NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
GMO - cichaczem przeszło,
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 08:34  
Cytuj
CYTAT


Pozdrawiam gorąco (i ozięble tych, którzy chcą zniszczyć Polskę).

malcolm... to zerknij na post o ruchu narodowym.
- krótkie zdanie - dosyć zgadzania się ne takie świństwa..
Z punktu widzenia istnienia narodu GMO to rak, któy będzie nas toczył..
Może już trzeba powiedzieć dosyć! tego cyrku - a nie że: a co ja mogę zmienić..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 08:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 13:16  
Cytuj
@malkolm
Zarejestrowałeś się specjalnie po to, by nazwać mnie "troglodytą", "głąbem", "półmózgiem", "idiotą" - tylko dlatego, że ośmieliłem się mieć inne poglądy.
Taki właśnie poziom najczęściej reprezentują nieuki oskarżające GMO o wszelkie zło, czerpiące całą wiedzę o świecie z filmików na youtube, ale unikające jak ognia książek i wszelkiej wiedzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 16:17  
Cytuj
hans a co powiesz nt. wyjaławiania się ziemi? Masz na to argumenty?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
hans a co powiesz nt. wyjaławiania się ziemi? Masz na to argumenty?

Nie jestem adwokatem GMO.
Nie jestem zwolennikiem wprowadzania w Polsce upraw GMO.
Uważam, że żywność zawierająca GMO powinna być wyraźnie oznakowana, aby ostrożni konsumenci mogli jej unikać.

Natomiast zwracam uwagę na nadużycia w argumentacji niektórych przeciwników GMO i na szerzenie nieprawdziwych informacji.
Nie będę przytaczał przykładów wypowiedzi przygłupiej Dody o dzieciach z trzema głowami, bo to jest tak głupie, że nie wymaga prostowania.
PS
A czy rolnictwo intensywne (znane też jako wysokotowarowe lub uprzemysłowione), gdzie stosuje się tony nawozów sztucznych i hektolitry pestycydów, nie wyjaławia ziemi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4978
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Gru 2012r. 18:46  
Cytuj
Miałem wątpliwą satysfakcję oglądania Dody, jako ofiary GMO.sciana
Myślałem ,że to efekt silikonu który ulotnił się z jej cycków.
Czego nie robi się dla promowania swoje osoby...zaklopotany
Co do "samego" GMO.
Poprzez selektywny dobór,ludzie np.ze zwykłych traw,stworzyli obecne zboża.Krowy mleczne pochodzą od swoich dzikich kuzynek.Dzieki temu, stworzono rózne rasy psów, kotów...itd.
Po prostu odpowiedni dobór genów.
Tak się składa,że np.ryż,bedący chyba najpopularniejszym zbożem,miał znikomą ilość witaminy A.
Jej niedobór prowadził do ślepoty.Ryż był podstawowym składnikiem ubogiej diety setek milionów ludzi.
Genetycy stworzyli odmianę bogatą w witaminę A.Jego nasiona były rozdawane ...za darmo.Dzięki temu w wielu krajach, problem został zlikwidowany niemal całkowicie.
Rośliny modyfikowane genetycznie, to w wiekszości (3/4)-pszenica,soja,kukurydza i bawełna.
Aby wprowadzić nowy gen do istniejącego łańcucha,należy "stary"usunąć, następnie wprowadzić"nowy".Co i jak można znależć w necie.
Nie jest to możliwe drogą pokarmową-po prostu bakterie i soki trawienne w przewodzie pokarmowym, nie są w stanie wchłonąć w siebie nowego DNA i nastepnie ,przekazać go w komórki organizmu człowieka.
Aby to wiedzieć, wystarczy podstawowa wiedza w tym temacie.

Pytanie dla "znawców" spiskowej teorii-Co to jest pszenżyto i czy są przypadki wnikania jego DNA w organizm człowieka?chytry

Czym różni się GMO z laboratorium od selektywnej hodowli czy uprawy?
Dwoma rzeczami-Po pierwsze-Wprowadzamy tylko ten gen, na którym nam zależy.
Po drugie-Nie potrzeba do tego dziesiątków lat upraw.

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2012r. 08:24  
Cytuj
Doskonałym przenośnikiem informacji genetycznej są wirusy. A skąd wiesz czy do GMO nie są wprowadzane albo nie są wydzielane przez nie substancje, które mogą wniknąć do jądra komórkowego i siać tam spustoszenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Gru 2014r. 14:04  
Cytuj
Czy były jakieś informacje w tv na ten temat ?

http://niepo(...)kowanymi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sty 2015r. 13:55  
Cytuj
KTO potrzebuje GMO ? (lektor)- niewygodne fakty. Polska Akcja Obywatelska



https://www.youtu(...)jP091WI0

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2202
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 06:44  
Cytuj
Jak głosowała poseł renata butryn?Ta z partii by żyło się wszystkim lepiej.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 08:11  
Cytuj
Filmik z niewygodnych faktów zamieszczony przez Dalibora wyjaśnia w s z y s t k o

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 23 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 12:56  
Cytuj
Ja chcialem zwrocic uwage, ze:
1.pszczola nie wie, ktora roslina to gmo, a ktora nie
2.rosliny gmo sa nawozone chemia - glifosatem, ktory powoduje guzy w mozgu. Badania koncernu Monsanto trwaly 60 dni i stwierdzili, ze gmo nie jest szkodliwe. Francuzi przeprowadzili dwuletnie badania na szczurach i wyszlo, ze gmo jest niebezpieczne.
3.w latach 60 i 70 ubieglego wieku w ramach walki z globalnym glodem zmieniono genetycznie pszenice, zeby zwiekszyc plony. Od tego momentu ludzie potrafia zjesc wiecej i maja problemy z glutenem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 17:06  
Cytuj
CYTAT
Filmik z niewygodnych faktów zamieszczony przez Dalibora wyjaśnia w s z y s t k o


Oczywiście naukowcy są nieuczciwi, przekupieni i uczestniczą w ogólnoświatowym spisku żydów, masonów itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 17:12  
Cytuj
@szymaszek
CYTAT
rosliny gmo sa nawozone chemia - glifosatem, ktory powoduje guzy w mozgu.

Otwórzciach książkę do biologii i przeczytaj sobie, co to są nawozy.
Albo odpal Google i wtedy się dowiesz, że glifosad to nie żaden nawóz, ale składnik popularnego środka chwastobójczego Roundup.
---
Parafrazując Moliera:
Pewnie się zdziwisz, ale codziennie na śniadanie zjadasz geny !
Tak, a posypujesz je chemią. Bo przecież poczciwa sól to chlorek sodu NaCl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
KTO potrzebuje GMO ? (lektor)- niewygodne fakty. Polska Akcja Obywatelska https://www.youtu(...)jP091WI0

@Dalibor
Wiem, że obejrzenie kilkuminutowej kreskówki jest łatwiejsze niż filmu trwającego prawie 1,5 godziny, ale może jednak spróbujesz?
Lepiej zapoznać się z większą ilością informacji i wyrobić sobie własne zdanie niż powtarzać w kółko obiegowe mity poparte prostackimi kresówkami z youtube.
Załączam linka: https://www.youtube.com/watch?v=FurBZ12bMuw
Ten filmik o niczym nie przesądza - jest jedynie dawką wiedzy o biologii, genetyce, GMO, której niektórzy dyskutanci unikają jak ognia.
Przecież im mniej wiedzy, tym mniej wątpliwości.
Bo łatwiej i przyjemniej być głupim. Czyż nie?
PS
Moje zdanie na temat GMO możesz znaleźć kilka postów wcześniej.
Nie jestem zwolennikiem wprowadzania do Polski upraw GMO.
Jestem przeciwnikiem tępoty umysłowej (nie bierz tego stwierdzenia do siebie - to odnosi się do ogólnego poziomu dyskusji).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 18:19  
Cytuj
CYTAT

@Dalibor
Wiem, że obejrzenie kilkuminutowej kreskówki jest łatwiejsze niż filmu trwającego prawie 1,5 godziny, ale może jednak spróbujesz?
Lepiej zapoznać się z większą ilością informacji i wyrobić sobie własne zdanie niż powtarzać w kółko obiegowe mity poparte prostackimi kresówkami z youtube.
Załączam linka: https://www.youtube.com/watch?v=FurBZ12bMuw
Ten filmik o niczym nie przesądza - jest jedynie dawką wiedzy o biologii, genetyce, GMO, której niektórzy dyskutanci unikają jak ognia.
Przecież im mniej wiedzy, tym mniej wątpliwości.
Bo łatwiej i przyjemniej być głupim. Czyż nie?
PS
Moje zdanie na temat GMO możesz znaleźć kilka postów wcześniej.
Nie jestem zwolennikiem wprowadzania do Polski upraw GMO.
Jestem przeciwnikiem tępoty umysłowej (nie bierz tego stwierdzenia do siebie - to odnosi się do ogólnego poziomu dyskusji).


Dokładnie, taki film ma większe szanse przebicia się do świadomości społeczeństwa, w większości przypadków bazujemy na wiedzy zdobytej w internecie. Nieścisłości wyłapywanie będą przez nielicznych i może to być w formie odbijania piłeczki między zwolennikami i przeciwnikami. Dlatego można sobie zadać pytanie "Komu i na co potrzebne jest GMO"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Dlatego można sobie zadać pytanie "Komu i na co potrzebne jest GMO"?

To spłycanie tematu.
Równie dobrze można zadać pytanie; "Komu przeszkadza GMO?"
A wracając do twojego wczesniejszego pytania: Czy były jakieś informacje w tv na ten temat ?
Nie wiem, czy było coś w TV. Jeżeli kogoś interesuje, to pewno zauważył te informacje np. tu:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/837658,sejm-bedzie-kontynuowal-prace-nad-rzadowym-projektem-ustawy-o-gmo.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-za-nowymi-regulacjami-dot-bezpieczenstwa-gmo-w-laboratoriach/z8z29?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonetsg_info_dsainfo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
To spłycanie tematu.
Równie dobrze można zadać pytanie; "Komu przeszkadza GMO?"
A wracając do twojego wczesniejszego pytania: Czy były jakieś informacje w tv na ten temat ?
Nie wiem, czy było coś w TV. Jeżeli kogoś interesuje, to pewno zauważył te informacje np. tu:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/837658,sejm-bedzie-kontynuowal-prace-nad-rzadowym-projektem-ustawy-o-gmo.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-za-nowymi-regulacjami-dot-bezpieczenstwa-gmo-w-laboratoriach/z8z29?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonetsg_info_dsainfo



Pytanie ma na celu uzyskanie odpowiedzi jasnej dla większości społeczeństwa, bez wchodzenia w niezrozumiałe szczegóły, na zasadzie "łopatologii".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 19:21  
Cytuj
Otwórz ciach książkę do biologii i przeczytaj sobie, co to są nawozy.


Jestem przeciwnikiem tępoty umysłowej (nie bierz tego stwierdzenia do siebie - to odnosi się do ogólnego poziomu dyskusji).


Hansik może to nie uproszczony filmik zaniża dyskusję, tylko może ty po prostu ciach jesteś co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
Hansik może to nie uproszczony filmik zaniża dyskusję, tylko może ty po prostu ciachjesteś co?

Dla ciebie mogę być ciach.
Merytoryczną dyskusję prowadzić mogę z osobami o IQ nieco powyżej średniej dla ciach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 20:45  
Cytuj
CYTAT (Elizabet)

Hansik może to nie uproszczony filmik zaniża dyskusję, tylko może ty po prostu ciach jesteś co?


Elizabet, Hans pisze konkretnie i pokazuje głupotę jaką posługują się przeciwnicy. Twoje stwierdzenie "Hansik" też pokazuje poziom jaki reprezentujesz.

A tak w kilku swoich słowach możesz napisać coś o GMO? Tak by przekonać takiego niezdecydowanego jak ja?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 21:51  
Cytuj
CYTAT
A tak w kilku swoich słowach możesz napisać coś o GMO? Tak by przekonać takiego niezdecydowanego jak ja?


Jesteś niezdecydowany, napisz w czym widzisz korzyści, a gdzie masz obawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 22:19  
Cytuj
Ciut Was "pociachałem" umiech wrzućcie troszkę na looz
Ja tam się nie znam
Nie wiem kto z Was je takie coś jak np. popcorn jak zjadł i nadal żyje to chyba takiej lipy z tym całym GMO nie ma ... z tego co czytałem to kukurydza w formie jaką ją dziś widzimy to przykład roślinki genetycznie modyfikowanej a jedzą je zwierzaki i ludzie

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 23:56  
Cytuj
Super ci to ciachanie wyszło, tylko trochę za późno. Ale lepiej późno niż wcale.

Do Andrzejka
Elizabet, Hans pisze konkretnie i pokazuje głupotę jaką posługują się przeciwnicy. Twoje stwierdzenie "Hansik" też pokazuje poziom jaki reprezentujesz.
I kto to mówi, już nie jestem dla ciebie Elka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2015r. 09:28  
Cytuj
@el.Banan
CYTAT
Ciut Was "pociachałem"

Ciut???
Po twoich interwencjach odechciewa się wogóle dyskutować.
Określenie "gimbaza" uznałeś za wulgarne?
To może sprawdź sobie najpierw np. tu: http://www.miejski.pl/slowo-gimbaza
A wykreślenie słowa "cham" z wypowiedzi Elizabet i później z mojej odpowiedzi spowodowało, że cała dyskusja straciła sens.
Naprawdę uważasz, że napisanie słowa "cham" albo "gimbus" jest wulgarne?
To pozostaje tylko kadzić sobie i pisać słitaśne rymowanki np.
Na górze róże
na dole wianki
kochajmy się
jak 2 bananki
air kiss

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2015r. 09:45  
Cytuj
Wiele takich ustaw lub podatków przeszło cichaczem.
Ostatnio wszedł w życie "podatek zapasowy" dotyczący paliw i podnoszący ich cene o 6gr na litrze..

Nikt nic nie mówił wcześniej a rząd "pstryknął" palcami i podatek nowy jest bo paliwa tanieją to podatek nowy trzeba dowalić.

Zapinają nas w dupala bez słowa już..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »