NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Geodeta - poszukuję ,
Posty: 17
Dołączył: 8 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 12:48  
Cytuj
Witam,
Poszukuję geodetę z uprawnieniami do podziału nieruchomości, najlepiej z okolic Stalowej Woli i Niska. Chciałam również dowiedzieć się ile kosztuje taka usługa? Może mieliście doświadczenia z podziałem nieruchomości i możecie się wypowiedzieć jak to wygląda, czy jest dużo formalności i ile mniej więcej kosztuje.
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 12:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 17:04  
Cytuj
Olimpio, google w ciągu 0,23s znajduje około 20 geodetów ze Stalowej Woli. Masz tam podane nazwiska, adresy, numery telefonów. Piszesz, że chciałaś się również dowiedzieć ile kosztuje podział nieruchomości. Ja zatem zapytam: interesuje Cię wycena przez ludzi na forum czy może wycena przez geodetę? Pytasz czy dużo formalności - nie, nie dużo. Zakładam, że jesteś osobą średnio rozgarniętą nie wpadając na pomysł: "a może by tak zadzwonić do geodety i o wszystko zapytać?"

Moja rada: użyj google, następnie telefonu, później języka. Pamiętaj, aby na każdym z wymienionych etapów używać również mózgu. Najlepiej zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 17:13  
Cytuj
A jakby Ci google na przykład nie zadziałały;p to przejdź się do Starostwa na Podleśną i tam zapytaj, tam się przewija codziennie masa geodetów. pozdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2012r. 21:52  
Cytuj
Geodeta od TYCH spraw : 15842-62-54.
Jak sprawnie użyjesz języka - dogadacie się i zrobi dobrze.
Z pozdrowieniami chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:30  
Cytuj
[OT]

Niektózy nie są w stanie, mimo wykorzystywania prężnie mózgu zrozumieć, że forum nad googlem ma tą przewagę, że mogą wypowiedzieć się tu ludzie z doświadczeniem, a co za tym idzie, polecić kogoś, przestrzec przed kimś itp. Geodeta geodecie nierówny, więc koleżanka pytając o namiary, dostanie od razu referencje, które nie są bez znaczenia. A skoro już pyta, to jaki problem od razu zapytać o cenę pi razy drzwi? (która jak sądzę jest różna w dla każdego zlecenia i koniec końców i tak trzeba się dogadać z geodetą).

Problemem wynikającym z istnienia mądryjołów na forach internetowych jest to, że czasem nie da się znaleźć żadnej informacji, mimo, że google wskazuje np. 100 wyników. A dlaczego? Wpisujesz "Dobry geodeta Stalowa Wola", pytasz o opinię, w odpowiedzi dostajesz, że wystarczy poszukać na google. Wracasz do google, klikasz kolejny wynik szukania, inne forum i odpowiedź, żeby sobie na google poszukać, bo jest 100 wyników... i koło się zamyka, i można się zajechać i nic nie znaleźć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
[OT]

Niektózy nie są w stanie, mimo wykorzystywania prężnie mózgu zrozumieć, że forum nad googlem ma tą przewagę, że mogą wypowiedzieć się tu ludzie z doświadczeniem, a co za tym idzie, polecić kogoś, przestrzec przed kimś itp.


Być może co niektórzy, w ten sposób wydłużają sobie pewne części ciała czy to wzrosty czy...umiech



Ja polecam inż. Marian Kogut,
Dzierdziówka 127, 37-416 Zbydniów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:50  
Cytuj
szopen opisales sie i co? i nie napisales jakiego geodete polecasz. geodeta to nie ginekolog, opinie o nim nie maja akurat znaczenia, nie musi byc mily. on jest po to aby naniesc zmiany na mapie. tu kryterium wyboru jest wlasnie tylko cena. kazdy geodeta ma inna, wiec forum jej nie pomoze, musi dzwonic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
szopen opisales sie i co? i nie napisales jakiego geodete polecasz. geodeta to nie ginekolog, opinie o nim nie maja akurat znaczenia, nie musi byc mily. on jest po to aby naniesc zmiany


Jak zaczniesz być inwestorem to zauważysz że korzystanie z opinii innych pozwala unikać wiele problemów. Tyczy się to nawet geodety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 09:04  
Cytuj
inwestorem bylam dwukrotnie a temat geodetow przerabialam kilkakrotnie. gdybym natomiast w taki sposob szukala informacji to do dzis bym nie byla inwestorem. ty podales koguta, przekopiowales z google. nie podales ceny za podzial, nie napisales jakie sa formalnosci. jedynie poleciles ale na jakiej podstawie, czy porownywales koguta z innymi jezeli chodzi np. o czas czy cene? wydaje mi sie ze nie. walnales nazwisko bo to pewnie jedyny geodeta jakiego kojarzysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 11:15  
Cytuj
CYTAT ("Betty30")
inwestorem bylam dwukrotnie a temat geodetow przerabialam kilkakrotnie.


Przerabiałaś temat geodetów więc sformułuj i spróbuj udzielić konstruktywnej odpowiedzi...Jak nie masz nic do powiedzenia po co się tak ciskasz,dostaniesz zmarszczek a wtedy nikt na ciebie nie poleci,droga moja Betty30...Korzystanie z uslug geodety [Firmy or Biura] też mnie to czeka w niedalekiej przyszłości stąd moje zainteresowanie ile ubędzie [wyparuje] z mojej kieszeni za skorzystanie z oferowanych [świadczonych] przezeń usług [teksty typu spytaj słodkie (wujka,ciocię etc) Google darujcie sobie}]...
W koło tylu mędrców,znawców a jak przychodzi co do czego to okazuje się że tak zwana społeczność forumowa idzie na łatwiznę i zasłania się „G” ...

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 12:27  
Cytuj
CYTAT
szopen opisales sie i co? i nie napisales jakiego geodete polecasz.


Gdybyś czytała dokładnie, zauważyłabyś, że zaznaczyłem na wstępie, że piszę nie na temat, więc polecać nikogo nie będę. Co do geodetów, cóż, pewnie wiesz lepiej, ale się mylisz umiech

CYTAT
geodeta to nie ginekolog, opinie o nim nie maja akurat znaczenia, nie musi byc mily. on jest po to aby naniesc zmiany na mapie.


Nanieść zmiany na mapie, to sobie sama możesz, ołówkiem. No chyba, że nie umiesz, to wtedy bzdury ponanosisz. I tu widzisz, jedni to zrobią lepiej, inni gorzej. Nikt nie chciałby , aby w połowie budowy domu okazało się, że fundamenty stoją w 1/3 na działce sąsiada. Będziesz się śmiać? Cóż, a ja takie przypadki znam. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 12:34  
Cytuj
rece opadaja jak to czytam. sama budowalam dom i z geodetami nie raz mialam do czynienia. podzial dzialki to nic innego jak wyznaczenie dwoch punktow (lub wiecej). geodeci przewaznie biora 150 zl za punkt. ja szukajac geodety obdzwonilam z 10 roznych ze stalowej. znalazlam geodete ktory powiedzial mi 80 zl za punkt. umowilam sie pan przyjechal, rozlozyl sprzet cos tam polazil, pomierzyl, wbil kilka slupkow i dom wytyczony. w sensie ze i na dzialce i na mapkach w starostwie. walilo mnie to czy jest mily czy nie, czy zdradza swoja zone czy nie i czy ma dobra opinie wsrod znajomych czy tez nie. zrobil robote, wzial pieniadze. nawet z nim zbytnio nie rozmawialam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 12:38  
Cytuj
CYTAT
walilo mnie to czy jest mily czy nie, czy zdradza swoja zone czy nie


Też by mnie to nie obchodziło, bo to żadne kryteria. Jako jedyna je przytaczasz. Ok. Wyjaśniłaś nam już dokłądnie, dzięki czemu wszystko już wiemy. Sądzę, że każdy już ma rozjaśnione. Ja żadnego geodety nie polecę, toteż nie będę już robił bałaganu ;)

Ps. Betty, skoro masz takie doświadczenie, tyle gadasz, mnie zarzucając, że dyskutuję, a nikogo nie polecam (choć ja doświadczenia w tym akurat temacie nie mam), dlaczego Ty nie podasz namiarów na swojego geodetę? Wszak o to chodziło autorowi wątku. Zrób coś pożytecznego ;) Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 12:47  
Cytuj
szczerze mowiac nie pamietam. to bylo 5 lat temu, musialabym w papierach poszukac. pamietam tylko ze przyjechal bialym oplem astra umiech gosc najtanszy wziety z internetu. jak bardzo zalezy to poszukam i napisze ale mowie ze warto podzwonic i popytac o cene, to bylo 5 lat temu wiec ceny rowniez moga sie zmienic. warto pamietac ze jest wielu geodetow w stalowej i konkuruja miedzy soba przede wszystkim cenami. a domu nie mam na 1/3 dzialki sasiada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2012r. 17:57  
Cytuj
CYTAT
inwestorem bylam dwukrotnie a temat geodetow przerabialam kilkakrotnie. gdybym natomiast w taki sposob szukala informacji to do dzis bym nie byla inwestorem. ty podales koguta, przekopiowales z google. nie podales ceny za podzial, nie napisales jakie sa formalnosci. jedynie poleciles ale na jakiej podstawie, czy porownywales koguta z innymi jezeli chodzi np. o czas czy cene? wydaje mi sie ze nie. walnales nazwisko bo to pewnie jedyny geodeta jakiego kojarzysz.



Kolejny jasnowidz. Nic nie kopiowałem, adres posiadam, bo korzystałem z jego usług.
Polecam tego z którego usług byłem zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2012r. 09:23  
Cytuj
Betty, podział działki to jednak coś innego niż wyznaczenie kilku punktów. Do wytyczenia domu wystarczy taśma miernicza i trochę znajomości trygonometrii.
Podział działki to wg ciebie wyznaczenie 2 punktów czyli koszt od 160 do 300 zł, proszę przestań za ok 200 zł dwie osoby z uprawnieniami to nawet du.y nie ruszą.
W zeszłym roku za podział działki budowlanej na 2 części w lini prostej wraz z naniesieniem na mapki zapłaciłem 1500 zł jako właściciel jednej z nich, dodam jeszcze że nie wiem czy właściciel drugiej też tyle zapłacił czy ja pokryłem koszty całości. Wszystko załatwiałem przez geodetów z Podleśniej, podziału dokonywał wcześniej wymieniony Pan..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »