NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Głośne buczenie elektrownia ?,
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 22:27  
Cytuj
Link do elektronicznej petycji do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ)

Kliknij na link: http://citizengo.org/pl/node/3715

Link do elektronicznej petycji do Prezydenta Andrzeja Szlęzaka
kliknij na link: http://www.citizengo.org/pl/node/3710

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 22:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 23:01  
Cytuj
Ja nie wiem gdzie wy to słyszycie. Ja nic nie słyszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
Ja nie wiem gdzie wy to słyszycie. Ja nic nie słyszę.


Dzisiaj jest cisza. Wczoraj ostro dawali. Od publikacji medialnych robią przerwy. Słychać hałas w wiekszości miasta. Najłatwej go dostrzec po godz. 22:00 jak jest mniejszy ruch samochodowy. W śródmieściu ostatnio nawet czuć zapach swieżego drewna z mielonej biomasy z Elektrowni. Horror.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 23:38  
Cytuj
Ale wczoraj też nic nie słyszałam.
Mieszkam niedaleko straży pożarnej, od elektrowni to w sumie kawałek. Ale nawet jak w nocy cisza, a okno mam lekko uchylone, to zupełnie nic nie słyszę. Pociąg od czasu do czasu, jak się wsłucham. No i samochody, bo mam okno sypialni od alei.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 08:47  
Cytuj
Ja bym jednak obstawiał, że źródłem jest coś w okolicy elektrowni (choć nie na 100%). Skoro ja słyszę ten dźwięk dość wyraźnie na Rudzie Jastkowskiej (ok.8km) to pochodzi on raczej z tej strony miasta. Gdyby to był np. Alutec to słyszeli by także ludzie z okolic Grębowa i tamtych stron. Wystarczy pojechać w nocy np. do Jamnicy i w ten sposób wykluczyć tamtą stronę miasta.

I jeszcze takie krótkie info do ludzi którzy tego nie słyszą: skoro nie słyszycie to śpijcie spokojnie i nie zawracajcie d...y na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 11:59  
Cytuj
CYTAT


Dzisiaj jest cisza. Wczoraj ostro dawali. Od publikacji medialnych robią przerwy. Słychać hałas w wiekszości miasta. Najłatwej go dostrzec po godz. 22:00 jak jest mniejszy ruch samochodowy. W śródmieściu ostatnio nawet czuć zapach swieżego drewna z mielonej biomasy z Elektrowni. Horror.


Po "mojej" stronie torów szumiało wczoraj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 14:33  
Cytuj
Będąc wczoraj w pracy na 3 zmianie słyszałem w końcu to buczenie, byłem troszke wcześniej w pacy i tak koło godziny 21:40-22 słyszałem głośne buczenie. Rzeczywiście hałas przypominał startujący samolot. Odgłos niósł się od strony HSW i odlewni. Siedząc w socjalu też było głośno słychać ten hałas, No nie powiem jeżeli tak wam w domu buczy to co słyszałem to rzeczywiście przy otwartym oknie ciężko było by mi zasnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
Po "mojej" stronie torów szumiało wczoraj.


W śródmiesciu był spokój, to jest dowód że hałasujacych zakładów jest wiele. Tutaj najcześciej najgłosniej slychać buczenie z Elektrowni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 15:19  
Cytuj
CYTAT
Będąc wczoraj w pracy na 3 zmianie słyszałem w końcu to buczenie, byłem troszke wcześniej w pacy i tak koło godziny 21:40-22 słyszałem głośne buczenie. Rzeczywiście hałas przypominał startujący samolot. Odgłos niósł się od strony HSW i odlewni. Siedząc w socjalu też było głośno słychać ten hałas, No nie powiem jeżeli tak wam w domu buczy to co słyszałem to rzeczywiście przy otwartym oknie ciężko było by mi zasnąć.


Stecyk ty prawdopodobnie słyszałeś Thoni Alutec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 20:48  
Cytuj
Cisza - prawdopodobnie zaczęły się pomiary WIOŚ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 20:56  
Cytuj
loost_rst, ty mi nie mów co, komu i gdzie mogę zawracać, a co nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2014r. 21:54  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo, to produkcja w hucie stoi dzis, dlatego cicho jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 18:14  
Cytuj
Panowie, czy zrobiliście wczoraj pomiary? Ciekawe jak wyszły w tej ciszy? A dzisiaj będziecie robić? Zróbcie również przy HSJ jeżeli możecie - kol. suerte pisze, że HSJ nie pracuje może stąd ta cisza - może to jednak oni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 19:17  
Cytuj
Wczoraj było spokojnie ale podobno na górce nocą też dochodził jakiś hałas. Jak wczesniej wspominałem to znaczy że hałas idzie z kilku zródeł i nie wszędzie go słychać. W śródmiesciu był spokój.

Dzisiaj sztafeta opublikowała informacje że będzię kontrola kilku zakładów oraz Elektrowni. Podają rownież że Thoni Alutec nie bedzie miał kontroli mimo że jest wymieniony w naszej skardze. Oni mogą się automonitorować. Podejrzane, ktoś kogoś tu broni.

Link do artykułu na naszym FB: https://www.facebook.com/BuczenieStalowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 19:35  
Cytuj
Kiedy już prokurator niektórych przepyta ze znajomości i przestrzegania norm emisji hałasu to dwa razy rączka zadrży zanim przełączy tę wajchę co odpala boeninga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 20:12  
Cytuj
Moim zdaniem komunikat należy odczytać następująco - te firmy które będą miały kontrole w tym roku - i tak miały ją mieć (to kontrole planowe na ten rok - mogą być przeprowadzone nawet w listopadzie według harmonogramu). Alutec i inne które robią sami pomiary hałasu - bez zmian, tak było do tej pory. Ta część komunikatu nie wnosi nic nowego, przedstawili tylko na odczepnego sytuację którą mają w papierach. Natomiast wspomniane jest, że będą robili "pomiary hałasu w środowisku" - czyli coś takiego jak Wy i w razie potrzeby (czyli w zależności od tego jak wypadną te pomiary), skontrolują konkretne firmy i tego należy się trzymać i pilnować aby to zostało w 100% zrealizowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 20:28  
Cytuj
Dokładnie-czyli zapowiedziane wcześniej kontrole(maszyny stop w dniu kontroli) w zakłady HSW – Zakład Kuźnia, HSW – Huta Stali Jakościowych, HSW Ciągarnia oraz stalowowolska elektrownia, pozostałe czyli Thoni Alutec, Uniwheels Production, HSW – Zakład Kuźnia i HSW Odlewnia (badania na zamówienie-wyniki znacie sami dobrze), jedyna nadzieja w pomiarach w środowisku, przy takim podejściu WIOŚ będzie trudno coś załatwić w naszej sprawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 20:30  
Cytuj
U mnie od ok 18.30 szał. I na bank to HSJ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 20:52  
Cytuj
CYTAT
U mnie od ok 18.30 szał. I na bank to HSJ.


Suerte gdzie ty jesteś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 21:33  
Cytuj
Okolice domu dziecka, urzędu pracy. Jest trochę ciszej, na tyle, że już w domu nie słyszę (cały czas mam lekko rozszczelnione okno). Ale po otwarciu okna słychać hałas, trochę inny niż wcześniej.

W mojej okolicy jest niewielki ruch uliczny + niska zabudowa - a to sprzyja niesieniu się szumu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 22:00  
Cytuj
Elektrownia jest dzisiaj w miare cicho. Być może ktoś też hałasuje na ul. Przemysłowej. Proszę wszystkich którzy słyszą jakiś hałas aby podali ich lokalizacje, postaramy się to zbadać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 22:18  
Cytuj
Właśnie zaczął się koncert na Poniatowskiego (okolice Lidla); mam wrażenie, że dają czadu z elektrowni jednak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 23:41  
Cytuj
Z elektrowni w tej chwili nie ma skad, trojka stoi juz jakis czas, a od kilku dni biomasa tez przez awarie, wiec jedyne co dziala w tej chwili w ESW to kociol nr 10 i jedna turbina. To ułamek mocy calej elektrowni, wiec watpie by halasy dochodzily stamtad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2014r. 23:49  
Cytuj
CYTAT
Z elektrowni w tej chwili nie ma skad, trojka stoi juz jakis czas, a od kilku dni biomasa tez przez awarie, wiec jedyne co dziala w tej chwili w ESW to kociol nr 10 i jedna turbina. To ułamek mocy calej elektrowni, wiec watpie by halasy dochodzily stamtad.


Ktoś wtajemniczony, dzięki za info. Dlatego cicho od soboty bo coś się im zepsuło. Ostatni raz czułem drewno w sobotę rano i słychacz było, tego dnia musieli mieć awarię. Jedno jest pewne, jak usuną awarię to dadzą nam popalić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2014r. 00:01  
Cytuj
Na Alejach Jana Pawła teraz ostry koncert z tej strony to pewnie Alutec lub inny zakład z terenu huty (HSJ?)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »