NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:37  
Cytuj
CYTAT
Ta panorama bardziej od mnie przamawia niz tamten kadr - a przeciez Artur mogl inaczej ustawic aparat i tym samym dalby w kadr wiecej \"dolu\" i zdjecie w tych proporcjach co zrobil byloby bardzo dobre.


mogłem. ale wolałem mieć kontrast granatowego nieba, czerwonego zachodu w mocnym dolnym punkcie i ciemnego już dołu. mogłem dodatkowo zmienić obiektyw na dłuższy, albo lecieć helikopterem. albo nawet zamówić samolot, którego na granatowym niebie dymem spalinowym zjawiskowo zrobiłyby napis "kocham pana prezydenta".
zrobiłem jednak takie zdjęcie, bo taki miałem kaprys. o!

CYTAT
Nade wszystko intuicja potem kompozycja

zgadzam się.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:37  
Cytuj
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
Nade wszystko intuicja potem kompozycja

No akurat w tym zdjeciu sie to nie sprawdzilo - chociaz tak jak pisalem zdjecie fajne.

Ale to niebo zajmujace zbyt duza powierzchnie zdjecia, przy bardzo malej powierzchni dolu nie przemawia do mnie - widac ze jest zla kompozycja i to razi po oczach.

Zdjecie ktore ktos przekadrowal na panoramke to juz co innego - patrzac na to zdjecie czuje sie fajny klimacik i nic nie przeszkadza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:32  
Cytuj
A ja jako ze bardziej jestem grafikiem niz fotografem wolabym inny konkurs umiech (chociaz i tamten moze tez sie odbyc).

Na najlepsza obrobke zdjecia umiech

Moze Artur by zechcial z ostatniego swojego wypadu wybrac ze 2 fajne fotki (jedna bardziej jak jest widno a druga co ala on wrzucil) i wrzucic RAWy na jakis hosting plikow a ktos chetny to sprobowania swoich sil obrabialby pobrane zdjecie i wrzucal na forum (oczywiscie do tego przydaloby sie zalozyc nowy temacik).
Oczywiscie 1 osoba wrzuca jedno gotowe zdjecie - lub 2 jesli Artur by udostepnil 2.

Oczywiscie dobrze by bylo zeby pozniej kazdy wrzucal obrobionezdjecie o okreslonej wielkosci (a nie jakies miniaturki o szerakosci 500-600 pikseli). Mysle ze 900-1000 piskeli szerokosci byloby OK.

Arturze co o tym mylisz ? Bo w sumie to zdjecia hobbystyczne a nie jakies slubne - wiec jakiej ujmy by ci to nie przynioslo umiech

Bo mi sie wydaje ze byloby wielu chetnych do takiej zabawy - a jako nagrode dla wszytkich moznaby zrobic jakies spotkanko dla wszystkich przy piwku (kazdy placi za siebieumiech i porozmawiac o fotografii, obrobce itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 14:39  
Cytuj
obstawiasz, że ile % osób będzie umiało otworzyć rawa? a ile % z nich będzie widziało co daje im raw ponad jpeg?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 14:46  
Cytuj
@Kryss dużo piszesz, mało robisz... Może Ty dodasz jakieś swoje zdjęcia?
Popieram @czarnybukers'a. Otworzyć RAWa to może i potrafią, pobawić się suwaczkami myślę że też im się uda, ale osiągnąć konkretny (zamierzony cel) to już raczej ciężko ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:01  
Cytuj
A co do RAWów to przypomniała mi się taka historyjka.
Jakieś dwa/trzy lata temu: dzwoni do mnie kolega "fotograf" i mówi: Stary ratuj coś mi się spier... Aparat wyświetla mi podgląd zdjęć, a na laptopie mam pliki których za cholery nie da się otworzyć. Nawet Photoshop nie jest w stanie ich odczytać... co się stało, wiesz?
- łahahaha...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:13  
Cytuj
kadr nie taki, kolor nie taki, widok nie taki
A dajcie swoje foty i poczekajcie na efekt.
Zloty podzial, zasady, standardy...sa po to by je lamac. Kto wie co w danym momencie fotografujacy chcial pokazac, co pil, co palil?
Jakiez by to bylo nudne gdyby wszystko miescilo sie w "mocnych punktach" , ustalonych tonacjach i kontrastach-KOSZMAR
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:20  
Cytuj
bawcie sie suwaczkami i nie wazne czy w RAW czy jpg. Zaraz Wam wyjada, ze ingerencja w fotografie. Niestety-szkoda, ze zapomnieli o dawnej ciemni fotograficznej z odczynnikami, rzutnikami, calej chemia. Zasapione zostalo to wszytsko programem graficznym-ale to juz ingerencja w obraz.
Retusze--nasze babcie mialy domalowywane usta-i to tez byla fotografia, My teraz podbijamy kontrasty, zmieniamy kolory-to tez fotografia. Tyle, ze dla szerszej grupy osob. Wiec skoro mamy narzedzia to bawmy sie nimi!!!
Ingerenmcja w obraz-pokazcie jak bez niej zrobic ie zdjecie w aparacie cyfrowym???
Wszak na tym poziomie co odrobine modrzejsza osoba juz tam zaczyna uzywac nasycenia, kontrastu, ostrosci. Bez tego sie nie da.

I wracam po poczatkowego wpisu: umieszczanie zdjec na forum jako konkursowych jest bezsensowne. Wywrzyjmy nacisk na wlascicieli potralu. To niewiele moze kosztowac a stworzyc mozna fajna galerie z mozliwoscia ogladania, segregowania tematycznego, nawet komentowania-chocby glupiego. A dla nich jest to podniesienie ogladalnosci potralu.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:39  
Cytuj
Ja mysle ze fajna zabawa by byla z tym obrabianiem zdjec.
Specem jakims nie jestem ale poprobowac moge - Lightrooma mam zainstalowanego.

Mysle ze tez bylaby to frajda dla innych amatorow fotografii, ktorzy mieliby okazje pobawic sie plikiem z profesjonalnego aparatu i to RAWem.

Wiec Artur do dziela umiech Zakladaj nowy temat i wrzuc tak jak ktos pisal ze 2 fajne zdjecia i do zabawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 15:52  
Cytuj
Do Darius: jak ktos nie chce uslyszec opinii co inni sadza o jego zdjeciach to by ich nie prezentowal.
Po za tym konstruktywna krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodzila.
Myslisz ze wrzucisz zdjecie i kazdy bedzie ci cukrowal ? To nie przedszkole.
Tym bardziej ze poprzednicy nic zlego nie pisali, nie wyzywali nikogo itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 16:19  
Cytuj
CYTAT
Ja mysle ze fajna zabawa by byla z tym obrabianiem zdjec.
Specem jakims nie jestem ale poprobowac moge - Lightrooma mam zainstalowanego.

Mysle ze tez bylaby to frajda dla innych amatorow fotografii, ktorzy mieliby okazje pobawic sie plikiem z profesjonalnego aparatu i to RAWem.

Wiec Artur do dziela umiech Zakladaj nowy temat i wrzuc tak jak ktos pisal ze 2 fajne zdjecia i do zabawy.


Niegłupi to pomysł
o ile to p.Artur ma wrzucić fotkę w RAW-ie
sama się pobawię.

Na początek,ponieważ poniekąd jestem sprawcą zamieszania
mogę RAW-a wrzucić sama umiech

Tylko zapytam ,kto ją obrobi
bo nie każdy program otworzy plik NEF.

Mogę również wrzucić plik zamieniony, duży typu tiff lub jpg.
I popatrzę jakie pomysły mają inni na spartolone zdjęcie.

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 16:23  
Cytuj
@Julia34 - nie wiem do czego to było, no ale OK (oczy kota ze shreka) ;p

Jeśli tak bardzo chcecie poprzytulać RAW'y z różnych aparatów to wystarczy pobrać je z internetu.
Ja polecam stronę: rawsampled.ch Zbiór skopanych RAWów z różnych aparatów, profesjonalnych jak i amatorskich. Jest co ratować ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 16:56  
Cytuj
CYTAT

o ile to p.Artur ma wrzucić fotkę w RAW-ie


nie, nie opublikuję "fotki w RAW-ie".
jeżeli ktoś chce poobrabiać sobie RAW-y, niech zerknie do linku @darius85.

Nie jestem "landszafterem", aby moje widoczki były himalajsko dobre. Ten jeden który pokazałem był maksymalnie poprawny, bo bardziej niż na zrobieniu zdjęcia zależało mi aby wejść i zejść z gór o w miarę ludzkiej porze. A i tak będąc na połoninach widziałem nad sobą granatowe gwieździste niebo, czułem wiejący przez dziury w spodniach wiatr i marznący w nosie katar. najgorsze było jednak schodzenie po zmroku, w adidasach, bo oblodzonych i pokrytych śniegiem ścieżkach, mając na szyi aparat z obiektywem droższe niż moje auto.

no. a wracając do zdjęć. poniżej before/after:
Obrazek

chociaż w kręgach (foto)graficznych nie widziałbym problemu na udostępnienie RAWA w celu "zawodów obróbkowych", to jednak tutaj, na forum, gdzie nie każdy dotrzyma zasad i ustaleń tak jakbym tego chciał, nie podejmę się publikacji.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:03  
Cytuj
Mysle ze dotrzymalibysmy zasad, a zabawa bylaby super.
Lepiej pobawic sie zdjeciem kogos znajomego z forum, niz czym niewiadomo jakiego pochodzenia.

Jedno czy 2 zdjecia krzywdy ci Arturze nie zrobia, wrecz przeciwnie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:05  
Cytuj
uwierz @Julia34, przestałem wierzyć w ludzi ;-)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:11  
Cytuj
Ja nie mam nic przeciwko ingerencjom w fotografie za pomocą programów graficznych. Wystarczy, żeby uczciwie rozgraniczac fotografię, której "zawartość" zależy od umiejętności i talentu fotografa, - od grafiki komputerowej - której "wygląd" zależy od umiejętności obsługi programu graficznego....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:13  
Cytuj
a jak zdjęcie modyfikuje Ci oprogramowanie w aparacie (bo np wybierając tryb "krajobraz" masz podbite kolory), to jest to zdjęcie czy grafika?

zdjęcie, bo nie było edytowane w programach graficznych.
czy
grafika, bo "wygląd" zależy od umiejętności obsługi programów w aparacie.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:17  
Cytuj
Ajććć... klepnąłem się w linku bo z głowy pisałem! Powinno być: http://www.rawsamples.ch/ ;)
@czarnybukers ma rację. Używanie trybów tematycznych czy nawet fotografowanie w JPGach to jest ingerowanie w zdjęcie ponieważ każdy aparat ma procesor który obrabia zdjęcie w zależności od ustawionych parametrów przez użytkownika. Jedyne nieobrabiane zdjęcia to RAWy, które zazwyczaj są paskudne, mdłe i mają dziwny kolor.
Znajomość programu i doświadczenie pozwalają z poczwary zrobić motyla ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:23  
Cytuj
A co do ingerencji w zdjęcia zapraszam na stronę http://www.psdisasters.com/
Można się nieźle pośmiać ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 17:26  
Cytuj
Dlatego teraz fotografowac każdy może - a ludziom zaczyna brakowac skromności i dystansu do własnych "dzieł" Ale pal go licho - nie mam wpływu na to, że aparat i tak dokonuje wstępnej obróbki zdjęcia - to pzrynajmniej nie staram się oszukiwać dodatkowo modyfikując zdjęcie w komputerze.

Jestem amatorem - nie uzurpuję sobie prawa do miana fotografa. Ale chciałbym aby w tym świadku obowiązywały jakieś zasady.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:49  
Cytuj
CYTAT
Kryss
Zdjecie ktore ktos przekadrowal na panoramke to juz co innego - patrzac na to zdjecie czuje sie fajny klimacik i nic nie przeszkadza.


Może przedstawię się
Małgośka lub gb74 , miło mi poznać umiech
Mam nadzieję że panowie nie obrazili się good
czarnybukers za małą modyfikację
Kryss za wyrażenie własnego zdania od pstrykaczachytry
CYTAT
Kryss
a jako nagrode dla wszytkich moznaby zrobic jakies spotkanko dla wszystkich przy piwku (kazdy placi za siebieumiech i porozmawiac o fotografii, obrobce itp.


fajny pomysł
i pewnie chętnych byłoby sporo umiech

CYTAT
mirek777
to pzrynajmniej nie staram się oszukiwać dodatkowo modyfikując zdjęcie w komputerze.

Kiedyś nawet wielcy świata fotografii,
obrabiali swoje fotki w ciemni.
Można o tym poczytać(nauczyć się również)
teraz w dobie cyfrowania
zamiast ciemni jest komputer
gdzie dodasz kontrast
zamiast obciąć fotkę - wykadrujesz programem
zamiast użyć czarno-białej kliszy - usuniesz kolor
W czym jest problem Mirek,
jeżeli może to pomóc?

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 19:40  
Cytuj
Przez was zacząłem grzebać po stronach w poszukiwaniu RAWów i znalazłem coś NIESAMOWITEGO! ;)
http://germa(...)-raw.zip Jak dla mnie MEGA RAW!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
czarnybukers za małą modyfikację

normalnie strzelę focha z przytupem

CYTAT
Dlatego teraz fotografowac każdy może - a ludziom zaczyna brakowac skromności i dystansu do własnych \"dzieł\" Ale pal go licho - nie mam wpływu na to, że aparat i tak dokonuje wstępnej obróbki zdjęcia - to pzrynajmniej nie staram się oszukiwać dodatkowo modyfikując zdjęcie w komputerze.


tak się teraz zastanawiam:
jeżeli Twój aparat sam obrobi Ci zdjęcie, doda kontrast i podkręci kolory, to kto zrobił to zdjęcie? ty czy aparat?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 23:26  
Cytuj
mnie fotka bukersa ta bez kadrowania o wiele bardziej sie podoba, przeciez to niebieskie czyste, bez plamek niebo jest rewelacyjne, szkoda by bylo cos takiego stracic :]

heh mirek poniekad rozumiem, ale idac tym tokiem myslenia to wolalbys miec operowany wyrostek oldschoolowo czy z laparoskopem ?;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 08:31  
Cytuj
darius85 - kurde wiekszego pliku juz nie znalazles ? jezyk
Przeciez ta panoramka co wrzuciles powyzej to ma 150MPixeli - na wiekszosci komputerow to nie bardzo ludzie to otworza bo im strasznie zamuli kompa.

Nastepnym razem jak bedziesz cos wrzucal to zwykla 1 klatke a nie zlepke panoramy umiech

Mimo wszystko tak na szybko wykadrowalem kawalek i obrobilem.

Before
Obrazek

After
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »