NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Tuner TV USB nie wyszukuje kanałów,
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2012r. 22:32  
Cytuj
Witam,
posiadam tuner DVB-T Omega do komputera. Po zainstalowaniu wszystkiego co dołączyli, podpięciu pod antenę zewnętrzną nie wyszukuje on żadnych programów. Próbowałam ze sterownikami jakimiś, które znalazłam na innych forach. Skończyło się na zawieszeniu całkowitym komputera, dosłownie wszystko padło. Pomogło przywrócenie systemu. Może ktoś z Was miał podobny problem i mi pomoże?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2012r. 22:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Gru 2012r. 09:43  
Cytuj
sprawdz w necie zasieg nadajników które działaja w twoim rejonie byc moze nie ma odpowiednio mocnego sygnału http://www.telew(...)iki.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2012r. 22:12  
Cytuj
Pożyczyłam tuner do telewizora i wszystko ładnie działało na tej antenie, a ten do laptopia nie wyszukuje kanałów nadal. Napisałam do producenta, może podeślą mi jakieś nowsze sterowniki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2012r. 23:48  
Cytuj
Po pierwsze pytanie skąd "ciągniesz" sygnał. Jeżeli chcesz oglądać tv cyfrową oferowaną przez sieci kablowe to musi być tunerk w standardzie DVB-C, jeżeli jest to naziemna telewizja cyfrowa to DVB-T. Wniosek: być może chcesz oglądać cyfrową tv z kablówki, a niestety tuner DVB-T nie umożliwi Ci tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2012r. 00:33  
Cytuj
Mam ten sam problem z tunerem omegi.
Np będąc na śląsku wyszukał mi kanały ale wyświetlało brak sygnału .
W stalowej może być problem z odebraniem naziemnej telewizji cyfrowej .
Kapade jak coś będziesz wiedziała daj znać .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2012r. 10:03  
Cytuj
Kapade pisała że sygnał bierze z anteny zewnętrznej i ma już sprawdzony sygnał za pomocą innego dekodera. Jeśli tak, to faktycznie jakiś problem ze sterami. Ja kiedyś sprawdzałem tunerek do komputera firmy Not Only TV http://www.komputronik.pl/product/93521/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Not_Only_TV_Hybrid_LV5HD_USB_2_0.html?gclid=CP-KwZes-7MCFUFb3godyhwABA i sygnał złapał. Miał jednak taki feler że po jakimś czasie programik do odtwarzania sam się resetował umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2012r. 11:04  
Cytuj
Tak jak pisze El-Mo. Chcę oglądać naziemną telewizję cyfrową. Posiadam tuner DVB-T do komputera. Antena ściąga sygnał dobrze(około 16 programów), bo sprawdzałam ją przy tunerze do telewizora do cyfrowej telewizji naziemnej. Chyba, że ten tuner USB jest jakiś słaby. Poczekam na te sterowniki(o ile ktoś zechce mi je przysłać) i na pewno napiszę czy udało mi się ten problem rozwiązać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2012r. 23:58  
Cytuj
Na moją prośbę pomocy w serwisie dostałam odpowiedź: "Proszę zareklamować tuner w punkcie zakupu". Co mnie zdziwiło i dodałam co nieco od siebie w kolejnej wiadomości do serwisu. Bo skoro w instrukcji podana jest ich strona i w razie problemów można się do nich zgłaszać... Na co Pan znów odpisał, żebym zaniosła tuner z powrotem do sklepu, bo jest uszkodzony.
Zaniosłam. Myślałam, że wyślą gdzieś, sprawdzą i będę miała przynajmniej pewność, że to jemu coś było nie tak. Zamiast tego wymienili mi na nowy. Przyniosłam do domu. Dalej ta sama sytuacja. Nie wyszukuje kanałów. Jednak uparcie szukałam gdzie tkwi problem. Przeskanowałam zamiast na Polskę to na Czechy i niespodzianka. Znalazło 8 kanałów, lecz nie wyświetlały się ani obraz ani głos. I dalej stoję w miejscu. Jutro znowu będę męczyć faceta z serwisu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 11:32  
Cytuj
Też wymieniałem ten tuner i po wymianie dalej to samo. nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 12:00  
Cytuj
kapade napisz jaki model masz tego tunerka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 17:20  
Cytuj
Omega T300

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 21:21  
Cytuj
czy coś w temacie 'omega t300' się wyjaśniło,czy udało się komuś znaleźć jakieś kanały?
ja przeszukałem net i jedyne na co trafiłem to ten wątek,jak ktoś może pomóc to ratujcie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 13:00  
Cytuj
Ja nic nowego nie wymyśliłam w tym temacie. Ostatnio znowu go podłączałam z nadzieją, że może jest lepszy zasięg i może coś w końcu złapie. Niestety nic. Odpuściłam, bo wszystko co oglądam jest w tv internetowej, ale pożyczyłam kierunkową antenę i jak zrobi się ciut cieplej to będę próbowała na niej coś wyłapać. Nawet tego badziewia nikomu nie sprzedam, bo nie miałabym sumienia... Cały czas jednak pamiętam o tym wątku i gdyby coś się zmieniło dam znaćumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Ja nic nowego nie wymyśliłam w tym temacie. Ostatnio znowu go podłączałam z nadzieją, że może jest lepszy zasięg i może coś w końcu złapie. Niestety nic. Odpuściłam, bo wszystko co oglądam jest w tv internetowej, ale pożyczyłam kierunkową antenę i jak zrobi się ciut cieplej to będę próbowała na niej coś wyłapać. Nawet tego badziewia nikomu nie sprzedam, bo nie miałabym sumienia... Cały czas jednak pamiętam o tym wątku i gdyby coś się zmieniło dam znaćumiech

kapade jak korzystasz z Diany (nawet najmniejszy pakiet) to możesz sprawdzić ten tunerek. Normalnie między kanałami analogowymi wrzucili multipleksy cyfrowe. Podłącz tuner do kabla z Diany i przeszukaj kanał 10,11 i 12 (częstotliwość 212,5 MHz;219,5 MHz i 226,5 MHz. Nie wiem jak w tym tunerze ale powinno być pasmo VHF. Są to te same programy które dostępne są z anteny zewnętrznej, także nie musisz czekać na pogodę i zabawę z anteną kierunkową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 10:12  
Cytuj
Nie korzystam z Diany ani z niczego podobnego. Seriale oglądam w IPLIjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 14:19  
Cytuj
a poszukaj opcji "zasilanie anteny" jesli takowe wystepuje , moze być ustawione na "nie" . A powinno być na "tak" .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 17:36  
Cytuj
Nie znalazłam takiej opcji. Ale... jak już wyjęłam tuner to postanowiłam po raz kolejny poszukać kanałów. I o dziwo znalazłam na antenie pokojowej 8. Jednak przy włączeniu któregokolwiek kanału pokazuje się obraz z danej chwili i staje w miejscu, a głos chodzi normalnie. Czyli teraz problem jest z obrazem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 18:33  
Cytuj
Kapade czyli wszystko już jasne.Łapiesz tylko jednego mux-a, a powinnaś przynajmiej dwa i świadczy to,że wina leży w antenie na 99%.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 19:40  
Cytuj
No ale dekoder MPEG 4 do telewizora też łapie 8 programów i działają normalnie. Ten tuner do komputera działa na jakiś innych zasadach niż taki do tv? Potrzebuje mocniejszej anteny niż ten do tv?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 19:54  
Cytuj
krótko - Badziew . Oddaj i/lub wymień. Dołóż pare zł i kup cos bardziej znanej marki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 18:30  
Cytuj
Działa. Na antenie kierunkowej zaczął działać, ale po 17 czerwca. Są 22 programy. Wychodzi na to, że wpływ miał dzień 17 czerwca, kiedy wprowadzali zmiany. Pewnie jakiś mocniejszy sygnał. Nie znam się na tym. W każdym razie działa. Próbujcie teraz może i u Was już będzie ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 20:35  
Cytuj
Witam.
Mam pytanie odnośnie anteny i dekodera cyfrowej telewizji. Czy ktoś już korzystał z takiego rozwiązania co wybrać i czy się opłaca telewizja z tego źródła?
http://alleg(...)075.html
tutaj jest niby taki zestaw ale czy ktoś mógłby się wypowiedzieć bo jestem zielony w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 21:03  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Mam pytanie odnośnie anteny i dekodera cyfrowej telewizji. Czy ktoś już korzystał z takiego rozwiązania co wybrać i czy się opłaca telewizja z tego źródła?
http://alleg(...)075.html
tutaj jest niby taki zestaw ale czy ktoś mógłby się wypowiedzieć bo jestem zielony w tym temacie.



Dekoder w miarę dobry (nie jest to szczyt dekoderów tak jak piszą na aukcji), a antena - no lepiej zainwestować w całą antenę siatkową (bo ta na aukcji to jej kawałek) lub kierunkową. Oczywiście antena montowana na zewnątrz no i nie warto kupować anten z wielkimi wzmacniaczami (20-25dB spokojnie wystarczy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2014r. 23:41  
Cytuj
CYTAT


Dekoder w miarę dobry (nie jest to szczyt dekoderów tak jak piszą na aukcji), a antena - no lepiej zainwestować w całą antenę siatkową (bo ta na aukcji to jej kawałek) lub kierunkową. Oczywiście antena montowana na zewnątrz no i nie warto kupować anten z wielkimi wzmacniaczami (20-25dB spokojnie wystarczy).


Dzięki za odp.
Pytanie jak to jest z tym sygnałem w STW> w którym kierunku antenę skierować ? Jak daleko są nadajniki np od okolic Ronda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2014r. 09:03  
Cytuj
CYTAT


Dzięki za odp.
Pytanie jak to jest z tym sygnałem w STW> w którym kierunku antenę skierować ? Jak daleko są nadajniki np od okolic Ronda


Było już trochę tematów o dvbt na tym forum, skorzystaj z mojego ostatniego wpisu w tym temacie: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=753917

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »