NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Przebicie uszu - dziewczynka ,
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:58  
Cytuj
Witam, chciałabym dowiedzieć się która kosmetyczka w Stalowej Woli najlepiej przekłuwa uszy dzieciom ? I jaka jest teraz cena takiej usługi ? dziękuje za odpowiedź umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 09:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 14:22  
Cytuj
Która kosmetyczka "dobra" to nie określę, osobiscie kiedys sobie sama przebiłam 3dziurki ale to spoza tematu. Kosmetyczka wezmie ok 20zł, na goglach mozna znalezc strony zakladow kosmetycznych, np na krzywej albo u A.Podrucznej. Kosmetyczka przebije raz dwa pistoletem uklucie małe i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 14:23  
Cytuj
Salon "Sara" w Rozwadowie, cena 30zł(w cenie kolczyki)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 15:30  
Cytuj
Ja przebijalam swojej corce(miala wtedy 4 miesiace) w salonie "Agnieszka" kolo hali (w domu rzemiosla).Ja jestem osobiscie zadowolona.Cena 30 albo 35 zl z kolczykami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 16:07  
Cytuj
No i mamy efekt manipulacji społeczeństwem przez media. Dziewczynka sama chce sobie przekuć uszy, czy zmusza ją do tego mamusia, żeby nie musiała się chować ze wstydu przed sąsiadkami? Apel do wszystkich:

Obudźcie się! Wyłączcie telewizor przynajmniej na godzinę i pomyślcie, jak "specjaliści od śpiewu i mas" (specjaliści od reklamy) wpływają na Wasze życie, aby osiągać coraz wyższe przychody! To jest mafia!

Najprostszy przykład: gdy słyszycie w reklamie "nareszcie mogę być sobą", jakie macie skojarzenia?

Odradzam stosowanie kolczyków, makijaży, tuszy i wszelkich "upiększaczy" (w cudzysłowie, bo nie mogę już patrzeć na te wszystkie mordy w popkulturze). Ciemny lud to kupi, a Stalowa Wola podąża za nim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 16:10  
Cytuj
Wyborca, napisałeś to tak jakby to jakaś zbrodnia była, coś strasznego . Dziwię Ci się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 19:32  
Cytuj
ale on ma rację, po co takiemu małemu dziecku kolczyki? W ogóle częste są prędzej czy później stany zapalne. W tym wieku to nawet nie powie czy jej się to podoba czy nie. Jest to jej obojętne a stresujące jest to dla dziecka na pewno. No ale trzeba stroić jak laleczkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 8 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 19:34  
Cytuj
W jakim wieku jest twoja pociecha i dlaczego tak zależy ci na przebijaniu uszu?.
Jeżeli dziecku jest "wsjo awno" a na dodatek jest jeszcze dośc małe to może lepiej nie przebijać?.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2011r. 20:55  
Cytuj
CYTAT
ale on ma rację, po co takiemu małemu dziecku kolczyki?

a skad kochana wiesz że to małe dziecko ? Może to 13 letnia dziewczynka i może po prostu sama postanowila przebić uszy a rodzice jej pozwoliliumiech hmm ? po co te nerwy ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 07:50  
Cytuj
to przeczytaj co jedna z wypowiadających się napisała. Przebija się uszy już kilkumiesięcznym dzieciom. A że kilkuletnim też, które niewiele więcej z tego rozumieją to również jest szeroko praktykowane. Nie denerwuję się, jestem od tego daleka ale piszę tylko co o tym myślę. Poza tym ciekawa jestem argumentacji, czy w ogóle ktoś ze zwolenników przedstawi jakiekolwiek racjonalne argumenty, czy to tylko na zasadzie mamusinego kaprysu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 08:19  
Cytuj
Co was wszystkich obchodzi co ona robi z wlasnym dzieckiem, skoro nie jest to zabronione przez prawo i mama ma taki kaprys to odpowiedz na pytanie jaką kosmetyczkę polecasz albo się nie wypowiadaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 08:32  
Cytuj
Ja swoim córkom przebijałam uszy nw tym budynku obok RusticyI na górze jest fryzjer i kosmetyczka na dole chyba panele- 30zł płaciłam i spokojnie mogę polecić

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 08:37  
Cytuj
co za nieodpowiedzialne matki pracuję w szkole i wiem że kolczyki u dzi ecka to zagrożenie, przerwanie ucha np.przeszkadza to na w-f itp.
Mamusie nie narażajcie dzieci to dowód tylko głupoty i braku wyobrażni a nie troski o dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 4 Cze 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 10:12  
Cytuj
Dzięki za info o salonie.Też zamierzam przebić uszy córeczce.Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników.
A tak na marginesie to nikt Was nie pyta o opinie na ten temat tylko o to jaki salon polecacie.

Anna C
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 26 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 10:24  
Cytuj
Fajna kosmetyczka, która przebija uszy to Ania Kruk, która ma salon na Poniatowskiego 8. Kosztuje chyba 35 zł (w tym kolczyki).
Uważam że przebijanie uszu małym dziewczynkom jest dobrym pomysłem i nieprawda że przeszkadzają np. na w-f w szkole bo przecież mogą nosić małe kolczyki, które w żaden sposób w niczym nie przeszkadzają, a gdyby nawet to przecież można przed lekcją ściągnąć;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 10:26  
Cytuj
Faktem pozostaje, że jest to podejmowanie decyzji za innego człowieka, za którego się odpowiada. Łącznie z zadawaniem mu bólu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 11:23  
Cytuj
Jak dotąd żaden zwolennik przebijania uszu i zakładania kolczyków nie przedstawił swoich własnych opinii. Czy boicie się, że was inni zjedzą, czy świadomie nosicie te wszystkie szpetniki i mażecie się wszystkim, co reklamują w TV? Tylko po co? Nie podejmujcie decyzji za dzieci. Kiedyś same zdecydują, co chcą nosić i czy potrzebują takich zabiegów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 11:34  
Cytuj
Wysyłając dziecko do chrztu, pierwszej komunii i bierzmowanie też podejmujesz decyzję za dziecko.!!! czy może tak nie jest?? równocześnie narażając je na kontakt z księdzem pedofilem.Korzystacie ze sczepionek , ktore adają ból jednocześnie nie jesteście pewni cz one działają.Wyborca w pewnych kwestiach się z Tobą zgadzam ale jak chorujesz i kupujesz leki tudzież szczepionki dla twojego dziecka wspierasz ten cholerny światowy bajzel farmaceutyczny.Przestańcie już dywagować.Zwykły temat, zwykłe pytanie a znów będzie się temat ciągną na 30 stron z powodu przewrażliwienia niektorych osób;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 11:39  
Cytuj
drogie mamusie zdejmowanie kolczyków w szkole w grupie jest dla dziecka niebezpieczne,pominawszy fakt że może dziecko zgubić.Dyrektorzy maja prawo zabronić takich praktyk dla dobra dziecka.Ale to rodzice powinni dbać o bezpieczeństwo dziecka.Co wnosi wżycie dziecka noszenie takiej ozdoby? na pewno szpeci a co jeszcze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 11:51  
Cytuj
Zgadzam sie z IH8U. Ochrzcic kilku miesieczne dziecko to super, ale juz przebic mu uszy to zle - co bardziej wplynie na jego zycie?
Niektorzy sa przewrazliwienie. To tylko kolczyki. Fakt, robienie kolczykow kilkumiesiecznemu dziecku to przesada (bo na co mu one?), ale mysle, ze 5-6 letnie to w sam raz (sama mialam w tym wieku robione, bo chcialam). Nie uwazam, ze kolczyki oszpecaja, sama mam 2 "nadprogramowe" w uchu, ktore uwielbiam. Wiadomo, dla kazdego co innego jest ladne, wiec dajcie spokoj.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 18:27  
Cytuj
nadal nikt nie przedstawia racjonalnych argumentów za, czyli rozumiem, że takowych nie ma. I to nieprawda, że kolczyki nie są zagrożeniem. Małe dzieci pchają brudne ręce do uszu, zaczepić wcale nietrudno nawet małymi kolczykami, wystarczy zapięcie, ubranie, szalik ,czapka i kłopot gotowy. Po prostu zastanawiam się po co to. Moja wypowiedź została sprowokowana tym, że pojawiły się głosy na wypowiedź wyborcy, że przesadza. Gdyby ktoś mu odpisał w stylu :"jestem świadoma zagrożeń ale pilnuję dziecko...itd. itp" to bym nawet nie tknęła klawiatury. A tu potraktowano tą wypowiedź tak jakby autor z księżyca spadł a wszystkie zakolczykowane mamy nigdy nie słyszały o ropiejących uszach, o innych dzieciach, które dla zabawy - w ich rozumieniu mogą za kolczyk pociągnąć.

Powiem tak, wy macie prawo decyzji jak najbardziej ale inni mają prawo powiedzieć co o tym myślą. Wypowiadając się na forum publicznym trzeba się z tym liczyć. A wątek dzięki nam jest podbity w górę, więc tym bardziej dziwią mnie te narzekania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 18:28  
Cytuj
są ładne - aha, no to też jakiś argument.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2011r. 19:14  
Cytuj
Decyzja o wychowaniu w wierze katolickiej, wynika z praktykowania lub nie, wiary przez rodziców.

Decyzje co do podawania leków - to obowiązek każdego rodzica - sprawuje prawną opiekę.

Decyzja i przebiciu uszu dziecka - to wynik egoizmu i próżności - nie można tego wrzucać do jednego worka z sytuacjami opisanymi powyżej. Po prostu niektórzy lubią dziecku zadawać ból i stroić swoją laleczkę - to uprzedmiotowianie dziecka.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »