NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Głośne buczenie elektrownia ?,
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2014r. 16:21  
Cytuj
Stecyk sprawa jest prosta jak drut niestety w naszym kraju świadomość prawna i ekonomiczna jest zastraszająca-niestety to wina systemu edukacyjnego w którym prym wiedzie nie wiedza praktyczna a schematyczność.Jest grupa osób w tym ja którym ten hałas przeszkadza nie pozwala spać. zgodnie z konstytucją mam prawo do dochodzenia przed instytucjami państwowymi min. WIOŚ swoich praw czyli zakłócania spokoju przez zakłady. Nic więcej i nic mniej tzn. egzekucja prawa. w miastach takich jak Kraków czy chociażby Mielec jest prowadzona całodobowa kontrola emisji pyłów i hałasu, dzięki czemu emisja zanieczyszczeń spadła o 2/3. Niestety u nas Prezydent wiele obiecuje a niewiele robi poza topieniem pieniędzy na niepotrzebne i deficytowe inwestycje typu-pusta biblioteka uczelniana, inkubator czy też megalomański pomnik własnej pychy "wali mnie to"Prezydenta. Dobrze,że w mieście są jeszcze tacy ludzie jak stalowowolski, którym się chce walczyć o prawa mieszkańców do ciszy we własnych mieszkaniach. Nie wiem skąd u ludzi takie podwijanie ogona i obawa o zakłady przecież nikt ich nie chce zamykać tylko ograniczyć emisje hałasu i zanieczyszczeń, bo jeszcze troche to od tych zanieczyszczeń i hałasu będziemy mieli jeden wielki szpital-zamiast miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2014r. 16:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2014r. 19:20  
Cytuj
do Xperia
Widzę,że pani też się bardzo nudzi i nic nie ma do roboty,skoro tak dokładnie i ze szczegółami śledzi czyjąś aktywność.Każda cywilizowana społeczność ma przywilej(i z niego korzysta)do dochodzenia swych praw,które mu przysługują i stanowi to praktyczny wyraz funkcjonowania demokracji i otwartego społeczeństwa.Więc bardzo proszę nie zabraniać ludziom pisać petycji i tp.(nawet gdyby wydawało się to pani niczym nieuzasadnione)bo to źle świadczy nie tylko o pani mentalności.
Może jest pani białym człowiekiem tylko co z tego,gdy strasznie ciemnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2014r. 22:31  
Cytuj
Proponuje się nie przejmować ujadaczami i niedojrzałymi szczekaczami. Powiem tylko tyle. Nikt z nas nie wyssał sobie z palca tego problemu. Ci którym buczenie nie przeskadza lub poprostu nie slyszą to mają szczescie że ich domy lub mieszkania w blokach są tak położone ze akurat do nich te dzwięki nie dochodzą lub są akustycznie blokowane przez inne budynki lub fizyczne bariery. Niestety wielu z nas niestety mieszka w miejscach gdzie te dzwięki występują w wiekszym natężeniu ze wgledu na jego położenie. Wielu krzyczy i ujada a żaden pewnie o tym nie pomyslal ze każdy mieszka w innym miejscu, innym budynku i że to może u sąsiada wyglada inaczej niz umnie. Poza tym wielu z nas by chętnie zajeło sie innymi żeczami ale to buczenie już nas wykańcza psychicznie i dlatego postanowiliśmy walczyć z tym na wszystkie fronty. Nie mam już więcej ochoty rospisywać się i udawadniać czy buczenie jest czy go nie ma. Jak pisałem we wczesniejszych postach, jak ktoś nie słyszy to jest naprawde gluchy lub ma jakiś ubytek, w godzinach wieczornych to niesie na całe miasto. Wieć jak nie słyszysz to zbadaj słuch bo być może masz ubytek, a nam daj świety spokój bo jesteśmy zmęczeni waszym bezsensownym pieprzeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 00:23  
Cytuj
Na 100 % kontrola była od poniedziałku do środy,dziś uderzyli od nowa z hałasem jest jak na lotnisku, dali wcześniej cynk do zakładów to się nadaje tylko do telewizji ogólnopolskiej jak z ludzi robią wariatów-pewnie za kilka dni w portalach będzie napisane, że Stalowa Wola jest najcichszym miastem w Polsce.......paranoja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 01:57  
Cytuj
Witam wszystkich!
Zazwyczaj tylko zaglądam na forum, ale tym razem temat, o którym piszecie interesuje mnie od bardzo dawna. Ja też zastanawiałem się kiedyś, skąd mogą pochodzić te dziwne dźwięki. Jak się okazuje- nie jest łatwo jednoznacznie określić ich pochodzenia. Obawiam się, że nie tylko my mamy ten problem. Występuje on teraz już na całym świecie..... Obejrzyjcie proszę te filmiki i podążajcie tropem na YouTube.
Przyzanam szczerze, że sam jeździłem po mieście i po terenie HSW, aby namierzyć źródło hałasu.... Nic mi to nie dało. One pochodzą raczej "z góry". Mówi Wam coś nazwa eksperymentu HARP?
Oczywiście nie mówię, że jestem wszechwiedzący i mogę się mylić jak inni ludzie, ale chyba nikt nie podszedl do tego tematu z tej strony....
Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=Q5XsVZ8OgTs
i drugi: http://www.youtube.com/watch?v=LsgrRmHW8ro
i trzeci...: http://www.youtube.com/watch?v=IfvLn8MBjws
Jeśli linki będą skasowane- poszukajcie na Youtube- strange sounds from the sky.

Pozdrawiam i czekam na opinie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 10:24  
Cytuj
Ja też mieszkam w centrum i w mieszkaniu nie słyszę tych hałasów. Blok jest tak ustawiony, że nie mam żadnego okna w kierunku hałasujących. Jak wychodzę na balkon na fajeczkę to faktycznie słychać hałasy.

Te kontrole zapowiadane w prasie nic nie dadzą. Faktycznie przez jakiś czas było ciszej. Czyli można.

Xperia, nie ty płacisz temu człowiekowi więc co cię to obchodzi. Świat nie kończy się na czubku twojego nosa. Jeśli problem cię nie dotyczy to nie udzielaj się i nie krytykuj jeśli ktoś robi coś dla innych.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 11:10  
Cytuj
bezrolek-po co wchodzisz na to forum?, zostało utworzone w celu zidentyfikowania źródła problemu hałasu i znalezienia winowajcy,tak więc przez indolencję(sprawdź w słowniku)instytucji musimy być policjantami i tropić problem hałasu.Niestety przez takie zakute ciemne wiejskie łby jak TY(nie obrażając mieszkańców wsi) w tym mieście jak i kraju nie można nic zmieć,niestety w Twoim przypadku wieśniactwo to stan umysłu przy okazji wyciągnąłbyś słomę z butów i poutykał dziury intelektualne w swojej małej główce.Niestety Stalowa to miasto napływowe i musimy tolerować takich buraków jak Ty, który jeżeli ktoś zakłóca cisze nocną to się cieszy bo myśli że to dyskoteka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 11:38  
Cytuj
Po wtorkowej publikacji przez media informacji o całodobowych kontrolach przez WIOŚ, nastała w miescie kompletna cisza porą nocną. Nie trwało to jednak długo, wieczór i noc z czwartku na piątek była horendalna. Oprócz nasilonego buczenia było slychać w wielu miescach jakieś głośne mielenie i huki. Najciekawszym zjawiskiem w tym wszsytkim które nigdy wczesniej nie odnotowaliśmy to był mocny zapach świeżo ciętego drzewa który sięgał aż do śądu rejonowego. Podjechaliśmy więc w kilka miejsc sprawdzić poziomy. Podjechaliśmy rownież pod Elektrownię i okazało sie że było tam slychać mielenie i czuć mocno zapach ciętego drewna.

Najnowsze pomiary z miasta na FB, link poniżej:

https://www.facebook.com/BuczenieStalowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 341
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 17:05  
Cytuj
Dzisiaj rano, ok. godz. 6 na TVP Rzeszów leciał program regionalny, gdzie był reportarz o ewenemencie na skalę krajową. Prezes oraz pracownicy elektrowi potwierdzili, że dążą do przetwarzania jedynie biomasy i pokazane było jak koleś ładowarką ładował drewno do zaj...ego rębaka. Jeden z kierowników mówił również, że będzie modernizowany kolejny piec aby spalał jesynie biomasę. Czyli odgłosy bedą częstsze i zapewne głośniejsze bo jak zmodernizują piec to i będzie kolejny rębak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 17:27  
Cytuj
Mają zwiększać udział biomasy w wytwarzaniu elektrowni, teraz niedowiarkowie usłyszą o czym mówimy będzie huk na całe miasto ale wtedy rzeczniczka Tauronu będzie udowadniać,że oni spełniają normy dotyczące hałasu. Jeszcze będziecie prosić niedowiarkowie o podpisywanie petycji jak nie będzie spać po nocach. Potwierdzam co opisywał stalowowolski na https://www.faceb(...)f=stream
Wczoraj po 23.15 pomiędzy szkołą nr 7 a przedszkolem i żłobkiem było 65 db norma wynosi 45 db.Teraz pomyślcie jak elektrownia zwiększy moce przerobowe dwukrotnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 18:08  
Cytuj
do sanwir wchodze na forum bo mam takie samo prawo jak wszyscy, mam prawo wyrazić swoją opinie i powiedzieć co myślę. z tego co wiem to ogólnodostepne forum. jesli coś nie pasuje to załóż sobie wątek prywatny i rób selekcje kto czyta i kto robi wpisy.
przedewszystkim nie obrażaj innych użytkowników jak i mnie, ja tego nie robiłem - ale z tego co widze to słoma z butów wystaje lecz nie mi. to że zwracam uwagę komuś nie znaczy że możesz mnie wyzywać - widze napinaczu internetowy jaki jesteś chojrak.
słabo czytasz to forum bo jakbyś się zagłębił to byś wiedział jakie jest moje zdanie na temat petycji.
weźcie się za robote a nie tylko szczekacie. nie pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 20:32  
Cytuj
Teraz znowu to pulsujące buczenie, szlag może trafić.
Podobna sprawa tylko na nieco mniejszą skale:
"...Głos Szczeciński": Dawna giełda przy ul. Balińskiego w Szczecinie przypominała tartak. Hałas był niewyobrażalny...Mieszkańcy ul. Balińskiego dzwonili do redakcji "Głosu Szczcińskiego", wysyłali maile prosząc o pomoc....Maszyny hałasują od godziny 6.30 do 21 w nocy...Mieszkańcy zgłosili problem do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Ten sprawą zajął się po naszej interwencji.
Tomasz Klek z magistratu przyznał, że przedsiębiorstwo z Drawska Pomorskiego prowadziło na dawnej giełdzie usługi tartaczne - produkowało biomasę dla Elektrowni Szczecin przy ul. Gdańskiej.
Urzędnicy zlecili pomiary poziomu hałasu przenikającego do środowiska. Wyniki potwierdziły, że znacznie przekraczają dopuszczalne normy. skierowano też wniosek do wydziału ochrony środowiska wojewody..."
całość tutaj http://wiado(...)ak/p22yc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 23:03  
Cytuj
Dzięki Mrówka za ten artykul, udowadnia to jak halaśliwe jest produkowanie biomasy. Ale w ich przypadku mieli do czynienia z mała firmą. Naszą Elektrownią zarządza teraz Tauron Energia, gigatyczna polska firma ze sztabem prawników itp, itd... Więc nam nie pójdzie tak łatwo ale musimy podisywać skargi, petycje, musimy dzwonić, pisać aż sie im znudzi.

A tak wygląda to u nas: http://youtu.be/dBXE5OZ9udw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2014r. 00:20  
Cytuj
Tylko taka reklamówka bez prawdziwego dzwięku.Na żywo zapraszam na ul. Spacerową mega tartak, wióry lecą całość nie osłonięta żadnymi ekranami akustycznymi od otoczenia.Mały filmik jak wygląda obróbka biomasy - w Stalowej urządzenia kilkukrotnie większe.
http://www.youtu(...)1Y7P8ejg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lut 2014r. 18:12  
Cytuj
Na profilu facebookwoym zamieścliliśmy analizę częstotliwości wykonaną w czwartek 13 Lutego. Demonstruje ona że w Elektrowni Tauron Energia jak i firmie Thoni Alutec występuje charakterystyczne "buczenie" w granicach 160 Hertz które słychać w całym mieście.

https://www.facebook.com/BuczenieStalowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2014r. 23:20  
Cytuj
Znowu buczenie Tupolewów nad Stalową..........

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2014r. 23:26  
Cytuj
sanwir.. masz pusto w glowie jak ten szum....:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 01:44  
Cytuj
Twój login ciecio- sugeruje czym się zajmujesz pozwol,że nie będę znizal się do Twojego poziomu-cieciu.P.S osoby o IQ powyżej 80 zrozumiały o czym pisze.Poszukaj w słowniku słowa ironia,jakbyś nie wiedział co to słownik to taka książka.Chyba prościej się nie da żeby do ciebie dotarło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 02:16  
Cytuj
Pamiętam, że po przeprowadzce do Stalowej Woli (5lat temu) bardzo przeszkadzało mi jednostajnie buczenie które słyszałem często około godziny 21:30. Rozmawiałem otym z kilka znajomymi, ale nikt na to nie zwracal uwagi. Ja zacząłem myśleć ze jestem wariatem- słyszałem dźwięk jakby krecil sie wentylator, jakby silnik okretowy, albo...bombowlec. Wkoncu znalazłem informacje, ze to transportowy An z przesłylkami kurierskimi z Ukrainy lata do Austrii. I od tamtej pory go nie slysze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 08:29  
Cytuj
No to dzisiaj w nocy dołożyli do pieca.

Taka mała, prosta refleksja - dlaczego problemu nie podniesie obecna opozycja względem prezia i starosty? Pewnie dlatego, że mają nadzieję zająć ich miejsce i problem obecnych preziów stanie się nastepnie ich problemem. Z dużym biznesem nie zadzierają to duży biznes to kasa; a jak tu robić politykę bez kasy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 11:41  
Cytuj
Wczoraj o 23 strasznie szumiało w okolicach domu dziecka. Nie wiem jak długo to trwało, ale dawno tak głośno nie było.

Stalowowolski jak wychodzą pomiary przy HSJ? I czy mierzyłeś natężenie hałasu właśnie w okolicach domu dziecka, Siedlanowskiego, Niezłomnych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 12:01  
Cytuj
Potwierdzam, wczoraj około 23 myślałem że mnie szlag trafi, tak przenikliwie buczało, a mieszkam 7km od Stalowej Woli. Tak się niesie. Jutro dzwonię do WIOŚ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 12:01  
Cytuj
Buczało głosno to prawda....

Ciekawe jest że już nasi przodkowie o tym spiewali dawno temu.... Buczą walcownie we dnie i w nocy.....co

https://www.mediafire.com/?eeqksbpc0588x33

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 12:43  
Cytuj
Stalowolski sorki za przekręcenie nicka we wcześniejszym poście umiech

Walcownie to nie wiem, stalownia na pewno. Ale czy to tylko to taki szum daje? HSJ pracuje w weekend.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2014r. 14:06  
Cytuj
Faktycznie hałas tej nocy był bardzo uciążliwy,notabene wcześniejsze nie były lepsze.Podpisujcie petycje do WIOŚ i Prezydenta Miasta dostępne na https://www.faceb(...)lowaWola
Dzwońcie(warto wysłać wcześniej maila bo to dowód,że problem był zgłaszany)także do naszego Urzędu Miasta,tam jest taki twór jak: wieloosobowe stanowisko do spraw ochrony środowiska

tel. (15) 643 34 47 i (15) 643 34 49
e-mail: dpakula_(at)_stalowawola.pl

skoro jest tam wiele osób to może chociaż jedna zajęłaby się sprawami mieszkańców miasta smiech2

W Starostwie Powiatowym na nasze zgłoszenia niecierpliwie czeka Naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska

Grzegorz Janiec

tel. (15) 643 36 50, wewn. 650
Pokój 411
e-mail: g.janiec_(at)_stalowowolski.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »