NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Głośne buczenie elektrownia ?,
Posty: 38
Dołączył: 13 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 11:42  
Cytuj
Mnie też zerwało ze snu nad ranem :/ Okolice bazyliki, prawa strona za kebabem Kleopatra....słyszę często, ale dziś rano była przeginka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 11:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 11:52  
Cytuj
U mnie w okolicach Lidla to samo. Zerwało mnie na nogi mimo, że nie łatwo jest mnie wyrwać ze snu jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:13  
Cytuj
Podpisujcie petycje i mówcie o niej wszystkim...

Link do elektronicznej petycji do Prezydenta Andzrzeja Szlęzaka: http://www.citizengo.org/pl/node/3710

Link do elektronicznej petycji do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ): http://citizengo.org/pl/node/3715

Link do skargi w formacie PDF do druku: http://www.pdf-a(...)a-as.pdf

Po wejściu na ostani link należy kliknąć "Download original PDF file" pod ikonką PDF. Po kliknięciu sciągnie się komplet dokumentów na komputer. Dokument zawiera również adresy wszystkich instytucji do ktorych należy wysłac kopie skargi.

Ci którzy nie chcą lub nie mogą wysłać wersii listownej, prosimy o wydruk formy do zbierania podpisów (strona nr. 3 skargi) i dostarczenia go do nas z podpisami. My dołączymy te podpisy do zbiorowej skargi. Tutaj link do formy: http://www.pdf-a(...)pisy.pdf

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:27  
Cytuj
a mi to nie przeszkadzasmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 16:36  
Cytuj
mi też

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 16:41  
Cytuj
Do tej pory też mi nie przeszkadzało, ale dziś o 5.15 przeszli samych siebie! (mieszkam przy Wojska Polskiego).
Ponadto o 14.30 byłam dziś przy ZSP nr 1 (Sikorski) - huczało jak diabli!

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 17:40  
Cytuj
Mieszkam na żwirkach i mam idealny podgląd na to wszystko.. O 5 się położyłem spać po 20h braku snu i mnie to zerwało po 15stu minutach, czyli nieźle grzmiało..
To było coś takiego jakby ciśnienie się sprężało i jeb i siwo się zrobiło w całej okolicy, jakby środkowy komin w połowie pękł bo przez dobre 10 min się coś ulatniało aż nie zakręcili głównego zaworu.. Ogólnie mieszkam tu już 4 miesiące i się przyzwyczaiłem do tego buczenia..
Na lato mnie nie ma i całe szczęście, współczuje tym co zostają na wakacje w stalowej, bo będzie hardcore przy otwartych oknach :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
ja słyszałam bo akurat karmiłam, inaczej pewnie bym to przespała smiech2 ale fakt, jedna z głośniejszych akcji


też karmiłam haha ...bo inaczej pewnie bym też nie słyszała umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 20:08  
Cytuj
Witam, po raz pierwszy słyszałem ten hałas z samego rana godz. około 5:00, drugi koniec miasta, huk niesamowity, współczuje mieszkańcom mieszkającym bliżej elektrowni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 22:11  
Cytuj
Z górnych okien domu mam widoki na kominy elektrowni ( w linii prostej to jakieś 700 m) i niestety nic mnie w nocy nie budziło...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 23:13  
Cytuj
CYTAT
Z górnych okien domu mam widoki na kominy elektrowni ( w linii prostej to jakieś 700 m) i niestety nic mnie w nocy nie budziło...


Jeśli chodzi o buczenie to ono jest od strony północnej Elektrowni (od ul. Spacerowej). Kiedyś gdy mocno buczało pojechaliśmy na energetyków i od tamtej strony nie było za bardzo słychać, co może oznaczać że te maszyny od biomasy od północnej strony tak hałasują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 23:59  
Cytuj
Zazdroszczę tym, którzy nie są narażeni na to buczenie u mnie przy włączonym telewizorze i szczelnie zamkniętych oknach słychać to buczenie, bardzo męczące o charakterystycznym niskim tonie. W chwili obecnej myślę że dzwięk się niesie od Stony Huty( HSJ albo Alutec)bo podrugiej stronie mieszkania.Dzwięk ten mocno jest słyszalny obok budynku Sądu,ZUs-u,Zespołu Szkół nr 7 na Okulickiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 09:29  
Cytuj
buczy, buczy - ciągły dźwięk podobny do dźwięku lecącego dużego samolotu. dziś tak od 3-4 rano słyszeliśmy. okolice hotelu 'stal'.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Sty 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
Myślę, że natężenie hałasu jest porównywalne w róznych częściach miasta a różnice wynikają z indywidualnych predyspozycji danego człowieka na odbieranie tego konkretnego dźwięku. Jeden jest bardziej "uczulony" na tę częstotliwość, a drugi mniej. Tyle w temacie. A tak w ogóle to już mnie wkurwia ten temat na forum... potluczony


E tam, nie ma jak forumowe śledztwo smiech2 ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 11:15  
Cytuj
Uczulony czy nie, każdy z nas mieszka w innym miejscu miasta i do każdego inaczej docieraja dzwięki, to się nazywa akustyka. Ze względu na połozenie bloków czy też całych osiedli wystepuje w jednym miejscu natężenie a w innym osłabienie. Więc każdy będzię inaczej słyszał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 12:08  
Cytuj
Fragment raportu miasta nt. hałasu i mapka miasta z pomiarami z WIOŚ-u z 2006r. wskazuje gdzie i jakie wystepowały w tamtym czasie poziomy hałasu. Wszędzie były przekroczenia norm.

https://www.facebook.com/BuczenieStalowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 12:16  
Cytuj
Wobec powyższego, proponuję poważne rozpatrzenie propozycji zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez prezydenta/urzędników magistratu tudzież starostę/urzędników powiatowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 15:07  
Cytuj
Stalowowolski ten odnośnik z pomiarami, który zamieściłeś dotyczyły pomiaru hałasu ruchu ulicznego, z punktu widzenia naszych wspaniałych przepisów to co innego niestety, WIOŚ robił pomiary na ulicach - niestety ale takie są chore przepisy - trzeba czekać na pomiary hałasu w środowisku które mają zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 15:14  
Cytuj
Ja wczoraj też po 5 rano słyszłam na górce straszny hałas, koleżanka z Brandwicy też. Ale wczoraj po 14 i dziś po 13 słyszałam ten sam hałas, oczywiście cichszy pod hutą. Jakby jakieś samoloty latały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 20:07  
Cytuj
a ja słyszałam wczoraj ok 23, no ale od 1937 roku jest w Stalowej huta. Cisza idealna to w Bieszczadach albo na Mazurach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 20:56  
Cytuj
Nie chodzi o ciszę idealną, tylko o to, że od jakiegoś roku hałas jest znaczącą większy i to taki rodzaj który jest szczególnie drażniący i uciążliwy. Od 1937 roku pewne standardy się zmieniły. Poza tym rozmawiałem z osobami urodzonymi w latach 40-tych i mieszkających w Stalowej od urodzenia i wszyscy zgodnie twierdzili, że tego rodzaju hałasu nie było. A tak poza tym znowu "samoloty odpalone" - szum jak diabli, dobrze że przynajmniej nie buczy bo to chyba gorsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 21:00  
Cytuj
Potwierdzam, na Poniatowskiego (Lidl) przed chwilą dali czadu.


Edit:
Nie no, jest coraz gorzej (głośniej)!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 22:23  
Cytuj
I u mnie szum jak diabli, okna zamknięte, tv włączona a i tak słychać. HSJ produkcję nadgania, a będzie jeszcze gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 22:57  
Cytuj
Potwierdzam. Dziś hałasuje Elektrownia, Thoni Alutec i Wtór-Steel. Wykonaliśmy pomiary, jutro bedą na naszym profilu na Facebooku.

Link do profilu: https://www.faceb(...)lowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 23:06  
Cytuj
CYTAT
Nie chodzi o ciszę idealną, tylko o to, że od jakiegoś roku hałas jest znaczącą większy i to taki rodzaj który jest szczególnie drażniący i uciążliwy.....A tak poza tym znowu "samoloty odpalone" - szum jak diabli, dobrze że przynajmniej nie buczy bo to chyba gorsze.


Mrówka15 słusznie zauważyłaś, już masz ucho wytrenowane tak jak my. Szum jest ostry natomiast buczenie jest słabe. To dlatego że biomasa dalej stoi w Elektrowni a z tamtąd jest to głośne buczenie które rozlega sie na wiekszość miasta. Dzis jest rownież buczenie ale dużo słabsze które tak nie przeskadza w wiekszosci miasta które pochodzi od Thoni Alutec i może jeszcze innej firmy z terenu Huty. Nad tym zjawiskiem się zastanawiałem od dawna ale dzisiaj można było to zaobserwować podczas pomiarów pod tymi firmamy. Jak pisałem we wczesniejszym poscie, jutro pomiary na FB.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »