NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Wośp - odpowiedzi na zarzuty,
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 11:30  
Cytuj
CYTAT


Pewnie to tylko półprawda, która ma iść w media, ale na jej podstawie można się domyślać, jaki szmal trzepie i jaki do tego ma łep.


I to twoje stwierdzenie oddaje całość. To typowe Polskie piekiełko. Piłsudski miał rację. Niestety.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 11:30  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 13:52  
Cytuj
A Ty oczywiście w to wierzysz, bo tak wygodniej jest żyć. Odrzucić wszystko na bok i wierzyć, że jest tak pięknie, jest tak pięknie, bo mi się to podoba i za tym jestem. Inaczej być nie może, mswia i takie tam.
A tak po zatym to Piłsudski mówił też o Sobie, Tobie, Owsiaku, Rydzyku, mnie i innych.



A mnie się wydaje, że każdy daje to chce dawać na sprzęt szpitalny, czyli cel akcji, a nie te wysokie zarobki dla Jurka i jego żony.
A widać z ujawnienia zarobków, że sporo sobie zabierają z zysku jaki przynosi fundacja.

A co do tego:
CYTAT
Każdy finał jest kontrolowany przez MSWiA. Mało?

Czyli nasuwasz wniosek, że wierzysz w uczciwość rządu. jezyk
https://www.google.pl/#q=afery+mswia

Andrzejek więcej obiektywizmuok i mniej fanatyzmu- bo narazie zauważam podobieństwo do tych babć co za Ojcem dyrem w ogień gotów skoczyćumiech

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 14:25  
Cytuj
Agnieszeczka to nie fanatyzm w przeciwieństwie do wielbicieli teorii spisku. Jeszcze nikt nie pokazał dowodów na nieuczciwość Owsiaków. To, że zarabiają przyzwoicie mnie nie zniechęca. Wiem, że w Polsce najlepiej by było jak by wszyscy mieli minimalną pensję. Owsiakowa pracuje na rzecz fundacji. To jest jej praca, tak samo jak pozostali otrzymuje pensje. Co w tym złego?


Dlaczego ktoś kto dysponuje dowodami nie idzie z nimi do prokuratury? Przecież kradzione są ogromne sumy?
Zaraz pewnie znajdzie się taki co powie, że sędziowie i prokuratorzy są nieuczciwi umiech. To łatwiejsze niż przedstawić solidne dowody umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 16:51  
Cytuj
Mnie nie podobają się wysokie zarobki na fundacji. I to, że zrobienie na takiej fundacji przekrętu jest bardzo proste. Ale przekrętu nigdy nie było- każdy grosik z tych całych milionów był przeliczony i nie trafił w niepowołane ręce.

CYTAT
Wiem, że w Polsce najlepiej by było jak by wszyscy mieli minimalną pensję

Tego już nie mówiłam i uważam przeciwnie- a w praktyce wychodzi na moje, że dużo ludzi mają najniższą a ci, co kombinują trzepią nie złą kasę. Czego Pani Owsiakowa nie pracuje tam gdzie pracowała przed fundacją? Bo każdy kombinuje tak, aby mu było dobrze. Dla mnie WOSP to biznes- z tą różnicą, że trochu pożytku robi dla innych.

CYTAT
To jest jej praca, tak samo jak pozostali otrzymuje pensje. Co w tym złego?

CYTAT

To, że zarabiają przyzwoicie mnie nie zniechęca.

Mnie też nie, ale to mi się nie podoba. Pomimo tak ogromnej presji przeciwników i tak stawki mają bardzo wysokie- ciekawe jakby mieli 100% poparcia i fanatycznych zwolenników- pewnie stawki były by porównywalne z prezesem NBP


Mogliby dla lepszego wizerunku fundacji, pracować w innym miejscu a w fundacji powinni służyć ludzie nie odpłatnie. A nie osłabiać jej wyniki wysoką pensją.
Nie było by lepiej?

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 18:32  
Cytuj
Na szczęście nie ma przymusu wspierania WOŚP-u, jeśli ktoś ma wątpliwości to nie musi nic do puszek wrzucać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 18:59  
Cytuj
Z Andrzejkiem trudno dyskutować, bo każdy wątpiący to zazdrosny frustrat.
Ja nie zazdroszczę, co we wcześniejszych postach wykazałam, ale już tak mam, że jak się zakocą w głowie wątpliwości to muszę wyjaśniać do bólu.

Czytając ostatnio o fundacjach odwiedziłam stronę Bankier.pl. Tam eksperci piszą /ogólnie!/ jakie są najczęstrze sposoby defraudacji kasy w fundacjach.
Dlatego rozumiem teraz, że opublikowane w necie ogólne sprawozdanie daje tylko ogólną wiedzę jakie były przychody, koszty, ale nie daje widzy jak te pieniądze krążyły ani co dokładnie jest w kosztach. Ile i komu np. wypłacono w formie umów zlecenia, ile i komu wypłacono za szkolenia, bo to często szeroko wychodzi poza rodzinę i te pozycje najczęściej są fikcyjne. A jeszcze podobno jest całe szerokie pole możliwego nieuczciwego manewru. W taki sposób o fundacjach się wypowiedzała NIK po skontrolowaniu kilku z nich /szczegóły na Bankier pl/.
Dlatego WOSP też musi pokazać kwity.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 19:00  
Cytuj
Marek370 też tak myślę, tylko szkoda że po 22 latach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 20:52  
Cytuj
Agnieszeczka, czyli ma pracować na dwóch etatach. Na jednym za darmo a na drugim by utrzymać rodzinę. Nasze typowe.

Elizabet, nie traktuje każdego jak frustrata. Chce dowodów a nie tylko obrzucanie błotem i stwierdzenia, że na pewno przy takiej kasie kradną. Przecież to głupie, że nikt nie pójdzie ze swoimi wątpliwościami do prokuratury i sprawy Owsiaka nie załatwi raz na zawsze. Temat jak bumerang powraca zawsze w okresie finału a fundacja działa 12 miesięcy w roku. Dlaczego?

Caritas dziś załatwił sprawę i powinno to zamknąć buzię wszystkim, którzy uważają że zabiera kasę Caritasowi oraz wszystkim porównującym WOSP do Caritasu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 21:12  
Cytuj
Jeśli nawet owsiak kombinuje , to napewno nie jest na tyle głupi żeby zostawiać po tym ślad dla prokuratora, w takiej działalności jest wiele możliwości kombinacji bez śladu, nie ma mu co zazdrościć bo nawet jak kradnie, to nie ma i nie będzie miał jak z tej kasy skorzystać, na widoczne luksusy ( auta , domy, itp) sobie nie pozwoli bo do końca życia będą go obserwować miliony wścibskich oczu , swoje lata już ma a do grobu nie zabierze umiech nie ma co roztrząsać, każdy ma swoje sumienie a faktem jest że sprzętu przybywa.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 23:02  
Cytuj
Andrzejek a nie można jako wolontariusz. To już nie w polskim stylu.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2014r. 23:17  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek a nie można jako wolontariusz. To już nie w polskim stylu.


Oczywiście, że można ale nie na pełny etat. Z czegoś trzeba żyć.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 00:07  
Cytuj
Udzielanie się społecznie nie przeszkadza w pracy zarobkowej. Jej obowiązki mogą pełnić różne osoby i każdy będzie miał okazję pomóc i czas aby winnym miejscu zarobić.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 00:41  
Cytuj
CYTAT
Udzielanie się społecznie nie przeszkadza w pracy zarobkowej. Jej obowiązki mogą pełnić różne osoby i każdy będzie miał okazję pomóc i czas aby winnym miejscu zarobić.


Tylko niektórzy powiązali przyjemne z pożytecznym , z dużym naciskiem na pożytek umiech

Tak z ciekawości, znacie jakieś fundacje, gdzie pełna kadra to wolontariusze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 01:22  
Cytuj
Ja nie znam i chyba nigdy nie poznam.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Udzielanie się społecznie nie przeszkadza w pracy zarobkowej. Jej obowiązki mogą pełnić różne osoby i każdy będzie miał okazję pomóc i czas aby winnym miejscu zarobić.


No to pojechałaś. Z twojej wypowiedzi wynika, że to Owsiakowa jest problemem. Nie powinna pracować na rzecz WOSP a jeżeli już to za darmo. Szkoda słów.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 12:00  
Cytuj
Z całej dużej ideologicznej wypowiedzi urywasz jakiś kontekst, tłumaczysz go po swojemu i na niego odpowiadasz. Taki typ wypowiedzi zbliżony do brukowców. Robisz tak w każdym wątku na forum i w komentarzach. Nie tylko ja to zauważyłam.

A po drugie to Owsiakowa nie jest problemem, problemem jest brak zimnej szczerości wypowiadanej tak samo jak te epitety określające szczytność działań Owsiaków w funddacji. Przez tyle lat bez Internetu ciężko usłyszeć normalne słowo typu "Owsiaki pomagają i dobrze na tym zarabiają"
Oni nie robią nic z własnej woli dla dobra innych robią to z zysku, a wynikiem tego jest jakiś sprzęt w szpitalach czy tam inne dobra. Nie różnią się niczym od lekarza, który bez kasy operacji nie wykona. Jakoś o lekarzach nie mówi się, że zostali lekarzami by pomagać innym-, ale w jakiś tam sposób lekarze pomagają. Ciekawa jestem jak wyglądałby cały ten wosp jak owsiaki zarabialiby na tym tylko grosze?
Słowo wolontariusz zostało oczywiście przemilczane.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 12:16  
Cytuj
Agnieszeczka jak wchodzi ideologia to ja wychodzę umiech Powodzenia w walce umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
Z całej dużej ideologicznej wypowiedzi urywasz jakiś kontekst, tłumaczysz go po swojemu i na niego odpowiadasz. Taki typ wypowiedzi zbliżony do brukowców. Robisz tak w każdym wątku na forum i w komentarzach. Nie tylko ja to zauważyłam.


Przeczytaj moją rozmowę z nim umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
Przeczytaj moją rozmowę z nimumiech

Czytałam.
Dla naszego Andrzeja albo coś jest albo czegoś nie ma. Nigdy po środku- neutralnie. WOŚP lubię to akceptuje w nim wszystko, pasuje mi każdy szczegół. Czegoś nie lubię to nienawidzę do spodu.
Ciekawe, jaka suma miesięcznych dochodów dla O. Andrzejka zaczęłaby go zniechęcać?
Ja patrzę na to neutralnie, sprzęt jest kupowany, zbyteczne show jest, spory i łatwy dobrobyt dla Owsiaków jest i pewnie jego kumple też doją ile wlezie, jako pełno etatowi pracownicy fundacji.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 14:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Przeczytaj moją rozmowę z nimumiech

Czytałam.
Dla naszego Andrzeja albo coś jest albo czegoś nie ma. Nigdy po środku- neutralnie.


W tym nie widzę problemu. Natomiast przekręcanie zdań, wyrywaniu słów z kontekstu itp. sprawia,że "prawda" jest tylko taka, jaką chce widzieć umiech tyle w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 16:19  
Cytuj
A 8 przykazanie to Panie i Panowie znacie?umiech
Niestety w Polsce jest sporo osób, którzy charytatywnie i bezpłatnie na zasadzie wolontariatu obrabiają komuś d..eumiech.

Zapewne bardziej to pasjonujące niż stanie w styczniu na zewnątrz z puszkami, lub ew. zajmowanie się przez cały rok kupowaniem, rozliczaniem, księgowaniem sprzętu medycznego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Sty 2014r. 10:05  
Cytuj
A mnie się wydaje ,że Owsiak to człowiek , którego nie można oceniać wyłącznie w kategoriach absolutnie pozytywnych bądź całkowicie negatywnych. Jest to na pewno postać kontrowersyjna ( niejasności związane z funkcjonowaniem przystanku Woodstock - Hare Kriszna itp,
niejasności finansowe vide Złoty melon itp), mimo wszystko jego działalność przynosi pozytywne efekty w postaci milionowych zakupów sprzętu dla szpitali. Po prostu ten człowiek znalazł sposób jak stworzyć instytucję charytatywną , a przy okazji uszczknąć troszeczkę dla siebie i rodziny( ze sprzyjających mu większości mediów dowiemy się, że w fundacji WOŚP jego zona zarabia 4 tys na miesiąc , co nie jest kwotą powalającą na kolana, ale już nie dowiemy się ,że w Złotym melonie ta sama kobieta zarabia ponad 11 tyś miesięcznie). Zresztą Owsiak sam nie przeczy temu ,że swój know-how , sprzedaje różnym firmom , które zapraszają go na różne płatne pogadanki. Po prostu koleś prowadzi biznes , na bardzo szeroką skalę , przy ogromnym poparciu mediów głównego nurtu, które jak mogą cenzurują info , które mogłyby w Jurka uderzyć. Problem jest tego rodzaju ,ze prowadząc tak szeroka działalność Owsiak jakiś czas temu zaczął udzielać sie politycznie , i to w sposób bardzo jednostronny ( swoją drogą może dlatego mainstream popiera go w lizusowski sposób ). Przestało mu wystarczać zbieranie pieniędzy , wykroczył poza to i zaczął pouczać Polaków co mają myśleć np na temat Smoleńska. Poruszając te tematy spowodował znowuż atak ze strony mediów tzw prawicowych ( sami siebie nazywają niezależnymi) , które tylko czekają ,żeby coś na Owsiaka wynaleźć. Te metody nie do końca są etyczne , ale skoro druga strona nie ma problemu ,żeby w sposób ordynarny niszczyć swoich wrogów , oni też nie będą się wzbraniać przed takimi metodami. Reasumując wg mnie Owsiak to człowiek , który mimo wszystkich kontrowersji związanych ze swoją działalnością robi dużo dobrego. Ja osobiście nie daję na WOŚP ( kiedyś dawałem) ale nie mam zamiaru krytykować ludzi którzy popierają tego typu akcje. Każdy ma swój rozum i posługując się nim , niech każdy sam podejmie decyzję : dawać czy nie! A dla ludzi , którzy bezgranicznie wierzą w jego uczciwość i całkowite oddanie się dobroczynności , proponuję na początek ograniczyć oglądanie TVN-u. Na początek wystarczy , Andrzejku. Na pewno Ci nie zaszkodzi!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2014r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
Ciekawa jestem jak wyglądałby cały ten wosp jak owsiaki zarabialiby na tym tylko grosze?

A ja jestem ciekaw ... wróc - wiem to na pewno - że gyby ksieza zarabiali grosze nie wiedziałabys Agnieszko nic CARITASIE, ba o Chrystusie tez,no i o chrzescijanstwie tez nie słyszałabys w ogóle bo nie miałby go kto głosic na tyle aby rozpowszechniło sie po swiecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2014r. 12:00  
Cytuj
Dekapitatormasz racje, tak by było. Nie myśl ze jak trzeźwo patrzę na WOSP i Owsiaków to jestem za klechami. Lub neguje zarobki Owsiaków w celu idealizowania Caritasu.
Ja nie mam pretensji, że potrafią i trzepią kasę, fajnie, że fundacja kupuje sprzęt do szpitala. Nie podoba mi się jedno- w mediach na siłę stwarza się wizerunek człowieka-aniołka. I to bez potrzeby. Bez tego też WOŚP by funkcjonował tak samo jak funkcjonuje. Ba! Pewnie miałby mniej przeciwników.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 10:44  
Cytuj
Co do skromnych zarobków Owsiakowej, Owsiaka i ich pracowników podam dla porównania publikowane na stronach internetowych zarobki miesięczne pracowników w strefie publicznej:
analityk w Najwyższej Izbie Kontroli w Warszawie - 10 000 zł
dyrektor generalny w ministerstwie - 17800 zł
minister pracy - 13500 zł
wicepremier - 17000 zł
kierowca w kancelarii prezydenta - 4000 zł
sekretarz stanu w ministerstwie - 12500 zł
dyrektor departamentu w resorcie finansów - 10500 zł
dyrektor departamentu w MEN - 9500 zł
doradca w gabinecie politycznym ministra - 4500 zł
szef gabinetu politycznego ministra ... - 8500 zł
ekspert w ministerstwie rolnictwa - 9500 zł
urzędnik w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - 6500 zł
kierownik w Agencji Rynku Rolnego - 8700 zł
główny specjalista w kancelarii premiera - 5700 zł
dyrektor w oddziale ZUS Warszawa - 13000 zł
kierownik wydziału ZUS Warszawa - 7100 zł
kierownik referatu ZUS Warszawa - 6600 zł
dyrektor departamentu w kancelarii prezydenta - 9000 zł
dyrektor w urzędzie skarbowym w Wrocławiu - 12000 zł
dyrektor finansowy w Urzędzie Wojewódzkim na zachodzie Polski - 8750 zł
inspektor nadzoru bankowego w Warszawie - 9500 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »