NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kredyt hipoteczny...gdzie?,
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 09:10  
Cytuj
Było już pytanie jaka lokata?
Ja chcę zapytać o kredyt hipoteczny, gdzie najlepsze warunki oczywiście z waszego doświadczenia może ktoś w ostatnim czasie takowy brał.
Wiem że liczy się wiele: nie tylko sama wysokość raty, ale możliwość wcześniejszej spłaty itd.
Zaznaczam że chodzi mi o kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości nie "rodzina na swoim" na remont domu.
Są oczywiście rankingi banków na necie ale nijak to się ma w rzeczywistości. Kilka ofert sprawdziłam, ale chciałabym znać waszą opinię bo może "przejechaliście sie" na jakimś banku i ostrzeżecie też innych... bo wiadomo, na poczatku jest wszystko pięknie, ale jak przyjdzie co do czego to masa dodatkowych opłat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 09:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 10:24  
Cytuj
Odradzam w Getin Banku, wiekszosc osob narzeka na ten bank

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 10:51  
Cytuj
Ja wczoraj byłem w WBK i nie jestem zadowolony, pani nie powiedziała mi o wiekszosci kosztow, ktore bede musiał poniesc. Natomiast mowiła, że u nich rzeczoznawca, oglada mieszkanie na koszt banku, a inne banki wołaja za to kase.
Dziś sprawdze co ciekawego ma do zaoferowania bank pko i bgz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 11:07  
Cytuj
Najbardziej śmieszny jest program rodzina na swoim, gdzie zeby sie na niego załapac trzeba znalezc mieszkanie do 2290zł za metr. W Stalowce takiego jeszcze nie spotkałem , a jak sie znajdzie to zapewne ruiina na obrzezach miasta. Chore to jest. sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
Odradzam w Getin Banku, wiekszosc osob narzeka na ten bank


Nie byłam... a zwiedziłam mase banków, nawet nie wiedziałam że mają siedzibę w stalowej...

Wogóle to tak mi już namieszali w glowie w tych bankach że nie wiem sama co robić.

CYTAT
Ja wczoraj byłem w WBK i nie jestem zadowolony, pani nie powiedziała mi o wiekszosci kosztow, ktore bede musiał poniesc. Natomiast mowiła, że u nich rzeczoznawca, oglada mieszkanie na koszt banku, a inne banki wołaja za to kase.
Dziś sprawdze co ciekawego ma do zaoferowania bank pko i bgz


Byłam.... i oferte mieli najlepszą tzn. rate kredytu i z tym rzeczoznawcą też prawda...tak powiedziała

No to powiem Wam tak...potrzebujemy pewną kwotę i w bz wbk wyszło 760zł, a w PKO z żubrem umiech 808zł. Wogóle w reszcie banków które zwiedziłam ponad 800zł to standard, ale z nadpłatami gorzej.
Bo w BZ WBK można najmniej nadpłacić 3-krotność raty, w PKO z żubrem można dowolną ilość nawet 1...

Porażka w Kredyt Banku bo nadpłacić kredyt można jedynie w każda kolejną "rocznicę" wzięcia kredytu i to 30% wartości kredytu???? co to wogóle ma być????

PNB Paribas - zraził nas niekompetentny doradca, na kalkulatorku wychodziło mu co innego, system podawał co innego i nawet nie wiedział z czego to się bierze.

No i szczerze to byliśmy zdecydowani na ten bz wbk...ale jak przyszło co do czego - zmniejszyliśmy wartość kredytu - a ratę nam podała większą niż dotychczas.
CYTAT
pani nie powiedziała mi o wiekszosci kosztow, ktore bede musiał poniesc.

pewnie te koszty wliczyła o których mówisz...tak można człowieka nabić w butelke

No itak to jest z tymi bankami.
Nie wiem jeszcze co jest w ING bo się ostro reklamują z tym kredytem hipotecznym

Cięzki to wybór..a wiadomo że na ładnych pare lat trzeba się udupi_ć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 13:03  
Cytuj
Mnie osobiscie przeraza tez vibor, ktory wciaz szaleje i moze znacznie podniesc rate kredytu
pluusia21 a zastanawiałas sie nad doradca kredytowym? być może on by zwrócił uwage na rzeczy który prosty człowiek nie zauwazy a ktore sa istotme.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
Mnie osobiscie przeraza tez vibor, ktory wciaz szaleje i moze znacznie podniesc rate kredytu
pluusia21 a zastanawiałas sie nad doradca kredytowym? być może on by zwrócił uwage na rzeczy który prosty człowiek nie zauwazy a ktore sa istotme.


Szczerze to się nie zastanawiałam, myślałam że sami sobie z tym jakoś poradzimy, ale chyba nie ma innego wyjścia.
Myślałam że może ktoś jest zadowolony z kredytu jaki wziął w banku i coś doradzi, ale chyba nie ma takiej osoby

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mnie osobiscie przeraza tez vibor, ktory wciaz szaleje i moze znacznie podniesc rate kredytu
pluusia21 a zastanawiałas sie nad doradca kredytowym? być może on by zwrócił uwage na rzeczy który prosty człowiek nie zauwazy a ktore sa istotme.


Szczerze to się nie zastanawiałam, myślałam że sami sobie z tym jakoś poradzimy, ale chyba nie ma innego wyjścia.
Myślałam że może ktoś jest zadowolony z kredytu jaki wziął w banku i coś doradzi, ale chyba nie ma takiej osoby


Człowieka zadowolonego z kredytu jak żyje nie widziałem, ja osobiście planuje wziazc maksymalnie na 10 lat, a i tak odsetki sa wysokie i wynosza 1/3 kredytu.
Pani w Wbk namawiała mnie na ubezpieczenie kredytu w przypadku utraty pracy badz śmierci i to dodatkowo dochodzilo ok 50 zl do raty. Bedziesz korzystac z takiego ubezpieczenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 14:40  
Cytuj
raczej nie myśle korzystać z takiego ubezpieczenia kredytu. Razem z mężem mamy osobno ubezpieczenia dodatkowe na życie opłacamy składki co miesiąc więc powinnyśmy być chronieni w razie w...

i nie wiem już sama. Może lepiej wziąć narazie mniej tego kredytu i powiedzmy na te 10 lat, a najwyżej później dobrać no bo chyba tak można...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 14:44  
Cytuj
Osobiście polecam odwiedzić kilka banków (z mojego doświadczenia polecę KB, PKO BP, ING). Zrobić symulację kosztów. Potem porównać otrzymaną propozycję np. na forum : www.forum-kredytowe.pl, gdzie zarejestrowanych jest dużo doradców i zobaczyć, czy ktoś zaproponuje coś lepszego.

Ok. 2 miesięcy temu - w PLN zdecydowanie najlepsze warunki proponował KB, teraz mogło już się to zmienić. Nie bójmy się pytać i negocjować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2011r. 21:33  
Cytuj
polecam alior bank,mam tam kredyt rodzina na swoim na 150tys na 30 lat rata około 560zl miesięcznie i nie prawda ze do rodzin na swoim iles tam za metr ma być wyliczają ci zdolność od twoich dochodów i męża bo trzeba mieć akt małżeństwa żeby dostać taki kredyt rodzina na swoim no i dochody minimum 2500zł na rękę na kwotę 150tys,miła obsługa,już rok spłacam i nie mam żadnych problemów z tym bankiem.

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 09:05  
Cytuj
kasia868686 a ile będzie wynosić rata jak przestanie dopłacać do odsetek rząd?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
polecam alior bank,mam tam kredyt rodzina na swoim na 150tys na 30 lat rata około 560zl miesięcznie i nie prawda ze do rodzin na swoim iles tam za metr ma być wyliczają ci zdolność od twoich dochodów i męża bo trzeba mieć akt małżeństwa żeby dostać taki kredyt rodzina na swoim no i dochody minimum 2500zł na rękę na kwotę 150tys,miła obsługa,już rok spłacam i nie mam żadnych problemów z tym bankiem.


Jak sie nie orientujesz jak w tej chwili wyglada program rodzina na swoim to sie nie wypowiadaj. Faktycznie rok temu można było skorzystać z tego programu niezależnie od ceny za m2, jednak teraz państwo robi wszystko by ten program "umarł śmiercią naturalną" i dlatego wciąż obniża cenę za m2. Także teoretycznie program jest a praktycznie nie można z niego skorzystać, bo nie ma aż tak tanich mieszkań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 12:37  
Cytuj
może i się pozmieniało teraz ale alior bank uważam ze jest bardzo dobrym bankiem i nie żałuję że tam wzięłam kredyt ,mieszkanko mam super a resztę mam gdzieś ,kredyt się fajnie spłaca jak na takie czasy teraz a co myślisz ze w innym banku po 8 latach dopłaty będziesz mniej płacił niestety banki muszą zarabiać na takich kredytach ,za darmo nic niema .pozdrawiam a znam się bo sama w tym trochęgood siedziałam zanim wzięłamjezyk

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 12:44  
Cytuj
państwo przez 8 lat dopłaca połowę odsetek ale jak wiadomo przy kredytach najpierw buli się za odsetki to w aliorze jest ok 414zł same odsetek już po dopłacie a kapitał malutki ok 150zł zależy jaka sytuacja na giełdzie ,różnica miedzy raty to ok 20zł mniej lub więcej,wyciągi przychodzą co 3 miesiące.po 8 latach rata około 800zł porównując kredyty naszych znajomych mamy najniższa a braliśmy tyle samo,popytaj tez w PKO tez nie narzekają

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 12:56  
Cytuj
ubezpieczenie od utraty pracy jest tylko przez pierwsze 2 lata od wzięcia także nie opłaca się lepiej kupić osobne ubezpieczenie w pracy lub jakąś polisęok w niektórych bankach np PKO straszą ze jak nie weźmie się tego ubezpieczenia to mogą nie dać ale sranie w banie a to ubezpieczeni8e 2 tys kosztuje w PKO .mogę powiedzieć jak my mamy, w alior banku żeby nie płacić prowizji to liczą w zależności od kwoty kredytu jak 150tys to prowizja 3 tys ty jakieś 2 % Z KWOTY KREDYTU no zaproponowali nam Nordea takie ubezpieczenie gdzie co miesiąc odkładasz po 300zł i dopiero po 10 latach oddają ci ta kasę razem z procentem bo oni se obracają tymi pieniędzmi i po 10 lat masz w kieszeni 42tys i możesz zrobić z tym co chcesz .dobre to bo możesz przestać płacić po 5 latach ale wybrać możesz dopiero po 10 latach i odkładach kasę i nie płacisz prowizji a samo wzięcie kredytu wynosi trochę bo notariusz i rzeczoznawca i opłaty podatki i inne pierdoły tyle załatwiania jest .nie opłaca się wcześniej spłacać kredytu jak dopiero po 8 latach kredytowania bo państwo dopłaca wtedy połowę odsetek ale oczywiście w tym banku można spłacać wcześniej i naliczane są minimalne odseteczki lub niema ich wcale przy nadpłacaniu kredytu .polecam

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 13:02  
Cytuj
możliwe że się zmieniło ale bank i tak polecam , z reszta zapowiadali wcześniej ze będzie trudniej wziąśc kredyt bo chcą go zlikwidować dlatego my wzięliśmy w tamtym roku bo chcieliśmy zdarzyć przed tymi utrudnieniami ale wiadomo nie zawsze są warunki żeby lecieć i brać a co niektórzy dopiero teraz mogą wziąśc a szkoda ze utrudnia państwo bo młodzi nie dość ze nie maja dobrego startu to jeszcze na swoje im ciężko będzie pójść beznadzieja.

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 13:05  
Cytuj
22oozł za metr to chyba ruina naprawdę jak ja dałam 3200zl za metr ale wszystko wykończone ;/ masakra ale wymyślili teraz dziady w sejmie jedne chamyboks

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2016r. 10:46  
Cytuj
Orientuje się ktoś jaki będzie wkład własny potrzebny w 2017 roku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 27 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2016r. 13:38  
Cytuj
Ma wynosić 20%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
grr
grr
grr
Posty: 48
Dołączył: 23 Gru 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Gru 2016r. 07:09  
Cytuj
Dokładnie. Jest w tym roku i tak już bardzo wysoki i wynosi 15%. W przyszlym roku ma to być nawet 20% O ile u nas nie będzie to taka wysoka róznica to nie wiem jak ludzie nazbierają sobie ten wkład własny przy zakupie mieszkania w Warszawie czy w Krakowie. Gdzie ceny są jednak o wiele wyższe niż u nas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 30 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2016r. 08:26  
Cytuj
jak to gdzie i skąd ? od żyda pejsatego pana trza by wziąść nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2016r. 12:45  
Cytuj
Kredyt na remont nie lepiej remontować powoli po pokoju,kuchnia ,łazienka napewno taniej wyjdzie niż całość naraz a kredyt np. 10 tys to jakieś 13- 14 do spłaty a biorąc pod uw. Kredyt pod zastaw to niechodzi tu o małą kwote lepiej dozbierać kasy na fachowca i materiały a wyp. (Meble i tp. )Na raty które w większości miejsc są 0% Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2016r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie. Jest w tym roku i tak już bardzo wysoki i wynosi 15%. W przyszlym roku ma to być nawet 20% O ile u nas nie będzie to taka wysoka róznica to nie wiem jak ludzie nazbierają sobie ten wkład własny przy zakupie mieszkania w Warszawie czy w Krakowie. Gdzie ceny są jednak o wiele wyższe niż u nas.


Bzdura. Są banki, które mimo że w tym roku wymagane było 15% dawały kredyty z 10% wkładem, brakującą resztę bank sobie na swój koszt ubezpieczał. Podobnie ma być w przyszłym roku, więc nie ma tragedii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2016r. 23:21  
Cytuj
CYTAT
jak to gdzie i skąd ? od żyda pejsatego pana trza by wziąść nie



A "wziąść" to po jakiemu? Bo mnie uczyli, że pisze się "wziąć".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »