NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
DKMS, Fundacja DKMS
Posty: 21
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 20:40  
Cytuj
Jako że ostatnimi czasy dośc często zostaje poruszany temat dawców szpiku kostnego postanowiłam dowiedziec się co ludzie myślą o takich akcjach. Moje imię i nazwisko już od roku widnieje w bazie potencjalnych dawców i czekam aż ktoś będzie potrzebował "cząstki mnie" Jakie macie opinie na ten temat?;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 20:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 20:54  
Cytuj
Myślimy, że akcja jest czymś jak najbardziej normalnym. Też jestem zarejestrowanym dawcą szpiku. Chwała Ci za dobre serce i chęć pomocy innym. Na ch.. Ci opinie innych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 21:26  
Cytuj
Z czystej ciekawości... czy jest coś dziwnego w tym że chcę poznac różne opinie różnych ludzi na dany temat? nie sądze;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 21:32  
Cytuj
Aaa, chyba że tak. To ja się podepnę pod temat i chętnie poznam opinie innych na temat ratownictwa medycznego. Co sądzicie o ludziach którzy ratują innym życie, przyjeżdzają do wypadków, reanimują rannych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 21:37  
Cytuj
Heaven - pytasz o tych zwykłych ludzi czy tych dla których takie działania są czynnością zawodową ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2012r. 21:41  
Cytuj
Jestem zarejstrowana od roku, dla mnie nie ma w tym absolutnie nic nadzwyczajnego. Jeśli będę mogła komuś pomóc to pomogę, ot co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 06:40  
Cytuj
To wilk w owczej skórze. Już o tym pisałem, mega prekręt , żerowanie na uczuciach i totalna bezwzględność wobec chorych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 09:03  
Cytuj
kiedyś w którejś z polskich gmin zorganizowano akcję zbiorników, w które wrzucano tylko odpady organiczne....ale "przezorny polak" od razu wywęszył podstęp i zaczął wrzucać do nich potłuczone szkło- bo na pewno ktoś robi na tym wielką kasę.....
PS. nie muszę dodawać, iż jest to komentarz do mirka 777

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 11:09  
Cytuj
Widać, że pojęcie w temacie masz zerowe i nie masz pojecia dlaczego jestem przeciwnikiem dkms.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 13:30  
Cytuj
Widzisz ilumi słabo jesteś poinformowany, nie dowiedziałeś się czemu mirek777 jest przeciwnikiem DKMS. Nie ładnie zabierać głos nie mając pełnych informacjicool girlgood

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 13:40  
Cytuj
mirek jest przeciwnikiem gdyż ponieważ nie posiada szpiku
za to ma gile
i tego jest dumny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 13:55  
Cytuj
Mirek,masz dzieci? Jeśli nie -to lepiej, jeśli tak,to powiedz mi co byś zrobił,gdybyś znalazł się w sytuacji podbramkowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 15:48  
Cytuj
CYTAT
Mirek,masz dzieci? Jeśli nie -to lepiej, jeśli tak,to powiedz mi co byś zrobił,gdybyś znalazł się w sytuacji podbramkowej?


Dokładnie. Ludzie są obojętni na tego typu sprawy dopóki sprawa nie dotknie jego lub jego najbliższychmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 16:12  
Cytuj
CYTAT
To wilk w owczej skórze. Już o tym pisałem, mega prekręt , żerowanie na uczuciach i totalna bezwzględność wobec chorych.



Przepraszam wszystkich którzy to czytają ale muszę to tak napisać !!!!!! Mirek ty jesteś skończonym idiotą i nie wiesz o czym mówisz! Zabierasz głos na każdy temat i jak zwykle wszędzie węszysz spisek! Założę się że ty człowieczku nawet nie wiesz do końca co to jest DKMS i na czym polega ! Twoim zdaniem to pewnie jest tak że Dawca szpiku kasuje za to fortunę a Biorca za to wszystko płaci ogromną kasę a po drodze zarabia jeszcze na tym pośrednik! Muszę cię zmartwić ale jedyną osobą która na tym zarabia "drugie życie" jest biorca jeśli oczywiście szczęśliwie trafi na odpowiedniego dawcę! Ja doskonale rozumiem że twoi "przyjaciele z PiS-u łącznie z Tobą kończyli tylko podstawówki ni nie mają zielonego pojęcia na ten temat.W końcu kto ma ich edukować?! Na mszy w kościele o tym nie mówią no i tatko Rydzyk też nic na ten temat nie wie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 16:15  
Cytuj
Czy warto z tym człowiekiem dyskutować? Mirek jest przeciwnikiem wszystkiego. WOŚP nas okrada, DKMS nas okrada, Rosja nas okrada, Merkel z Sarkozim nas okradają, pracodawcy nas okradają. Jest człowiekiem, który w dobrym doszukuje się zła. Edukowany przez Warchoła, Frankowskiego i resztę sukienkowych, fanatyk religijny dla którego pomoc bliźniemu polega na "niepomaganiu".

Wiem Mirku, upadłem jeszcze niżej. Bądź tak "dobry" i nie módl się już za mnie. Teraz się módl o 4009,80 zł dla swojego Idola.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 18:54  
Cytuj
Tu był komentarz - usunąłem go - stwierdziłem bowiem, ze szkoda dla was pisać cokolwiek słowem wyjaśnienia. Pozostawiam tylko jeden z wielu wycinków prasowych.

Nie przejmuję się waszymi opiniami - wypływają z niewiedzy i uprzedzenia.



"- To szok czujemy się oszukani – mówią mieszkańcy Lwówka Śląskiego, którzy zarejestrowali się w bazie dawców szpiku kostnego niemiecko-polskiej fundacji o nazwie DKMS. Wszystko po emisji programu „Misja specjalna”, który został wyemitowany w Telewizji Polskiej....

O tej bulwersującej sprawie poinformowali nas mieszkańcy Lwówka Śląskiego. Dziennikarze programu „Misja specjalna” dotarli do osób, które zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Okazuje się, że osoby, które zapisały się do bazy dawców szpiku i znalazły swojego biorcę przewożone są do Niemiec, gdzie pobierany jest szpik. Nie ma możliwości pobrania szpiku w Polsce - jak podkreślone było to w programie. Następnie dana klinika, która dokonuje przeszczepu musi zapłacić dla niemieckiej firmy za pośrednictwo! Wiąże się to z dużym zyskiem dla fundacji. Takie i podobne sensacje wyemitowane zostały w programie „Misja specjalna”.

Fundacja DKMS w Lwówku Śląskim zorganizowała masową zbiórkę, która miała na celu zarejestrować jak najwięcej potencjalnych dawców. Akcja odbyła się w lutym, a patronat nad akcją objęli lwóweccy policjanci. Dziennikarze „Misji specjalnej” przedstawiają negatywne praktyki fundacji DKMS opierając się na opiniach ludzi i lekarzy hematologów.

W Lwówku Śląskim w czasie rejestracji potencjalnych dawców padł nawet rekord w regionie. Do bazy dawców szpiku wpisały się 203 osoby. Dziennikarze komentują sprawę w programie twierdzą, że Polacy, którzy chcieli ratować ludzkie życie nie zostali w pełni powiadomieni gdzie trafiają ich próbki krwi. Portal internetowy Lwówek Śląski.NET objął wówczas patronat medialny nad zbiórką.

Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO „Misja specjalna” wyemitowanego 30 czerwca w Telewizji Polskiej. Do sprawy powrócimy. "

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 19:40  
Cytuj
szkoda ze usunales :]
niedlugo zaczniesz wklejac komentarze z onetu :] mirek zapisywalem sie do dkmsu juz kawalek temu i wiedzailem ze bedzie trzeba leciec na pobranie :] moze ci ze lwowka czegos nie doczytali? porownywales warunki w jakich jest pobierany szpik? porownywales warunki ubezpieczenia w razie niepowodzenia? jak kupisz nowe auto i bedziesz serwisowal w stodole to zdziwisz sie jak stracisz gwarancje? dlaczego maja zanizac standardy?
btw myslales o tym ze trzeba na czyms zarabiac by wiecej osob moglo uslyszec ze jest cos takiego jak szpik i to cos ratuje zycie, gdyby nie dkms najprawdopodobniej nigdy nie uslyszelibysmy o polskiej z dupy bazie, polskie bazy wypromowaly sie na dkmsie

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 20:44  
Cytuj
Mirku, zadałam ci proste pytanie i chciałabym uzyskać na nie sensowną odpowiedź.Możesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
Mirku, zadałam ci proste pytanie i chciałabym uzyskać na nie sensowną odpowiedź.Możesz?



Sensowną odpowiedz od Mirka?! Chyba żartujesz!!! Przecież ta istota nawet nie ma zielonego pojęcia w temacie na który się wypowiada!!! Lepiej niech idzie pilnować krzyża bo prawdopodobie dziś w nocy mają go przenosić do Warchoła!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 23:14  
Cytuj
Pozdrawiam...

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 00:13  
Cytuj
Też miałem zamiar zarejestrować się jako dawca ,ale...
Czytałem artykuł i był program w jednej ze stacji TV(kilka lat temu)o pewnej fundacji.
Jej założycielka chorowała na białaczkę.Znalazł się dawca,zabieg i powrót do zdrowia.
Znając swoje problemy,założyła fundację.Zarejestrować się może każdy.Powiem może głupio-bezpłatnie.Kiedy jednak ktoś szuka dawcy musi wpłacić okresloną kwotę,dodatkowo po znalezieniu odpowiedniej osoby.Zabieg jest wykonywany"państwowo"a fundacja kojarzy dawcę z biorcą.
Te wpłaty podobno to koszt obsługi bazy danych.Nikt niestety nie wie dokładnie ile osób szuka tam pomocy.Płacąc.Dawca nie otrzymuje ani grosza.
Założycielka ma się finansowo lepiej niż dobrze.Taka z niej"altruistka"...potluczony
Pomagam innym jak mogę.Oddaję krew.Może to niewiele,ale i tak więcej niż "średnia".
Rejestrując się jako dawca ,musi każdy wiedzieć iż może przyjść taki dzień,kiedy trzeba się wywiązać z obietnicy.Tu kończy się "moda" na takie postępowanie a zaczyna ratowowanie życia osoby która komuś zaufała.Łatwo powiedzieć,trudniej zrobić.
Są tacy,którzy wówczas odmawiają.To jak kogoś zabijać patrząc jak umiera...

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 06:42  
Cytuj
Nonsens - chore dziecko, to największa tragedia jak może się przydażyć rodzicowi. Wszystko traci sens i przestaje byc ważne i wszystkiego człowiek sie podejmnie aby dziecko ratować. Tylko dlaczego zapisując się do bazy danych dkms odbierac innym prawo wyboru? Każdy kto tam nalezy zgadza się an to, by dkms na wyłacznośc rozporządzał jego szpikiem -nie można wówczas zostać dawcą w Polskiej Klinice. Nie można figurować w żadnym innym rejestrze.

98792 - Chętnie pomogę przenieść ten Krzyż z szacunkiem na teren "igla".

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 06:47  
Cytuj
Jusek, Czyli właścicielka fundacji za dużo (wg. dziennikarzy) zarabia to Ty nie będziesz pomagał. Dziwne tłumaczenie. A jak by tyrała w Tesco na kasie a po godzinach zajmowała się sprawami fundacji to by było ok? Pójdźmy dalej. Szpitale i lekarze za zabiegi, operacje, a nawet wykonywanie badań też biorą pieniądze. To powinniśmy zrezygnować z ich usług?
Z tego co wiem, biorca jeśli jest ubezpieczony nie płaci. Płaci ubezpieczyciel, lekarzowi, klinice i pewnie fundacji też to zrozumiałe. Kto bez tych pieniędzy finansował by te akcje, reklamy w TV i radio, kto by opłacał utrzymanie baz dawców?

Samo się nie sfinansuje.

PS.
Mirek to ja rozumiem, że zarejestrowałeś się w polskiej bazie danych? W takiej gdzie to ty będziesz decydował komu pomożesz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 09:00  
Cytuj
Współczuję Mirkowi a może bardziej jego bliźniakowi genetycznemu !Chyba nigdy i nigdzie nie powinien być dawcą ponieważ jego szpik i tak pewnie organizm biorcy "odrzuci".placzeplacze A wtedy dopiero będzie zawód oczywiście dla biorcy bo to biorca żyje nadzieją na życie.Mam kontakt i z dawcami szpiku i z biorcami ,nie tylko za pośrednictwem DKMS-u i nie tylko z Polski - niestety teorie Mirka nie potwierdzają się.
Przypadek z Lwówka Śląskiego,który opisuje to fragment wyjęty z kontekstu ,przeczytaj całość i staraj się zrozumieć Mirku ,może się uda???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2012r. 11:03  
Cytuj
MEWA - oglądnij dla przykładu program "Misja Specjalna
" - może sie uda?

Spróbujcie na chwilę złapać jakikolwiek dystans do tego co robicie i spojrzeć na całą tą "dyskusję" i na samych siebie z boku:

- założyliscie temat a nie dopuszczacie słów krytyki pod adresem dkms (kółko uwielbienia i wzajemnej adoracji?)
- nikogo tu nie obraziłem, a mimo to wy mnie obrażacie.
- słowa krytyki pod adresem dkms przyjmujecie jako atak na siebie – jesteście pracownikami dkms?
- Nie przytaczacie żadnych kontrargumentów na to, co zarzucam dkms-owi a jedynie próbujecie grać na uczuciach
- zachowujecie się jak bezwolny tłum, gdzie w sytuacji gdy prowokator rzuci kamieniem, wy robicie dokładnie to samo, bez chwili zastanowienia.

Mam tylko nadzieję że możechoć kilka osób zanim zapisze się do tej "fundacji" nie zrobi tego bezmyślnie, tylko najpierw spróbuje się jak najwięcej dowiedzieć na jej temat, a potem się zastanowi, czy aby na pewno w ten sposób komuś pomoże i czy nie ma lepszych rozwiązań by bezinteresownie oddać komuś swój szpik i uratować w ten sposób czyjeś życie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »