NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Muzyka, Imprezy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
WOŚP - Mity i fakty, Inna strona medalu:
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 21:34  
Cytuj
Nie lubię WOŚP.

Nie lubienie WOŚP jest zajęciem ryzykownym. Człowiek staje się potworem atakującym dobroczyńcę noworodków, niemal moralnym dewiantem na którym koniecznie trzeba dokonać linczu, przynajmniej medialnego.

Ja tymczasem WOŚP nie lubię i nigdy złotówki na tę imprezę nie dałem. Czyż nie jestem odrażający?

Moje obiekcje do WOŚP mają charakter emocji oraz pytań. Jeśli chodzi o emocje, to patrząc na WOŚP mam wrażenie, że organizatorzy i uczestnicy są na tak zwanym haju, bo się bez przerwy drą, krzyczą, wrzeszczą. Może to się dzieje bez wspomagania farmakologicznego ale efekt jest dla mnie odpychający.

Pytań związanych z WOŚP a w zasadzie wątpliwości mam więcej. Wydaje mi się – może się mylę – że w atmosferze wrzasku tworzone są mity, które tylko częściowo odpowiadają prawdzie. Cóż to za mity?

Mit Jurka dobroczyńcy.

Nie mam tu na myśli oficjalnych informacji, które gdzieś położone w dokumentach na serwerach cicho sobie przebywają nie dostając się do obiegu publicznego czy świadomości przeciętnych odbiorców WOŚP. Mam na myśli ich podstawową wiedzę, podstawowe wrażenie. To wrażenie jest takie, że Jurek robi to wszystko dla dzieci!

Akurat. Byłoby tak, gdyby po pierwsze: Jurek pracował społecznie (wiem wiem, że nie musi), po drugie zaś, gdyby zebrane pieniądze były wykorzystywane wyłącznie na deklarowane cele. Drzewniej sprawdzałem i wyszło mi, że Jerzy Owsiak pobiera wynagrodzenie od fundacji organizującej WOŚP przez rok zupełnie cały. Pobiera je w październiku, pobiera je w maju, pobiera je także w lipcu i w sierpniu gdzie przecież gorąco i napić się czegoś trzeba. Plotki głoszą, (a fe) że nawet rodzina pana Jurka, pobiera środki na życie z tego samego źródła. Plotki tej nie sprawdziłem ale gdyby to była prawda...

Czy to źle, że WOŚP jest źródłem utrzymania rodziny i stałego wynagrodzenia Jurka? Oczywiście, że to nic złego. Złe jest tylko to, że fakt ten nie funkcjonuje w świadomości większości osób płacących pieniądze na WOŚP. Powinny mieć po prostu świadomość, że są to w części środki utrzymania życia Jerzego Owsiaka na znacznie wyższym od donatorów poziomie. Powinni wiedzieć, że Jurek robi to także po prostu dla siebie, najzwyczajniej, finansowo, by żyło mu się dostatniej od tych, którzy dają pieniądze.

Mit pomocy biednym dzieciom.

Orkiestra Świątecznej Pomocy nie pomaga wcale dzieciom. Istnieje cały szereg osób i instytucji pomagających ludziom w różnej sytuacji i wieku. Wygląda to tak, że osoba, która kwalifikuje się do pomocy świadczonej przez taką instytucję, pomoc tę uzyskuje. Może to być forma stypendium, forma pomocy finansowej, forma pokrycia kosztów leczenia itp. Wydaje mi się, że żadne polskie dziecko – pomocy od WOŚP nie otrzymało. Gdyby tak miało być, to po prostu WOŚP zwracałby np. rodzicom dziecka koszty niezbędnych płatnych zabiegów lekarskich. W ten sposób finansowałby czas lekarzy, sprzęt i wszystkie środki składające się realnie na pomoc dla dziecka, której nie jest ono w stanie uzyskać w ramach publicznej służby zdrowia.

Takie działanie jednak, wymagałoby – działania! Wymagałoby pewnego wysiłku celem pomagania dzieciom. Ciągłej działalności. Tymczasem chodzi o jednodniowe show szybki zakup i przekazanie sprzętu i … już! Można się zająć realizacją przystanku piwo w błocie.

Ponieważ WOŚP nie pomaga dzieciom, to komu pomaga. Otóż pomaga ona publicznym szpitalom zwiększając ich majątek o nowoczesny nie zawsze najpotrzebniejszy sprzęt. Publiczne szpitale otrzymawszy nowy sprzęt za część pieniędzy wyłudzonych od obywateli przez WOŚP, mogą następnie się sprywatyzować i świadczyć za następne pieniądze usługi na tym sprzęcie.

Mówiąc krótko poprzez WOŚP donatorzy inwestują w dobre i wygodne życie organizatora akcji, pomagają mu w budowaniu roli showmena i organizowaniu przystanków muzycznych, oraz inwestują w państwową służbę zdrowia, która lada chwila może się przekształcić wraz ze sprzętem zakupionym za ich pieniądze w służbę prywatną.

Mit ogromnych efektów finansowych akcji WOŚP.

Ilekroć mowa o efektach WOŚP podawana jest jakaś suma w złotych polskich, zebrana od ludzi oraz wyliczenie sprzętu zań zakupionego. Wielkość sumy w zestawieniu z dochodami przeciętnej osoby wrzucającej do puszki ma za zadanie rzucić ją na kolana w uwielbieniu dla Jurka, który tego dokonał.

Czy zatem suma zebrana przez WOŚP jest duża czy mała. Relacjonujące imprezę media na progu orgazmu i szaleństwa ekscytują się tą sumą jako galaktycznym dokonaniem ludzi ciepłych serc, przed światłym apostolskim przewodnictwem wielkiego miłośnika dzieci. Tymczasem jest to po prostu jeszcze jedna inwestycja w środki trwałe publicznej służby zdrowia, która z kolei jest finansowana także z pieniędzy obywateli, tyle że pobieranych przez aparat skarbowy. Proporcja kwoty zebranej przez WOŚP do kwot wydawanych przez obywateli drogą budżetową jest po prostu śmieszna.

Atrakcyjność sumy zebranej przez WOŚP nie wytrzymuje także próby porównania z sumami zbieranymi przez np. Caritas. WOŚP zbiera o rząd wielkości mniejsze kwoty, a na ich widok nocnikarze i nocnikarki w telewizji doznają stanów euforii, która ma się także udzielić oglądającym te relacje odbiorcom.

Oceniając efekt finansowy WOŚP zawsze trzeba brać pod uwagę dodatkowe koszty, czyli środki jakie muszą być wydane z publicznego zasobu aby WOŚP przeprowadzić. Nikt wiarygodnych i dokładnych szacunków nie przeprowadził. Tymczasem trzeba wziąć pod uwagę wydatkowanie pieniędzy przez publiczną telewizję. Od dwóch do dziesięciu milionów złotych. Kwoty wydatkowane przez samorządy na realizację imprez w terenie. Na przykład sylwester w Łodzi, Warszawie, Krakowie kosztował od 3 do 4,5 mln złotych na miasto. Zakładając koszt 0,5 mln złotych na miasto wojewódzkie mamy już następne 8 milionów. Tymczasem impreza odbywa się w ogromnej ilości mniejszych miast.

Dodatkowo do oszacowania należałoby wziąć pod uwagę koszty służb publicznych zaangażowanych w imprezę. Wydaje się prawdopodobnym, że wielkość środków publicznych wydatkowanych by impreza Jurka Owsiaka mogła dojść do skutku wynosi od połowy do nawet całości kwoty przychodów ze zbiórki. Oznacza to, że dla społeczeństwa, zakup urządzeń przez WOŚP jest nawet dwukrotnie droższy w stosunku do jego ceny. Droższy bo większy o nakłady publiczne na realizację WOŚP.

Mit beneficjentów WOŚP czyli kto ostatecznie zyskuje.

Reasumując wydaje się, że WOŚP jest zbiórką na sprzęt państwowej służby zdrowia oraz na prywatne i zawodowe życie Jerzego Owsiaka. Inwestycją, wskutek której koszt zakupionego sprzętu przekracza pewnikiem dwukrotnie koszt nabycia tego sprzętu na drodze tradycyjnej. Wygranym jest Jurek Owsiak oraz subkultura młodzieżowa „róbta co chceta w błocie”. Społeczeństwo za podwójną stawkę kupi sprzęt szpitalom, które się następnie sprywatyzują i będą pobierać opłaty za świadczone usługi. Dlatego nie lubię WOŚP. Nie lubię tego krzyku, mieszania i wrzasku. Nie lubię gdy nie wykłada się kawy na ławę tylko mruga okiem a krytyków obdarza medialną i emocjonalną infamią. Nie lubię i już.

Zbyszek S
Publikacje Autora na prawicy.net

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 21:34  
Cytuj

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:13  
Cytuj
taka jest prawda popieram echodna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 8 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:38  
Cytuj
echodna, jakoś sie nie zdziwiłam, że jesteś DUPKIEM....
Potwierdzasz to za każdym razem.
Więcej nie musisz nic "pieprzyć", wszyscy już wiemy, żeś fiut... idź sie posikaj z wrazenia przed Rydzykiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:41  
Cytuj
echodna, ty nikogo i niczego nie lubisz, poza korwinem i utopijnym kapitalizmem. Nikt nie wymaga akceptacji ale przynajmniej powstrzymaj się z krytyką kiedy ktoś chce pomóc innnym bezinteresownie. Nikt nikogo do tego nie zmusza.

Po raz drugi poradzę, pakuj biznes i jedź do chin albo korei pn. tam nie ma żadnych socjalistów ani akcji charytatywnych, będziesz czuł się jak w raju umiech

BTW. Tu masz artykuł o faktach i mitach o WOŚP, dowiesz się z czego Owsiak żyje : http://tnij.org/jvh3

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:42  
Cytuj
Taka jest prawda popieram obywatel_ka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:44  
Cytuj
CYTAT
echodna, jakoś sie nie zdziwiłam, że jesteś DUPKIEM....
Potwierdzasz to za każdym razem.
Więcej nie musisz nic \"pieprzyć\", wszyscy już wiemy, żeś fiut... idź sie posikaj z wrazenia przed Rydzykiem.


Inteligentna riposta. PS. ja tylko zacytowałem skądinąd ciekawą opinię na temat lewackiej imprezy pod tytułem dofinansujmy NFZ.
Natomiast lewacki frajerku możesz sobie gadać do woli o mnie, mi to zwisa i powiewa..


Mój powyższy post to CAŁĄ prawda o WOŚP - autor tego artykułu wprost rozebrał WOŚP na czynniki pierwsze.

Ja dodam od siebie:
Gdyby cała ta szopka nazywała się: Wielka Orkiestra Narodowego Funduszu Zdrowia. to inaczej ludzie by postrzegali ten cyrk. Koszty całej tej imprezy prawdopodobnie są proporcjonalne co zyski z tych imprez.
Po za tym WOŚP było by organizacją społeczną, gdyby nie było publicznej służby zdrowia. A że jest i pieniądze idą na dofinansowywanie NFZ to znaczy, że mamy do czynienia z dodatkowym PODATKIEM na cele NFZ.

Po za tym obywatelu KA albo jesteś zacofanym kretynem albo nie umiesz czytać i analizować faktów.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:44  
Cytuj
prawda ale w oczy kole?????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:55  
Cytuj
Szanowni obywatele tego otóż forum. Dajcie mi swobodnie demokratycznie wypowiedzieć się na dany temat umiech Ja przedstawiam swoją opinię. Więc albo dyskutujcie na temat i rzeczowo albo spadajcie na drzewa liście pompować i prostować banany.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 22:59  
Cytuj
Nie ma róży bez kolców ani jadła bez stolców umiech
Oczekiwał bym raczej riposty lub odparcia argumentów a nie wyzwisk obywatelko.
Ja też nie tak sobie wyobrażam pomoc charytatywną. Sam dałem bo jest jakiś jako taki pożytek z tego a czasami kasę wydaję na pierdoły.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 23:06  
Cytuj
Show must Go ON - i nie ważne ile to show kosztuje.

cytuje:
Tymczasem jest to po prostu jeszcze jedna inwestycja w środki trwałe publicznej służby zdrowia, która z kolei jest finansowana także z pieniędzy obywateli, tyle że pobieranych przez aparat skarbowy. Proporcja kwoty zebranej przez WOŚP do kwot wydawanych przez obywateli drogą budżetową jest po prostu śmieszna.

Cała ta sytuacja pokazuje po raz kolejny jaki chory system w tym kraju panuje (w tym wypadku ze służbą zdrowia)

Nie ważne czy szpitale zakupią sprzęt poprzez NFZ czy WOŚP to nadal publiczne pieniądze i nadal publiczna służba zdrowia. A do tego aby kupić ten sprzęt poprzez akcję płacimy dwukrotnie za sprzęty.

oj chyba się powtarzam. Bez odbioru

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 23:09  
Cytuj
echodna ciekawe czy jeśli komuś z Twojej rodziny właśnie sprzęt ufundowany przez WOŚP uratuje życie, to będziesz dalej twierdził, że to lewacka impreza?

Jestem, ciekawa jakby funkcjonowała większa część szpitali bez sprzętu od WOŚP?

To że nasza służba zdrowia, ogólnie cały fundusz to jeden wielki rozpierdziel to już chyba inna kwestia...

Wku***a mnie takie gadanie z palca wyssane... jak Ci się nie podoba to nie dawaj im kasy... droga wolna... a tyle i zrobiła fundacja Owsiaka nie zrobiła chyba żadna... Jej efekty chyba widać wszędzie.


A mnie krew zalewa, jak chodzą po domach wielcy wolontariusze z drugiego końca Polski z cegiełkami bagatela 20zł... Że oni to za darmo mają przejazd, wyżywienie, nocleg itd?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 23:16  
Cytuj
CYTAT
echodna ciekawe czy jeśli komuś z Twojej rodziny właśnie sprzęt ufundowany przez WOŚP uratuje życie, to będziesz dalej twierdził, że to lewacka impreza?

Jestem, ciekawa jakby funkcjonowała większa część szpitali bez sprzętu od WOŚP?

To że nasza służba zdrowia, ogólnie cały fundusz to jeden wielki rozpierdziel to już chyba inna kwestia...

Wku***a mnie takie gadanie z palca wyssane... jak Ci się nie podoba to nie dawaj im kasy... droga wolna... a tyle i zrobiła fundacja Owsiaka nie zrobiła chyba żadna... Jej efekty chyba widać wszędzie.


A mnie krew zalewa, jak chodzą po domach wielcy wolontariusze z drugiego końca Polski z cegiełkami bagatela 20zł... Że oni to za darmo mają przejazd, wyżywienie, nocleg itd?


Po prostu nie rozumiesz tej kwestii. proszę poczytać ze zrozumieniem.
Ważne jest uwzględnienie obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej zwłaszcza jeśli chodzi o służbę zdrowia. Zdania nie zmienię, WOŚP to wyciąganie reki do kieszeni podatników przez NFZ. a przy okazji wpłacamy na pensję pana Jurka Owsiaka.

foxylady co za różnica z jakim znaczkiem jest dany tomograf, czy ze znaczkiem NFZ czy WOŚP to nadal to SAMO.

WOŚP to MIT

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2011r. 23:43  
Cytuj
CYTAT
BTW. Tu masz artykuł o faktach i mitach o WOŚP, dowiesz się z czego Owsiak żyje : http://tnij.org/jvh3

i jescze z 10% ktore na legalu moze zawinac :] niech ma, niech zarabia, ale nie piszcie, ze robi to za free albo zeby mu witraze lepiej schodzily :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:00  
Cytuj
Przede wszystkim WOŚP nikogo nie naciąga. Wolontariusze nie kradną tylko zbierają pieniądze i wpłaty są dobrowolne. Pieniądze są zbierane i za te pieniądze jest kupowany sprzęt który widać. To że są tylko w publicznych szpitalach to kłamstwo są również w prywatnych. Dla WOŚP nie ma to znaczenia. Ważne jest by sprzęt pracował i pomagał dzieciom. Możesz echodna nie uznawać tego za pomoc ale to jest pomoc. Jak dzieci dostawały pompy insulinowe to też była pomoc. Orkiestra jest fundacją i jak każda ma swój zarząd który jest wynagradzany. Dostaje pensje co miesiąc. Orkiestra działa cały rok a nie tylko jeden dzień w roku. Raz w roku jest finał. Pisanie o tym że Caritas pomaga więcej to jakaś głupota. Niech pomaga bardzo dobrze że pomaga nawet niech pomaga 1000 razy więcej. To Owsiakowi różni tacy duchowni zarzucali jakieś głupoty. Owsiak nigdy nie porównywał się do Caritasu ani do żadnej innej fundacji. Robi swoje bez udowadniania, że jest lepszy od Caritasu. echodna podaj cytat z Owsiaka jak porównywał się do Caritasu.
Jeśli już mowa o Caritasie to tam też nie działają charytatywnie. Wolontariusze są normalnie zatrudnieni mają auta służbowe i biorą pieniądze za swoją pracę. Więc argument, że Owsiak nie robi tego za darmo jest nietrafiony.

Ja widzę inny problem. Nie wiem dlaczego ale co roku jest nagonka na Owsiaka i jego Orkiestrę. Tak jak by komuś to przeszkadzało. Jak Rydzyk zrobił nielegalną bo nigdzie nie zarejestrowana zbiórkę kasy na stocznie to znaleźli się nawet tacy co go bronili że przecież stare baby same nieprzymuszone wpłacały. Obrońcy rydzyka byli mimo że radiomaryjny złodziej nie wydał nawet 1 zł na ratowanie tej stoczni.

A tu Owsiak nikogo nie terroryzuje, nikogo nie zmusza. Ludzie z dobrej woli i chęci oddają własne pieniądze. A WOŚP kupuje za to sprzęt. I komuś to przeszkadza. Nie ma przymusu można nie dawać pieniędzy.

echodna udowadniałeś, że jesteś idiotą w wielu wypowiedziach. Teraz mam pewność, że jesteś starym ramolem bez pojęcia o życiu najpewniej na jakiejś komuszej emeryturze. Nie masz zajęcia i wszystko w koło ci przeszkadza. Nie pozdrawiam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:10  
Cytuj
Andrzejku nie bełkocz tylko przeczytaj ze "ZROZUMIENIEM" post nr 1 tego tematu. Cały nie po łebkach, chyba że masz problemy ze zrozumieniem a tylko toczysz jak zwykle pianę.

to co pisze w 1 poście jest prawdą. Za swojego rodzaju poglądy wylewa się kalumnie. Nie można mieć własnego zdania bo IDEALIŚCI wiedzą lepiej, znają prawdę i do tego są zwykłymi chamkami jak Ty, bo bez normalnej dyskusji wolicie wyzwiska. Ja napisałem temat do dyskusji - temat jak każdy inny a tu jakieś dziecinne przepychanki. Jak nie umiecie dyskutować to do piaskownicy chętnie kupie wam grabki i wiaderko.

Jak nie to dawać numery do rodziców i powiem im, żeby wam zabrali komputery bo nie umiecie z nich korzystać

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:16  
Cytuj
W ostatnich latach jest coraz więcej głosów krytykujących WOŚP, że łoży na sprzęt dla upadających szpitali. Później trafia do komornika albo idzie na licytację. Inny problem - dla mnie mało zrozumiały - więcej sprzętu = więcej pracowników. Wcale nie musi tak być. Przed wręczeniem darów powinni sprawdzić, czy szpital rzeczywiście ich potrzebuje.

Nadszedł czas, aby zmodyfikować statut WOŚP i zbierać także na inne cele. Przykłady:

1. Badania nad nowymi technologiami w medycynie, anatomii i fizjologii
2. Efektywne wykrywanie i leczenie nowotworów - praktycznie nie dysponujemy technologią
3. Szkolenia z zakresu zdrowego trybu życia i udzielania pomocy, bo I pomoc to nie wszystko
4. Zbiórki na inne cele krytyczne (ostatnio mieliśmy zapobieganie powodziom)
5. Może punkty medyczne prowadzone przez fundację są lepszym wyjściem od pchania w szpitale?

Prawda, że WOŚP wspomaga obecny system opieki zdrowotnej, co prowadzi do coraz większego zadłużenia. Trzeba zmienić system, a nie likwidować WOŚP!

Może na takich zasadach:

1. Szpital dzierżawi sprzęt od fundacji, a nie otrzymuje go na własność
2. Gdy szpital ma mały popyt na usługi, fundacja może przekazać sprzęt gdzie indziej
3. Rozprowadzaniem sprzętu i spisywaniem umów zajmują się organy fundacji
4. Jawne rozliczenia finansowe (obecnie sprawozdania nie są do końca jasne)
5. (...)

A gdyby tak zrobić w lecie zbiórkę na ratowanie polskich zakładów pracy (HSW i pochodne, stocznie)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:26  
Cytuj
wyborca to to taki reformator ^^ najpierw pociagi czy orkiestra ?^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:26  
Cytuj
CYTAT
W ostatnich latach jest coraz więcej głosów krytykujących WOŚP, że łoży na sprzęt dla upadających szpitali. Później trafia do komornika albo idzie na licytację. Inny problem - dla mnie mało zrozumiały - więcej sprzętu = więcej pracowników. Wcale nie musi tak być. Przed wręczeniem darów powinni sprawdzić, czy szpital rzeczywiście ich potrzebuje.

Nadszedł czas, aby zmodyfikować statut WOŚP i zbierać także na inne cele. Przykłady:

1. Badania nad nowymi technologiami w medycynie, anatomii i fizjologii
2. Efektywne wykrywanie i leczenie nowotworów - praktycznie nie dysponujemy technologią
3. Szkolenia z zakresu zdrowego trybu życia i udzielania pomocy, bo I pomoc to nie wszystko
4. Zbiórki na inne cele krytyczne (ostatnio mieliśmy zapobieganie powodziom)
5. Może punkty medyczne prowadzone przez fundację są lepszym wyjściem od pchania w szpitale?

Prawda, że WOŚP wspomaga obecny system opieki zdrowotnej, co prowadzi do coraz większego zadłużenia. Trzeba zmienić system, a nie likwidować WOŚP!

Może na takich zasadach:

1. Szpital dzierżawi sprzęt od fundacji, a nie otrzymuje go na własność
2. Gdy szpital ma mały popyt na usługi, fundacja może przekazać sprzęt gdzie indziej
3. Rozprowadzaniem sprzętu i spisywaniem umów zajmują się organy fundacji
4. Jawne rozliczenia finansowe (obecnie sprawozdania nie są do końca jasne)
5. (...)

A gdyby tak zrobić w lecie zbiórkę na ratowanie polskich zakładów pracy (HSW i pochodne, stocznie)?


Bardzo dobrze napisane panie wyborco. zgadzam się z tym co napisałeś. no po za tym ostatnim zdaniem o HSW. Moim zdaniem coś co nie przynosi zysków tylko ciągłe straty powinno upaść a w jego miejsce na pewno coś zdrowego wykiełkuje. Tak się przynajmniej zawsze dzieje.

Ale o zadaniach WOŚP to napisałeś bardzo dobrze.


to jest godna odpowiedź i ja jestem za.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:30  
Cytuj
CYTAT
wyborca to to taki reformator ^^ najpierw pociagi czy orkiestra ?^^

chcialem napisac system :] w baniach wam juz sie invx polasowalo ? oddajcie mi mozliosc edycji :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:38  
Cytuj
60 mld zł tyle kasy ma NFZ na ten rok.
kwota 40 mln zł jest po prostu śmieszna. Ciekawe ile kosztowała organizacja tej imprezy? z połowę NA PEWNO po z tym cześć idzie na woodstock

czyli około 20 mln zł przeznaczy się na sprzęt dla kogo ?? Tak dla NFZ czyli oprócz 60 mld zł z podatków dorzuci się jakieś 20 mln "symbolicznej kwoty" (zapewne mniej) do koszyka NFZ brawo. banda naiwniaków z nas i tyle wam powiem. Kto wygrywa ?? Politycznie Owsiak i Czerwoni.

Na sprzętach nie ważne czy będzie logo NFZ czy Owsiaka to jest nadal to samo, z tą różnicą że Owsiak się tym odnosi i chwali.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:43  
Cytuj
Mozna nie lubic WOSP i kazdyma do tego prawo tak jak echodna . Z kilkoma zdaniami ktore napisal sie zgadzam ale nie z caloscia . Wazne jest to ze mimo wszsytkich minusow jednak cala ta impreza pomaga dzieciom i to jest najwazniejsze . Bo chorym obojetne jest to czy lecza ich za pomoca sprzetu kupionega za kase WOSP czy za pieniadze od NFZ .

A to ze ktos niestety zbija niezla kase na WOSP jest najgorszym skur@#$wem . Jednak to juz inna sprawa .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 00:53  
Cytuj
JKM o WOŚP.

Andrzejek podobno popierasz JKM.

CYTAT
Dlaczego nic nie daję na WOŚP?


Ja o tym piszę co roku. Ale powtórzę - w dużym streszczeniu - bo może ktoś nie czytał?

Przypuśćmy, że jestem jak najuczciwszym Władcą III RP. Wedle najlepszych ekspertyz powinienem w budżecie wydać miliard na tzw. „Służbę Zdrowia” i dwa miliardy na zbrojenia. Na wojsko trzeba by wydać więcej – ale, niestety, nie ma - bo trzeba dać na szpitale. Więc chcę tak właśnie podzielić budżet.

Dowiaduję się jednak, że p.Jerzy Owsiak prowadzi „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – i uzbiera 40 milionów. Natychmiast muszę zmienić decyzję: dam na „Służbę Zdrowia” tylko 960 mln – a na wojsko 2040 mln...

Czyli: pacyfista (ja NIE jestem pacyfistą!) dający złotówkę na WOŚP dał ją w rzeczywistości na czołgi.

Dopóki żyjemy w totalitarnym państwie, w którym budżet jest centralny, totalny – dopóty nie dam na WOŚP ani złotówki. Bo dawałbym forsę w łapy tym durniom i złodziejom z ul.Wiejskiej w Warszawie.

Natomiast w Wolnej Polsce, w której za lekarza nie będzie się płaciło za pośrednictwem p.Jana Vincenta (vulgo: Jacka Rostowskiego) i Jego Gangu - dam z wielką przyjemnością.

Tym bardziej, że będę jej miał o wiele więcej...
Powtarzam: nie kieruje mną niechęć do p.Jerzego Owsiaka (choć Jego hasło "Róbta co chceta" to typowa anty-kultura); po prostu z mojego punktu widzenia jest to taki sam "podatek od spolegliwości" jak Toto-Lotek jest "podatkiem od głupoty". I tyle.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 07:40  
Cytuj
echodna w przeciwieństwie do ciebie mam własny rozum i nie muszę popierać bezkrytycznie. Ty popierasz JKM a ten jest przeciw wiec ty też. WOŚP nie jest polityczne na całe szczęście działa od 19 lat. Rządy się zmieniają a Orkiestra jest niezmienna. Gdybyś choć na moment wysilił mózgownicę i nie szukał dziury w całym to może byś coś dostrzegł dobrego w Orkiestrze.

Taki "mąndry" jesteś piszesz o przedstawieniu własnej opinii a tak naprawdę wkleiłeś tekst podpisany "Zbyszek S Publikacje Autora na prawicy.net" A teraz podpierasz się JKM. Ty masz w ogóle własne zdanie czy cała twoja "mąndrość" bierze się z internetu?

WOŚP nie jest obowiązkowe, chcesz dajesz nie to nie. Zawsze znajdzie się taki baran jak ty co nie chce dać pieniędzy, i nie to jest problemem, ale to że jeszcze doszukuje się przekrętów i złodziejstwa. Zapominając o dobru które przynosi Orkiestra.

Myślę echodna, że każdy człowiek ocenia wg swojej miary. Kradnę to inni też na pewno kradną. Jestem nieuczciwy to inni też na pewno tacy są.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 10:07  
Cytuj
echodna, nie wysilaj się, ciemnoty i motłochu nie przekonasz. Gawiedź POdnieca się 40 milionami, a rząd POlski lekką ręką wydaje 350 milionów na jakieś muzeum II wojny. Motłoch płaci składki i POdatki, z których jak psu buda należy się opieka medyczna i nowy sprzęt. Ale składki i POdatki są przejadane przez aparat urzędniczy. To motłochowi nie przeszkadza, nadal POpiera (nie)rząd i partię, która oscyluje w granicach 31-45%. Widać jest to zbiorowa schizofrenia. Bismarck miał rację. Dajcie Polakom władzę, a sami się wykończą.
Jakby gawiedź była mądra to wybrałaby taki rząd, który te podatki potraktuje jak te pieniądze wrzucone na orkiestrę, czyli przeznaczy je na to co potrzeba.
Nie potępiam idei orkiestry i pomagania innym. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o obłudę społeczeństwa.
Przywileje górnicze, 35 letni emeryci mundurowi, KRUS, datki wynikające z konkordatu, itd. to jest to POmaganie słabszym przez państwo. A ludzie naprawdę chorzy i biedni giną w rynsztoku, bo dla nich nie ma pieniędzy. By żyło się lepiej.
Polsce potrzebna jest jakaś odmiana Margaret Thatcher.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2011r. 10:37  
Cytuj
Andrzejku zobacz wpisy. mój i JKMA mój był dużo wcześniej. Ja nie muszę czytać JKMA aby pisać i rozumować jak on. Po prostu to jest sposób myślenia, którego niestety nie jesteś w stanie zrozumieć.

40 mln to śmieszna sumka, która miała jeden cel wylansować Owsiaka i zrobić jednodniowe show. Ale faktycznych korzyści jest mało.

Przeczytaj dokładnie to co napisałem. Nie potępiam pomagania ludziom. Potępiam idee WOŚP - oszukuje się ludzi. Większość nie wie na co te pieniądze idą a jeszcze większa częśc nie zdaje sobie sprawy z faktycznych rozmiarów tej akcji.

Ja wolę dać na Caritas który zbiera znacznie więcej pieniędzy i nie przeznacza tych kwot na służbę zdrowia tylko na dane CELE. np dla chorego Marcinka czy Dom dziecka. To są faktyczne i fizyczne cele.

Od początku chodzi o problem systemowy. Bo sama idea jak już pisałem byłą by dobra gdyby nie cele jakie ma obrane i system w jakim żyjemy.

Bo mnie nie obchodzi w sumie na co wydałeś kasę nie jest mi tego wcale żal, możesz dać je również sąsiadom z zachodniej granicy, dobrowolnie możesz z nimi robić co chcesz. Natomiast po robić kwesty na publiczne potrzeby skoro i tak pobiera się obok 60 mld zł na ten sam cel pod przymusem. - Po prostu zrozum ten tok myślenia i nie myśl STADNIE

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Muzyka, Imprezy »