NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Złodzieje okrutne, niech ich szlak trafi
Posty: 3
Dołączył: 16 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2013r. 21:58  
Cytuj
Jak tak można kraść. W sobotę pysznica,a później kotowa wola 3 domy to muszą być ci sami frajerzy, tyle krzywdy ludziom zrobić strach pomyśleć. Policja do dupy ,jakby drogi zablokowali, to moze by cos z tego było. Wy ..... do pracy, a nie okradać ludzi sciana Zobaczycie przyjdzie czas i godzina i skończy się wam zaklopotany

Moderowano przez: Jacek
Poprawione.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2013r. 21:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2013r. 23:27  
Cytuj
cool girl...hmmmm.... więc o co kaman ? ;).....konkret proszę,bo trochę niewyraźnie zrozumiałam....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 17 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 00:07  
Cytuj
jak można było okraść 3 domy tych biednych i niewinnych ludzi sciana Ciężko pracują a tu przyjdzie zjeb jakiś i ogołoci ludzi ze wszystkiego, nie mówiąc już o stratach i poniesionych urazach psychicznych. Szczerze współczuje tym ludziom

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 16 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 00:28  
Cytuj
Koszmar z tego co wiem to w piątek zaczęli od kamienia jeżowego sobota Pysznica a niedziela Kotowa Wola masakra ustawili się jak tak można być tak okrutnym chytrydebile mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 07:57  
Cytuj
swiety2345, używaj przecinków i kropek bo się tego czytać nie da.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5005
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 09:51  
Cytuj
Nieco poprawiłem1szy post by się dało cokolwiek zrozumieć.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 11:48  
Cytuj
Statystyki włamań w regionie są niestety przerażające. Włamań do domów jest z każdym miesiącem coraz więcej. I będzie ich jeszcze więcej biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację w kraju, rosnące bezrobocie.. Tym bardziej, że dopuszczają się tego amatorzy, ludzie którzy obrabiają domy bez żadnych zabezpieczeń. Dlatego uważam, że obecnie najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia domu jest system alarmowy pełniący nie tylko funkcję informującą o zdarzaniu ale i odstraszającą potencjalnego złodzieja przed zainteresowaniem domem jako obiektem do obrobienia. Sam posiadam taki system w domu i nigdy nie miałem żadnej próby włamania, pomimo tego iż domy sąsiadów bez alarmu kilka razy były okradzione. Do założenia takiego systemu polecam wykonawce który robił u mnie, ceny jak się orientowałem ma najniższe i najdłuższa gwarancja i serwis. Dla zainteresowanych 604 282 800.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Statystyki włamań w regionie są niestety przerażające. Włamań do domów jest z każdym miesiącem coraz więcej. I będzie ich jeszcze więcej biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację w kraju, rosnące bezrobocie.. Tym bardziej, że dopuszczają się tego amatorzy, ludzie którzy obrabiają domy bez żadnych zabezpieczeń. Dlatego uważam, że obecnie najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia domu jest system alarmowy pełniący nie tylko funkcję informującą o zdarzaniu ale i odstraszającą potencjalnego złodzieja przed zainteresowaniem domem jako obiektem do obrobienia. Sam posiadam taki system w domu i nigdy nie miałem żadnej próby włamania, pomimo tego iż domy sąsiadów bez alarmu kilka razy były okradzione. Do założenia takiego systemu polecam wykonawce który robił u mnie, ceny jak się orientowałem ma najniższe i najdłuższa gwarancja i serwis. Dla zainteresowanych 604 282 800.


Czy taki alarm działa, jeżeli zostanie odcięte główne źródło energi elektrycznej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 12:27  
Cytuj
Tak. Centrala alarmu ma zasilanie awaryjne, które działa do 20 dni po odcięciu zasilania. Wszelkie próby odcięcia zasilania są momentalnie wysyłane na telefon komórkowy właściciela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 12:36  
Cytuj
Tak to jest jeżeli, się kupuje najtańsze drzwi,okna w marketach budowlanych brak jakichkolwiek zabezpieczeń to łatwy kąsek dla włamywaczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 12:36  
Cytuj
Jaki jest orientacyjny koszt takiego zabezpieczenia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 12:41  
Cytuj
Jest to uzależnione od wielkości domu, ilości pomieszczeń, okien i kondygnacji. Cena wcale nie jest kosmiczna jak się to wydaje wielu osobom. Można powiedzieć, że szkody po przeciętnym włamaniu szacuje się na kwotę kilka do kilkunastu razy wyższą niż koszt systemu alarmowego. Dodatkowym atutem jest to, że każdy dom wyposażony w alarm dostaje duże zniżki od ubezpieczyciela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 13:05  
Cytuj
Xperia zaskakująco dużo wiesz na temat alarmów jak na kogoś u kogo "tylko" instalowano alarm umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 13:13  
Cytuj
Czestmir, zaskakująco dużo? To tylko kropla w morzu mojej wiedzy.. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Czestmir, zaskakująco dużo? To tylko kropla w morzu mojej wiedzy.. umiech


W takim razie pisz od razu ile bierzesz za usługę montażu alarmu a nie polecasz "tego co robił u mnie" jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 14:23  
Cytuj
Czestmir, a ile bierze glazurnik za ułożenie płytek w łazience?

Napisałem uprzednio - cena instalacji alarmowej uzależniona jest od wielu czynników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 14:40  
Cytuj
CYTAT
Dodatkowym atutem jest to, że każdy dom wyposażony w alarm dostaje duże zniżki od ubezpieczyciela.


Czy aby na pewno ? Ja kiedyś zapytałem w firmie ubezpieczeniowej czy jak założę alarm to dostanę zniżkę. W odpowiedzi usłyszałem, że muszę mieć alarm podłączony do agencji ochrony z dojazdem grupy interwencyjnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 14:51  
Cytuj
stw08 - Różne firmy oferują różne usługi ubezpieczeniowe. Bardzo ważnym czynnikiem mogącym mieć duży wpływ na zniżki ubezpieczeniowe jest rodzaj komunikacji alarmu domowego. W najprostszym rozwiązaniu, alarmowanie uruchamia jedynie sygnalizację z użyciem syren (tak zwany "alarm lokalny"). Takie podejście akceptowane jest przez ubezpieczycieli, jednak część z nich maksymalne zniżki oferuje jedynie w przypadku wyposażenia ubezpieczanego domu lub mieszkania w alarm realizujący powiadamianie. Tym powiadomieniem może być wysyłanie informacji do stacji monitorującej lub powiadomienie na telefon do Ciebie, znajomego, sąsiada etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 15:03  
Cytuj
"Większość ubezpieczycieli udziela wspomnianą zniżkę ale pod pewnym warunkiem. Instalacja alarmowa powinna być założoną przez firmę, która profesjonalnie zajmuje się montażem tego typu zabezpieczeń. Montujący powinien posiadać stosowne uprawnienia a sama instalacja powinna być poddawana okresowym przeglądom. Fakt przejścia powinien być odnotowany w książeczce gwarancyjnej oraz potwierdzony podpisem i pieczęcią wykonującego przegląd. Jest to niezbędne w przypadku gdy ubezpieczyciel udziela za zamontowany alarm dodatkowej zniżki, w zamian oczekuje jego sprawności co powyżej opisane postępowanie powinno gwarantować. - wyszukane w necie. A dokładniej to ile procentowo takie zniżki?
te włamania to tylko wiadomości na forum? policja dodatkowo nie ostrzega?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
stw08 - Różne firmy oferują różne usługi ubezpieczeniowe. Bardzo ważnym czynnikiem mogącym mieć duży wpływ na zniżki ubezpieczeniowe jest rodzaj komunikacji alarmu domowego. W najprostszym rozwiązaniu, alarmowanie uruchamia jedynie sygnalizację z użyciem syren (tak zwany "alarm lokalny"). Takie podejście akceptowane jest przez ubezpieczycieli, jednak część z nich maksymalne zniżki oferuje jedynie w przypadku wyposażenia ubezpieczanego domu lub mieszkania w alarm realizujący powiadamianie. Tym powiadomieniem może być wysyłanie informacji do stacji monitorującej lub powiadomienie na telefon do Ciebie, znajomego, sąsiada etc.


Nie wydaje mi się, żeby ubezpieczyciele w przypadku włamania tak chętnie wypłacali pieniążki umiech A jak masz alarm podłączony do agencji ochrony, to przynajmniej mają na kogo zrzucić winę.
Ale to tylko moje subiektywne przemyślenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 15:10  
Cytuj
Policja zawsze ostrzega, aby pilnować odpowiednio mienia. Oczywiście nie robi tego każdego dnia, indywidualnie do każdego mieszkańca osobno. Szczególnie w okresie wakacyjnym często spotykamy takie apele policji. To, że instalator powinien mieć odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje nie podlega dyskusji. Ponadto, sprzęt instalowany musi posiadać certyfikaty zdefiniowane w normach PN-93 E-08390/11 lub EN 50131.

stw08 - dokładnie, subiektywne.
Nie tylko w przypadku włamania ubezpieczyciel niechętnie wypłaca pieniądze. Płacisz polisę - łaski nie robią, wypłacić muszą. I nie chodzi o zrzucanie winy. Agencja ochrony nie wypłaca Ci odszkodowania. Oni tylko interweniują w momencie powiadomienia. A raczej kilkadziesiąt minut po.

Moderowano przez: kamil
Złączone posty z dwóch jest jeden.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 10 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 15:30  
Cytuj
z firmami ochroniarskimi tak niestety jest. ja kiedys zrobilam test u siebie. wieczorem uruchomilam alarm i zamknelam sie w domu, przyjechali po 17 minutach, pokrecili sie 2 minuty pod ogrodzeniem i pojechali. Po godzinie zrobilam drugi raz tak samo, przyjechali po 23 minutach, polazili chwile przy bramie, zapalili papierosa i pojechali. Znowu godzina przerwy i trzeci raz zrobilam ten sam test. Nie przyjechali juz w ogole. Jak zadzwonilam i zapytalam dlaczego nie przyjechali to odpowiedzieli mi ze mam zepsuty alarm bo dwa razy byli i nic sie nie dzialo. Porazka, postali pod brama i powiedzieli ze nic sie nie dzialo. Dlatego podziekowalam im za wspolprace i mam teraz zamontowane powiadomienie na telefon. Jak mnie nie ma w domu a uruchomi sie alarm to wole bezposrednio ja o tym wiedziec. Wtedy moge zadzwonic od razu na policje i np. do kilku sasiadow. Jak dla mnie zdecydowanie lepsze rozwiazanie niz placic po 80 zlotych miesiecznie za nic nie robienie agencji ochrony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 16:08  
Cytuj
CYTAT
stw08 - dokładnie, subiektywne.
Nie tylko w przypadku włamania ubezpieczyciel niechętnie wypłaca pieniądze. Płacisz polisę - łaski nie robią, wypłacić muszą. I nie chodzi o zrzucanie winy. Agencja ochrony nie wypłaca Ci odszkodowania. Oni tylko interweniują w momencie powiadomienia. A raczej kilkadziesiąt minut po.


Xperia: Agencje ochrony nie wypłacają odszkodowania ale posiadają ubezpieczenie OC (a przynajmniej powinny) z którego otrzymujesz odszkodowanie jak nie zareagują na włamanie (np. przypadek opisany przez Edyta_B)

Ale tą polemiką odbiegamy od tematu.
Jak oferujesz takie usługi, to może daj ogłoszenie na SM ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 16:44  
Cytuj
stw08 - jest takowe na SM umiech

Zadaniem prawidłowo zainstalowanego i zaprogramowanego systemu ochrony alarmowej jest niedopuszczenie do kradzieży mienia. W pierwszej kolejności potencjalnego intruza odstrasza sygnalizator zewnętrzny. Widząc taki system, mało który złodziej podejmuje się próby włamania i kradzieży. Jeżeli natomiast dopuści się, czujniki reagują natychmiastowo i informują właściciela. Dodatkowo, instalowane są wewnętrzne piezoelektryczne sygnalizatory akustyczne. Dźwięk z nich jest takiej częstotliwości, że organizm człowieka po kilkunastu sekundach przestaje prawidłowo funkcjonować. W praktyce - przebywanie w zasięgu takiej syreny powoduje ból głowy, nudności oraz zaburzenia koncentracji. Krótko mówiąc - złodziej nie ma szans na sprawne działanie w pełnym skupieniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 16 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2013r. 21:10  
Cytuj
czuby teraz trzeba spac z otwartymi oczami i ze spluwa w reku smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »