NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Wymiana fugi żle położonych fug,
Posty: 5
Dołączył: 26 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 09:01  
Cytuj
Potrzebuje pilnie porady jak usunąć żle połóżone fugi dwuskładnikowej firmy Kerakoll.
Fugi były położone były położone 4 dni temu i wyglądają tragicznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 09:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 09:07  
Cytuj
Fachowiec? Miało być tanio i solidnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 09:08  
Cytuj
Kompleksowy remont jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 09:10  
Cytuj
dwuskladnikowa ?
czyli epoksydowa ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 30 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 11:02  
Cytuj
Fuga wygląda tragicznie ???? TRagiczny to fachowiec, który podjął się fugowania.Fuga epoksydowa wymaga umiejętności a tu widać, że fachmen zajebał totalnie.Ciężko będzie to poprawić , najpierw wydrapać , zeby nie uszkodzić płytek , masakra . Powodzenia życzę.Teraz dopiero ktoś czasu poświęci żeby to doprowadzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 26 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:10  
Cytuj
nie było tanio, a pan "fachowiec"zwyczajnie nas okłamał że wie jak się kładzie taką fugę.i teraz nie wiemy co robić:/o nieuczciwym panu niedługo napisze. a fuga była ceramiczna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 30 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 19:31  
Cytuj
Wykonawca wie , ze zjebał , co mówi?? czy się ulotnił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Fuga epoksydowa wymaga umiejętności a tu widać, że fachmen zajebał totalnie.Ciężko będzie to poprawić

Fuga epoksydowa nie wymaga specjalnych umiejętności. Wymaga jedynie wiedzy jak ją położyć. Pierwszy raz z nią się mordowałem jak głupi, a to jak się okazało, proste jak ...
Nie wiem czy to możliwe żeby ją wyskrobać. Może lepiej płytki na nowo rzucić. A swoją drogą to po co komu fuga epoksydowa w domu? Bo to chyba w domu nie? W ubojni to wygląd nie miałby przecież znaczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 26 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2015r. 23:29  
Cytuj
Wykonawca twierdzi teraz że to moja wina bo chciałam "Eksluzywna fugę"
Teraz sama wiem że niepotrzebnie taka fugę do domu ale już za pózno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 00:28  
Cytuj
Jakieś jaja. Twoja wina, że wykonawca spie*&^ potluczony
Ty tylko w Stalowej ... upublicznij dane tego patałacha wraz ze zdjęciami jego twórczości.

Fugę wybierasz Ty. Twój dom. Wykonawcy nic do tego.

Oczywiście należy go obciążyć kosztami za zmarnowany materiał oraz kosztami czyszczenia i ponownego fugowania. To chyba jasne :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 21:46  
Cytuj
CYTAT

Fugę wybierasz Ty. Twój dom. Wykonawcy nic do tego.

Oczywiście należy go obciążyć kosztami za zmarnowany materiał oraz kosztami czyszczenia i ponownego fugowania. To chyba jasne :cwaniak:


A czy ja wiem czy nic do tego? Chyba wykonawca mógłby uświadomić nieświadomego klienta, że fuga epoksydowa to żaden ekskluzyw, nie do chałupy, a jak już klient jest świadomy i upiera się przy swoim no to wtedy powinien ładnie to położyć, zgarnąć ładną kasę za kombinacje i wypoczywać zadowolony na Majorce. To już kolejny przypadek fugi epoksydowej w chacie z którym się spotykam. coś to chyba jacyś sprzedawcy napaleni to cudo ludziom wciskają w dużej ilości w ostatnim czasie.

Wracając do naprawy fuszerki, to można próbować preparatów do czyszczenia fug epoksydowych, np Mapei chyba Pulicol. Powinno być tego więcej innych firm. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 22:10  
Cytuj
Nie słuchaj mądrości fachowców z forum tylko podejdź do jakiegoś do specjalistycznego sklepu z płytkami nie Majster czy Mrówka i zapytaj czy w ogóle czymś to usuniesz. Tu każdy jak widzisz wyśmiewa krytykuje (słusznie) fachowca, ale poza wyskrobaniem to raczej nic się nie dowiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 6 Sty 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2015r. 22:15  
Cytuj
jak możesz to podaj nazwę wykonawcy aby inni się nie na cieli na niego mozę być na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 07:52  
Cytuj
CYTAT
Nie słuchaj mądrości fachowców z forum tylko podejdź do jakiegoś do specjalistycznego sklepu z płytkami nie Majster czy Mrówka i zapytaj czy w ogóle czymś to usuniesz. Tu każdy jak widzisz wyśmiewa krytykuje (słusznie) fachowca, ale poza wyskrobaniem to raczej nic się nie dowiesz.


To słabo czytasz. Kolega Andzin podał nawet nazwę preparatu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 08:16  
Cytuj
Słabo czytam ok. Kolega napisał preparat do 'czyszczenia', a czyścić to raczej można z pleśni itp. Ale dobra ja nie jestem fachowcem dlatego sugeruje wizytę w dobrym sklepie. Albo tak jak napisałem że jedyną rozsądną propozycją zresztą też kolegi Andzin jest wyskrobanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 16:45  
Cytuj
Takiej fugi nie da sie wyskrobac...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 19:13  
Cytuj
Chodzi o wyskrobanie Fugi czy wyczyszczenie fugi z płytek? Ogólnie to bardzo przerąbana sprawa. Wiem, że pomagają specjalne środki i jakiś rozpuszczalnik ale nie pamiętam jaki. znajdziesz coś na forach. Nie polecam Fug epoksydowych bo w większości nie są potrzebne. Kuchnia to nie basen użyteczności publicznej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Cze 2015r. 21:31  
Cytuj
Mam inne zdanie. Po roku uzytkowania chociazby prysznica, fugi sa brudne i ciezko jest je domyc. To samo przy jasnej podlodze gdziekolwiek. Poprawcie jesli sie myle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 08:40  
Cytuj
Ja nie w temacie fug, ale ekip remontowych. Przed rozpoczęciem są zawsze najlepsi (tak o sobie mówią), a jak co do czego to nie mają nawet "drabiny". Patałachy !!!! Ja zmieniałam trzykrotnie "majstrow". Ponioslam też z tego powodu wyższe koszty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 19:52  
Cytuj
http://www.budujemydom.pl/chemia-budowlana/19195-fugi-epoksydowe-alternatywa-dla-fug-cementowych
- poczytaj !!! jeśli fugi są duże możesz spróbować je wyciąć feinem masz link
http://www.fein.(...)0312804/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 20:28  
Cytuj
http://www.mapei.com/PL-PL/Produkty-do-montazu-posadzek-drewnianych/Materialy-czyszczace/PULICOL

Jedna osoba wymienila ten srodek, a tylu fachowcow sie wypowiedzialo... Ostatni post to w ogole porazka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 21:35  
Cytuj
pimprox używałeś ten środek kiedyś ???? chyba nie !!! jest to zwykły Remover który nie gwarantuje efektu pożądanego! dam ci przykład mam okno na którym są 3 warstwy farby żeby usunął mi on tą farbę muszę aplikować i usuwać 3 razy i nie zrobię tego dokładnie potluczony ale co ja tam wiem

ps. do dużych fug polecam fiena z tarczą diamentową .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 21:42  
Cytuj
Mapei Pulicol jest środkiem dość drogim może być tak że po porostu sie nie opłaci i wtedy lepiej kafelki skuć mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 7 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2015r. 16:46  
Cytuj
A ja proponuję wezwać fachowca i mieć to z głowy. U nas niebawem remont mieszkania i chcieliśmy jak najwięcej zrobić sami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2015r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
U nas niebawem remont mieszkania i chcieliśmy jak najwięcej zrobić sami.


CYTAT
I chyba po prostu skorzystam z odpowiedniej firmy, która zajmie się wszystkim od a do zet


serio ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »