NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Głośne buczenie elektrownia ?,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 07:51  
Cytuj
xai jesteś w wielkim błędzie twierdząc że to z elektrowni tym bardziej że teraz biomasa troszkę stanęła. A poza tym pokaż mi w esw chodź jedną piłę tarczowąmlotek Owszem czasem słychać buczenie jak naprodukują za dużo pary, idzie wtedy w tak zwany "gwizdek" ale zdarza się to rzadkojezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 07:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 02:17  
Cytuj
CYTAT
Witam.Mieszkam na Zasaniu ,w lini prostej 1000 metrów za Elektrownią i ten dżwięk na pewno pochodzi z elektrowni.Bywa,że w nocy przy zamkniętych oknach potrafi być uciążliwy do tego stopnia, że nas budzi i trwa do godziny z różnym natężeniem.Czasami słychać ten dżwięk również w dzień, jakby pisk i wibracje piły tarczowej, i równie głośno, szczególnie przy południowym wietrze.


Było kilka dni spokojnie i już 3 dzień buczy. Mimo że ostatnie dni nie były tak głośne to i tak musiałem spać w korkach. Jednak zdaję mi się że chyba wiem dlaczego bywa czasem ciszej a czasem głosniej. Jednego dnia byłem pod elektrownią aż na końcu ul. spacerowej i okazuje się że elektrownia rownież buczy podobnie do Thoni Alutec. Buczenie brzmi podobnie do Alutec i zdaję mi się że jak są dni kiedy słychać to słabiej to wtedy tylko słychać eletrownie. Gdy są dni że Thoni Alutec też buczy to te dzwięki się zlewają i jest dużo glośniej w miescie i wtedy ten dzwięk troche moduluje jak już wczesniej wspominałem. Byłem po ich obiektami w dni które buczało i w dni kiedy buczeli osobno i jestem teraz przekonany że to jest własnie ten problem. Mamy dwóch sprawców, Eletrownia i Thoni Alutec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 08:13  
Cytuj
Stalowolski, to buczenie na końcu spacerowej to nic innego jak nowa młynownia i suszarnia biomasyjezyk ale pracując na elektrowni w okolicy tych maszyn to nie bardzo chce mi się wierzyć że to tak okropnie na mieście buczy. Pracownicy na miejscu by hałasu nie wytrzymalijezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
Stalowolski, to buczenie na końcu spacerowej to nic innego jak nowa młynownia i suszarnia biomasyjezyk ale pracując na elektrowni w okolicy tych maszyn to nie bardzo chce mi się wierzyć że to tak okropnie na mieście buczy. Pracownicy na miejscu by hałasu nie wytrzymalijezyk


Nie koniecznie, dzwięk się wzmacnia odbijając się od wielkich bloków a osiedla służą jako megafony. To jest takie akustyczne zjawisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 17:43  
Cytuj
Według mnie to nie to tak buczy, bo nie raz ktoś pisał o hukach a np biomasa stała tak więc w elektrowni nic nie buczałojezyk A ze spaniem ze stoperami w uszach to mi się za bardzo wierzyć nie chcejezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 17:58  
Cytuj
Dopiero dochodzi godz. 18:00 a już slychać buczenie, propnuje ci się przejść na plac pod kino Ballada, do parku miejskiego lub nawet na wiadukt. Wszędzie usłyszysz o czym ja mówię. To że akurat ty nie slyszysz lub nie zauważasz to nie znaczy że tego niema. Może akurat tam gdzie ty mieszkasz jesteś tak położony że coś blokuje ten hałas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2014r. 18:02  
Cytuj
Mieszkam niedaleko konkatedry i w sumie u mnie cisza jak makiem zasiałjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2014r. 23:17  
Cytuj
do Stecyk
Bardzo się cieszę,że masz cichutko w domku i rano wyspany,rześki i radosny biegniesz do pracy,jednak przestań już chojraczyć bo na forum wypowiada się kilka osób(w tym i ja) którym hałas nie pozwala normalnie funkcjonować.Czas,który poświęcasz na docinki wykorzystaj na zgłębienie wiedzy na temat akustyki,refrakcji,dyfrakcji i interferencji fal dźwiękowych a może wtedy zrozumiesz dlaczego u Ciebie makiem zasiane,a ktoś dwa bloki dalej śpi z korkami w uszach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2014r. 19:55  
Cytuj
Przede wszystkim to mieszkam w mieszkaniu a nie domujezyk a po drugie to wzięła byś się za robotę to byś funkcjonowała normalnie i nie słyszała byś huków. Nikomu nie docinałem tylko wymieniałem zdanie ze stalowolski.... masakra

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2014r. 22:41  
Cytuj
Dobrze się określiłeś Stecyk -masakrą tzw. trollem który nic nie wnosi do dyskusji ani problemu jakim jest dla nie których w tym dla mnie hałas w mieście,sam pisałem wcześniej z stalowowolskim,który wykonywał pomiary i są duże przekroczenia od dopuszczalnych norm,więc jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej milcz a nie rozwiewaj wątpliwości co do swojej inteligencji.
P.S Sam byś się wziął do roboty bo widzę,że masz za dużo czasu na pisanie bzdetów cały dzień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 02:29  
Cytuj
Nie przejmujmy się tymi co próbują nas zakłócić. Prosze tylko tych co nie chcą pomóc by przynajmniej nie przeskadzali. Ewidentnie problem jest bo wielu nas tutaj się wypowiedziało i wielu to przeskadza. Myślę że dobże by było byśmy złożyli jakaś grupową skarge do Policji, UM, Starostwa i do WIOŚ i nareście ruszymy tą sprawe. Sanwir wyrażił zgode przygotować dokument pod którym się podpiszemy więc trzeba żeby chetni podpisania się ujawnili i jakoś to zrobimy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 19:24  
Cytuj
Dokładnie, ja hałasu nie słyszę ale jeżeli u kogoś jest to mocno odczuwalne to powinno się to zgłosić do odpowiednich organów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2014r. 22:12  
Cytuj
do Stecyk
Sam zajmij się robotą bo widząc Twą aktywność na forum można pomyśleć ,że to jedyna Twoja działalność.Ktoś już słusznie zauważył:nie pomagasz,nie widzisz problemu-nie przeszkadzaj.A tak poza tym(cytując motto pod Twoim loginem) to nie będę z Tobą dyskutować bo najpierw sprowadzisz mnie do swojego poziomu,a potem pokonasz doświadczeniem. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 09:14  
Cytuj
Mieszkam "pod samym nosem" elektrowni i powiem Wam szczerze,że już przyzwyczaiłam się do tego huku,który wydaje wypuszczana para. Jak jestem czymś zajeta to nawet juz tego nie słyszę potluczony
...aczkolwiek czasami jak wypuszczają jej wiecej (to "wiecej" tak od siebie napisałam,nie wiem na czym to polega) to huk jest taki,że aż człowieka stawia w mieszkaniu na równe nogi.
Kwestia przyzwyczajenia chyba umiech Bywały przypadki,że gdy był ktoś akurat u mnie w domu w odwiedzinach i akurat "huczało".
Wszyscy dziwią się jak ja to wytrzymuję,a dla mnie to już "normalka" smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 13:59  
Cytuj
Mniejsza wersja:

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 15:36  
Cytuj
Ja mieszkam w Jastkowicach, a w zasadzie na Rudzie Jastkowskiej i też słyszę to pieprzone buczenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 30 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 16:39  
Cytuj
Brawo dla osób, które się tym zainteresowały.ok
Mieszkam w Pysznicy i także słyszę to buczenie. Zwykle zaczyna się około 17 i trwa do godzin porannych. scianasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 19:20  
Cytuj
30 stycznia 19:20, od godziny z hakiem słychać buczenie, głośniejsze i bardziej uciążliwe niż huk wiatru (który zresztą jako dźwięk naturalny tak nie irytuje). Ul. Poniatowskiego, okolice Stokrotki. U was też buczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 30 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 20:51  
Cytuj
Buczy niestety :( Zaczeło dziś koło 18.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2014r. 22:05  
Cytuj
W nawiązaniu do wcześniejszego postu stalowowolskiego zwracam się z prośbą do osób,którym przeszkadza hałas do kontaktu ze mną na priva w celu podpisania pisma,które już wstępnie przygotowałem a mające na celu zgłoszenie problemu buczenia w nocy odpowiednim instytucją tj WIOŚ,Urząd Miasta,Starostwo Powiatowe.Nie ma się co łudzić,że problem sam zniknie jest wręcz odwrotnie nasila się-pomyślcie co będzie w lecie nie będzie można otworzyć okna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 15:54  
Cytuj
Dzięki Sanwir, mam nadzieję że damy temu rade chociaż zdaję mi się że będzie cieżko. Wczoraj się ukazał artykuł w gazecie, musiały więc te wieści dotrzeć do tych firm. Mimo to jest prawie godz. 14:00 a tu dzisiaj buczenie słychać głosniej od jeżdzących tirów na Staszica.co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 20:32  
Cytuj
Niestety myślę,że będzie coraz gorzej.Nie ma co chować głowy w piasek i udawać że spanie z zatyczkami jest normalne.Ja na pewno na początku tygodnia wyślę odpowiednie pisma do WIOŚ, UM i Starostwa Powiatowego oraz zawiadomię Policję o naruszeniu ciszy nocnej przez wymienione w artykule zakłady.Jeżeli ktoś chce się podpisać pod petycją bądź chce otrzymać gotowe pismo do wysłania proszę o kontakt na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 21:15  
Cytuj
Poprosze o komplet pism z adresami

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2014r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
Dzięki Sanwir, mam nadzieję że damy temu rade chociaż zdaję mi się że będzie cieżko. Wczoraj się ukazał artykuł w gazecie, musiały więc te wieści dotrzeć do tych firm. Mimo to jest prawie godz. 14:00 a tu dzisiaj buczenie słychać głosniej od jeżdzących tirów na Staszica.co

Dzisiaj będąc u znajomych słyszałem bardzo wyraźne głośne buczenie, jakby modulowany dźwięk silników samolotu.
Okolice bazyliki, godzina 16.
Otwierałem okna żeby się przysłuchać co to - dźwięk musi dolatywać z dość daleka, wiejący wiatr czasami go tłumił a czasami wzmacniał, ale ogólnie dźwięk dosyć głośny, bardzo dobrze słyszalny i drażniący nawet przy szczelnie zamkniętych oknach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2014r. 00:10  
Cytuj
Dokładnie tak RNI.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »