NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Okna trzyszybowe, OPINIE
Posty: 63
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 21:20  
Cytuj
Mam pytanie do użytkowników okien PCV z pakietem trzech szyb w oknie. Czy moglibyście się wypowiedzieć jeśli takie macie o ich walorach użytkowania.
Czy to prawda że te okna przepuszczają zdecydowanie mniej światła niż dwuszybowe przez co w pomieszczeniu jest znacząco ciemniej?
Czy rzeczywiście dożo cieplejsze są trzyszybowe okna w porównaniu z dwuszybowymi?
Dodatkowa szyba to dodatkowa waga skrzydła, czy one częściej opadają i nadmiernie nadwyrężają zawiasy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 21:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 21:30  
Cytuj
Nie zauważyłam, by trzyszybowe okna były szczególnie ciężkie. Na pewno są wagowo cięższe, ale bez przesady. Nie widzę różnicy w jasności pomieszczenia porównując obydwa rodzaje okien. Na 100 % jest ciszej (przy zamkniętym oknie oczywiście) przy trzyszybówce i cieplej deko.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 23:12  
Cytuj
Z wad: Niestety jest nieco ciemniej ale niezauważalne i trzeba zwrócic uwagę na dobre osadzenie bo ważą więcej niż 2 szybowe.
Z zalet cisza, większa ciepłota w pomieszczeniu, lepsze wykonanie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2018r. 10:38  
Cytuj
Jakbym miał jeszcze raz kupować plastiki to bym znowu [reklama] wziął. Jakość rzeczywiście bardzo fajna, izolacja od dźwięków, ochrona przed stratami ciepła z domu, super sobie radzą przy trudnej wietrznej pogodzie, a na tym mi najbardziej zależało bo akurat u mnie w okolicy to wieje czasami strasznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lip 2018r. 19:05  
Cytuj
dziekujemy za reklame.

3 szybowe na pewno sa ciezsze ale nosic ich nie trzeba.
Na codzien nie widac zadej roznicy jesli chodzi o jasnosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2019r. 14:09  
Cytuj
Okna 3 szybowe dużo lepiej izolują i wygłuszają. Przynajmniej te które mam ja (kupowałem przez internet i działają. Jak są zamknięte to praktycznie w ogóle nie słyszę co dzieje się za zewnątrz. Czyli generalnie jeśli zależy ci na ciszy i spokoju to ja polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 5 Lut 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2019r. 18:42  
Cytuj
Polecam montować 3 szybowe, to już chyba standard. W domu o wiele ciszej i cieplej. Poza tym jedna szyba więcej nie zaciemnia aż tak pomieszczenia, żeby dostrzec to aż tak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »