NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Mamusie z brzuszkami 2012, Wszystkie Kobitki w ciązy które maja termin na 2012 i nie tylko ;))))
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2012r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
witam mamy niedawno zostalam szczesliwa mama prosze o doswiadczone mamy o rade ile moze stac odciagniety pokarm laktatorem w temperaturze pokojowej nie w lodowce? a jesli w lodowce to jak go podgrzac?


Lepiej trzymaj pokarm w lodówce, teraz jest już dosyć ciepło, a wiadomo bakterie się wtedy szybciej namnażają. Ja trzymałam pare godzin max, pokarm można też mrozić - ale leń ze mnie i jakoś nie chciało mi się laktatorem bawić. Podgrzewałam w mikrofali (teraz pewnie mnie co niektórzy zlinczują), a można po prostu ogrzać w ciepłej (gorącej) kąpieli - no ale wiadomo - dłużej.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2012r. 21:50  
Cytuj

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2012r. 22:44  
Cytuj
mleko swiezo odciagniete moze stac w lodowce dobe. mleko w zamrazarce do nawet 3 mies. ja osobiscie trzymalam gora 3 tyg. mleko z zamrazarki rozmrozone nalezy zuzyc w ciagu 12godz. takie info mialam w ulotce laktatora tomee tippee i takich zasad przestrzegalam. tez uzywalam mikro czasem.... i moja zabcia zyje i na sie dobrze....

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2012r. 09:32  
Cytuj
wiecie mam strasznie poranioaila sie do butli ne piersi mala dokarmialam butla juz w szpitalu bo nie mialam pokarmu teraz mam odciagam laktatorem i jej daje ale ona sie niem nie najada i nie chce zasypiac po nim tak jak po mleku modyfikowanym. Coraz czesciej mysle zeby przejsc juz na sztuczne mleko ale nie wiem co mam zrobic z piersiami. czy odciagac czy zostawic... Wiem ze mleko mamy jest najlepsze ale naprawde nie radze sobie z karmieniem piersia dla mnie to koszmar i straszny bol... Mala tez juz nie bardzo potrafi ssac przyzwyczaila sie so butli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2012r. 19:31  
Cytuj
mialam to samo. juz w szpitalu szlo kiepsko.mialam wrazenie ze mala ma za male usta czy cos. nie wiem ale byl dramat. kombinowalam z glukoza. pielegniarki rozciagaly mi sutki i nic z tego. plakac sie z bolu chcialo. znajoma pielegniarka poradzila mi zeby zakupic kapturki na sutki. najlepsze sa z avent. i rozmiar small. nakladalam je na sutki i mloda ciagnela jak szalona. kupilam od razu drugi zestaw zeby miec zawsze czysty pod reka. w jednym pudeczku sa 2 szt. cena to kolo 17-20 zeta. przy okazji smarowalam obolale sutki mascia maltan czy jakos tak. dzieki temu moje karmienie sie unormowalo. co prawda polozna odwiedzajac mnie radzila aby ja odzwyczajac powoli ale nie dalo sie. gdy tylko przystawialam ja do samej piersi to byl straszny ryk. przez pol roku karmilam przez te gumki. ale najwazniejsze ze nie przerwalam laktacji.

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2012r. 12:20  
Cytuj
słyszałam ze porodówka w stalowej jest zamknięta wie ktoś coś na ten temat czy to tylko plotka???

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2012r. 12:43  
Cytuj
Plotka. Od lipca ma być tam remont, ale też nie zamkną całego oddziału - będzie się odbywał etapami. Informacja sprawdzona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2012r. 13:02  
Cytuj
no to jestem spokojniejsza dzięki za info

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2012r. 18:11  
Cytuj
Witam! Na poczatek czerwca mam termin i juz sie doczekac nie mogejezyk.
Chialam zapytac czy w szpitalu w Stalwoej Woli oferuja jakies znieczulenia , jezeli tak to jakie i ile one kosztuja. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2012r. 19:12  
Cytuj
z tego co mi wiadomo w stw nie ma możliwości wzięcia zzo nawet za opłatą z powodu zbyt małej liczby anestezjologów, co osobiście bardzo mnie stresuje i zastanawiam się nad porodem w nisku, mimo, że lekarza prowadzącego mam stąd.
nie wiem czy są jakieś inne formy znieczulenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 05:55  
Cytuj
Pytanie do mama, czy Wasze szkraby w 32tyg też były w pozycji pośladkowej i czy zdążyły się obrócić na czas ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
Pytanie do mama, czy Wasze szkraby w 32tyg też były w pozycji pośladkowej i czy zdążyły się obrócić na czas ?


dcb dziecko może się odwrócic, nawet przed samym porodemsmiech2 ale rzadko sie zdarza,nie martw sie na pewno sie odwróciumiech jak nie to niestety-cesara cie czeka ,bo lekarze nie będa ryzykować porodem naturalnym;/

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 23 Lis 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 11:15  
Cytuj
Powiem w skrócie
rodziłam pod koniec pazdziernika w Stalowej Woli i nie polecam, mimo ze rodzilam bez wód bo mi rano odeszły, a skurcze były bardzo silne, a rozwarcie bardzo wolno postepowało na przyspieszenie porodu dali mi oksytocyne dopiero po 16 godzinach meczarni, od podania oksytocyny po 2 godzinach urodzilam, potem sprawdzali czy moje dziecko nie ma jakiejs bakterii, bo za długo było bez wód, na szczescie nie było, opieka po porodzie beznadziejna, nie chce tu szczegolow opisywac, ale z całego serca NIE POLECAM RODZENIA W STALOWEJ WOLI, zdecydowałam sie rodzic w Stalowej bo kierowalam sie tym, ze chodzilam do lekarza w Stalowej, ale mój lekarz do którego chodzilam prywatnie nic mi nie pomogl, nawet nie probowal, skonczyl dyzur i poszedl, mial mnie w nosie, dlatego polecam Nisko, kolezanki rodzily tam i sa zadowolone, a warunki na sali poporodowej sa tragiczne, nastepnego swojego skarba bede rodziła w Nisku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 11:20  
Cytuj
ametysta - czy Ty chodziłaś wcześniej na szkołę rodzenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 23 Lis 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 11:20  
Cytuj
jeszcze dodam, ze chodzilam do Szkoły Rodzenia w Stalowej i byłam mile zaskoczona i mimo tego, ze zle slyszalam o porodzie w Stalowej to wlasnie dlatego ze podobało mi sie w szkole rodzenia, zdecydowałam sie na poród w Stalowej,
a co znieczulenia, ja nie mialam i nawet o nie nie pytalam, wiedzialam ze bóle są po to, by wydac na świat tak długo wyczekiwane dzieciątko, a jak juz sie malenstwo urodzi , to sie zapomina o bólu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 23 Lis 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2012r. 11:20  
Cytuj
tak morwiatko chodziłam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 14:04  
Cytuj
Moja kruszyna w 21tygodniu i 32 tygodniu na USG była w pozycji miednicowej praktycznie do ostatniego tygodnia była w takiej pozycji. Ale odwróciła się, niestety podczas porodu przekręciła główkę i trzeba było jednak robić cesarkę ;-) Pozycja pośladkowa to nie tragedia ;-) dzidzia jest zapewne zdrowa ale może troszkę leniwa ;-)

Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2012r. 20:55  
Cytuj
Któraś z Was była już może w tym nowo otwartym sklepie na Poniatowskiego koło Lidla ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 11:50  
Cytuj
byłam byłam... ładny sklep, czysto i kolorowo. Dzieciak na wejściu dostał balonik od pani, więc był bardzo zadowolony. Mają dużo ubranek dla dzieci, bardzo ładnych i czystych i tańszych niż w szmateksach. A do tego dużo wózków dla dzieci. Ubrania ciążowe już są, ale jeszcze nie wiele. A i co mi się spodobało: w sklepie jest przewijak, można tam spokojnie w super warunkach zmienić pieluchę. good good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 12:20  
Cytuj
a jakie te wózki? są jakichś lepszych firm czy taki sam szmelc jak w stalowowolskich sklepach? czy tu na prawdę nikt nie kupuje wózków w cenie powyżej 1300zł?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 13:12  
Cytuj
Ten szmelc ze stalowowolskich sklepów po używaniu przez jedno dziecko już nie nadaje się do sprzedania umiech. Wózki widziałam tam ładne i zadbane ale nie zwracałam uwagę na nazwy. Zerknij na ich stronie. W googlach wpisz: komis nie z tej bajki stalowa wola i strona wyskoczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 14:13  
Cytuj
widziałam zdj na stronce, ale nic mi się tam nie spodobało - muszę się wybrać osobiście. chociaż w zasadzie szukam konkretnego wózka - bugaboo cameleon - gdyby któraś ze stalowowolskich mam chciała taki sprzedać, to jestem zainteresowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 14:42  
Cytuj
ja mialam dla dziecka wozek za 600 zl z allegro i jestem zadowolona bo nie przeplacilam a i tak kozystalam z niego do pol roczku bo potem mloda zaczela niebezpiecznie z niego wychylac sie... teraz uzywam go zadko bo mam jeszcze parasolke za 180 zl ktora teraz jest czesto uzywana. wozek ( gondola z wersja spacerowa) jest w stanie idealnym wiec na kolejne dzieci bedzie jak znalazl. do kolysania idealny bo na paskach. nie ma co sie szarpac na wozki a`la anna mucha czy kasia skrzynecka w cenie taniego auta. takie jest moje zdanie dla mam ktore nie spia na forsie.

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 15:41  
Cytuj
miałam okazję "powozić" i cameleonem i xlanderem (który zreszta tez uważam za dobry wozek i biorę go pod uwagę) i wózkiem firmy, której nazwy nie pamiętam, bo pierwszy raz o takiej słyszałam i cóż - moim zdaniem różnica jest i to bardzo duża. przede wszystkim waga, ale nie tylko, można by się rozwodzić na ten temat tylko po co - to już kwestia priorytetów i możliwości finansowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2012r. 17:13  
Cytuj
Ci co nie mieli okazji pojezdzić wózkami lepszych firm,nie będą mieć porównania jaki to komfort jazdy.Gdyby mnie byłoby stać na ten lepszy bez wahania kupiłabym go nawet gdyby moje dziecko miałoby pojeździć w nim tylko pół roku.
Mik8 byłam tam dziś i widziałam tam 2 wózki głębokie Chicoo,reszta firm była mi nieznana...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 20:23  
Cytuj
Może teraz zmienimy temat na mamusie z brzuszkami 2013?umiechDziewczyny możecie mi powiedzieć gdzie są w Stalowej sklepy z odzieżą ciążową?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »