NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Moderatorzy SM się starają,
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 13:04  
Cytuj
Nie mogę zrozumieć faktu, że od dawna poziom artykułów na SM pod względem poprawności językowej jest poniżej krytyki i do dziś nikt się ze strony SM niezbyt przejmuje tym stanem rzeczy.
- Na domiar złego, usuwa się skrupulatnie komentarze, które piętnują błędy pisane przez Kalego, bo tylko Kali może pisać tak jak w dzisiejszym artykule mówiącym o "epidemii alkoholizmu". Najbardziej żenujące jest, że tych artykułów nikt też nie poprawia, po ukazaniu się krytycznych komentarzy!!

Niezmiennie mnie zadziwia dobre samopoczucie i wiara w niezłomność i słuszność kaleczenia naszego języka przez redaktorów i zarząd SM.


- Mój komentarz był natychmiast usuwany kilkakrotnie, ale przytoczę go ponownie:

CYTAT
Mnogość i różnorakość błędów w tym artykule znów poraża!!

- Tylko w w samym drugim zdaniu jest ich aż 2, a w całym artykule doliczyłem się pięciu.
Bez komentarza zostawię takie cuda, które niżej pozwolę sobie zacytować i zapytać "co autor miał na myśli??".

[quote]Coraz częściej sięgamy po wysoko wyskokowe trunki


CYTAT
[...]komentuje policjant z miasta, ...
- a są policjanci ze wsi, czy może powinno być "z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli"??

CYTAT
Co do patologicznego spożycia, jak w przypadku osób sięgających po denaturat itp. to tutaj już mamy do czynienia z patologią.


Czy piszący te bzdury zdaje sobie sprawę, że mogą te wypociny czytać również dzieci, które powinny uczyć się poprawnej polszczyzny, a tu mają przykład skrajnego niechlujstwa z którego mogą brać wątpliwy przykład??[quote]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 13:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 13:15  
Cytuj
wiadomo jaki poziom prezentuje stalowemiasto , DNO. Poziom artykułów jest zenujaco niski i do tego artykuly nie zwiazane ze stalowa wola, jakies ogolnopolskie artykuly.

PS. KIEDY przeprosicie uzytkownikow za to ze bazy danych nie zabezpieczyliscie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ZTW
ZTW
ZTW
Posty: 109
Dołączył: 4 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
"Epidemia" dziur na drodze. Nie wpadaj w pułapkę płacenia. 29 Sty 2011r.
(...)Nie jesteśmy jednak pozostawieni samym sobą, możemy złożyć wniosek o odszkodowanie.

Powinno być "sami sobie".

CYTAT
Zimowe liczenie ptaków. 29 Sty 2011r.
W ten weekend odbędzie się Zimowe Ptakoliczenie. Ma ono na celu przede wszystkim sprawdzenie jak bardzo zima wpłynęła na ilość ptaków w regionie. W akcji wezmą udział wolontariusze, którzy będą szukać ptaków w parkach i ogrodach.

Ptaki są policzalne (jak sugeruje zresztą sam tytuł artykułu ;)), więc powinna być mowa o ich liczbie, nie ilości.

Zabiorę Twoją Wypłatę
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 1 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 15:02  
Cytuj
To może jakąś alternatywę dla SM zrobić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 15:20  
Cytuj
CYTAT
To może jakąś alternatywę dla SM zrobić?


jest, stalowkanet stalowkaeu SpAm.SpAm@SpAm

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 19:40  
Cytuj
1. Moderatorzy nie są od pisania artykułów.
2. SM miewa większe wpadki, np. publikowanie zdjęć bez pytania o zgodę autorów - za coś takiego grożą postępowania sądowe. Albo bezsensowna cenzura na forum.
3. Jak się nie podoba to po co tu siedzisz? Portalów stalowowolskich jest minimum z 5 jak nie więcej.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 20:03  
Cytuj
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=21087
CYTAT
Na Podkarpaciu tylko rzeszowskiej Izby Wytrzeźwień trafiło 6670 osób w tym 347 kobite.
Osoba z rekordową ilością alkoholu, zamieszkała na Podkarpaciu, miała we krwi miała aż 6,3 promila.
W ostatnich latach wzrosłą o 1/3 ilość spożywanych wyrobów spirytusowych.


http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=21088
CYTAT
Niekiedy obraz jezdni przypominającej raczej szwajcarski ser niż drogę przysparza o ciarki na plecach. Na takim slalomie nie trudno uszkodzić sobie auto.
Problem, który pojawił się przez to, że niefortunnie wjechaliśmy w wyrwę w drodze i stało się to przyczyną uszkodzenia pojazdu zgłaszamy roszczenia do właściwego zarządu dróg.


http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=21092
CYTAT
W najbliższy wtorek 1 lutego 2011 roku w w stalowowolskim kinie Wrzos w ramach odbywającym się cyklicznie "Seansie pod Palmą" odbędzie sie projekcja filmu "Amalia. Królowa Fado". Bilety w cenie 5 i 10 zł. Ulga dotyczy również emerytów, rencistów, studentów UTW oraz osób bezrobotnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 20:42  
Cytuj
fractal napisał:

CYTAT

1. Moderatorzy nie są od pisania artykułów.
2. SM miewa większe wpadki, np. publikowanie zdjęć bez pytania o zgodę autorów - za coś takiego grożą postępowania sądowe. Albo bezsensowna cenzura na forum.
3. Jak się nie podoba to po co tu siedzisz? Portalów stalowowolskich jest minimum z 5 jak nie więcej.


Troszeczkę Cię nie rozumiem. Z jednej strony bronisz SM, z drugiej strony zaś sam narzekasz i krytykujesz. Na samym końcu czepiasz się mnie.
- OK, popolemizujemy ;) - sam na końcu, w 3 punkcie zadając pytanie o to poprosiłeś.


1 - Być może, że moderatorzy nie są od pisania, aczkolwiek pokaż mi tu jakiś regulamin, który by im tego zabraniał ;). Mimo to, jak sam przyznajesz, świetnie się spisują jako cenzorzy, którzy za wszelką cenę nie pozwolą na żadne słowa krytyki pod adresem SM.
- Dla wyjaśnienia przypomnę, że szanujące się portale dbają o poziom i poprawność językową publikowanych przez siebie artykułów. Jeśli chodzi o fora, to zazwyczaj rolą administratorów (w tym przede wszystkim właśnie moderatorów) jest dbanie o poprawność językową, wartość merytoryczną, zgodność ze wszelkimi prawami i ogólne dbanie o nie zaniżanie poziomu danego forum.
- Szkoda, że SM bardziej dba o treści komentarzy, niż o jakość swoich artykułów.

2 - Zgadzam się, ale nie chcę się wypowiadać w tym temacie. Niech wypowiadają się Ci, którzy na tym się znają.
Natomiast o cenzurze jako pierwszy dobitnie wspomniałem w swojej początkowej wypowiedzi.

3 - No i dochodzimy do tego Twojego punktu w którym zaczynasz się mnie czepiać.

- Po pierwsze: nic Ci do tego "po co tu siedzę" (jak napisałeś).
Może po prostu lubię zabawę w "wyłapywanie błędów w artykułach SM" - skoro SM sobie samo z tym nie radzi??
Dla lepszego zrozumienia: na SM stosowany jest nasz język ojczysty - nie język Kalego, więc starajmy się pisać w naszym języku poprawnie!!
A tak w ogóle, to zasada ta obowiązuje każdego języka w jakim się wypowiadamy.

- I już na koniec, żebyś dosadnie zrozumiał "po co tu siedzę":

CYTAT
[...]Portalów stalowowolskich [...]


- Poprawnie w naszym języku pisze się: portali - zapamiętaj, bo przyda Ci się to na przyszłość ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2011r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
Dla wyjaśnienia przypomnę, że szanujące się portale dbają o poziom i poprawność językową publikowanych przez siebie artykułów


No nie chwal ich za bardzo, bo np. portal stalowka . net (sandałowego redaktora jak to ktoś kiedyś napisał, a co mnie rozbawiło ;)) leci na ryj jeśli chodzi o jakość artykułów, a Geno i Zomo w stalowka . eu potrafią tylko zdjęcia zrobić, bo na normalne wiadomości ich po prostu nie stać intelektualnie. Ale fakt, że jeśli chodzi o całokształt SM jako źródła informacji o regionie to wychodzi chyba najgorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 00:07  
Cytuj
CYTAT
Dla wyjaśnienia przypomnę, że szanujące się portale dbają o poziom i poprawność językową publikowanych przez siebie artykułów


Przepraszam "echelon", jak widzisz ani w w/w cytacie, ani też w całej swojej wypowiedzi nie wymieniłem nazw konkretnych portali.
- Napisałem w sposób może ogólnikowy, tylko dla tego, że "szanujących się portali" jest zbyt wiele, by je wymieniać, a nie po to, by chwalić któreś wymieniając z nazwy.

Gdybym miał na myśli te, które Ty wymieniasz, to użył bym słowa "konkurencyjne".

To forum jest częścią SM. Temat dotyczy poziomu publikowanych artykułów na tym portalu i nie dotyczy pozostałych publikatorów, które poruszają tematy Stalowej Woli. Jak ktoś tego bardzo potrzebuje, to może założyć osobny temat.

- Czytajmy ze zrozumieniem i trzymajmy się tematu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 06:55  
Cytuj
Poziom artykulów niestety poleciał mocno na łeb i nie ma co się oszukiwać kiedyś było znacznie lepiej.Literówki są dobijające, a pisownia - odzwierciedla poziom edukacji w naszym kraju. Ps. napisałem w życiu 2 artykuły i to pare lat temu więc to nie modzi piszą te artykuły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 09:05  
Cytuj
art napisany nawet z bledami pewnie by uszedl jezeli poruszalby cos ciekawego :] niestety dobierane sa smieciowe informacje i w komentarzach poza pojazdem nie ma co dodac :]
jeszcze nie teraz ale za ciut e - stalowa, zawinie wszystko :] mlodzi, konsekwentni, selektywni, z roznymi zainteresowaniami, bez problemu radza sobie z forum wiekszym http://www.e-mlodzi.com/ :] do boju ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 09:13  
Cytuj
CYTAT

No nie chwal ich za bardzo, bo np. portal stalowka . net (sandałowego redaktora jak to ktoś kiedyś napisał, a co mnie rozbawiło ;)) leci na ryj jeśli chodzi o jakość artykułów, a Geno i Zomo w stalowka . eu potrafią tylko zdjęcia zrobić, bo na normalne wiadomości ich po prostu nie stać intelektualnie. Ale fakt, że jeśli chodzi o całokształt SM jako źródła informacji o regionie to wychodzi chyba najgorzej.


@echelonie a niech redaktor i bedzie chodzil w klapkach ... co Cie to obchodzi? stalowkanet sie stara, gdyby nie ona to by tutaj zadnych wiadomosci nie bylo co do gena i zoma moze faktycznie wiekszosc tam zdjec niz tekstu, ale zdjecia tez trzeba zrobic a co za tym idzie idz na miejsce co sie wiąże z czasem. Kazdy robi bledy. Nie ma nikogo idealnego. Ale stalowemiasto to kopiuje od wszystkich wokolo ile wlezie. A ty echelon jak potrafisz narzekać to wez swoja szanowna du... i pomóż. Nie stać sie intelektualnie na to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 9 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
fractal napisał:

- Poprawnie w naszym języku pisze się: portali - zapamiętaj, bo przyda Ci się to na przyszłość ;)



[do Viceroy] No, nie do końca masz rację bo słownik ortograficzny języka polskiego na powyższy temat "wypowiada" się tak:

portal -lu; -le, -li a. -lów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 12:02  
Cytuj
CYTAT
A ty echelon jak potrafisz narzekać to wez swoja szanowna du... i pomóż. Nie stać sie intelektualnie na to?


Ani na jednym portalu, ani na drugim nie robią tego dla idei, żeby ludziom zrobić dobrze. To jest pewna forma zarobku. Jak bym nie miał swojej pracy, to może bym pomógł w zamian za coś. Jak ty wolałbyś pomóc tak po prostu, społecznikowsko akurat na tym polu to myślę, że oni czym prędzej powinni się z tobą skontaktować. Taka pomoc dla nich tak za frajer to nieoceniony skarb - oni zyskają na jakości, a ty będziesz mógł chodzić dumny jak ten paw, że masz swój wkład w rzetelną informację dla regionalnego ludu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 12:13  
Cytuj
Jako że poza moderowaniem nie mam nic wspólnego to napisze co uważam. S talowka . net była najlepszym portalem w stalowej woli, około dwa lata temu wszystko sie popsuło brak częstych artykułów i checi do tworzenia serwisu, a wielka szkoda.
S talowka . eu - nie komentuje jako moderator miałem okazje poznać poziom w/w panów i niestety ale fotograf nie będzie dobrym redaktorem.
Tutaj też niezbyt fajnie bo invx odpuścił sprawę konkurencyjności, i mamy mase artykulów o niczym.

I niestety podsumowanie jest takie że w stalowej woli dobrego portalu nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2011r. 12:17  
Cytuj
Moderatorzy SM sie staraja nie wtracac w dyskusje i zycie userow

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »