NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Okulary przeciwsłoneczne, zakup
Posty: 4
Dołączył: 19 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 18:05  
Cytuj
Witam,

gdzie w Stalowej można kupić okulary przeciwsłoneczne ale nie takie za 10 zł, co tylko od nich wzrok się psuje, tylko trochę droższe ale i lepsze jeżeli chodzi o jakość? Poproszę o konkretne miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 18:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 18:28  
Cytuj
no calkiem dobry temat az sam jestem ciekaw a moze ktos poleci jakas firme co robi dobre okularki polaryzacyjnegoodok

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 18:38  
Cytuj
jakieś 4 lata temu kupiłem w Maratonie na Okulickiego, dałem prawie 100 zł ale służą mi do dziś i jestem zadowolony umiechFirma to bodajże Goggle USA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 20:41  
Cytuj
Ja kupiłam u optyka w biało-czerwonych budynkach koło hali targowej. Kosztowały ok. 250 ale jestem strasznie zadowolona mogłabym ich nie ściągać wcale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 21:03  
Cytuj
kupisz u kazdego optyka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 23:20  
Cytuj
tak jak wyżej szukaj na aukcjach okularów używanych przez żołnierzy SA drogie ale masz pewność ze są ok kiedyś kupiłem za 100zl okularki firmy REVISION sa porostu wypasjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2012r. 09:22  
Cytuj
marines wlasnie takich podpowiedzi oczekuje sliczne dziekigood

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2014r. 17:23  
Cytuj
Podnoszę temat. Szukam okularów przeciwsłonecznych, ale nie z bazaru za 20 zł ani z marketu za jedyne 1,99 zł. Podstawowym celem jest ochrona oczu, a tanie szajsy psują wzrok. Kiedy zakładacie ciemne okulary, źrenice rozszerzają się. Jeśli nie ma filtrów, do oczu wpada więcej szkodliwego promieniowania UV. Wymagania:

1. Filtr UV - najlepiej sprawny w 100% i całkowite odcięcie UV
2. Soczewki plastikowe - są lżejsze
3. Polaryzacja - ale rzeczywiście polaryzacja, a nie sam napis
4. Obraz wysokiej jakości - bez zniekształceń i zbliżony do rzeczywistego
5. Blokada intensywnego światła - oślepiających promieni słonecznych i innych niebezpiecznych efektów

Podsumowując, możliwość gapienia się w słońce bez uszkodzenia wzroku. Skąd tak duża różnica cen? W sklepach sportowych od 50 do 150 zł (np. Arctica), u optyków od 100 zł do 350 zł, natomiast markowe 500 zł i więcej (np. Rayban). Płaci się za lepsze filtry, technologię, miejsce produkcji, czy tylko za markę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 10:19  
Cytuj
Ja wybieram się do Rzeszowa,znalazłem kilka sklepów na necie.Polaryzację można bardzo łatwo sprawdzić.Wystarczy patrzeć na tylne szyby samochodów,będzie widać klejenia warstw szyby.Ważne jeszcze,żeby po złożeniu okularów końcówki nie dotykały szkiełek,bo je szybko porysują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 10:53  
Cytuj
Ja kupiłam okulary przeciwsłoneczne, polaryzacyjne u optyka na Hutniczej za 150zł i jestem bardzo zadowolona. Jak wygląda sprawa z filtrem dokładnie nie wiem, ale do jazdy samochodem sprawdzają się w 100%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 11:07  
Cytuj
Via internet. Z prawem zwrotu do 10 dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 16:01  
Cytuj
Ja swoje kupilem poltora roku temu u optyka na hutniczej. Dalem za nie 150 zl. Warte byly swojej ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2014r. 19:43  
Cytuj
Okulary firm FISCHER , ARCTICA i UVEX czyli dobre jakościowo można kupić w sklepie ROJAX przy Okulickiego 1B

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 02:05  
Cytuj
Przeglądam witryny kilku producentów. Wszędzie standardowe oznaczenia:

* 100% ochrony przed UV (UVA, UVB, UVC)
* przepuszczalność światła (zazwyczaj 8-18%)
* polaryzacja / antyrefleks / fotochromy / lustrzana powłoka
* typ i rozmiar oprawek

Pójdziecie do Lidla, znajdziecie okularki rzekomo z filtrem UV400 i polaryzacją za 20 zł. Te z bazaru też mają napis UV400, bo tak każe UE. Specjaliści ostrzegają - wyprodukowanie soczewek z porządnym filtrem UV za 20 zł jest technicznie niemożliwe. Dodajmy do tego polaryzację. W sklepach sportowych kupicie okulary tanich marek już od 50 zł do 150 zł. Nieco drożej u optyków. Za drogie typu RayBan trzeba dać co najmniej 500 zł i to bez polaryzacji, natomiast z polaryzacją blisko 700 zł. Są też za 1000 zł. Od czego zależy cena? Dlaczego producenci nie podają jakości ani szczegółowych informacji technicznych o zastosowanych filtrach i polaryzacji? Dlaczego robią nas w ch... i mają za lemingów podążających bezkrytycznie za modą? Znane logo, modny kształt. Gdyby to przenieść na rynek mobilny, RayBan to odpowiednik iPhone. Napis na soczewce i jabłko z tyłu obudowy to obiekty pożądania. Co z tego, że są lepsze telefony bez zbędnych ograniczeń? Typowy fan urządzeń z jabłkiem płaci za markę i ma poczucie wyższej pozycji społecznej. Czy tak jest na rynku okularów przeciwsłonecznych? Czy raybany zasługują na tak wysokie ceny? Dostajemy wyższą jakość i lepszą ochronę oczu niż w tańszych, czy płacimy głównie za markę? Czym różnią się egzemplarze za 50 zł od tych za 700 zł? Przecież wszystkie mają UV, polaryzację, inne cechy. Tak podają producenci na stronach i w ulotkach. Niestety w sieci nie znalazłem rzetelnych testów porównawczych. Tutaj przyda się zaawansowana wiedza z optyki. Co jeszcze ma wpływ na bezpieczeństwo oczu i jakość obrazu?

@efzet: Jak wrócisz to napisz, które sklepy warto odwiedzić.
@czortunio: W sklepie zawsze można przymierzyć i przetestować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 10:03  
Cytuj
Czy w stalowej mozna gdzies kupic raybany? A w rzeszowie? Kupowanie w necie raczej odpada bo chyba warto wrzucic na nos przed lustrem kilka par zanim dokona sie zakupu niz wtopic i bawic sie w odsylanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2014r. 22:26  
Cytuj
@jaciek: W Rzeszowie widziałem w sklepie optycznym w Melinium Hall. Ceny od 450 zł, a polary 700 zł wzwyż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 00:15  
Cytuj
Ray Bany masz tez w Ocular Canada w Galerii Rzeszów. Sama tam kupowałam jakieś 2 lata temu i póki co sprawują się bez zarzutu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 07:26  
Cytuj
W Tarnobrzegu u Kosińskiego można kupić okulary przeciwsłoneczne od 150zł w zwyż: Dolce Gabbana, Versace, Ray-Ban itp. Dobrze dobierają okulary do oczu. Wszelkie kolory tęczy. Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2014r. 16:23  
Cytuj
RayBany za 150 zeta? To muszą być chińskie podróbki. W razie wątpliwości skontaktuj się z producentem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2014r. 01:55  
Cytuj
Wnioski z badania rynku okularów przeciwsłonecznych:

1. Bezpieczne okulary mają atest CE i spełniają normy EN 172, EN 1836+A1:2009, EN 166:2001, ISO 9001:2000, 89/686/EWG. Na oprawkach najczęściej znajdziemy znaczek CE i UV400, że powinny odcinać fale do 400 nm. Na temat jakości, technologii wytwarzania i zużycia filtrów UV w czasie użytkowania znajdziecie mało informacji. To najlepiej przetestować u optyka, ale mało kto ma przyrząd.

2. Należy unikać stoisk na bazarach i ulicach. Tanie chińskie podróbki pomimo oznaczeń UV400 nie chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym UV, a ich soczewki zniekształcają obraz. Takimi okularami zepsujemy sobie wzrok!

3. Właścicielem 80% znanych marek typu Ray-Ban, Oakley, Persol, Vogue, G&B jest włoski koncern Luxottica.

4. Sklep optyczny. Na stojaku 2 klasy okularów - Arctica za 200 zł i Oakley za 700 zł wzwyż. Według sprzedawczyni Oakley są tak drogie ze względu na poliwęglanowe soczewki i oprawki. Kiedy upadną, nie zbiją się, przy kolizji nie polecą odpryski do oczu. Mogą pojawić się tylko rysy bez większego wpływu na widzenie.

5. Sklep optyczny. Okulary za 200 zł z polaryzacją. Przeszły test z ekranem LCD telefonu. Kategoria 3. Patrzę w słońce. Dalej razi. No cóż, okulary przeciwsłoneczne nie służą do gapienia się w słońce i producenci przed tym ostrzegają. Czy obejrzę mecz bez mrużenia oczu i negatywnego wpływu na wzrok?

6. Sklep sportowy. Tu z kolei UVEX w cenach 50-450 zł. Ulotka ta sama do każdych i brak podstawowych danych. Im ciekawsza oprawka, lustrzane soczewki, tym wyższa cena.

7. Kształt. Optycy zalecają opływowy, aby światło nie omijało oprawek bokami. Ostatnio panuje moda na kształty klasyczne typu Ray-Ban Wayfarer. Czy rzeczywiście światło omija oprawki bokami i górą? Pytanie do użytkowników.

8. Im lepsze soczewki, tym wyższa jakość obrazu. W warunkach sklepowych nie zauważam różnicy. Czy istnieją technologie, aby blokować intensywne promienie słoneczne padające wprost, ale zachować wysoki kontrast?

Znacie polskie marki okularów przeciwsłonecznych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 15:37  
Cytuj
Podnoszę temat. Zbliża się wiosna/lato 2015 i powoli szukam modelu, co posłuży kilka lat, a nie rok.

1. Czy laski lecą na ray-bany bardziej niż na inne kształty? Chodzi o typ wayfarer lub podobny.

2. Gdzie na Podkarpaciu jest największy wybór okularów przeciwsłonecznych, ale nie chińskich podrób, tylko zapewniających ochronę?

3. Kiedy zaczyna się sezon i przywożą nowy towar do sklepów? Jeśli pójdzie się pod koniec sezonu, na wystawie wiszą sztuki mierzone po 1000 razy, może nawet kilka lat, co widać po brudnych oprawkach i szkłach.

4. Gdzie można dostać okulary przeciwsłoneczne marki Zeiss?

5. A jeśli tańsza marka, co polecacie z przedziału 100-250 zł?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 20:56  
Cytuj
w rosadnej cenie rayban mozna kupic tu :
http://www.rajso(...)5B0%5D=3

Skelp jest sprawdzony na stronie Raybana mozna zweryfikowac.
na allegro 99% to podrobki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 21:40  
Cytuj
a może Wiley-X lub ESS ICE lub REVISION :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 2 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 22:30  
Cytuj
osobiście polecam okulary Oakley, może mniej rozpoznawalna (lub mniej popularna) marka niż Ray Ban u nas, ale za to rewelacyjna jakość wykonania, osobiście mam polaryzacyjne, jasne szkła i spisują się bardzo dobrze, praktycznie wszystkie modele mają polaryzację i nie tylko z nazwy, oraz filtr UV, niestety za to też się płaci, ceny raczej od 600 zł i w górę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 09:44  
Cytuj
oakley bardzo fajne okulary ale moim zdaniem nie wart tych pieniadzy . Chyba ze sie trafi na dobra okazje, kumpel kupil w Usa dwie pary za 180 $

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »