NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Swojscy za Halą Targową, mięso z knura
Posty: 7
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 15:17  
Cytuj
Chciałbym zwrócić wszystkim kupującym na fakt że w sklepie Swojscy za halą targową jest sprzedawane również mięso knura. Zdarzyło mi się to już nie pierwszy raz, że po zakupie "towaru" mięsa w sklepie Swojscy, mięso musiałem wyrzucić. A czasami nawet całe danie. Jak rozróżnić mięso z knura od mięsa ze świni? To proste wystarczy że podda się je np. smażeniu czy gotowaniu. Wysoka temperatura powoduje że zaczyna unosić się WOŃ. ZAPACH lub smród. Mięso z knura przy smażeniu czuć moczem. (nie będę opisywał w jaki sposób znajduje się tam mocz).
Fakt jest taki, że mięso z knura powinno być w innej cenie a nie jak mięsko ze świni. Kupujący powinni mieć świadomość tego co kupują. A tak to są okłamywani i płacą za skażony moczem "towar".
Czasami trafiłem nawet W sklepie Matthias na KEN na taki "bubel". Takie przekręty pewnie są w większości sklepów z mięsem. Piszę to informacyjnie żebyście zwracali bardziej uwagę na to co kupujecie, czy to boczek, czy żeberka, czy karczek, czy grube parówki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 15:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 15:33  
Cytuj
CYTAT
Mięso z knura przy smażeniu czuć moczem. (nie będę opisywał w jaki sposób znajduje się tam mocz).

I najciekawszą część historii szlag trafił :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 17:44  
Cytuj
No to reklamę im zrobiłeś/łaś.
Mięsa sie odechciewa jeść jak sie to czyta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2014r. 08:20  
Cytuj
Teraz jak będziesz smażył sobie boczek na patelni to zwrócisz na to uwagę, albo jak będziesz robił mielone. Zbliżają się święta więc do barszczu kiełbaska lub parówka gruba i jeśli razem się gotują to czasem powąchaj ( obyś poczuł tylko miły zapach ). Trzeba zwracać na to uwagę bo czym więcej ludzi będzie na ten temat wiedzieć tym lepiej bo może kiedyś się doczekamy że mięso z knura będzie tańsze niż ze świni. Chociaż ... wątpię, to trzeba by robić kampanię uświadamiającą ludziom co jedzą.
Sam ekspertem nie jestem bo kupując w sklepie mięso nie jestem w stanie ocenić z czego to mięso pochodzi. Dopiero gdy w domu już coś z tego mięsa się robi (jak smażę) to wtedy można "naciąć" się na ten smród.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »