NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Polska nie dla ACTA,
Posty: 252
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 20:57  
Cytuj
Natrafiłem na ciekawy artykuł o ACTA http://wolne(...)no-acta/
A tutaj można wyrazić swój sprzeciw odnośnie tej ustawy http://jestemprzeciwacta.pl/

DZIEŃ BEZ AFERY PO TO DZIEŃ STRACONY http://markd.pl/afery-po/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 20:57  
Cytuj

DZIEŃ BEZ AFERY PO TO DZIEŃ STRACONY http://markd.pl/afery-po/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 21:25  
Cytuj
Przy tak dużym szumie jaki ogarnął Polskę, zawsze rządzący przemycają inne kwiatki, najczęściej przemilczane i tak zaciekawiony poszukałem i znalazłem coś znacznie gorszego od ACTA, mianowicie tracimy coraz bardziej prywatność nie w internecie ale w życiu:

W czasie, gdy wszyscy zajmujemy się ustawą ACTA (oczywiście jestem jej przeciwny) Najwyższa Izba Kontroli uzyskała uprawnienia, które pozwolą na inwigilację obywateli.

Jak informował wczoraj tygodnik „Polityka” kontrolerzy z Najwyższej Izby Kontroli będą mogli zbierać informację nt. poglądów politycznych, wyznania, preferencji seksualnych, a nawet informacji genetycznej!

Najwyższa Izba Kontroli otrzyma nowe uprawnia dzięki znowelizowanej w 2010 r. ustawy o NIK, która wejdzie w życie 2 czerwca br. Nowe „prawo” uchwaliła koalicja PO, PSL i SLD. Nad nowelizacją ustawy pracowała w 2008 roku sejmowa komisja ds. kontroli państwowej pod kierownictwem Mirosława Sekuły. Jak podał tygodnik „Polityka” podczas obrad nad projektem kontrowersje budził jedynie zapis wprowadzający audyt zewnętrzny NIK, a o zwiększeniu uprawnień NIK żaden poseł nie wspomniał, włącznie z Biurem Analiz Sejmowych. Sprawa dotyczy 2 pkt. 29 art., który odsyła do innego artykułu, a ten wymienia dane szczególnie wrażliwe. Dzięki nowelizacji kontrolerzy NIK uzyskają ogromne uprawnienia. Będą mogli zbierać oraz gromadzić informacje dotyczące niemal wszystkich aspektów życia obywateli. Wymienię tylko pochodzenie rasowe, poglądy polityczne, wyznanie, stan zdrowia, czy informacje genetyczne!

Jedną z nielicznych osób, które skrytykowały i ostrzegają przed zmianami był były Generalny inspektor Ochrony Danych Osobowych - Michał Serzycki oraz jego poprzedniczka Ewa Kulesza.

- Dla mnie to rzecz przerażająca. Takich uprawnień nie posiadają nawet funkcjonariusze służb specjalnych - oni, chcąc uzyskać dostęp do danych wrażliwych, muszą przedstawić szczegółowe upoważnienie od przełożonego. W ustawie o NIK takiego zastrzeżenia zabrakło – dr Kulesza dla tygodnika „Polityka”.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 21:45  
Cytuj
co szykuje google i youtube http://www.priso(...)03512013

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 29 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 23:34  
Cytuj
Jak jest ta manifestacja w pon??waznewaznenie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2012r. 23:42  
Cytuj
Przytoczę tu art.12 ust.2:
CYTAT
"Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji."


Już samo "bez wysłuchania drugiej strony" jest wystarczającym powodem, by układ ten uznać za niedopuszczalny. Do tego należy dodać zachowanie rządu względem ogółu, brak konsultacji społecznych (prawdziwych) brak jawności przez długi okres. Ogólnikowy tekst daje duże pole do popisu, także kroczkami komuna i inwigilacja się zbliża.

Pytanie także, jak długo można chronić pewne pomysły, rozwiązania...
Nie wyobrażam sobie jedynego producenta ołówków, jedynego producenta telewizorów itd.. milionów innych rzeczy. To się nazywa protekcja i nie służy niczemu dobremu. A jeżeli ktoś chce komuny to prosze bardzo ACTA jest dla ciebie.

kolejny niepokojący sygnał:
CYTAT
Google idzie o krok za daleko! Od 1 marca szykuje znacznie większe zmiany niż myślisz!

Google ogłosił we wtorek, że będzie łączył dane użytkowników tj historię ich e-maili, przeglądanych filmów wideo, aktywności społecznościowych i innych usług, mówiąc że stworzy to piękne proste i intuicyjne doświadczenie dla użytkowników. W ten sposób Google będzie tworzyło pełen profil użytkowników, sprzedając informacje pod “najbardziej przydatne” reklamy czy namierzając najbliższych internetowych znajomych.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 01:24  
Cytuj
Echodna, stajesz się socjalistą czy co?

Google to prywatne przedsiębiorstwo i jeśli sobie zbierają dane o swoich własnych usługach (co więcej darmowych) to już ich sprawa.
Nie pasi że wujek google zapisuje co szukasz to nie używaj ich produktu, proste.

Chyba nie sugerujesz że jakiś państwowy komuch-urzędnik ma się wpieprzać w sprawy prywatnej firmy, w wolnym kraju nie ma takiej opcji, co nie panie kapitalisto? Bądź konsekwentny.


Ciekawa wypowiedź o piractwie ze strony twórców którzy niby tracą najwięcej na "pladze piractwa" :
(Neil Gaiman to popularny brytyjski pisarz i scenarzysta, wypowiedź po angielsku)


*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 01:31  
Cytuj
Może ktoś skorzysta http://www.dobre(...)015.html
Zaskoczyła mnie postawa francuskiego eurodeputowanego Kader Arif. Podejrzewałem że nie którzy zaczną się wykruszać.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
Echodna, stajesz się socjalistą czy co?

Google to prywatne przedsiębiorstwo i jeśli sobie zbierają dane o swoich własnych usługach (co więcej darmowych) to już ich sprawa.
Nie pasi że wujek google zapisuje co szukasz to nie używaj ich produktu, proste.

Chyba nie sugerujesz że jakiś państwowy komuch-urzędnik ma się wpieprzać w sprawy prywatnej firmy, w wolnym kraju nie ma takiej opcji, co nie panie kapitalisto? Bądź konsekwentny.


Ciekawa wypowiedź o piractwie ze strony twórców którzy niby tracą najwięcej na \"pladze piractwa\" :
(Neil Gaiman to popularny brytyjski pisarz i scenarzysta, wypowiedź po angielsku)


Nie w żadnym wypadku, ale znalazłem informację, że przedstawiciele google regularnie zaczęli się spotykać z rządzącą elitą tego świata, później wyszperam filmik i udostępnię, a takie podejście to już trochę socjalizm. Kumanie z władzą firm prywatnych w potajemnych spotkaniach nie jest synonimem kapitalizmu, wiemy jaka władza w dzisiejszych czasach jest. Nie mówię, że już doszło do tego złego, ale zbieranie informacji zbyt prywatnych i osobistych to trochę przesada, zwłaszcza w świetle takich spotkań, nawet dla prywatnej firmy. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak zmienić email, korzystam z gmaila i ta informacja mnie zmroziła. I nie żądam żadnej interwencji rządu, rząd niech spi.... umiech bo wszystko co robi wychodzi na złe.

Obrazek

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 11:01  
Cytuj
http://referendum-acta.interia.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 11:52  
Cytuj
CYTAT

Nie w żadnym wypadku, ale znalazłem informację, że przedstawiciele google regularnie zaczęli się spotykać z rządzącą elitą tego świata, później wyszperam filmik i udostępnię, a takie podejście to już trochę socjalizm. Kumanie z władzą firm prywatnych w potajemnych spotkaniach nie jest synonimem kapitalizmu, wiemy jaka władza w dzisiejszych czasach jest.


To że prywatny przedsiębiorca się z kimś spotyka to coś nie w porządku? Wolny człowiek, może robić co chce.

To że spotykają się przedsiębiorca z politykiem to już "socjalizm"? Nigga pliz...
Poczytaj o czasach kiedy panował kapitalizm - wtedy to dopiero były salony, elita kapitalistów i polityków(często dwa w jednym) decydowała o wszystkim za zamkniętymi drzwiami w dupie mając resztę obywateli.

Chciałbyś wszystkim powszczepiać chipy z gps w dupe i kontrolować co i z kim robią? Może zakaz spotkań dla niektórych obywateli? To ma być wolny kraj?


PS. Całkiem niepotrzebnie wkręciłeś Google w tą dyskusję. Takie korporacje jak Google czy Facebook są przeciwko ACTA, to porozumienie im też jest bardzo nie na rękę.

Przeciw ACTA w USA protestowało kilkanaście największych firm internetowych (m.in. Google, Facebook, eBay, Twitter, AOL czy Yahoo), ponad 3 mln Amerykanów podpisało petycję przeciw SOPA/PIPA. Ponad 100 tys. petycji trafiło do Białego Domu. I administracja Obamy ogłosiła, że nie poprze ustawy w kształcie, który zagraża bezpieczeństwu w sieci, wolności słowa i podważa fundamenty globalnego otwartego internetu.

Był i polski akcent - zaprotestował też GOG.com (platforma sprzedająca cyfrowe wersje gier). To spółka zarejestrowana na Cyprze, zależna od CD Projekt Red, twórców "Wiedźmina".


Źródło

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 18:40  
Cytuj
Fractal pisałem przecież "Nie mówię, że już doszło do tego złego" Ale fakt spotykania jest zadziwiający. Tego typu spotkania prowadzą do ustaw pod danego przedsiębiorce, giganta a google takim gigantem jest.



INFO: Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", wg prawników, jest już za późno, by zmienić cokolwiek w ACTA.

Polska nie może zmienić zapisów ACTA; jest na to za późno - powiedziała ekspertka prawa międzynarodowego prof. Genowefa Grabowska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Była lewicowa europarlamentarzystka zaznaczyła jednak, że sprzeciw swój może wyrazić PE. Odnosząc się do zapewnień niketórych ministrów, odpowiedziała:

- Minister nie może obiecać, że nie zrobi tego, co nakazuje umowa międzynarodowa, którą państwo podpisze i ratyfikuje. Trzeba było myśleć wcześniej - zaznaczyła prof. Grabowska.

Jej zdaniem, polski rząd zastrzeżenie co do ACTA powinien złożyć przed jej podpisaniem, bo możliwość taką dawała Konwencja wiedeńska o prawie traktatów.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 19:25  
Cytuj
CYTAT
~jan ZABROWO: Szanowni Forumowicze! Właścicielami najwiekszych wytwórni filmowych,wytwórni muzycznych i przedsiebiorstw rozrywki są ludzie pochodzenia żydowskiego.To właśnie jest nacisk żydowstwa światowego w walce o kapitał! Tu nie chodzi o wykonawcow,twórcow czy aktorów tu chodzi o pieniadze dla wytwórni żydowskich!

http://wiado(...)osc.html

Faktycznie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi jak zawsze o kasęcool girl

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 21:16  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 11:27  
Cytuj
Intencje Amerykanów w praktyce :

Student jak terrorysta. Ekstradycja do USA za linki do pirackich treści?


Kiedy 23-letni Richard O'Dwyer w swoim pokoju w akademiku uniwersytetu Sheffield tworzył swoją stronę internetową, nie domyślał się nawet, że posłuży ona jako podstawa do ekstradycji jego samego do USA. Amerykański wymiar sprawiedliwości oskarżył brytyjskiego studenta o to, że jego strona to przewodnik z odnośnikami do stron z nielegalną zawartością.

Obrońcy studenta argumentowali, że strona nie złamała brytyjskiego prawa. Ale nie przeszkodziło to brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości zgodzić się na ekstradycję studenta do USA. A tam może go czekać nawet 10 lat więzienia.



Źródło

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 13:38  
Cytuj
To że ACTA to syf wie prawie każdy ...

Jak dla mnie to protesty powinni wyglądać ciut inaczej ...

Protesty powinny przenieś się pod ... np. Kina siedziby firm które zarabiają i tak miliony a ich zachłanność sięga zenitu ...

Zero chodzenia do kin i kupowania oryginałów ... gdyby dotknęło to bezpośrednio twórców i im rura by zmiękła a i politycy/rządy dostali by po dup*kach rykoszetem bo wpływy z podatków były by mniejsze ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 13:53  
Cytuj
Wojciech Cejrowski krótko i przystępnie opisał jak to Amerykanie sobie poradzili z piractwem we własnym kraju.

Już tu chyba ktoś gdzieś zamieszczał link z tym tekstem ale tematów o ACTA otwarto na forum kilka to sam się pogubiłem

Wojciech Cejrowski o ACTA: Zagrożenie
- Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą
ACTA wprowadzać. Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.

Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale mózgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?

Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.

Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości. Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi. Dlaczego? Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.

A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co i akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy. Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.

I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno. A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek.

To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w expose premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?

Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?

To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.

I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 13:59  
Cytuj

Znajac naszych rzadzacych, to gdyby wplywy do budzetu bylyby mniejsze to zrobiliby to samo co w stw zrobil mzk lub pec. Wplywy mniejsze to podnosia podatki.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 14:03  
Cytuj
Tommi, i to właśnie robią, dziura budżetowa coraz większa to POdnoszą POdatki.
W efekcie tego dziura znowu się POwiększa i znowu POdnoszą POdatki, w efekcie tego...i tak w kółko.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 14:22  
Cytuj
Ja mam jeszcze jedno pytanko czy np. zrobię sobie zdjęcie w koszulce np. adidasa i wrzucę je na N.K czy FB to czy to tez jest piractwo ??

kopiowanie oryginałów co

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 14:30  
Cytuj

W tym roku skoncze 25 lat. W czerwcu zdobulem tytul magistra z dziedainy nie zwiazanej z ekonomia. Ale ja w porownaniu do polskich politykow slyszalem o czyms takim jak krzywej laffera. Opisujac to krotko jest to wykres na ktorym na ktorym przedstawiomo ze wplywy do budzetu zwiekszaja sie pewnego momentu podnoszenia podatkow. Po przekroczeniu pewnego pulapu wplywy sie zmniejszaja. Mam nadzieje ze nasi rzadzacy zapoznaja sie z tym.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 14:36  
Cytuj
Podatek 0% daje do budżetu 0% a podatek 100% też daje w końcu 0%.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 14:49  
Cytuj

Prosty przyklad. Paliwo jest tanie jeadzisz duzo i duzo tankujesz przez co do budzetu wplywa wiecej pieniedzy, paliwo drozeje tankujesz mniej mniejsze wplywy sa.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2012r. 11:12  
Cytuj
palipies wyleciał na "kopniakach"

"Janusz Palikot salwował się w Warszawie ucieczką przed przeciwnikami ACTA. Chciał stanąć na ich czele. Na ten moment czekały biegnące za nim usłużne kamery. A tu taka niespodzianka. I nie skończyło się na okrzykach „Tylko idiota głosuje na Palikota” z prawa i „Precz z polityką” od lewaków. Niedoszły wódz rewolucji, który uczynił z chamstwa swój sztandar, usłyszał od ulicy – przepraszam z góry – „Wyp...aj” oraz przyśpiewkę „Ssij pałę, ssij”. Cóż, nosił cham razy kilka.

To miała być kontrolowana rewolucja

A miało być tak pięknie. Manifestacje w sprawie ACTA poprzedziły dwie wrzutki o Anonymous. Jedna, że bronią ks. Adama Bonieckiego. Druga, że ujawnili nazwiska polskich „faszystów”. Przekaz był jasny – to lewacy zbuntowani po linii mediów establishmentu.

Gdy zaczynały się protesty przeciw ACTA, rozpoczęte atakami hakerów, prorządowe media przyjęły je życzliwie. Uznały, że przyjdą na nie głupie dzieciaki, za które myśleć będą oni. Ryzyko, że zyska PiS, zminimalizować miał news, iż partia ta poparła ACTA w Parlamencie Europejskim. No i kalkulacja, że młodzi ludzie, dla których liczy się patriotyzm, nie będą protestowali, bo zaczęło się od lewaków z grupy Anonymous.

Długofalowym efektem miało być wykreowanie na główną opozycję siły będącej na lewo od PO, wspieranej przez „GW”. No i antyamerykańskiej, więc miłej pułkownikom WSI. Palikot byłby naturalnym liderem.


Baśka Kwarc zakłóca narrację


Ten scenariusz upadł. Andrzej Gwiazda uważa, że strajk w sierpniu 1980 r. był sprowokowany. Ale jego skutki zaskoczyły prowokatorów.

Tak było i teraz. Pierwszym zgrzytem stało się umieszczenie na stronie premiera przez hakerów z grupy Polish Underground (czyli nie Anonymous) przemówienia znanej z YouTube’a Baśki Kwarc, wprowadzającej stan wojenny. Porównywanie Tuska do Jaruzelskiego nie pasowało do narracji. Okazało się, że młodym cenzura w internecie kojarzy się ze stanem wojennym; krzyczą „Precz z komuną” i „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”.

Grzeczne dzieci bogatych rodziców zostały w domu i czytały bloga Kasi Tusk. A dzieciaki, które wyszły na ulicę, okazały się nie takie głupie, jak chciał establishment. Bo telewizje nie są dla nich bogiem. 50-latkowie czerpią wiedzę z telewizora, oni – z internetu. I docierają do informacji, których w telewizji nie ma. Tam są tylko odpowiedniki portali Onet.pl czy Gazeta.pl. W internecie można wejść na Niezależną.pl, Kibice.net, anarchistyczne Indymedia, Lewicę.pl i wybrać coś dla siebie. ACTA odebrali jako groźbę, że w sieci będą tylko różne odmiany Tusk Vision Network.

Rewolucja kiboli okazała się niedawno za słaba, by obalić Tuska. Teraz – wystarczająco silna, by usunąć Palikota i pomóc „internetolom” wyzwolić się ze scenariusza kontrolowanej rewolucji. Jej wódz, posługując się młodzieżową przenośnią, wyjechał z niej na kopach.

Obywatele przeciw „Gazecie Wyborczej”

Antykomunizm, symbole internetowej Polski Walczącej to dowód, że przywracanie Polakom pamięci, którego symbolem jest śp. prezydent Lech Kaczyński, dało efekt. Ci, którzy wyszli na ulice, słuchali piosenki „Honor i Ojczyzna” raperów z Firmy, a nie sieczki z TVN.

Okazało się, że warto tworzyć drugie obiegi, nieistniejące w świecie propagandy i komercji. Pisać, robić filmy, organizować się i czekać na swój czas. Na ulicach dominowali młodzi ludzie o tożsamości niepodległościowej, kibice, było trochę anarchistów i niezależnej lewicy. Ich liderzy zorganizowani byli oddolnie, bez inspiracji mediów, pierwszy raz na tę skalę po 1989 r. Na dodatek wcale się nie pobili, bo walka z cenzurą ACTA była sprawą wspólną. Młodych obywateli, zwolenników „GW”, nie było, bo po prostu nie istnieją. Owszem, „GW” triumfuje po wyborach, bo w nich decydują masy, którym wodę z mózgu robią telewizje. Ale niemal wszystko, co oddolne, obywatelskie, jest przeciw niej"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2012r. 12:51  
Cytuj
CYTAT

W tym roku skoncze 25 lat. W czerwcu zdobulem tytul magistra z dziedainy nie zwiazanej z ekonomia. Ale ja w porownaniu do polskich politykow slyszalem o czyms takim jak krzywej laffera. Opisujac to krotko jest to wykres na ktorym na ktorym przedstawiomo ze wplywy do budzetu zwiekszaja sie pewnego momentu podnoszenia podatkow. Po przekroczeniu pewnego pulapu wplywy sie zmniejszaja. Mam nadzieje ze nasi rzadzacy zapoznaja sie z tym.



bardziej ,,obrazowo '' umiech

" TARGET="_blank">

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2012r. 14:57  
Cytuj

No wlasnie ten filmik przedstawil bardzo dobrze o co chodzi w krzywej laffera i nie tylko to.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »