NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
Obrońcy krzyża ;),
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2010r. 10:13  
Cytuj
Abp Życiński: "Dla Kościoła to zamknięcie bolesnego okresu"


psm 2010-09-17, ostatnia aktualizacja 2010-09-17 08:06:50.0

Abp Józef Życiński, metropolita lubelski, przyznał w Poranku Radia TOK FM, że Kościół z ulgą przyjął wczorajsze usunięcie krzyża z Krakowskiego Przedmieścia. - Dla Kościoła wczorajszy dzień stanowi zamknięcie tego bolesnego okresu, gdzie krzyż został wprowadzony w atmosferę targowiska - stwierdził Życiński.

Abp Życiński mówił w rozmowie z Jackiem Żakowskim, że do tej pory mieliśmy "niedopuszczalną atmosferę, która tworzyła wyrazy rozdarcia". - Z jednej strony deklaracje biskupów, że krzyża nie można traktować instrumentalnie. A z drugiej niektóre środowiska traktowały krzyż jako instrument przetargu, środek prowadzony do budowy pomnika - mówił metropolita lubelski.

Wczoraj ok. 8 rano Kancelaria Prezydenta usunęła krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. Trafił do kaplicy w siedzibie prezydenta. Według Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii, krzyż będzie tam czekał na dogodny moment sprzyjający wykonaniu umowy zawartej 21 lipca pomiędzy Kancelarią Prezydenta, Kurią Metropolitalną Warszawską i organizacjami harcerskimi o przeniesienie go do kościoła św. Anny.

- "Krzyż był substytutem pomnika" - przeczytałem dzisiaj w gazetach - mówił dzisiaj w TOK FM abp Życiński. - Nagle, w katolickiej Polsce odnajdujemy informację, że krzyż to tylko substytut pomnika - podkreślił. - Niektórzy zrobiliby z niego element dekoracyjny. Szczególnie bolesna jest sytuacja, gdy bez obiektywnego powodu usiłuje się krzyż podporządkowywać pomnikowi, i to wtedy, kiedy wszyscy są zgodni, że pomnik trzeba wznieść. Tylko pomniki wznosi się w atmosferze szacunku dla zmarłych, szukając tych wartości, które nas łączą, dobierając grono osób kompetentnych do projektu, a nie metodą krzyku i szantaży - dodał.

"Ulga". Kościół po usunięciu krzyża

- Dla Kościoła wczorajszy dzień stanowi zamknięcie tego bolesnego okresu, gdzie krzyż został wprowadzony w atmosferę targowiska - mówił Życiński. - Gdzie zamiast atmosfery szacunku, wyciszenia, tworzono klimat sprzyjający także miłośnikom happeningu. A otrzymuję komentarze młodych ludzi, którzy piszą, że jeżeli krzyż będzie im się kojarzył z happeningiem, to oni zmienią swoją postawę wobec Kościoła - zaznaczył.

- Kościół z poczuciem ulgi przyjmuje tę sytuację, w której krzyż stanie się miejscem szacunku, najwyższym skarbem chrześcijaństwa, a nie instrumentem działania prowokującym drwiny i niepoważne zachowania - kontynuował. - Mówiąc o drwinach, myślę o tych osobach, które wpierw do restauracyjki, a po śledziku i wódeczce wychodziły posłuchać komentarzy pod krzyżem i potem opisywały to w swoich blogach, choćby w bardzo popularnych tygodnikach - mówił metropolita lubelski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2010r. 10:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2010r. 10:14  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Wrz 2010r. 13:25  
Cytuj
@ Andrzejek umiech " ... Co miesiąc składa kwiaty, tylko gdzie? Nie na grobie ukochanego brata tylko w miejscu jego pracy. ... "

co do końca też nie jest prawdą umiech bo na pewno miejscem jego pracy był sam pałac prezydencki a nie ulica umiech więc na pewno kaplica w tym pałacu jest miejscem bardziej sensowna do palenia zniczy/składania kwiatów ... ale oszołomiony Jarek nie będzie widziany przez swoich czcicieli i może nie zmieści się tam tyle kamer ... tak czy siak prorok Jarosław robi to tylko po to żeby nadal sekta nie zapomniała o "poległym boCHaterze"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 231
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd: Bojanów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2010r. 18:55  
Cytuj


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Wrz 2010r. 20:53  
Cytuj
Pieronek: dyktat Jarosława Kaczyńskiego

- Obecność krzyża pod pałacem prezydenckim "to nic innego niż sposób na wykorzystywanie okazji, żeby mobilizować siłę polityczną" - ocenia biskup Tadeusz Pieronek ...

http://wyborcza.pl/1,75478,8398556,Pieronek__dyktat_Jaroslawa_Kaczynskiego.html


Abp Gocłowski apelował do Kaczyńskiego ws. krzyża

Były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski ujawnił, że przed trzema tygodniami zaapelował w liście do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zwrócenie się do obrońców krzyża, aby ci "uszanowali jego świętość" i zaprzestali protestu. ....

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/abp-goclowski-apelowal-do-kaczynskiego,1534696

tak sobie myślę czy Kaczyńskiego może jeszcze ktoś nawrócić by się choć opamiętał co robi temu krajowi ;(

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2010r. 16:43  
Cytuj
Obrazek

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Sie 2011r. 20:58  
Cytuj
Obrazek

może Polacy to za dużo "powiedziane" ale głównie osoby posługujące się polskimi dokumentami uważające się za katolików

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2011r. 21:42  
Cytuj
Się kolego obudziłeś odkopując temat sprzed niespełna roku. Uważaj żebyś krzyża nie otrzymał w podarunku od Tego z Którego się natrząsasz.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Sie 2011r. 21:57  
Cytuj
czyli od Mira ?? bo ostatni zasrał całe forum demotami którymi jak pamiętam "starzy" sPiSkowcy tak się brzydzili ... a teraz stają się religią ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2011r. 22:14  
Cytuj
Widzę, że nie za bardzo kontaktujesz. Obudź się durniu !!!!

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 00:40  
Cytuj
"obrońcy II" to nie ja odgrzebuje temat a "życie" ... przed wyborami usłyszysz o nim nie raz ;) jak i o Smoleńsku

Eugeniusz Sendecki ustawia krzyż pod siedzibą Samoobrony

bokser - może nie łapie waszego bełkotu ale durniów szukaj u siebie w rodzinie ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 08:07  
Cytuj
Ciiiiii umiechumiechumiechumiech

To jest taki "katolik" - co walczy z Krzyżami umiechumiechumiechumiechumiech
Zwykła obłuda. Płytka, prosta, niesomplikowana. umiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 12:22  
Cytuj
Wojowanie krzyżem, wykorzystywanie go do walki politycznej, zasłanianie się jego symbolem ,straszenie machając tym symbolem przez ludzi którzy się zwią katolikami znającymi moc tego symbolu jest po stokroć większą obelgą niż plucie nań przez ludzi nie wierzących i nie rozumiejących jego znaczenia. Obłuda tych „katolików” (ludzi) powinna być wytykana i piętnowana a nie oklaskiwanie i chwalenie występków godzących w podstawowe wartości .

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
Ciiiiii umiechumiechumiechumiech

To jest taki \"katolik\" - co walczy z Krzyżami umiechumiechumiechumiechumiech
Zwykła obłuda. Płytka, prosta, niesomplikowana. umiechumiechumiechumiechumiech


jak dla ciebie dwie deski zbite /skręcone itp są krzyżem to kolego przeżegnaj się przed każdym płotem i nie chodź do lasu bo tam leży mnóstwo skrzyżowanych patyków to też krzyże ... już nie wiem jak cie nazwać żeby nie obrażać przedmiotów czy zwierząt :/ ... i tak wiem prosty chłopku że to do ciebie nie dotrze ale nie jestem ... nie byłem ... i na pewno nie będę ... walczył z krzyżem a tylko z prostakami którzy nadużywają go do własnych celów czyli sektą PiS-o katolików ... fanatyków którym nakładą kupy do głowy że to oni są katolikami patriotami i prawdziwymi Polakami ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 19:01  
Cytuj
CYTAT

jak dla ciebie dwie deski zbite /skręcone itp są krzyżem to kolego przeżegnaj się przed każdym płotem i nie chodź do lasu bo tam leży mnóstwo skrzyżowanych patyków to też krzyże ...


hej banan obudź się !!!
Do ciebie mówię, chłopku roztropku ogłuszonego reklamami telewizyjnymi i pociągiem do platformy.
Co ty za głupoty tu wypisujesz nie wstyd ci? Nawet nie można tego porównać do wypocin dziecka w przedszkolu bo mogłoby się obrazić.
Nie czcimy krzyża jako przedmiotu, my czcimy ten krzyż przez to co on symbolizuje. Ten krzyż przypomina nam o ogromnej miłości Boga do nas, do mnie. Mnie, słabego, grzesznego, niewartego miłości, Bóg umiłował do tego stopnia, że umarł za mnie, za nas na krzyżu. Ten krzyż to przypomina. I dlatego ja ten krzyż otaczam szacunkiem.

Ciebie stać jedynie na bluźnierstwa. Obudź się banan, wydaje ci się, że kogoś tu chcesz obrazić a robisz jedynie za głupka.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 19:15  
Cytuj
Znając osoby tam się modlące, znając z bezpośrednich relacji prześladowania tych ludzi (tajniacy kopiący i plujacy na modlacych się a potem odchodzacy do nieoznakowanych radiowozów, huligani, nadgorliwa straż miejska i policja majace polecenie nie interweniować , jesli ktos atakuje modlacych się i interweniowac natychmiast, jesli ktos zacznie się bronić, lub da się sprowokować, śmiecie oddające mocz na modlących się). Do tego oczywiscie jak wszędzie, znajdzie się zdewociała babcia lub dziadek, filmowani natychmiast przez czatujące ekipy telewizyjne.
A lemingom pokazuje się że tacy właśnie ludzie się tam modlą.

Pamietam jak dobry aktor, ale mało rozgarniety człowiek stwierdził, że w "Solidarnych2010" wystąpili aktorzy.... potem el.cosie podłapuja te bzury i mało się nie posikają z radości. Dno. umiechumiechumiechumiechumiech

A potem takie moralne nic, mówi coś o szanowaniu Krzyża. Trzeba tam być, żeby wiedzieć jak to jest. Ja mam wielki szacunek do tych ludzi. Krzyż został poswięcony, modliły się przy nim setki tysięcy ludzi.

Bóg widzi twój "katolicyzm"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 19:43  
Cytuj
prawda w oczy kole smiech2

wiec święty bokserze może mi powiesz kiedy krzyż staje się krzyżem ??

i może mi powiesz jak pan X czy pani Y z pod "krzyża" może rzucać klątwami na księdza który przychodzi po "krzyż" (w cudzysłowie bo nie wiem czy już wtedy był poświęcony) by zabrać Go w godne dla niego miejsce ?? co ten biedny ksiądz tam jeszcze usłyszał od PiS-o-katolików wstyd powtarzać ... fanatycy uważających się za katolików którzy mają papieża/kardynała w Toruniu ...

to ty bokser kim w końcu jesteś katolikiem czy fanatykiem ??

ps. do środka kapusty nawet się nie odnoszę ... szkoda klawiszy

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 20:45  
Cytuj
CYTAT

Pamietam jak dobry aktor, ale mało rozgarniety człowiek stwierdził, że w \"Solidarnych2010\" wystąpili aktorzy.... potem el.cosie podłapuja te bzury i mało się nie posikają z radości. Dno. umiechumiechumiechumiechumiech
A potem takie moralne nic, mówi coś o szanowaniu Krzyża. Trzeba tam być, żeby wiedzieć jak to jest. Ja mam wielki szacunek do tych ludzi. Krzyż został poswięcony, modliły się przy nim setki tysięcy ludzi.


Weź się nie błaźnij niedorżnięty smiech2
Wystąpili tam aktorzy m.in Mariusz Bulski, Halina Rowicka czy Katarzyna Łaniewska.
W tym propagandowym szajsie nawet radni PiS się pojawili.
Oczywiście anonimowo, że niby to spontaniczni przechodnie hehe chytry

Ty masz szacunek do ludzi? Hahaha coś skrzętnie go ukrywasz smiech2

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2011r. 22:16  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 11:39  
Cytuj
Mirek cóż to?
W instrukcji napisali "nie wiesz co odpisać to wklej propagandowy obrazek" ?

Nadal tam nie widzisz aktorów?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
Mirek cóż to?
W instrukcji napisali \"nie wiesz co odpisać to wklej propagandowy obrazek\" ?

Nadal tam nie widzisz aktorów?


on ma coś takiego ... jak włączą mu reseta by nową kupą zapchać twardy dysk to nie wie o co biega i dopóki Jarosław II Kłamliwy nie powie jakie jest oficjalne stanowisko musi za-spamować czymkolwiek

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 18:44  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 19:35  
Cytuj
Obrazek

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2011r. 20:52  
Cytuj
Nie miałbym nic przeciwko, o ile wyznawcy innych religii modliliby się pod tymi symbolami.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2011r. 11:17  
Cytuj
Tak dla przypomnienia, hit zeszłego lata :



Kłótnia moherów :



A tu megamix-podsumowanie działań tych oszołomów, ee przepraszam, obrońców krzyża XD



Dobrze że jest ich tak mało bo mielibyśmy w Polsce drugi Iran. Choć fakt że nasi duszpasterze doją państwową kasę jak w Iranie :/ To jest dopiero "legalna grabież"

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »