NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Głośne buczenie elektrownia ?,
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 12:38  
Cytuj
Załaczam link do dokumentu skargi w formacie PDF który przygotował sanwir, niektórzy dostali już prostszą wersję, ta zawiera cały plik lącznie z adresami kontaktowymi (rozmiar około 18 MB):

Należy kliknać na link, po wejściu na strone należy kliknąć pod ikonką PDF Download original PDF file i plik sciągnie się na nasz komputer.

pdf document: SkargaHałas.pdf

Ja założyłem rownież profil na facebooku, tam też prosimy was o skladanie waszych skarg i spotrzeżen. Oto link:

http://www.facebook.com/pages/Głośne-buczenie-i-hałas-w-Stalowej-Woli/417494581730399

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 12:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2014r. 19:02  
Cytuj
"buczenie" wyraźnie słychać też w Pysznicy. Widocznie przez pola ładnie się rozprasza hałas ale stawiałbym na elektrownie bo to przez San najbliżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 26 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 00:32  
Cytuj
byłem dziś w stalowej ok godziny 11-12, pożniej ok 14.30 (do pracy) i po 23 wychodziłem z pracy żaden szczególny dzwięk, hałas nie zwrócił mojej uwagi, albo jestem głuchy, albo nie mam pojęcia jakiego dzwięku wysłuchiwać. Ma ktoś może nagranie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 04:47  
Cytuj
Miasto hutnicze ma to do siebie że industrialne dźwięki są wszechobecne..
Godzina 4:20 edukacja, wyszedłem na balkon na papierosa i jest, mam, złapałem buczenie! Już mi nie ucieknie! Kiedyś mówli że ciepłą puszczają w elektrowni, kłamali? tyle że ja to lubie - to Stalowa Wola a nie Kępie Zaleszańskie...
Piszcie petycje, wieszajcie transparenty, wkładajcie stopery do uszu.. Albo przywyknijcie. A jak nie pasuje to okna dźwiekoszczelne albo wyprowadzić sie do lasu, na polane, w góry, na mazury, albo nie! najlepiej nad morze i to śródziemne umiech
Pozdrawiam amatorów ciszy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:06  
Cytuj
Dzisiaj o naszych działaniach napisała "stalowka kropka net", niestety nie moge podać linku bo go stalowemiasto blokuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:18  
Cytuj
@Stalowowolski

W jaki sposób dokonujecie pomiarów ? Nie wiem czy wiecie ale normy (jeżeli chodzi o pomiary w mieszkaniu/domu) są dla wartości zmierzonych przy zamkniętych oknach (co jest chore ale tak niestety jest). Jeżeli przy zamkniętych szczelnie oknach wyniki mieszczą się w normach, to niestety nic nie zrobicie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 11:41  
Cytuj
no nie myślę że to jest hałas na tyle złośliwy że może przeszkadzać. jeśli tak to faktycznie trzeba pomyśleć o wymianie okien bo u mnie nawet jak "buczą" to przez zamknięte okna nic nie słychać. mnie bardziej po prostu ciekawi z którego zakładu jest ten hałas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
@Stalowowolski

W jaki sposób dokonujecie pomiarów ? Nie wiem czy wiecie ale normy (jeżeli chodzi o pomiary w mieszkaniu/domu) są dla wartości zmierzonych przy zamkniętych oknach (co jest chore ale tak niestety jest). Jeżeli przy zamkniętych szczelnie oknach wyniki mieszczą się w normach, to niestety nic nie zrobicie.


Jestem w posiadaniu Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 1 Pazdziernika 2012 które jest dotepne dla wszystkich na stronach Minister Środowiska. Normy dotyczące terenu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinej i zamieszkania zbiorowego to 55 decybeli w dzien a nocą po godz. 22:00 to 45 decybeli. To nie są normy ustalone do wnetrz mieszkań lecz są to cytuje "dopuszczalne poziomy hałasu w środowisku". Więc poziom 67 decybeli w nocy w środku miasta o godz. 1:30 nad ranem to mocne przegięcie. Tymbardziej że emitowana częstotliwość w granicach 150-160 Hz jest dosyć niska i jest bardzo uciążliwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 15:41  
Cytuj
do bolekbezrolek
Jeśli udało się Tobie złapać ten huk to trzymaj mocno i nie wypuszczaj a my w tym czasie odpoczniemy smiech2
Nie przeszkadza Ci hałas ,ale t,że innym przeszkadza.Doskwiera to, że ktoś napisze petycję, wyśle list,zadzwoni do urzędu bo ma problem.Czy będzie Cię bolała rączka od pisania,czy będziesz musiał kupić znaczek, czy poświęcisz swój czas na telefony, czy ktoś czegoś od Ciebie oczekuje? -raczej nie,więc co Cię to obchodzi??co
Gdybyś był bystrzejszy, to po przeczytaniu komentarzy na forum doszedłbyś do wniosku, że w różnych częściach miasta,a nawet w sąsiadujących blokach słyszalność hałasu może być różna.Gdy u Ciebie szum jest minimalny, ulicę dalej ludzie muszą spać z korkami w uszach.Jakim trzeba być cynikiem,by kazać się im do tego przyzwyczaić lub wyprowadzić? Bolekbezrolek-Pan Jedynego Słusznego Zdania zarządza wysiedlenie do lasu mieszkańców,którzy nie lubią tego samego co On!Zniżę sie do poziomu Twego toku myślenia i zaproponuję wyprowadzkę ale Tobie.Skoro tak lubisz industrialne klimaty to przeprowadź się może na teren Alutecu,dla takiego fana i piewcy mocnych dźwięków znajdzie się jakiś lofcik.Zamów sobie od razu okna bardzo szczelne bo podobno tam powietrze dziwnie gęste.
Ludzie dobrze wiedzą jakie są plusy i minusy mieszkania w mieście,oczekiwać samego szumu drzew i szelestu liści to czysta naiwność.Miasto składa się ze strefy przemysłowej ale i strefy mieszkalnej,które powinny istnieć obok siebie w symbiozie.Nikt nie chce by zamykano zakłady przemysłowe(oby rozwijały się jak najprężniej,tylko tego by zastosowały takie środki,aby normy hałasu nie były przekraczane.Podobnych norm zapewne oczekujesz od sąsiadów,by np.nie słuchali muzyki na cały regulator o drugiej w nocy.
ps.Dziękuję za pozdrowienia i sama także pozdrawiam wszystkich amatorów ciszy W MIEŚCIE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 22:06  
Cytuj
Powstała petycja o interwencję w sprawie buczenia i hałasu do Prezydenta miasta Andrzeja Szlęzaka. Zachęcamy do podpisywania i wysyłania do mieszkańców zmagających się z tym problemem.

http://www.citiz(...)=1500309

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 22:50  
Cytuj
22.50 elektrownia a raczej tauron daje czadupotluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2014r. 23:27  
Cytuj
Wnioski i skargi oprócz drogi listownej, można także wysyłać faxem oraz drogą mailową na stronie WIOŚ w Rzeszowie http://www.wios.(...)ski.html

Proszę także dzwonić i zgłaszać skargi, również one muszą zostać zaprotokołowane.Im więcej osób wyśle wnioski o kontrolę interwencyjną tym szybciej uda się osiągnąć cel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 01:19  
Cytuj
do vesna, i nie tylko umiech
Pozwól że się odniose do Twoich interpelacji
Niestety nie byłem tak sprytny i pomimo że hałas złapałem to dałem ciała, bo mi uciekł, ale obiecuje - bedę się czaił na niego umiech
W sumie to nawet telefon mógłbym poświęcić (mam sporo darowych minut i nigdy nie mogę ich wykorzystać) teraz odnosnie rączki, nie boli mnie jak widać bo poce się nad klawiturą ;) za to na kupowanie znaczka napewno mie nie namówisz, nie lubie kolejek na poczcie i spoconych ekspedientek.
Znów niestety nie jestem tak bystry jak Ty i oceniam sytuacje subiektywnie, zza szczelnego okna czy przechadzając sie mimochodem gdy miasto gra mi muzykę jezyk Przez kilka dobrych dekad ten hałas był(czasem nawet bardziej intensywny) i zapewne to kwestia przyzwyczajenia..

Tak więc piszcie petycje, róbcie swoje, tylko coś zdziałajcie a nie tylko krzyczcie!

Aa.. do Aluteku to mnie prosze nie wysiedlać!! Jak to się mówi,, Lubie jaja ale nie do kolan umiech wybieram się tamtym kierunku tylko pobiegać, popedałować - oczywiście na rowerze albo na impreze umiech
I ten lofcik, niewielu ludzi z którymi się spotykam kojarzy takie słowo, jak coś to zostawiam uchylony.

I na koniec prośba, proszę nie spinaj pośladków z powodu mojego wpisu - to nie ekspose' że wszystko musi być poprawne, poważne i racjonalne, trochę dystansu do życia, do mnie, do siebie, do innych. Jedno jest pewne: nikt żywy nie wyjdzie z życia cało umiech
Naturalnie pozdrawiam
Z bieszczad

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 10:35  
Cytuj
Jak pisze sanwir, jest wiele form skargi które możecie używać np. listownie, telefonicznie, faxem lub drogą eletroniczną. Najszybszą jest jednak forma eletroniczna bo ląduję na biurku danego urzędu w kilka sekund.

Utworzylismy więc dwie petycje eletroniczne. Pierwszą do prezydenta miasta Andrzeja Szlęzaka i drugą do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ). Podpisanie tych petycji powoduje że natychmiastowo lądują one w sekretariacie prezydenta miasta i we WIOŚ. Zachecamy więc wszsytkich forumowiczów upierających sie z tym problemem do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook, tam znajdują sie linki do obywdóch petycji oraz inne informacje.

Adres: https://www.faceb(...)lowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 11:15  
Cytuj
do bolka co mu rolki ukradli
Krzyczą i spinają się obrońcy hałasu w mieście.Poczytaj różne fora i komentarze na stalowowolskich gazetach,tylko zrób to obiektywnie nie subiektywnieumiechmachnijcie ręką na to co robią ci ,którym hałas przeszkadza,niech sobie działają mają do tego prawo,inni w tym czasie niech robią to na co mają ochotę i gitara.
O życie też nie ma się co bać, ze zwiniętej w rulon petycji raczej nie da się strzelaćsmiech2
pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pedałowania zwłaszcza na imprezach(cokolwiek miało to znaczyć)umiech

ps.nie lufcik goodtylko lofcik-może teraz wpadniesz na trop

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 16:58  
Cytuj
Podpisałem obydwie petycje, trzeba wrzucać gdzie się da linki do nich, najlepiej codziennie. Dzisiaj jak na razie spokój z buczeniem.
Jeszcze jedno w WIOŚ chyba kłamią z tymi kontrolami raz do roku, w wykazie kontroli przeprowadzonych w 2013 roku nie ma firm wymienionych jako główni "podejrzani". poniżej link

http://www.wios.(...)id_jed=4

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2014r. 18:27  
Cytuj
Popieram mrówka-Zaczyna się zamiatanie pod dywan,dzisiaj dzwoniłem do WIOŚ-u, co z wnioskami od mieszkańców, trzeba do nich dzwonić niech ruszą tyłki a nie wymigują się,że muszą czekać na odpowiednie warunki atmosferyczne żyjemy w chorym kraju-zgłaszasz przekroczenia norm a urzędas musi poczekać nie wiem na co....aż ludzie ogłuchną albo sfiksują od tego buczenia.Jak ryby zdychają w rzece to też czekaja na odpowiednie warunki???przecież problem jest tu i teraz a nie za pół roku. Dzwońcie do WOŚ-u w Rzeszowie i nie odpuszczajcie: tel. 17 854-70-64.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 00:49  
Cytuj
Portal "stalowemiasto" i portal "stalowka kropka net" opublikowali wczoraj (5 Luty 2014) wypwiedz firmy Tauron Wytwarzanie S.A. (Elektrownia) w której Tauron zapewnia że wszelkie dopuszczalne normy są dotrzymywane a nawet są niższe od dopuszczalnych norm, cytuje

"Obecnie wszystkie określone normy dopuszczalne są dotrzymywane. Zgodnie z ustalonymi wymaganiami zapisanymi w pozwoleniu zintegrowanym, Elektrownia Stalowa Wola kontynuuje monitoring hałasu w trzech punktach pomiarowych. Ostatnie pomiary hałasu, wykonane 20-21 grudnia 2013 roku wskazują, że emisja hałasu utrzymuje się na poziomie niższym od dopuszczalnego (dla pory dnia 6:00 - 22:00 jest to 55 dB i dla pory nocy 22:00 -6:00 jest to 45 dB)– mówi dla portalu StaloweMiasto.pl Patrycja Hamera z biura prasowego spółki Tauron Wytwarzanie S.A."

Natomiast pomiary wykonane przez nas 5 Lutego 2014 miedzy godz. 23:00 a 24:00 w trzech punktach wskazują jak daleko od prawdy naprawde jesteśmy.

Zapraszam do zapoznania sie z pomiarami które publikujemy na naszym profilu na facebooku:

https://www.faceb(...)lowaWola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
Elektrownia Stalowa Wola kontynuuje monitoring hałasu w trzech punktach pomiarowych. Ostatnie pomiary hałasu, wykonane 20-21 grudnia 2013 roku wskazują, że emisja hałasu utrzymuje się na poziomie niższym od dopuszczalnego (dla pory dnia 6:00 - 22:00 jest to 55 dB i dla pory nocy 22:00 -6:00 jest to 45 dB)– mówi dla portalu StaloweMiasto.pl Patrycja Hamera z biura prasowego spółki Tauron Wytwarzanie S.A."



A co innego Pani Hamera mogła powiedzieć? Skoro firma sama przeprowadza pomiary emitowanego przez siebie hałasu to przecież logiczne jest, że nie będą mówili, że przekraczają dopuszczalne normy mlotek Przedstawicieli Alutecu i HSJ to już nawet pytać nie trzeba, przecież oni powiedzą dokładnie to samo co Pani z Tauronu umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 17:23  
Cytuj
Moim zdaniem w tych listach należy wymienić również HSJ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 18:51  
Cytuj
WIOŚ musi zbadać cała strefe przemysłową, ale według naszych pomiarów w towarzystwie dziennikarza ze Sztafety okazało sie że najgłosniejszy jest Thoni Alutec z tym charakterystycznym buczeniem w okolicy 150-160 Hz. Drugim głosnym sprawcą okazało sie że jest Elektrownia z podobnym buczeniem. Moim zdaniem te dwa dzwieki się zlewają bo są w podobnej częstotliwosci dlatego czasem trudno z tym wytrzymać. Zauważyłem jednak że w dni które Thoni Alutec nie "jedzie pełna parą" to w miescie jest dużo ciszej. A byłem u nich już kilkanaście razy mieżyć poziomy więc mogę potwierdzić że tak jest. Wiele raz trafiłem że było głosno i kilka razy jak było ciszej. Jednym razem również zaobserwowaliśmy razem z dziennikarzem Sztafety jak zakonczyła sie zmiana o godz. 23:00 i wyszli wszyscy pracownicy i wyłaczyli kompletnie fabryke i była cisza. Tak było jeden raz, wszystkimi innymi razami jak tam byłem to nie stawali po 23:00.

Reszta firm w strefie przemysłowej nie halasowała tak charakterystycznie ani nie slychać było ich odjeżdzając kawałek dalej. Nie mogliśmy też wszystkie firmy sprawdzić tak jak np. LiuGong, ponieważ mają duże tereny na które nie można wjechąć a przed ich bramami nie wiele było słychać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 19 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 20:44  
Cytuj
To coś tak zejebiś..... buczy na formierni albo wybijalni normalnie az cała hala drży, wiem co mówie bo tam pracowałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2014r. 00:08  
Cytuj
zrzucik- masz na myśli Alutec????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 19 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2014r. 21:45  
Cytuj
tak nie dość że ten wentylatory to jeszcze na 3 zmianach zawsze coś tak drży jakby wiertrką z udarem wiercił ale pomimo że stopery w uszach mamy to cięzko wytrzymać ale to jest chwilowe. Aż grunt pod nogami sie telepie jakby jakieś trzęsienie. Sprawdźcie dobrze ten kołkoz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2014r. 11:45  
Cytuj
Dzisiaj w nocy najgłośniej była Elekrownia-urządzenia do biomasy przekroczenie o ponad 20db normy-JAK TO SIĘ MA DO ZAPEWNIEŃ RZECZNIK ELEKTROWNI -kpina z mieszkańców i dbania o środowisko,https://www.facebook.com/BuczenieStalowaWola oraz podpisujcie się na petycjach
Link do elektronicznej petycji do Prezydenta Andzrzeja Szlęzaka: http://www.citizengo.org/pl/node/3710

Link do elektronicznej petycji do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ): http://citizengo.org/pl/node/3715

Link do skargi w formacie PDF do druku: http://www.pdf-a(...)gaha-as/
Proszę w skardze- wniosku o kontrolę dodać zakłady które również potencjalnie odpowiadają za przekroczenia norm,w ostatnich dniach poza Elektrownią i Aluteciem mowa jest o Hucie Stali Jakościowych(HSJ).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »