NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 438 439 440 441 442 443 444 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 09:31  
Cytuj
Państwo Polskie - będące gwarantem wypłacalności ZUS.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 09:31  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 09:37  
Cytuj
CYTAT
Mam za sobą dwie upadłości firm w których pracowałem - po każdej mam dziurę w składkach.
Ciesze się, że te dziury Państwo będzie się starało załatać jak sądzę.


Ciekawe czy gadałbyś tak jakbyś prowadził działalność gospodarcza i widniało nad Tobą widmo upadłości a odsetki ciągnęły by się przez x lat za Tobą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 09:42  
Cytuj
Obrazek



CYTAT (Obywatel D.C.)
CZŁOWIEK EXCEL MUSI ODEJŚĆ

Kolejne dokonania mojego "ulubionego" ministra. Nie wyrobił na zakręcie z podatkiem bankowym ale stołek utrzymał! Ba, nawet proponuje inwigilację samochodów przez służby aby wiedzieć gdzie kto jaką autostrada jeździ - bo jak wiadomo, że lewych faktur nie było to trzeba poszukać lewych samochodów. A nuż jakiś złodziej tfu przedsiębiorca pusty przebieg robi.

Aha i nie zapominajmy o podatkach na hipermarkety - co się odwlecze to i tak zostanie w skarbówce.



Ponawiam by nie zginęło. Niech zobaczą to wszyscy wyznawcy dobrej zmiany.


Mirek, państwo nie ma innych pieniędzy jak pieniądze Państwa Kowalskich i Nowaków ;-) To Nowaki i Kowalscy zapłacą.
Gdyby każdy dostawał swoje zarobione pieniądze i sam sobie opłacał składki i podatki to sprawa wyglądała by zupełnie inaczej. A jeśli chodzi o gwarancje państwa to masz w zasadzie tylko gwarancje ściągania składek. ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 10:01  
Cytuj
kruger - płacenie ZUS-u swoim pracownikom to zasrany obowiązek pracodawcy.

Andrzej - 90 % ludzi nie odkładałoby na emeryturę.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 10:10  
Cytuj
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 10:44  
Cytuj
kruger - jestem honorowym człowiekiem. Gdybym miał przed sobą perspektywę nie płacenia składek swoim pracownikom to:
- powiedziałbym im o tym
- dałbym sobie 3 miesiące, po czym zamknąłbym działalność, żeby z majątku firmy dało się uregulować wszystkie wierzytelności.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 11:05  
Cytuj
CYTAT
Obrazek



CYTAT (Obywatel D.C.)
CZŁOWIEK EXCEL MUSI ODEJŚĆ

Kolejne dokonania mojego "ulubionego" ministra. Nie wyrobił na zakręcie z podatkiem bankowym ale stołek utrzymał! Ba, nawet proponuje inwigilację samochodów przez służby aby wiedzieć gdzie kto jaką autostrada jeździ - bo jak wiadomo, że lewych faktur nie było to trzeba poszukać lewych samochodów. A nuż jakiś złodziej tfu przedsiębiorca pusty przebieg robi.

Aha i nie zapominajmy o podatkach na hipermarkety - co się odwlecze to i tak zostanie w skarbówce.



Ponawiam by nie zginęło. Niech zobaczą to wszyscy wyznawcy dobrej zmiany.




Jest w tym trochę racji , ale przyczepić można się do wielu kwestii. Po pierwsze jak jest ładnie napisane odnośnie podatku bankowego mówimy o szacunkach. Dopóki nie poznamy tej kwoty konkretnie nie rozmawiamy o faktach tylko o sytuacji hipotetycznej. Ja wolę o faktach ( nie mylić z Faktami TVN) Andrzejku.
Po drugie banki prowadzą swoją politykę długofalowo i dostosowują marżę kredytów hipotecznych do aktualnej sytuacji na rynku. Marża raz rośnie raz spada , łączenie tego tylko i wyłącznie z wprowadzeniem podatku bankowego jest trochę naciągane. Przykład tu jest pokazana średnia marża banku ( kredyt hipoteczny) w latach 2010-2014. W tym czasie nie były nakładane żadne dodatkowe daniny - tak to regulował rynek:
Obrazek
Czyli marże rosły i spadały w przeszłości , tylko po co o tym wspominać jak można dokopać rządowi , którego się nie lubi?
Po trzecie ta sama sytuacja z prowizjami , które również rosły i spadały . Chociaż akurat w tej kwestii jestem skłonny przyznać że tu banki powetowały sobie straty związane z podatkiem bankowym.
Po czwarte nie jest prawdą że wszystkie banki podniosły opłaty i prowizje. Masz łeb i ch.j to kombinuj. Kto ci broni przenieść konto do innego banku , gdzie jest taniej?

Reasumując można z tym polemizować .umiech

I jeszcze jedno dajcie temu Morawieckiemu popracować 4 lata. Potem go ocenimy surowo i sprawiedliwie.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 14:02  
Cytuj
sprostowania do wpisu jakiegoś trolla

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że nie planuje wprowadzać odpłatności za studia. Rzecznik resortu nauki Katarzyna Zawada wyjaśnia kontrowersje wokół propozycji jednego z zespołów, które pracowały nad założeniami nowej ustawy dot. uczelni.

Biedroń kłamał w wywiadzie. Mówił, że urzędniczki zwalniają się przez 500+. Fakty są inne.
http://niezalezna.pl/93616-biedron-klamal-w-wywiadzie-mowil-ze-urzedniczki-zwalniaja-sie-przez-500-fakty-sa-inne-zobacz-d

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 17:48  
Cytuj
CYTAT
kruger - płacenie ZUS-u swoim pracownikom to zasrany obowiązek pracodawcy.

Andrzej - 90 % ludzi nie odkładałoby na emeryturę.ok


Tak zgadzam się. To zasrany obowiązek pracodawcy. Tak samo jak wypłata pensji. A co jak nie ma? Nie dodrukuje.

Nie wiem skąd takie marne zdanie o swoich rodakach (90%). Ci którzy by nie płacili nie mieliby emerytur to ich wybór.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 17:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Obrazek



CYTAT (Obywatel D.C.)
CZŁOWIEK EXCEL MUSI ODEJŚĆ

Kolejne dokonania mojego "ulubionego" ministra. Nie wyrobił na zakręcie z podatkiem bankowym ale stołek utrzymał! Ba, nawet proponuje inwigilację samochodów przez służby aby wiedzieć gdzie kto jaką autostrada jeździ - bo jak wiadomo, że lewych faktur nie było to trzeba poszukać lewych samochodów. A nuż jakiś złodziej tfu przedsiębiorca pusty przebieg robi.

Aha i nie zapominajmy o podatkach na hipermarkety - co się odwlecze to i tak zostanie w skarbówce.



Ponawiam by nie zginęło. Niech zobaczą to wszyscy wyznawcy dobrej zmiany.




Jest w tym trochę racji , ale przyczepić można się do wielu kwestii. Po pierwsze jak jest ładnie napisane odnośnie podatku bankowego mówimy o szacunkach. Dopóki nie poznamy tej kwoty konkretnie nie rozmawiamy o faktach tylko o sytuacji hipotetycznej. Ja wolę o faktach ( nie mylić z Faktami TVN) Andrzejku.
Po drugie banki prowadzą swoją politykę długofalowo i dostosowują marżę kredytów hipotecznych do aktualnej sytuacji na rynku. Marża raz rośnie raz spada , łączenie tego tylko i wyłącznie z wprowadzeniem podatku bankowego jest trochę naciągane. Przykład tu jest pokazana średnia marża banku ( kredyt hipoteczny) w latach 2010-2014. W tym czasie nie były nakładane żadne dodatkowe daniny - tak to regulował rynek:
Obrazek
Czyli marże rosły i spadały w przeszłości , tylko po co o tym wspominać jak można dokopać rządowi , którego się nie lubi?
Po trzecie ta sama sytuacja z prowizjami , które również rosły i spadały . Chociaż akurat w tej kwestii jestem skłonny przyznać że tu banki powetowały sobie straty związane z podatkiem bankowym.
Po czwarte nie jest prawdą że wszystkie banki podniosły opłaty i prowizje. Masz łeb i ch.j to kombinuj. Kto ci broni przenieść konto do innego banku , gdzie jest taniej?

Reasumując można z tym polemizować .umiech

I jeszcze jedno dajcie temu Morawieckiemu popracować 4 lata. Potem go ocenimy surowo i sprawiedliwie.


Fajnie tłumaczysz ;-)

Szacunki? To dane za 2016 rok ;-)

4 lata? Ok. Niech ten dyzma pokaże plan spisany i policzony ;-)

smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10510
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 18:50  
Cytuj
Edozachabazin jeżeli mi wolno coś zasugerować bo temat interesujący, może zapytasz rybkę jakie liczby za obecnych rządów uznałby za zadowalające. Czy liczby osiągnięte za 8 lat poprzedniej administracji są dobre i dlaczego, a które są złe i dlaczego.

Niby nic... a przecież mógłby potwierdzić elitarność ukończonej szkoły. Zawsze możesz liczyć ze odpowie, bo zawsze odpowiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:07  
Cytuj
CYTAT


Fajnie tłumaczysz ;-)

Szacunki? To dane za 2016 rok ;-)

4 lata? Ok. Niech ten dyzma pokaże plan spisany i policzony ;-)

smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2



Nawet na tej twojej grafice jest mowa o wpływach szacunkowych. Nie ma jeszcze danych za grudzień ( no chyba że ty je masz). umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:13  
Cytuj
Myślisz, że brakujące 35% "wskoczyło" w ostatnim miesiącu. No chyba, że dyzma zastosuje kreatywną księgowość. No ale możesz liczyć na cud. Korporacje nie takie cuda tworzyły ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
Edozachabazin jeżeli mi wolno coś zasugerować bo temat interesujący, może zapytasz rybkę jakie liczby za obecnych rządów uznałby za zadowalające. Czy liczby osiągnięte za 8 lat poprzedniej administracji są dobre i dlaczego, a które są złe i dlaczego.

Niby nic... a przecież mógłby potwierdzić elitarność ukończonej szkoły. Zawsze możesz liczyć ze odpowie, bo zawsze odpowiada.


Szkopuł w tym że kończąc elitarną uczelnię chłopak został wybitnym humanistą. Z liczbami u niego krucho. Nadrabia gębą/ręką ale ma problem z dodawaniem i odejmowaniem. Można się cofnąć ze 200 stron wstecz jaką przeszedłem gehennę tłumacząc temu głąbowi liczbę wybudowanych autostrad za rządów PO. Może trochę zawiniłem bo wprowadziłem procenty.Skąd miałem wiedzieć ( teraz już jestem świadomy) że on nie wie że 30/100 to 30%?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
Myślisz, że brakujące 35% "wskoczyło" w ostatnim miesiącu. No chyba, że dyzma zastosuje kreatywną księgowość. No ale możesz liczyć na cud. Korporacje nie takie cuda tworzyły ;-)


Powtarzam Andrzejku nawet na twojej grafice....

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:22  
Cytuj
Odpowiedziałem. Rozjechało sie 35% ;-) To o ile może się zmienić za grudzień? Jaki sens mają twoje wywody? Nawet taki ćwok jak ty mógłby to zrozumieć. No ale wiara we władzę jest ponad dane ;-)

Z takich podatków, które podnoszą zyski każdy by sie cieszył. Dyzma wykonał swoje zadanie ;-)

Nawet naćpany ćwok by to pojął ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10510
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:25  
Cytuj
Próba nie strzelba, zapytaj rybkę ile uczyniłoby go szczęśliwym. A co jeżeli nie będzie świadom ze już jest szczęśliwym? Należy pomagać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:35  
Cytuj
CYTAT
Odpowiedziałem. Rozjechało sie 35% ;-) To o ile może się zmienić za grudzień? Jaki sens mają twoje wywody? Nawet taki ćwok jak ty mógłby to zrozumieć. No ale wiara we władzę jest ponad dane ;-)

Z takich podatków, które podnoszą zyski każdy by sie cieszył. Dyzma wykonał swoje zadanie ;-)

Nawet naćpany ćwok by to pojął ;-)


Andrzejku nie kwestionuję faktu że Morawiecki przeszacował wpływy z podatku bankowego do budżetu państwa. Napisałem tyle żeby zaczekać aż będziemy mieć
to wszystko zliczone. Dane za grudzień nie są upublicznione więc dywagujemy.
Ten człowiek był przez kilkanaście lat prezesem jednego z największych "polskich" banków. Nie wierzę , że gdyby był pozbawiony menedżerskich przymiotów Irlandczycy płaciliby mu taką kasę. Kariera Dyzmy trwała znacznie krócej.
Nie denerwuj się Andrzeju. Wiem że ten głąb o którym pisze jest twoim kumplem , ale to chyba cię nie tłumaczy. umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10510
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:42  
Cytuj
Jak oceniasz Edo szanse na wprowadzeniu podatku bankowego jak i podatku od obrotu sklepów wielkopowierzchniowych. Czy naiwna pomyłka prawodawcy jest do naprawienia jeszcze w 2017 roku czy raczej 2018?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
Próba nie strzelba, zapytaj rybkę ile uczyniłoby go szczęśliwym. A co jeżeli nie będzie świadom ze już jest szczęśliwym? Należy pomagać.


On stan szczęśliwości osiąga po opróżnieniu butelki-przynajmniej do następnego poranka. umiech
Obawiam się że jego poczucie błogości nieco odstaje od normalności.
Poza tym miłość jego życia przebywa obecnie za granicą i dopóki nie skończy kadencji szefa Rady Europejskiej , ten chłopak nie jest w stanie pookładać
się psychicznie.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
Jak oceniasz Edo szanse na wprowadzeniu podatku bankowego jak i podatku od obrotu sklepów wielkopowierzchniowych. Czy naiwna pomyłka prawodawcy jest do naprawienia jeszcze w 2017 roku czy raczej 2018?


Co do bankowego się nie wypowiem , ale od sklepów wielkopowierzchniowych jest to temat do zrobienia. Komisja Europejska nam to zablokowała , ale są kraje gdzie ten podatek funkcjonuje ( w nieco innej formie). Pytanie tylko czy to była pomyłka (w procesie legislacyjnym) czy ktoś celowo to spieprzył. Znając polskie realia obstawiam że jakiś podsekretarz stanu w ówczesnym Ministerstwie Finansów za odpowiednią gratyfikacją zmienił przecinek albo usunął jeden wyraz i stąd cały rejwach.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 19:54  
Cytuj
CYTAT (Andrzej Szlęzak)
Pani kanclerz Angela Merkel przyjechała do Polski. Obóz rządzący zakrzyknął, że to oznaka potęgi Polski, a wizyta niemieckiej kanclerz to niemal pielgrzymka pokutna. Pewnie dla podbudowania własnego ego zabawiono się w małe złośliwostki. Prezydent Andrzej Podpiszę Wszystko Duda, przyjął kanclerz Merkel w sali w której powieszono chorągiew przypominająca taką spod Grunwaldu z 1410 roku. Chichrania i nadymania było z tego dużo, o czym najlepiej świadczył szelmowski uśmieszek prezydenta Dudy. Rzeczywiście, figiel jakby prezydent Duda namalował kotwicę Polski Walczącej podczas okupacji niemieckiej w II wojnie światowej. A to zagrał na nosie tej wrednej Niemce! Niestety na tym kończą się nasze przewagi i korzyści z wizyty niemieckiej delegacji. A teraz od szczeniackiego chichotu do rzeczy. Po pierwsze Nord Stream II nie zablokowany. Po drugie znajdziemy się w Unii Europejskiej "drugiej prędkości". Po trzecie wszystko wskazuje na to, że jakby na złość PiS-owi i Jarosławowi Kaczyńskiemu, kanclerz Merkel zostawi Donalda Tuska na drugą kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Nie wiem czy wymieniłem wszystko co najważniejszego polski rząd "ugrał" na tej wizycie. Patrząc właśnie na te proporcje i poziom polskiej dyplomacji a'la Waszczykowski nie byłoby dziwnym, gdyby w toalecie z której korzystała kanclerz Merkel, ktoś napisał coś w rodzaju "kaowiec jest gupi". Być może złośliwostek byłoby więcej, gdyby nie fakt, że jak Merkel przegra wybory, to kanclerzem zostanie Martin Schulz, a wtedy ani Duda, ani nawet Kaczyński z Niemcami nie pogada. Być może również szelmowskich gestów nie było więcej, bo ktoś sobie uświadomił, że największe sukcesy gospodarcze tego rządu to inwestycje Volkswagena i Mercedesa, czyli jakby nie było niemieckiego kapitału. Według premier Beaty Szydło po rządach PO-PSL, jej rząd w relacjach z Niemcami wstał z kolan, bo twardo powiedział nie w przypadku budowy rurociągu Nord Stream II. Tylko kto się tym przejął? Podsumowując politykę tego rządu wobec Niemiec trzeba powiedzieć, że to brak koncepcji, zastępowany pozorami i głupawymi gestami, obliczonymi nie na zmianę zachowania Niemiec, a na propagandowe zyski u swoich wyborców. A Państwo uważacie, że rząd PiS-u prowadzi mądrą politykę w stosunku do Niemiec?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10510
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 20:01  
Cytuj

Zawsze mnie interesowała analiza wpływu na łatwość dostępu do pieniądza dla inwestora polskiego z perspektywy zjawiska repolonizacji banków. Czy jest to "dobra" alternatywa gdy prawnie nie damy rady na zamkniecie obiegu pieniądza na rynku wewnętrznym poprzez stopujące to opodatkowania banków. Jest mało takich analiz, wszystkie mówią tylko o polityce unijnej, do czego nawiązałeś, a ta polityka może teraz ulec zmianie, po zmianie administracji w Białym Domu i otwartej wrogości unijnej administracji. Wygląda ze ciągnę za język, ale jestem ciekawa i wdzięczna za możliwość normalnej wymiany ocen.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 20:17  
Cytuj
Zapamiętaj Andrzejku i niech twój imiennik ( którego cytujesz) również zapamięta. W międzynarodowej polityce gesty i fochy nie mają znaczenia. Liczą się fakty. A fakty są takie że ze względu na łączące nas tematy gospodarcze jesteśmy z Niemcami skazani na alians. My to wiemy i Niemcy też to wiedzą. Gdyby Merkel chciała się przejmować wzorem wystroju wnętrza pokoju w którym przyjmował ją Prezydent to musiała by mieć mentalność byłego włodarza Stalowej Woli. To jest właśnie ta różnica między politykiem światowego formatu a jakimś tam zapomnianym samorządowcem z północnego Podkarpacia. Który na dodatek na koniec kariery zwachał się z Jankiem Burym. A to już pachnie nawet nie głupotą tylko samobójstwem. Więc opinie takiego człowieka jak pan Szlęzak mi osobiście latają w okolicy kości ogonowej.
Polska PO i Tuska dla Niemiec to był podnóżek. Użyteczny ale bez prawa głosu. Nasi zachodni sąsiedzi w tym momencie zaczynają sobie zdawać sprawę że podnóżek ma większe aspiracje. Czas pokaże ile na tym ugramy. Ponieważ silni szanują tylko silnych nic na tym nie stracimy. A śmiem twierdzić że nawet zyskamy.
No chyba że przedwczesny powrót Tuska jest dla niektórych wręcz dramatem. Ale na takich znawców tematu szkoda czasu.umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 20:20  
Cytuj
Pitu, pitu. Zapomniałeś focha za kartofla? I cała ta twoja rozkmina poległa ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 438 439 440 441 442 443 444 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »