NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Studiowanie w STW,
Posty: 1
Dołączył: 23 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 15:13  
Cytuj
Witam wszystkich,

czy są tu jakieś osoby z zewnątrz studiujące w Stalowej Woli ?

Jak wygląda sytuacja z wynajmem mieszkania ?
Jakie ceny ?
Jak z dostępnością ?

Jakie koszty życia w mieście ?
Czy poza nauką można tutaj mile spędzić czas wieczorową porą ?

Proszę o opinie i podpowiedzi ze strony osób studiujących i nie tylko ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 15:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 15:25  
Cytuj
studiowanie w Stalowej Woli = brak pracy po zakończonej szkole. ODRADZAM chociaż osobiście nie kończyłem tu uczelni, ale po opinii znajomych Kul = brak nauki z 5 na dyplomie ( przy mgr / w liceum wyższy poziom ) natomiast ta śmieszna szkółka ekonomiczna - płacisz masz wykształcenie i nic więcej. To miasto powinni zaorać i posiać na nim buraki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 17:26  
Cytuj
stalowaw ... Nie chcę Cie oceniać ale może zacznij szukać zajęcia/pracy zmień coś w życiu fryzurę ... samochód .... rodzinę ....życie naprawdę jest piękne

PiotrekW zadał konkretne pytania daj się innym wypowiedzieć bo sporo przyjezdnych studiuje u w Stalówce i tu naprawdę można żyć umiech ...( I wcale nie trzeba do PiSu należeć ...)

ps. Ceny najmu możesz sprawdzić w ogłoszeniach (mieszkanie mieszkaniu nie równe możesz wynająć z kimś na pół ) podobne z zabawą wszystko zależy od zasobów w portfelu i jak dobrych masz "sponsorów"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 22:40  
Cytuj
Jeśli chodzi o ceny mieszkania w Stalowej to naprawdę się nie opłaca samemu - to jest koszt ok. 800 zł, ale myślę, że spokojnie znalazłbyś nawet jakiś pokój do wynajęcia umiech Jest opcja mieszkania w akademiku - nie tylko dla studentów KULu. Warunki no jak to w akademiku: wspólna łazienka, kuchnia i ciasny pokój - cena to jakieś 300 zł. Jeśli chodzi o miłe spędzanie czasu wieczorem to myślę, że wszystko zależy od Twoich znajomych, a z dobrymi znajomymi czas szybko mija umiech Są tu jakieś pseudokluby jeśli lubisz takie klimaty jezyk Nie ma co liczyć na jakieś wypasione atrakcje umiech

No i swoją drogą, że jeśli chodzi o koszty to zawsze można iść na kierunki techniczne na KULu lub Politechnice i zyskać 300 zł na start umiech


stalowaw
Ja naprawdę się nie dziwię, że po resocjalizacji, pedagogice czy socjologii na KULu ktoś tutaj nie ma pracy, nawet z 5 na dyplomie. Zwłaszcza, że po opiniach znajomych wiem, że na niektórych kierunkach o tą 5 nietrudno. Poza tym, nie odradzaj tak tego studiowania w Stalowej Woli. Jest jeszcze Politechnika - dwa kierunki techniczne, wydaje mi się, że raczej na poziomie. KUL też wprowadza teraz inżynierię materiałową. Jak ktoś nie ma kasy na samodzielne (!! w większości sponsorowane przez rodziców) utrzymanie się w większym mieście to chyba lepiej skończyć tutaj budowę maszyn, czy inżynierię produkcji i coś z tym dalej robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 23:32  
Cytuj
Mieszkam obecnie z chłopakiem na 3cim mieszkaniu, bywają okresy że jest dużo ogłoszeń i jest w czym wybierać, bywają też takie że trzeba brać co jest jak zależy Ci na czasie, mieszkania są tanie w porównaniu do wielkich miast, wiadomo, ja mam porównanie z Wrocławiem to tutaj jest bardzo tanio, za ok. 1000zł z rachunkami masz mieszkanie 2 pokojowe (najkorzystniej dla dwóch osób) w nienajgorszym standardzie (to akurat kwestia subiektywna, ale każdy znajdzie coś dla siebie).
Co do sensu studiowania tutaj, zależy w jakiej jest ktoś sytuacji- ja jestem zadowolona a po zakończonych studiach i tak stąd wyjadę, a że na studia w wielkim mieście nie byłoby mnie stać- taki tu jest plus- tanie mieszkanie tanie życie i w miarę bezstresowe studiowanie. Jak ktoś chce to wyniesie odpowiednią wiedzę, jak ktoś nie chce może jechać na 3/4 bez większego wysiłku.
Jeżeli znajdziesz pomysłowych znajomych- zawsze będziesz miał co robić, niestety "miasto" tego nie ułatwia, ale też coś znajdziesz dla siebie, może masz jakieś hobby,jakąś pasję którą tutaj będziesz mógł realizować, szału tu może nie ma, ale dla chcącego nic trudnego. Osobiście mam ulubionego kebaba i ulubioną pizzerię(u Nazira/Numerato), w klubie NNN polecam fajne imprezki, można potańczyć przy normalnej muzyce nie jakiejś tam siekance a'la Arkadia (ale uwaga tam jest drogi alkohol) ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 23:39  
Cytuj
Gdybym dostała cv od inżyniera po KUL i to w Stw, to pewnie nawet nie zaprosiłabym go na rozmowę. Taka prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2014r. 12:20  
Cytuj
ja niestety mieszkam w tym szarym brudnym i nudnym jak pizda mieście i dlatego ludziom chcącym tu mieszkać żyć - odradzam. MIASTO DESPERATÓW i samobójców.


tak na marginesie wracając do moderatorów i administratorów to niedługo będziecie chodzić na mecze stalówki z sokołem nisko i innymi tego typu "drużynami" Piłka schodzi do poziomu miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2014r. 22:05  
Cytuj
Studia w Stalowej Woli są na bardzo wysokim poziomie. Co roku bramy uczelni opuszcza co raz więcej absolwentów. Nie wiem czy wiecie, ale z myślą o absolwentach stalowowolskich uczelni, szykuje się wiele nowych miejsc pracy. Mówię tu o MC Donaldzie, i Galerii Stalowa. Zawsze to jakiś tysiak wpadnie w kieszeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »