie przeszkadza mi to co mówi o inwalidach, Krymie czy kobietach(media w większości przekręcają sens i intencje tych wypowiedzi). Obecny układ polityczny atakuje go zaciekle, bo się go boi, bo on go obnaża, jednakże mam wątpliwości co do jego programu.
Czy to co mówi w ogóle da się wprowadzić w życie w obecnej sytuacji we współczesnym świecie?
Czasem wydaje mi się, że chciałby świat cofnąć do XIX wieku lub jeszcze wcześniej, a wtedy wcale tak dobrze nie było, tylko ludzie wiadomo, że tego nie pamietają.
Zlikwidowanie urzędników, podatków, prawa hm, no to chyba sklep z bronią na każdym rogu powinien być, bo to będzie Dziki Zachód wtedy na bank.
Ja myślę, że jego idee polepsza sytuacje trochę ,ale przede wszystkim jemu samemu, bo właśnie zaczyna nieźle żyć właśnie z tych krytykowanych przez siebie podatków będąc europosłem.
Oczywiście za nim jest cała banda naiwniaków, którzy udzielają się za free i nie maja jeszcze tej wiedzy, która pozwalałaby ocenić jego program jako nierealny.
Mieliśmy Polska Partie Przyjaciół Piwa, Ruch Palikota, mamy i NP - takie zjawiska bez większego wpływu na to co się dzieje wokół.
Jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 14:56  
Cytuj
Marek370 - mylisz się i to bardzo.

Po pierwsze nie porównuj partii fake'owych, czy socjalisty palifrana do gościa którego większość teorii oparta jest na największych ekonomistach tego świata czy polityka (Regan, Tacher).

Oglądnij na YouTube - podziemnaTV. Koleś nie należy do żadnej partii i ze wszystkim co mówi (no 98%) zgadzam się bo jest to prawda.
Obecny system który mamy w Polsce to upadek.
Ludziom wydaje się że jak mają samochód, mieszkanie i co do garnka włożyć to jest dobrze. Szkoda że komuna zabiła w ludziach ambicję do tego aby żyć na wysokim poziomie i nie martwić się o jutro.

Co do Korwina - Nowa Prawica to nie tylko Korwin.
Korwin to trochę taka gwiazda, facet ma ogromną popularność i choć już teraz w Nowej Prawicy jest przynajmniej kilku z dużą wiedzą, to on będzie zapraszany do TV, bo on ma charyzmę, on ma 72 lata i może powiedzieć coś kontrowersyjnego i dostać łatkę oszołoma po raz eNty.

Programu Nowej Prawicy nie da się wprowadzić gdy będziemy patrzyli na inne kraje, szczególnie socjalistyczne europejskie.
Da się natomiast go wprowadzić gdy w Polsce będziemy kierowali się dobrem Polaków, teraz jest zupełnie odwrotnie.
Polska potrzebuje dyktatora. Tak, dyktatora.
Nawet Kolonko miał taki odcinek:
https://www.youtu(...)KzHQG3tY
Mimo że zachód tym gardzi a ich rządy prowadzą dokładnie taką politykę.

Socjalizm który w Polsce z roku na rok jest coraz większy nie zbudował NIGDZIE NA ŚWIECIE BOGACTWA.
Nie ma kraju który wybił się przez socjalizm.
W większości europejskich krajów socjal ma się dobrze i te kraje mają coraz więcej problemów, mimo że kasę można zrobić dobrą.
Poczekaj na Korwina w UE jak powie do Merkel czy innego Sarkozego czy to jeszcze ich kraje czy Kalifaty lub Emiraty muslimskie umiech Nie widzimy tego bo nas to nie dotyczy.


Co do samego Korwina, bądź poważny.
Koleś ma 72lata, ma swoje bogactwo zbierane przez te lata.
Pewnie na samym necie z reklam zarabia kilka krajowych pensji.

Prawda jest taka że Nowa Prawica podniesie standard wszystkim uczciwym, pracującym, ambitnym Polakom.
Gorzej będzie mieli menele, złodzieje - no i ci wszyscy którzy przez te 25lat zmarnowali potencjał naszego kraju, robiąc z nas niewolników Europy.

Napiszę tylko tyle - nie spotkałem NIKOGO w realnym życiu kto popiera PO-PIS-SLD-PSL i ma na to ARGUMENTY.
Mniejsze zło - to jedyne co są w stanie wydukać.

YouTube nie boli - oglądajcie, zdobywajcie wiedzę póki jeszcze go nie zablokowali. Bo jakby go zablokowali to byśmy nie wiedzieli kto to Korwin. Z internetu trafił do TV, bo internet to medium ludzi wolnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 15:28  
Cytuj
"Unia Europejska umiera, a Rosja dynamicznie się rozwija - mówi Janusz Korwin-Mikke, tłumacząc, dlaczego gospodarcza ekspansja Polski powinna być skierowana na Wschód. W wywiadzie dla RIA Nowosti prezes Kongresu Nowej Prawicy określa aneksję Krymu jako "zupełnie naturalną", opowiada się za federalizacją Ukrainy i twierdzi, że silne kręgi w USA dążą do wywołania wojny światowej."

przestańcie sobie jaja robić ten koleś ma nawalone w tej łysej pale ...

a tak miedzy nami to jak on ma w planach zlikwidować ZUS i jak chce oddać mi kasę zgromadzoną przez ponad 20 lat ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
"Unia Europejska umiera, a Rosja dynamicznie się rozwija - mówi Janusz Korwin-Mikke, tłumacząc, dlaczego gospodarcza ekspansja Polski powinna być skierowana na Wschód. W wywiadzie dla RIA Nowosti prezes Kongresu Nowej Prawicy określa aneksję Krymu jako "zupełnie naturalną", opowiada się za federalizacją Ukrainy i twierdzi, że silne kręgi w USA dążą do wywołania wojny światowej."
przestańcie sobie jaja robić ten koleś ma nawalone w tej łysej pale ...
a tak miedzy nami to jak on ma w planach zlikwidować ZUS i jak chce oddać mi kasę zgromadzoną przez ponad 20 lat ?

Z tym że UE umiera ma rację, bo UE to narośl na Europie.
Ludzie mylą UE z Europą i to jest zasadniczy problem.
Krytykujesz Korwina bo go nie rozumiesz.
Ja nie jestem jego fan boyem, wiem że mówi trochę za dużo, ale w tym co mówi w ogromnym procencie ma rację, ale trzeba wyłapywać z tego co mówi sedno, zamiast co drugi słowo i kręcić aferę.
Rozwój Rosji to fakt który się dzieje właśnie dziś. Rozwój Chin to fakt który już trochę trwa. Rosja z Chinami podpisują ważne umowy, wg mnie i wielu są najsilniejszym sojuszem na Świecie którym nie po drodze z USA.
Co do kręgach w USA i wojny światowej, pewnie USA nie ma nic przeciwko wojnie, najlepiej po drugiej stronie świata. U siebie wojny nie chcą i z Chinami i Rosją też wojny nie chcą. Nie wiem w jakiej kondycji jest zbrojeniówka w tych krajów i myślę że nikt tego nie wie, ale generalnie od ich kaprysów zależą losy świata. Niech będzie spokojnie, bo to powinno być na rękę wszystkim ludziom.
Ode mnie zus kradnie od 3 lat składki. Popierasz system? Weź moje składki, weź moją "emeryturę". Ja wiem jak zainwestować pieniądze a ten tysiak co msc, w skali rok 12tysięcy zrobiłbym z nich dużo, dużo więcej. I robię.
Mógłbym napisać, Nowa Prawica mogłaby powiedzieć - Czy Korwin zabrał tobie te 20 lat które bulisz na zus?
Niech zus (czyli kto to jest ten zus? pan prezes? pan wiceprezes? nie - zus to banda po-sld-pis-psl która od 25lat udaje że nie ma problemu) odda ale nie pieniądzmi z budżetu którymi jest dotowany z naszych podatków.
Zus ich nie odda bo zus ich nie ma. Zus to patologia i nigdy nie powinien powstać. Trzeba być skończonym idiotą żeby popierać zus jak i ten system i to fakt.
Tutaj dla ciebie odcinek odnośnie zus:
https://www.youtu(...)leNUa1rw
Nowa Prawica jest za umowami/zobowiązaniami które ma państwo wobec obywatela.
A więc otrzymasz emeryturę za te 20lat jak płaciłeś.
Pomyśl ile przez te 25lat patologicznych rządów, jest teraz do naprawiania. Im później Polacy wybiorą Nową Prawicę (żaden Gowin, żaden Ziobro, to są 'kosmetycy' nie rewolucjoniści, a Polsce potrzebna jest rewolucja) tym dla nas wszystkich gorzej. Dla nas wszystkich.
Wierzysz el.Banan'ie w ten system, w swoją emeryturę?
Jeżeli tak to w sumie pytań nie mam, bo szkoda prądu.
Zauważ że każdy w Polsce narzeka i wybiera mniejsze zło. To skrajny debilizm po prostu.
Ja też narzekam, ale już jak miałem 18lat miałem poglądy jakie mam teraz.
Kto będzie pracował na twoją emeryturę jak młodzi nie chcą w Polsce żyć? Nikt - bo żebyś miał emeryturę przy obecnym systemie, podatek VAT za te 25lat będzie musiał wynosić jakieś 40%, podatki lokalne, akcyzy i wiele wiele innych w górę o kilkadziesiąt procent.
Które społeczeństwo wytrzyma takie podatki?
Który młody będzie chciał pracować w systemie który go okrada przez swoją bezradność/brak kompetencji?
Masz jakąś alternatywę? Bo to w czym jesteśmy teraz nie jest żadną alternatywą. Daj spokój z TV na kilka miesięcy, ja nie oglądam kilka dobrych lat. Zmienisz swój punkt widzenia, jezeli zainteresujesz się tematem. Bardzo polecam kanał PodziemnaTV. Szczerze, prosto, bez owijania w bawełnę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 16:54  
Cytuj
CYTAT

Ludziom wydaje się że jak mają samochód, mieszkanie i co do garnka włożyć to jest dobrze.
Socjalizm który w Polsce z roku na rok jest coraz większy nie zbudował NIGDZIE NA ŚWIECIE BOGACTWA.
Nie ma kraju który wybił się przez socjalizm.

No myślę, że to mieszkanie, samochód, co do garnka włożyć, opieka medyczna, emerytura, policja którą można wezwać jak coś sie dzieje, szkoły do których można posłać dzieci to jakaś wartość jest, może niedoceniana, ale jest.
Przed wojna moja babcia po 4 klasach szkoły podstawowej poszla do pracy do lasu bo wczesnie straciła rodziców, potem służyła a to u pani doktorowej, a to u nauczyciela, podatku dochodowego nie płaciła, a wcale bogata nie była z tego powodu jak to ma być wg Korwina. Potem pracowałą z dziadkiem na niewielkim gospodarstwie, a gleby tu kiepskie. Kto miał kasę to miał, a kto nie miał to jego sprawa i nikt sie tym nie martwił, dokładnie tak jak w marzeniach o szklanych domach Korwina. Powszechnych ubezpieczeń społecznych nie było, rodziców dochowywali dzieci, a w gorszych przypadkach stawali się żebrakami lub byli przytulani przez bliższa lub dalszą rodzinę. Dokładnie jak chce Korwin, jeśli dobrze wychowasz dzieci - one się o Ciebie zatroszczą, jeśli nie sam sobie będziesz winien.
Co do socjalizmu w Polsce to jaki tu socjalizm, wiesz jaki socjal jest w Anglii? Child tax credit, child tax benefit kase na dzieci tam dostaja zawrotną, pomoc państwa dla bezrobotnych jest taka, że w głowie by Ci sie zakręciło. U nas jest dziki kapitalizm raczej, masz dzieci, twoja sprawa, jestes berobotny - pewnie nie chce ci się pracowac - radź sobie sam.
Nie znaczy to oczywiście, że teraz jest idealnie, wiele rzeczy jest do poprawy, ale zawsze można się przenieśc na jakiś czas na Ukrainę i zobaczyc gdzie jest lepiejumiech.
Z programem Korwina jest tak, że nigdy nie zostanie on w całości wprowadzony w życie i nigdy nie przekonanmy sie jakie "dobrodziejstwa" nas czekają z nim związane. I zawsze będzie można mówić, że gdyby gdyby gdyby...., to by było super. Więc głosujcie na nas.
Ale tak czy owak lubie słuchać tego Korwina, fajny szoł daje w telewizjiumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 17:11  
Cytuj
Krus, emerytury mundurówki, nagrody, premie, 13stki dla budżetówki - to nie socjalizm?
Wiem że UK, Szwecja i inne kraje dają kasę na lewo i prawo. Kapitalizm buduje bogactwo kraju, nadchodzi socjalizm i jest po kraju.
Gdyby w tych krajach gdy się rozwijały był socjal, teraz byłoby u nich gorzej niż w Polsce.
Takie porównanie.
Ktoś przez całe życie inwestuje, pracuje - na starość ma dużo pieniędzy którymi jest w stanie szastać, rozdawać je nawet.
Ty przez całe życie nic nie inwestowałeś, ledwo pracowałeś - na starość pokazujesz mi tego drugiego i mówisz że on szasta, rozdaje i ma pieniądze. No właśnie, działali mądrze to mają pieniądze.
Za naszego pokolenia życia te kraje będą pozamiatane czyli w bractwa muzułmańskie pozamieniane. Ciekawe gdzie wtedy będzie Polska w której nikt nie będzie chciał mieszkać, jak nadal będzie rządziło 'mniejsze, ale wciąż zło'.

Nie można tak porównywać jak piszesz o swojej babci.
Jest ewolucja, to nie zasługa rządu że mamy samochody, domy - to zasługa naszej pracy, często i gęsto pracy na obczyźnie.


Korwin przynajmniej ma plany, ma pomysł, ma program i ma coraz większa rzeszę ludzi którzy mają swoje LOGICZNE poglądy.
Proszę tutaj pan od gospodarki od Korwina, Artur Dziambor. Przedsiębiorca vs lewak z po:
https://www.youtu(...)eE3vUPyc

To że dzieci się troszczą o rodziców - to przecież najlepsza funkcja rodziny.
Teraz często dzieci nie szanują rodziców, dosłownie czekają aż wymrą żeby dostać po nich mieszkanie na które nie chcą brać kredytu na 30 lat.
Dlaczego ty masz utrzymywać rodziców twojego sąsiada?
Taki dobry jesteś człowiek? Dajesz każdemu menelowi czy żebrakowi 50zł a może od razu 100zł? Msc płacisz ok 70% podatków a za resztę kupujesz to co otrzymujesz.
Nie odczuwasz tego bo nie dajesz na to bezpośrednio.
Chciałbym żeby każdy dostawał wypłatę brutto na konto - i miał kilka dni na przelanie tych pieniędzy do 'państwa'. Później dostawałbyś rachunek na jakie pierdoły i niepotrzebne posady/wydatki twoje pieniądze są wydawane - wtedy patrzyłbyś na to zupełnie inaczej.


Co do programu a raczej poglądów Korwina.
Ja nie zgadzam się z powszechnym dostępem do broni (zbyt głupie społeczeństwo) oraz z tym że rodzice powinni decydować czy wysłać dzieci do szkoły (wiele rodziców nie powinno być rodzicami, z lenistwa czy innych takich mogliby nie wysłać dzieci do szkoły. W szkole nauczycielka zobaczy czy dziecko jest zadbane, czy nie jest bite itd).

Zgadzam się natomiast ze wszystkimi innymi poglądami - bo są logiczne. Czysta logika, coś od czego się obecnie odeszło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 18:04  
Cytuj
Długo by można dyskutować, choć czołowi politycy z Korwinem nie dyskutują i to też o czymś świadczy.
Ale gdyby tak faktycznie sie stało, że likwidujemy podatki i z tego co masz płacisz za lekarza, płacisz za szkołe itd i utrzymujesz się z oszczędności na starość to Polacy emigrowaliby nawet do Bułgarii i Rumuni, bo tam jakas bo jakaś ale opieka ze strony państwa by była i ciekawe kto by wtedy w tej Polsce zgasił światło? Chyba Korwinumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Długo by można dyskutować, choć czołowi politycy z Korwinem nie dyskutują i to też o czymś świadczy.
Ale gdyby tak faktycznie sie stało, że likwidujemy podatki i z tego co masz płacisz za lekarza, płacisz za szkołe itd i utrzymujesz się z oszczędności na starość to Polacy emigrowaliby nawet do Bułgarii i Rumuni, bo tam jakas bo jakaś ale opieka ze strony państwa by była i ciekawe kto by wtedy w tej Polsce zgasił światło? Chyba Korwinumiech


O czym to świadczy? Że są 'za mądrzy'?
Świadczy to że czołowi politycy nie chcą być dosłownie zmasakrowani - bo w Polsce nie jest dobrze a wg czołowych polityków jest zajebiście. Jakie oni mają swoje racje? Że co? No nie mają żadnych, zwykłe lanie wody. A Korwin widzi tą fale emigracji, biedę, coraz większe podatki i coraz mniej wolności pod przykrywką 'bezpieczeństwa' bo władza wie lepiej co ty czy ja chcesz. Tak pewnie. Jacy eksperci to są? Od czego? Każdy z nas wie jak jest naprawdę.

Twoje myślenie jest przykładem i nie piszę to złośliwie, ale myśleniem po prostu typowego Polaka, który nie ma pojęcia nawet o swoich pieniądzach.

A teraz kto płaci za lekarza, za szkołę i za miliony innych?
Państwo - czyli kto? Jak nie ty, ja i pozostali.
Ludziom się wydaje że państwo pieniądze bierze z kosmosu, czaruje je dosłownie. Tak samo jak unia europejska.
Państwo polskie ma to co zabierze w podatkach, składkach i innych od nas.
Nic więcej, nawet złotówki ponad to nie ma tam więcej.
A ile z tych pieniedzy jest marnowanych?
Ogrom którego nawet politycy którzy wydają te pieniądze nie są w stanie policzyć.
Ustawione przetargi, wydatki na głupoty, finansowanie pierdół, przepłacanie razy kilka to normalka.
Specjalnie dla ciebie:
http://polsk(...)trawstwa

Zakładając że zarabiasz na rękę 2000zł, brutto jest to ok 2800zł.
A wiesz że pracodawcę kosztujesz ok 3300zl?

Pomyśl teraz - dostajesz do ręki 3300zł.
Ceny przy podatku VAT w wysokości 15% i bez podatku dochodowego, oraz wszelkich innych zbędnych podatków które prowadzą do wzrostu cen - spadłyby. I nie jest to fantazja, jest to normalne logiczne rozumowanie.
Dalej chcesz emigrować na wschód i zarabiać swoje 2000zł z czego jakieś 70% tej kwoty to podatki?
Masz tak zajebistą służbę zdrowia, jesteś tak świetnie przyjmowany w urzędach że jesteś gotów trzymać ich przy życiu mimo że jest to bez sensu i tracimy na tym wszystkim?

Państwo można porównać do firmy.
Jakby Polska jak kraj była firmą, już dawno by zbankrutowała, bo jest źle zarządzana.


Poświęć 12 minut, tytuł troszkę mylny bo mówi o wielu innych ciekawych rzeczach:
https://www.youtu(...)rNldKZ_Y


Macie internet, korzystajcie z niego. W TV nie mówią takich rzeczy bo media są na usługach partii rządzących którym jest nie na rękę aby Polacy wiedzieli jak ten burdel wygląda od środka. Bo jakby wiedzieli to pis-po-sld-psl nie dostałby 5% w wyborach (duża rodzin i znajomi znajomych zawsze będą za swoimi).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 19:06  
Cytuj
Akurat skandynawski model państwa opiekuńczego sprawdza się znakomicie. We wszystkich dziedzinach życia Skandynawia zdecydowanie wyprzedza resztę świata. Szczególnie widać to systemu emerytalnego - duński jest najzdrowszy na świecie.
Wysokie podatki nie są złem najgorszym, o ile sposób wydatkowania wykonywany jest z zachowaniem zasad celowości i prawidłowości.

Nowa prawica ma ciekawy program ale brakuje mi u nich modułu gospodarczego, który przedstawia symulacje konkretnych działań. Mówienie tysiąc razy o chłopie pańszczyźnianym raczej nie przyczyni się do zwiększenia elektoratu. Zamiast cofać się w czasie o 500 lat, wystarczy przybliżyć raport sporządzony przez naukowców z Sorbony oraz z Cambridge, na zlecenie rządu francuskiego.
"wszyscy młodzi narzekają" ; "dzieci czekają aż ich rodzice umrą bo po co maja brać kredyt" -> Jestem młody i nie narzekam ba.. nie znam nikogo, to by narzekał dzień w dzień. Zmiany zacznij od siebie i zobaczysz, że poczujesz się lepiej. Nie wiń narodu, kraju że mało zarabiasz, nikt cie nie kocha i wszystko jest do niczego.

Polska potrzebuje dyktatora? Co to za medialna manipulacja faktami ;) Nowa prawica jest zdania, że należy zmienić system prezydencki na francuski lub amerykański - to nie jest dyktatura ;)

Jak wspomniałem na samym początku, Nowa prawica ma ciekawy program lecz brakuje doprecyzowania i omówienia celów, skutków etc. W moim przekonaniu najsłabszym elementem partii jest Korwin, który przedstawia zmanipulowaną (przez siebie) wersją historii; chce zmieniać prawo, chociaż brakuje mu podstawowej wiedzy w tym zakresie tj. słynne sędziowski perułki; swoimi wulgarnymi wypowiedziami zniechęca ludzi o umiarkowanych poglądach. Jeżeli chce stworzyć nową jakość w polskiej polityce niech zacznie dbać o kulturę słowa mówionego, pisanego. Inaczej przyciągnie wyłącznie 15 latków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 19:20  
Cytuj
[cytat
Zakładając że zarabiasz na rękę 2000zł, brutto jest to ok 2800zł.
A wiesz że pracodawcę kosztujesz ok 3300zl?

Pomyśl teraz - dostajesz do ręki 3300zł.
Ceny przy podatku VAT w wysokości 15% i bez podatku dochodowego, oraz wszelkich innych zbędnych podatków które prowadzą do wzrostu cen - spadłyby. I nie jest to fantazja, jest to normalne logiczne rozumowanie.
[/cytat]
No ale wyobraźmy sobie, że w tych nowych warunkach to ja bym miał jedyna fabryczke w okolicy a ty chciałbyś u mnie pracować, bo bardzo chciałoby ci sie jeśćumiech
I nie byłoby bzdurnych przepisów, że dzien pracy ma trwać 8 godzin i jest jakakolwiek płaca minimalna, a państwo nie miałoby pieniędzy na utzrymywanie jakiś PIp-ow czy sądów pracy, które by Cie brały w obronę. Po prostu wolnośćumiech
I stwierdziłbym ponadto, że czemu mam Ci płacić 3300 skoro fajniej jest, aby mi w kieszeni zostało więcej kasy na nowy jacht ew. pojadę sobie na safari za to co na Tobie zaoszczędzę jak Potocki pan na zamku w Łańcucie przed wojnąumiech
Wcale bys tak dużo kasy nie miał, a nawet gdybym ci płacił te 3300 to o operacji serca lub innej poważnej dla swego dziecka mógłbyś zapomnieć. Nawet jeśli udałoby ci sie coś zaoszczędzić to przy braku takich instytucji jak Bank Centralny, Komisja Nadzoru Finansowego itd. finansowanych przecież z podatków, ja i moi sprytni koledzy bankierzy ograbilibyśmy cie z twojej kasy wywolujac inflacje. A jak nie ja to jakieś rzesimieszki, którym nie chciałoby się ciężko pracować w fabryczce tylko czekaliby na ciebie po pracy, a policja to wiesz, niewiele by jej było za te twoje marne podateczkiumiech
Skonczyloby sie to pewnie tak, że bez tych podatków nie byłoby za co utrzymać armii i pryzszliby Ruscy albo Czesi i zakończyliby ta naszą wesołą (bardziej moją, bo ty bys cieżko pracował) egzystencję.
Halo halo, czy tak już nie było kiedys w historii? Szlachta i magnateria nie chciałą płacić podatków, nie było nas stać na nowoczesna armię i był klops... kto by sie teraz ta historią przejmował jak mamy youtubegood
Jak ten Korwin będzie te rewelacje wygłaszał w Brukseli, an które juz nie wszyscy gimnazjaliści daliby sie nabrać, to oni tam będa boki po kątach zrywać i mrugać do siebie mówiąc - Polacy go wybraliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 19:49  
Cytuj
m87 - Jeżeli dla ciebie znakomitym w systemie jest to że rodzi się więcej Muhamedów niż Aleksandrów to smutne jest umiech
W Dubaju w ogóle nie ma podatków, bo państwo utrzymuje obywateli bo ma łapę na ropie. Polska to niestety nie Dubaj ani nawet Skandynawia.
My mamy to co wyprodukujemy nic więcej. Poczytaj o socjalu w Szwecji na internecie. Wychodzi im to już bokiem, baa lewicowe partie mają się tam dobrze, czytałem że mają pomysł aby rodowitym szwedom zabierać domy i dawać je afgańczykom/etiopczykom/irakijczykom i innym w ramach tzw tolerancji i równości. Była/jest też akcja lewaków żeby szwedki uprawiały seks z każdym oprócz ... szwedów, żeby było jeszcze większe multi-kulti.
(do wygooglowania).

Wysokie podatki są złem najgorszym, bo występuje tu czynnik ludzki. W dodatku w polskiej mentalności, jak coś należy do 'państwa' to tak naprawdę nie należy do nikogo. Ludzie nie szanują 'wspólnych rzeczy'. Jakby było takie rozdawnictwo jak jest w Szwecji czy nawet UK to nie miałby tu kto pracować.

Zauważ od Nowej Prawicy oczekujesz wszystkiego od A do Z i jak zgodzisz się ze wszystkim, ale jedna czy dwie rzeczy nie spasują to już jesteś na nie...
Tak jakby alternatywą dla Nowej Prawicy były obecne patologiczne rządy.
Jakby system który mamy spowodował że żyje się dobrze, nikt z kraju nie wyjeżdża to nie było by problemu. Ale tak nie jest a jest coraz gorzej.
Pewnie podasz dwie-trzy wady Nowej Prawicy wg Ciebie. Ja mogę podać kilkanaście wad po-pis-sld-psl wg milionów polaków.


Marek370 - Przeczytaj program Nowej Prawicy i dopiero siej ferment. Tak się składa że Nowa Prawica jest za sporym wzmocnieniem wojska oraz policji, za zwiększeniem bezpieczeństwa obywateli.

Śmieszą mnie te argumenty o operacjach dzieci itp itd.
Prędzej to dziecko zginie w wypadku niż zachoruje.
Od tego jest rodzina - każdy z bliskich się zrzuci i na pewno więcej NFZ nie da, niż ukochana rodzina dalsza i bliższa.
Są też fundacje, ludzie dobrej woli i przede wszystkim prywatne ubezpieczalnie.
Powtarzam państwo ma pieniądze obywateli - więc dlaczego ma jednym dawać drugim nie, skoro pobrali je im wszystkim. Nikomu nie zabierać, nikomu nie rozdawać. Bo po drodze sporo pieniędzy ginie. Wg różnych danych w Polsce marnowanych jest jakieś 80% pieniędzy. Czyli z każdej stówki którą płacimy - jako społeczeństwo otrzymamy dobro warte ok 20zł.
Obrazek

Nie ma nic za darmo i nie jeden twój idol drogi przechodniu nawet by cię nie osikał gdybyś stał w ogniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2014r. 10:27  
Cytuj
CYTAT


Śmieszą mnie te argumenty o operacjach dzieci itp itd.
Prędzej to dziecko zginie w wypadku niż zachoruje.
Od tego jest rodzina - każdy z bliskich się zrzuci i na pewno więcej NFZ nie da, niż ukochana rodzina dalsza i bliższa.



Ktoś tu chce powrotu do średniowiecza, albo raczej do wspólnoty pierwotnej.

Powiedz mi, ty masz dzieci? Masz własne mieszkanie na które zarobiłeś lub wziąłeś kredyt?
Nie pytam ze złośliwości tylko z czystej ciekawości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Maja 2014r. 12:08  
Cytuj
Rerere ... mam pytanie organizacyjne

jako że dyskutujecie sobie na temat Nowej Prawicy może zmienię temat na np "Wszystko o Nowej Prawicy JKM" lub wymyśl jakiś ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2014r. 14:38  
Cytuj
Okey poproszę.

Marek370 - Zawsze możesz swoje dzieci ubezpieczyć od wszelkich chorób, nawet jak wybierzesz pakiet ALL Inclusive z leczeniem w klinice w Monachium to i tak wyniesie cię to taniej niż wszystkie podatki jakie płacisz ty i twoja rodzina która są marnowane.

Dziwi mnie bardzo że pozwalacie na wydawanie SWOICH pieniędzy przez ludzi których nawet nie znacie.
Okradają nas i to jest fakt. Dochodówka, bandycki vat.
Oglądnij tutaj większość odpowiedzi na twoje pytania:
https://www.youtu(...)l0_wocF8

Niesamowitym jest że żyjemy w czasach gdy trzeba ludziom tłumaczyć banały, najbardziej logiczne argumenty. W książkach za 100lat będą o nas pisać jako o ludach prymitywnych jeżeli ludzie na przestrzeni tych lat zaczną mądrzeć.
Chyba rzeczywiście musi wymrzeć kilka pokoleń żeby zapanowała normalność.
Tutaj wyniki do euro2014 18-25lat:
Obrazek

A tutaj 40-59lat, czyli najwięcej do powiedzenia przy najmniejszej wiedzy. Pewnie 99% nałogowi widzowie tv:
Obrazek

Pytanie do ludzi 40+.

Kto będzie pracował na wasze emerytury?
Nie szanujecie młodych, nie szanujecie samych siebie.
Wam też się odżyje bo nawet najbiedniejsi płacą wysokie podatki.

Tendencja jest taka że ludzie z Polski wyjeżdżają. Każdego miesiąca kilkadziesiąt tysięcy. Za 10 lat jak się nie ogarniecie i nie zrozumiecie fundamentalnych spraw obudzicie się z vatem 30% i bez młodych ludzi. Sam płacę podatki z działaności które utrzymują kilku emerytów. Ale ma to swoje granice a takich jak ja wśród popierających Nową Prawicę jest kilkaset tysięcy. Wielu z nich ma firmy, wielu z nich zatrudnia i płaci podatki właśnie na WAS.

Pretensje później do kogo? To wina klimatu? To wina ruskich/niemców? To wina pis/po/sld/psl - tak. Ale przede wszystkim to WASZA WINA IGNORANCI.

Mamy wspólny cel, tylko musicie go zrozumieć.
Każdego miesiąca coraz więcej osób się przekonuje do Nowej Prawicy, Nowej Polski. Ciężko ruszyć 'beton' czyli ludzi powyżej 40lat, których ten system wyprał mózgi i obnażył z resztek logicznego myślenia.

Poczytajcie o publikacjach z Centrum Adama Smitha, poczytajcie wywiady z ekonomistami typu Gwiazdowski, Rybiński.

MYŚLENIE nie boli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2014r. 15:03  
Cytuj
No tak to właśnie mniej więcej jest.
Prawo wyborcze otrzymuje się w wieku 18 lat. Zanim taki gość się ogarnie i zorientuje o co chodzi w życiu mija kilka lub kilkanaście lat.
A w tym czasie jest pole do popisu takich właśnie Palikotów, Korwinów, jakiś narodowców itd.
Oni doskonale o tym wiedza i korzystają z tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2014r. 15:25  
Cytuj
CYTAT
No tak to właśnie mniej więcej jest.
Prawo wyborcze otrzymuje się w wieku 18 lat. Zanim taki gość się ogarnie i zorientuje o co chodzi w życiu mija kilka lub kilkanaście lat.
A w tym czasie jest pole do popisu takich właśnie Palikotów, Korwinów, jakiś narodowców itd.
Oni doskonale o tym wiedza i korzystają z tego.

Nie ma sensu z tobą dyskutować jak do jednego wora wrzucasz Palikota i Korwina 'czy jakichś narodowców'.

Palikot to jest przecież lewica, lewak !!! Coś o 180stopni innego niż Korwin !

Nowa Prawica - czyli coś o 180stopni innego niż wszelkie lewactwo tj palikot, sld czy wiele z postulatów psl/pis/po.

Ja nie piszę że Korwin jest bogiem, ale w porównaniu do tych wszystkich lewaków to jest facet ekstraklasa.

Co do narodowców - uważam Bosaka za jednego z najmądrzejszych polityków. Jego Ruch Narodowy jest bardzo Polski i to wielu ludziom nie odpowiada, dlatego dostają łatkę kiboli, bandytów czy jak wyżej piszesz 'jakichś narodowców'. Ja do nich nic nie mam, ale wybieram Nową Prawicę ze względu na gospodarkę.

NOWA PRAWICA nie ma NIC WSPÓLNEGO z palikotem i innymi socjalistami, oni chcą ich zwalczać a ja ile mogę to pomogę.


Porównanie Korwina do Palikota, Leppera (tak i tacy agenci chodzą po tym świecie co porównują Leppera do Korwina) - to jak porównanie dosłownie wody i ognia.

Podstawowa wiedza i możemy dyskutować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2014r. 23:01  
Cytuj
Oj tam oj tam, ćwicz się trochę w dyskusji, podoba mi się twój entuzjazm, ale źle mnie zrozumiałeś.
Palokota i Korwina porównałem ze względu na żerowanie na naiwności politycznej ludzi oczywiście, a nie ich programy.

Palikot rzuci hasło cos o biskupach pasibrzuchach i już chłopaki z ostatnich klas technikum lecą na niego głosować. Korwin o zniesieniu ZUSu i podatków, żeby dużo kasy zostało w kieszeni i to samo.
Potem dostają się do sejmu i zachowują jakoś tam w miarę racjonalnie, nie mając jednak większego wpływu na to co robi koalicja rządząca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2014r. 21:32  
Cytuj
Poglady Korwina sa w niekotrych aspektach niedorzeczne. Np, chwali on Rosje a krytykuje UE a co pokazaly ostantie kilka dni?
Rosja podpisala umowe o utworzeniu Unii Euroazjatyckiej ktora jest kopia Unii Europejskiej!! Nawet w planach jest wprowadzenie wspolnej wlauty.
A idzisaj? Okazalo sie że Rosja wprowadza zakaz palenia papierosow wpmiejscach publicnzych i uwaga. zakaz ich sprzedazy w kioskach. Co na to Korwin ktory jest wolnosciowcem i nie uznaje ingerencji panstwa w jego zdrowie i krytykuje to w stosunku do UE? Ba w reklamie zachecajacej do oddania głosu na KNP jednym z motwyow było kupno papierosow i demonstraycjne ich palenie.
DO czego zmeirzam. Chwalenie Rosji przez Korwina dowodzi że jest on albo nieogranitety albo celowo chce wprowadzic Polske w strefe wplywow Rosji. Rosja kopiuje UE wlasnie po to aby przejmowac pod swoje skrzydla kolejne panstwa. Tani gaz od Rosji jest albo za oddanie sektorów gospodarki i sojusz wojskowy (Białorus) albo za zezwolenie na stacjonowanie rosyjskich wojsk (Ukriana do pewnego czasu ale tu znizka juz nie była wielka).
Gdy kilka lat temu prezydent Bialorusi Lukaszenka staral sie cos wywalczyc to w rosyjskich meidach robiono o nim reportaze gdzie wysmiewano go jako ostantiego dyktatora w Europie i grozono gospodarczo a Mediwewiech publicznie go wymiewal. Nie da sie z Rosja życ w zgodzie i handlowac bez przeszkod bez pełnego sie jej podporzadkowania.
Datego KNP jest parta szkodliwa bo chce nas wiazac z panstwem ktore mentalnie jest dzisiatki lat z bardziej cywilizowana Europa.
Rosja panstwo AIDS i najwiekszy konsument zabojczej Heroiny. Do teog narktykki krokodyl ktore rozpuszczaj czlowieka żywcem. Alkoholizm ktory zabija. Wskaznik zabojstw na 100 tys mieszkancow jest uwaga 10 razy wyższy niz w Polsce!!!
Pedofilia - wiekszosc serwerow podobno w Rosji i nie slychac o takich akcjach jak w Europie gdzie sie zatrzymuje zbokow we wszystkich panstach na raz. Do tego ogromna korupcja. W Polsce ludzie nakrzekja gdy ich zlapie fotoradar bo trzeba płacic. W Rosji czesto palci sie za sam przejazd. Tam bez kamrerki nie pojezdzisz.Mamy z kims takim otwierac granice? Rosja sie rozwija? Placa minimalna jest tam nizsza niz w Polsce. Emertury tez. A żywnosc? Polowa okregu kaliningradzkiego kupuje u nas bo taniej. Rosja sie rozwija ale kosztem najbiednijeszych ktorzy maja znacznie gorzej niz w Polsce i jest ich wiecej. Ale to jest to samo co mowi Krowin czyli calkowite zabranie zasilkow. Dlatego w biednej Stalowej Korwin nie bedize mial duzego poparcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 07:50  
Cytuj
Do wszystkich którzy uznali iż nie wato iść na wybory, do wszystkich którzy uważają Korwina za niebezpiecznego i do wszystkich którzy uważają iż program KNP jest nierealny.

PO działa realnie, działa....


"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 08:09  
Cytuj
heh dobry filmik mozna to podpiac do tego co ludzie mysla osobiscie a co mowia publicznie. Falsz i obluda lub strach przed kompromitacja o wlasne poglady. Jedno mysla drugie mowia trzecie robia Szacunek dla p. Braciaka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 08:46  
Cytuj
Janusz Korwin-Mikke
15 godz.


CYTAT
Uzupełniony zestawy sprostowań:
Nie powiedziałem, że po śp.gen.Wojciechu Jaruzelskim powinna zostać ogłoszona żałoba narodowa - ani, że powinien mieć pogrzeb państwowy. Powiedziałem natomiast, że jako dobry wojskowy powinien mieć pogrzeb wojskowy ze wszystkimi honorami. Dodaję zawsze, że jako polityk się nie spisał, bo zamach stanu przeprowadził perfekcyjnie... i kompletnie nie wykorzystał. Gdyby postąpił był jak śp.gen.August Pinochet albo jak śp.Xiǎo-Píng Dèng - to byłby bohaterem narodowym, bo Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza, niż Stany Zjednoczone, a Rzeczpospolita potężniejsza, niż RFN..
Inna sprawa, że skoro ogłoszono żałobę narodowa po kimś takim, jak śp.Tadeusz Mazowiecki...
Zdanie "Kocham Rosję - a kocham ja tym bardziej, im dalej jest od Polski" - kilka razy zostało ostatnio kilka razy skrócone do: "Kocham Rosję".
Nic nie mówiłem o tym, że ks.Jerzy Popiełuszko nie został celowo zamordowany przez kpt.Grzegorza Piotrowskiego z kumplami. Mówiłem natomiast, że to morderstwo było dokonane w celu storpedowania kursu na porozumienie junty z opozycją spod znaku "S".
Nie mówiłem, że Hitler nie wiedział o Holokauście; mówiłem tylko, że "nie ma dowodu na to, że wiedział o Holokauście". Przy okazji informuję, że za przedstawienie takiego dowodu przysługuje nagroda: pół miliona funtów brytyjskich.
Cichy sympatyk z redakcji "NEWSWEEK-Polska" uprzedził mnie, że ten tygodnik zamieści w poniedziałek podobnie spreparowany wywiad ze mną. Proszę uważnie czytać: co powiedziałem ja, a co jest konfabulacją! A, co tam: zareklamuję ich jeszcze; ja się nie boję!
Uzupełniony zestawy sprostowań:
Nie powiedziałem, że po śp.gen.Wojciechu Jaruzelskim powinna zostać ogłoszona żałoba narodowa - ani, że powinien mieć pogrzeb państwowy. Powiedziałem natomiast, że jako dobry wojskowy powinien mieć pogrzeb wojskowy ze wszystkimi honorami. Dodaję zawsze, że jako polityk się nie spisał, bo zamach stanu przeprowadził perfekcyjnie... i kompletnie nie wykorzystał. Gdyby postąpił był jak śp.gen.August Pinochet albo jak śp.Xiǎo-Píng Dèng - to byłby bohaterem narodowym, bo Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza, niż Stany Zjednoczone, a Rzeczpospolita potężniejsza, niż RFN..
Inna sprawa, że skoro ogłoszono żałobę narodowa po kimś takim, jak śp.Tadeusz Mazowiecki...
Zdanie "Kocham Rosję - a kocham ja tym bardziej, im dalej jest od Polski" - kilka razy zostało ostatnio kilka razy skrócone do: "Kocham Rosję".
Nic nie mówiłem o tym, że ks.Jerzy Popiełuszko nie został celowo zamordowany przez kpt.Grzegorza Piotrowskiego z kumplami. Mówiłem natomiast, że to morderstwo było dokonane w celu storpedowania kursu na porozumienie junty z opozycją spod znaku "S".
Nie mówiłem, że Hitler nie wiedział o Holokauście; mówiłem tylko, że "nie ma dowodu na to, że wiedział o Holokauście". Przy okazji informuję, że za przedstawienie takiego dowodu przysługuje nagroda: pół miliona funtów brytyjskich.
Cichy sympatyk z redakcji "NEWSWEEK-Polska" uprzedził mnie, że ten tygodnik zamieści w poniedziałek podobnie spreparowany wywiad ze mną. Proszę uważnie czytać: co powiedziałem ja, a co jest konfabulacją! A, co tam: zareklamuję ich jeszcze; ja się nie boję!



A tu jeszcze o naszych parlamentarzystach. Myślę, że przy przeprowadzaniu takiej ustawy nie będzie kłótni.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byli-poslowie-dostana-4-tys-zl-zasilku,nId,1435173

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 09:23  
Cytuj
Ludzie zaczynają myśleć widzę, to dobrze. Niestety jeszcze troche musi minąć czasu zanim ludzie przywiązani do komunizmu zaczną głosować na prawice, bądź co bardziej prawdopodobne młodzi dojdą do głosu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2014r. 10:45  
Cytuj
Platformerskie media walczą z Korwinem nieczysto, ale on tez jest demagogiem.
Świat nie musi cofać sie do XIX wieku, aby przekonać sie jeszcze raz czym może skończyć sie nieograniczona wolność gospodarcza i dziki kapitalizm.
Likwidowanie obszarów biedy, wykluczenia społecznego, wyrównywanie szans edukacyjnych to nie jest podarek od św. Mikołaja.

Radykalizacja biedoty, która niechybnie powstanie po wprowadzeniu dzikiego kapitalizmu może mieć katastrofalne skutki.
Przekonała się o tym arystokracja rosyjska i rodzina carska. Na szczęście skończyło sie dobrze, pochód rewolucji na zachód został zatrzymany pod Warszawą, z niemieckimi komunistami poradzili sobie naziści (chwalił ich za to jednak nie będę), w Hiszpanii republikanie i brygady międzynarowe zostały unieszkodliwione przez Franco przy wydatnej pomocy innych państw (też nazistów m.in). W USA strajki robotników pracujących po 12 godzin za marną pensję liczące po kilkaset tys. osób były brutalnie zdławione, ale aby wyeliminować ruch komunistyczny, który był bardzo prężny konieczne było podniesienie poziomu życia.
Amerykanom zresztą na pomoc przyszły dwie nasze europejskie wojny i ogromny rynek zbytu, który się wtedy dla nich otworzył.
Wyszli z nich jako potęga światowa, a my cóż, za głupote tzreba płacić.
No ale to było tak dawno, że tym, którym wydaje sie, że świat rozpoczął sie wraz z ich urodzeniem to wręcz nieprawda.
Nie oznacza to, że obecnie jest super. Jest wielu pasożytów, którzy podpinają sie pod obecny system i to trzeba wyeliminować.
Podnoszenie podatków i zwiększanie administracji państwowej, która z nich żyje lepiej niż pracujący, to sie nie może podobać.
Chodzi jednak o to, żeby nie wpaść z deszczu pod rynne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »