NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
szkoła nr3 czy nr7, gdzie dziecko do szkoły 3 czy 7?
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:29  
Cytuj
witam, jutro mija mi termin zapisania córki do szkoły. mam dylemat miedzy szkołą nr3 i szkołą nr7. córka by chciała do 3 bo tam wiekszosc kolezanek z przedszkola wyrusza. a ja natomiast o 3 i jej nauczycielach niezbyt dobrych opinini sie nasłuchałam. proszę o pomoc. jak jest waszym dzieciom w 7mce? dzieki z góryumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:33  
Cytuj
Ja kope lat temu do 7 chodziłem i było gitumiech ale to były stare czasy więc mogło się coś na penwo zmienić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:45  
Cytuj
Moje dzieci chodzą do 3 i nie narzekają.Powiem tak jeśli chodzi o nauczycieli klas 0-3 są moim zdaniem super. Natomiast pani dyrektor niestety chyba minęła się z powołaniem ale to moje prywatne zdanie !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:54  
Cytuj
do 98792 - to jaka jest ta pani dyrektor, niemiła itp?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 10:58  
Cytuj
Niezbyt miła a na dodatek jeszcze typowa służbistka. Tak jak pisałem to moja ocena. Najlepiej samemu się przekonać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 11:47  
Cytuj
Oczywiście, że szkoła Nr 3! Miałam tam praktyki w klasach początkowych i polecam wszystkie Panie. SP Nr 7 wg mnie ma niski poziom kształcenia. Klasy są tam integracyjne a z integracją nie mają nic wspólnego gdyż więcej dzieci jest tam z orzeczeniem. Zapisz córkę tam gdzie chce. Z 3 będziesz naprawdę zadowolona. Co do Pani Dyrektor to owszem jest typową dyplomatką ale robi wszystko dla dobra dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 12:31  
Cytuj
mysle ze szkola7 jest swietna moj maly chodzi do zerowki jest zadowolony ma obiady a z tego co wiem w 3 nie obejmuja posilki male dzieci z zerowek panie sa fajne dzieci maja szafki itp.polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 14:21  
Cytuj
Julia a czym uzasadnisz swoją wypowiedź że jest tam niższy poziom nauczania?? czy to tylko takie domysły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 14:27  
Cytuj
Nie pomyliłaś się co do numeru szkół? Szkoła podstawowa Nr 3 jest na ul. Wyszyńskiego, a NR 7 na Okulickiego. odległość między szkołami jest duża więc zapisz gdzie masz bliżej umiech Myślę, że we wszystkich szkołach podstawowych są oferowane obiady, szafki też nie są atutem szkoły. Jeśli stefa ma darmowe obiady dla syna w zerówce to jest to z powodu trudnej sytuacji materialnej rodziny. Nawet w przedszkolu się płaci za posiłki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 14:56  
Cytuj
nie mam darmowych bo place za obiady normalnie i wszystkie dzieci maja dostep do obiadow a w szkole3 tylko dzieci ktorym placi opieka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 15:03  
Cytuj
Stefa a skąd masz te nieprawdziwe informacje??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 16:17  
Cytuj
do jednej i drugiej szkoły mam taka sama droge. chcialaby sie dowiedziec o podejscie nauczycieli do dzieci i nauczania głownie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 16:30  
Cytuj
Trudno mi się wypowiadać o szkole nr 7 ale jeśli chodzi o 3 to muszę powiedzieć że nauczyciele bardzo się starają o to aby dzieci dobrze się czuły w tej szkole. Natomiast jeśli chodzi o obiady to jesli ktoś chce to może je sobie wykupić i nie jest prawdą że korzystają z obiadow tylko te dzieci którym płaci opieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 19:34  
Cytuj
Stanowczo odrawdzam SP3. Mówie to z czystym sercem i sumieniem. Mam tam siostrę i wiem co się tam dzieje. Owszem nauczyciele dobrzy, ale sama szkoła stacza się na dno. Pani dyrektor jest niestety niekulturalna i niesprawiedliwa. Jak bym miał czas i siły to był złożył publicznie skargę na nią. Jawnie dyskryminuje dzieci (np. faworyzacja ZHP względem ZHR czy odwrotnie). Na pewno nie robi nic dobrego dla dzieci, chyba dla swojego stołka. Odradzam naprawdę, kiedyś było tam lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 10:05  
Cytuj
Zgadzam się z przedmówcą. Nie znam realii ze szkoły nr 7- programy nauczania są raczej takie same we wszystkich szkołach. Klasy początkowe są jeszcze jakoś prowadzone w 3-ce ale w starszych klasach już jest masakra. Z samych realcji dzieci wynika ze oni nic tam nie robią. Nauczyciele drą się na krytarzach gorzej od dzieci, nikt nie pilnuje dyscypliny - istny małpi gaj. Nauczyciele nie reagują widząć jak dzieci robią sobie krzywdę.

Szkolnictwo u nas to druga patologia i zamknięty gang po spółdzielniach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 3 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2012r. 22:22  
Cytuj
Zdecydowanie 3. Mam tam dwójkę dzieci i jestem zadowolona. Nauczyciele bardzo mili, dbają o dzieci i o dyscyplinę. Codziennie dowożę je 15 minut autem i uważam że warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2012r. 22:42  
Cytuj
Zdecydowanie odradzam SP7. Niezbyt dobrze wspominam czas jak moje dziecko tam chodziło wiecznie tylko same problemy i nikt nie chciał mnie słuchać.
Dziwne że teraz gdy syn jest w gimnazjum problemów nie ma a niby to taki trudny wiek. W sumie o 3 ludzie dobrze mówią to chyba tam lepiej jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2014r. 10:47  
Cytuj
Szkoła na 3 najgorsze Gestapowce..stosunek do dzieci i rodziców którzy pochodzą z biedniejszych rodzic masakra..!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2014r. 12:10  
Cytuj
Ja polecam 3 , mój chodzi tam do pierwszej klasy . Myślę że o tym, czy ktoś ma dobrą opinie o szkole, duzy wpływ ma klasa do której dziecko trafiło. Jeżeli jest zgarana a dzieci niekonfliktowe, prowadzone przez nauczycielke która od początku reaguje na syptomy robienia z jakiekolwiek dziecka "kozła ofiarnego" to myśle że dziecko będzie chętnie do takiej szkoł chodziło. Mój trafił do takiej klasy i każde dziecko czy jest biedniejsze, czy też mniej zdolne ma wsparcie od nauczyciela jak i rówieśników.
Syn chodził do zerwóki w wieku 5 lat do szoły nr 7 . Trafił do klasy w której zle się czuł , był wyobcowany bo inne dzieci znały się w pozdwórka itd, a nauczycielce nie zależało na tym żeby klasa była zgrana. Generalnie skupiała się bardziej na nauce i pod tym względem nie moge nic zarzucic.
Podumowując wydaje mi się że w 3 jest bardziej kameralnie, spokojniej. Podczas przerw łatwiej zapanować nad dzieciakami. Szkoła nr 7 jest o wiele większa i to jest moim zdaniem na -

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Cze 2014r. 13:10  
Cytuj
napewno szkola nr 7 ma wyzszy poziom mam porownanie czego wymagaja w drugiej klasie w trojce a w siodemce ponadto w szkole7 jest duzo zajec dla dzieci sportowych itp. jest tez logopeda,stomatolog ,higienistka a to wazne obiady sa super moje dziecko je wszystko chociaz jest niejadkiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 26 Wrz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2014r. 22:10  
Cytuj
Mam dwoje dzieci w 3 i sa zadowolone. Ja takze nie mam zastrzezen. Opieka zapewniona, obiady dobre, zachecaja dzieci do startowania w roznych konkursach. O 7 tez slyszalam dobre opinie wiec wybor jest trudny. Obie szkoly na pewno organizowaly dni otwarte, warto wtedy z dzieckiem podejsc i samemu sie przekonac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 08:30  
Cytuj
Zdecydowanie PSP3! Syn znajomych chodzi do 7 i są tam same problemy. Nauczycielka jest gburowata, chyba rozminęła się z powołaniem, za to o psp3 słyszę i czytam ostatnio coraz więcej dobrych opinii, szczególnie jeśli chodzi o wyniki w konkursach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 18 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2014r. 15:37  
Cytuj
mój syn chodzi do 7 i jestem zadowolona, ma świetne nauczycielki.Jeżeli chodzi o poziom to w 7 jest wysoki,syn wygrał powiatowy konkurs ortograficzny, z powiatowego matematycznego zajął drugie miejsce, z angielskiego trzecie to mówi samo za siebie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »