NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Usuwanie znamion,
Posty: 15
Dołączył: 6 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 11:15  
Cytuj
Witam

Czy ktoś z was miał usuwane znamiona?
Ile jednorazowo można ich wyciąć na nfz, w przypadku gdy są podejrzane i zmieniające się? Czy jest jakiś limit?
Z własnej kieszeni , ile za jedno znamie + badanie histopatologiczne? Lepszy skalpel czy laser?
Ile się czeka na zabieg po skierowaniu od lekarza?
Jakiego dermatologa polecacie do takiego przypadku?

Pomoże ktoś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 11:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 29 Marz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2013r. 19:38  
Cytuj
Polecam Hannę Pieprzny, Zbada i powie co dalej robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2013r. 21:43  
Cytuj
Przyłączam się do zapytania. Interesuje mnie kontakt do chirurga, który usuwa znamiona, ale prywatnie. Pieprzny dała mi skierowanie do chirurga onkologa, do szpitala w Stalowej Woli (podejrzane w badaniu dermatoskopowym, zmieniające się, naruszone znamię). Niestety dr Frańczak na wizycie (NFZ), która trwała nie dłużej jak 50 sekund, po zerknięciu na tą zmianę stwierdził, że "takich małych znamion" (5 mm) w szpitalu nie usuwają. Zaprosił do kontroli za rok. Szkoda czasu i szkoda słów. Tak wygląda profilaktyka proponowana przez szpital w naszym mieście. Będę wdzięczna za kontakt do jakiegoś innego chirurga, który usuwa znamiona w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Przy czym chodzi mi o możliwość usunięcia chirurgicznego i wykonania badania hist-pat. Z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2013r. 22:50  
Cytuj
Przy szpitalu jest więcej onkologów.
W zaistniałej sytuacji polecam skorzystać z usługi innego.
Znamiona powinny pójść do badania.
Usuwają znamiona różnej wielkości.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 29 Marz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 10:38  
Cytuj
Proponuję Rakowskiego z Niska- przyjmuje i prywatnie i na FZ.
Byłam u niego prywatnie i dał mi skierowanie do Niska na chirurgię.
Usuwał mi plamkę na policzku.Materiał oczywiście poszedł na bad. hist-pat. Polecam Rakowskiego - natomiast nie zdecydowałam się na leczenie u naszych "specjalistów" ze Stalowej Woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 13:12  
Cytuj
Moja córka miała usuwane dwa znamiona - jedno na brzuchu,drugie na plecach, w przychodni na Staszica u Franczaka. Ze skierowaniem czekałyśmy ok. miesiąc, ale żałuję, że nie poszłyśmy z tym do Rakowskiego. Franczak wyciął oba znamiona za jednym zamachem, ale zrobił to (mówiąc delikatnie) mało estetycznie: córka ma blizny jak po spotkaniu z rzeźnikiem. Oba znamiona poszły oczywiście na badania histopatologiczne.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Przyłączam się do zapytania. Interesuje mnie kontakt do chirurga, który usuwa znamiona, ale prywatnie. Dr Pieprzny dała mi skierowanie do chirurga onkologa, do szpitala w Stalowej Woli (podejrzane w badaniu dermatoskopowym, zmieniające się, naruszone znamię). Niestety dr Frańczak na wizycie (NFZ), która trwała nie dłużej jak 50 sekund, po zerknięciu na tą zmianę stwierdził, że \"takich małych znamion\" (5 mm) w szpitalu nie usuwają. Zaprosił do kontroli za rok. Szkoda czasu i szkoda słów. Tak wygląda profilaktyka proponowana przez szpital w naszym mieście. Będę wdzięczna za kontakt do jakiegoś innego chirurga, który usuwa znamiona w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Przy czym chodzi mi o możliwość usunięcia chirurgicznego i wykonania badania hist-pat. Z góry dziękuję.


W takiej sytuacji też polecam doktora Rakowskiego z Niska. Doktor przyjmuje prywatnie, a "wycinki" robione są w szpitalu w Nisku i też idą na hist.-pat.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2013r. 23:08  
Cytuj
Dziękuję za cenne uwagi. A czy wiecie może w jakie dni przyjmuje Rakowski? Próbowałam się dodzwonić na podany w Internecie numer, ale bez skutku. Może trzeba dzwonić w godzinach przyjęć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2013r. 10:08  
Cytuj
ewqa, wysłałam Ci wiadomość priv.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 12:20  
Cytuj
Poszukuję kontaktu do dr. Rakowskiego. Potrzebuję pilnie usunąć znamię z oddaniem wycinka do badania hist-pat.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Paź 2017r. 15:41  
Cytuj
Doktor Wojciech Parcheta w Tarnobrzegu-onkolog,wysokiej klasy specjalista,niezwykle sympatyczny.Na pierwszą wizytę umówisz sie do p.doktora prywatnie a dalej pokieruje Cie doktor.Usuwasz na fundusz,bezboleśnie.Namiary znajdziesz w necie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2017r. 01:21  
Cytuj
Dziękuję ok

Zadzwonię i dowiem się co dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2017r. 20:51  
Cytuj
Doktor Rakowski przyjmuje we wtorki, wyznaczył bliższy termin więc skorzystałam z konsultacji w jego gabinecie. Przemiły człowiek, z tego co widziałam to w tym gabinecie robi też USG piersi, żołądka i chyba nerek. Po świętach będę miała usunięte znamiona na NFZ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »