NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Internet w okolicy STW,
Posty: 2
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 21:59  
Cytuj
Witam,

Chcialbym sie dowiedziec jaki jest najlepszy dostepny internet w okolicach Stalowej Woli. A szczegolniej okolice Agatowka, Obojna i Turbia?

Czy moze ktos zarekomenduje stabilny i dobry serwis internetowy?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 21:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 00:07  
Cytuj
Zacząłbym od sprawdzenia możliwości podłączenia internetu w sieci MTM, jest dość stabilny, śmiga nawet ładnie, mam 2 Mbit za 45 zł/m-c, myślę że warto umiech mieszkam na jednej z sąsiadujących wiosek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 00:31  
Cytuj
freeds dzieki za odpowiedz, bezprzewodowy internet masz? jak to sie podlacza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 00:37  
Cytuj
internet radiowy, antenka na dachu, kabelek z zasilaczem do routera... ale musisz się zorientować czy na wiosce macie nadajnik... wygogluj stronkę MTM-INFO i tam wszystko pisze jakie koszty i jakie prędkości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 01:09  
Cytuj
a ja radzę MTM omijac szerokim łukiem. średnio raz na tydz tracę łącznosc z internetem. czasem na godzinę, a czasem na pół dnia - zwłaszcza w weekend.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 16 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 06:41  
Cytuj
MTM to totalna porażka. Nie zrób głupstwa i się na nich nie decyduj. Ja mam teraz od nich neta i szukam zmiany, bo net cały czas mi gaśnie, średnio co 3-4 h na jakieś 5 minut. Nie mówiąc już o tym, że przy każdej burzy, wichurze nie ma neta wcale. Oni pracują tam do godziny 17 i jak po tej godzinie nie ma neta to możesz o nim zapomnieć do następnego dnia, do godziny 12. Potem zaczynają latać po dachach i ściemniać, że im nadajnik padł.

Czy ktoś mógłby polecić stabilny internet ?
Mieszkam na osiedlu hutnik i jako, że pracuje na komputerze i muszę mieć stabilne łącze, potrzebuje czegos sprawdzonego.
Co sądzicie o internecie z MultiMedia ? Czy jest stabilny ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 07:28  
Cytuj
O Multimediach pisano na tym forum już bardzo dużo i niestety same negatywy jeśli chodzi o internet.Z mojego doświadczenia wynika że Stella ma w miarę Stabilny internet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 07:41  
Cytuj
Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie na coś tam narzekał, ale faktycznie Stella jest stabilna. Przez 8-9 lat internetu pamiętam może ze 2-3 przerwy 1-2 godzinne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5005
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 07:55  
Cytuj
U teściów jest multimedia radiowo i sobie chwalą ale jest haczyk. Dostają rachuneki po terminie płatności i jest to uciążliwe

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 09:44  
Cytuj
Do miejscowości typu Turbia, Obojna Multimedia raczej nie dociera, ale Multimedia to prawdziwa porażka aż żal że Diana się sprzedała. MTM może mieć po prostu u mnie lepszy nadajnik dlatego mam nieco stabilniejszy net, chociaż muszę przyznać się bez bicia, ostatnio jak są większe opady deszczu i krótko po opadach to są problemy z zanikającym netem, jakby coś dostawało wilgoci, ale nie wiem czy nadajnik czy moja antena na dachu. Z serwisu jeszcze nie korzystałem, ale z tego co pisze Bilderberg to jest porażka, ale tego akurat mogłem się spodziewać... Jest jeszcze SIS ale tą sieć już na początku odrzuciłem - bardzo nie jasna oferta na stronie internetowej i ogólnie zła opinia na mojej wiosce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 10:08  
Cytuj
Polecam Covernet mam 2mb w nocy 4mb to radiowka a dziala lepiej przynajmniej mi niz na kablu 55zl\msc do ej pory odpukac nie mialem z nim problemow.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 10:26  
Cytuj
potwierdzam to, co zostało napisane powyżej nt. MTM - przy gorszej pogodzie z internetem jest porażka. a jeśli problem wystąpi po 17 (nie daj Boże w piątek) to trzeba czekac do następnego dnia/końca weekendu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 16 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 11:42  
Cytuj
Najzabawniejsze w MTM jest to, że dzwoniąc do nich i informując, że nie ma się internetu, oni zawsze udają zaskoczonych.
Jak mogą nie wiedzieć, że padł nadajnik u mnie na dachu i cały blok nie ma neta ?
Wykonywane telefony to jedna sprawa, brak profesjonalizmu to drugie, ponieważ miałem tak samo, że net padł w sobote i zrobili go dopiero w poniedziałek w południe - czyli w godzinach pracy.

Ps. Czy internet ze Stelli to dobry wybór ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 12:31  
Cytuj
Daj sobie spokój z MTM Covernet i wszelkimi lokalnymi firmami, jeśli tylko masz tel. stacjonarny to Netia za 59zł mam 20Mb

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 30 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 12:45  
Cytuj
Nie wiem dlaczego nikt nie bierze pod uwagę Neostrady. Mam łącze przewodowe (które jest najbardziej stabilne) 6 Mb już kilka lat. Chodzi wszystko idealnie. Nie ma żadnych przerw i wyłączeń. Wcześniej miałem radiówkę i nie chcę jej znać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 13:49  
Cytuj
Neostrada też dobra, nie wiem jak teraz ale 3 lata temu cena w porównaniu z netą była zaporowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 13:55  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem dlaczego nikt nie bierze pod uwagę Neostrady. Mam łącze przewodowe (które jest najbardziej stabilne) 6 Mb już kilka lat. Chodzi wszystko idealnie. Nie ma żadnych przerw i wyłączeń. Wcześniej miałem radiówkę i nie chcę jej znać.

Meczylem sie z tym badziewiem 2 lata jak chcialem zerwac umowe to ok czemu nie ale kara 1000 zl technikom moglem zalozyc karte stalego klienta byli u mnie pare razy w tygodniu nawet w niedziele i to nie raz teraz mam radiowke i nie mialem zadnych problemow a mam juz tez ze 2lata

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 14:16  
Cytuj
W pracy mam neostradę od czasów jak zastąpiła dsl czyli ponad 10 lat i techników nigdy nie widziałem. W dzisiejszych czasach 45 zł za 2 Mb to rozbój. Karą Cię straszyli bo zapewne coś nie doczytałeś w umowie. Proszę nie piszcie że radiówka jest lepsza od kabla bo to bzdura, a taki mtm to niby skąd ma internet, przecież sobie nie wykopał.
Tak że Gąbka nie wierzę w to co piszesz.
Neostrada czy netia to to samo kwestia co jest tańsze.

ps. Na forum C+ czytam jak ludzie nażekają na obraz i psy wieszają na platwormie że im się długo kanały przełączają obaz zanika i wyskakują piksele, ale żaden nie pomyśli że wina jest po jego stronie bo może trzeba lepiej antenę ustawić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 14:26  
Cytuj
wiesz nie mam powodow opowiadac bajek nie reklamuje tez specjalnie innych poprostu w moim przypadku tak bylo ze neostrady wiecej niebylo niz byla i powiedzialem im w biorze ze niedostrzymuja warunkow a oni z ta kara.. Zalozylem radiowke i zero problemow o dziwo bo wkoncu to Tp powinno dzialac sporo lepiej ale w necie znalazlem duzo osob z takim problemem jak ja wiec niebylem sam
Tak jak u ciebie niebylo przez 10 lat technikow tak u mnie jak pisalem byl miesiac ze byli pare razy w tygodniu, z radiowki natomiast ani razu bo nie bylo potrzeby

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 17:06  
Cytuj
Sory źle to napisałem, nie zarzucam Ci kłamstwa. W moim przypadku jest dokładnie odwrotnie.
Ale musisz przyznać że jak pisali przedmówcy 45 zł za 2 Mb to zdzierstwo.
W neti którą mam obecnie 3 rok raz miałem przerwę w dostawie która została rozwiązana podczas trwania rozmowy telefonicznej poza tym spoko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 27 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 18:59  
Cytuj
Nie wiem dlaczego takie narzekania na Multimedia ja założyłam w Styczniu i do tej pory ani jednego zerwania na łączach nie miałam .Prędkośc w umowie 16Mb a w rzeczywistości 15-15,5 Mb/s.Dzisjaj z całą stanowczością założyła bym sobie z Multimedia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »