NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Caritas., Co myślicie o Caritasie.
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 14:56  
Cytuj
Kościelny rozbiór polski.
Caritas pod lupą !!! Co naprawdę robi Caritas..ile pieniędzy "zabiera dla siebie i swoje luksusowe pensjonaty biskupów?"..warto sprawdzić..
W naszej redakcyjnej poczcie wciąż pojawiają się pytania o Caritas. Co to za firma? Ile dostaje pieniędzy i jak się z nich rozlicza? Na co je wydaje? Oto najczęściej pojawiające się wątpliwości i nasze odpowiedzi.

Jaka jest podstawa prawna istnienia kościelnej instytucji o nazwie Caritas? W roku 1989 rząd Rakowskiego postanowił, że Caritas będzie jedyną organizacją, która w imieniu Kościoła może prowadzić działalność charytatywną. Uznano tak w wyniku prowadzonych z Kościołem negocjacji na temat uregulowania pozycji prawnej Krk w Polsce. W tym czasie istniało jednak stowarzyszenie świeckie o podobnej nazwie – Zrzeszenie Katolików Caritas. Organizacja ta została więc czym prędzej rozwiązana przez władze, a jej likwidator złożył sprawozdanie ze swoich działań... biskupom. Cały majątek ZKC – oddany niegdyś przez państwo proPRL-owskiej instytucji – został przekazany władzom kościelnym. O jaki majątek chodzi? Otóż dokładnie nie wiadomo. Nie ma ani żadnych danych, ani nawet szacunków. My policzyliśmy, że Kościołowi przekazano w ten sposób co najmniej dwieście nieruchomości w całej Polsce wraz z przyległymi do nich terenami, z wyposażeniem, samochodami itp. plus nieznaną kwotę pieniędzy. ZKC miało 49 bardzo majętnych zarządów wojewódzkich i wszystkie one wpadły w ręce kleru. Całkowicie. Od tego bowiem czasu firma ta stała się organizacją prawa kanonicznego, niezależną w zasadzie od prawa państwowego. Zmieniono też struktury Caritasu. Nie ma już zarządów wojewódzkich, są za to zarządy diecezjalne, zakonne i czapa o nazwie Caritas Polska, powołana przez Konferencję Episkopatu Polski.
Kto kontroluje Caritas? Państwo nie ma żadnego prawa do wtykania nosa w interesy i rozliczenia. Caritas kontroluje się sam pod nadzorem właściwego terytorialnie księdza biskupa. Rozpatrzmy to na takim przykładzie: Caritas zbiera pieniądze np. na pomoc dla rodzin ofiar tragedii w kopalni Halemba. Datki płyną od osób fizycznych (ludności) i prawnych (różnych firm, np. TVP). Zostają one zgromadzone na koncie bankowym, a później przekazywane potrzebującym. Teoretycznie... bowiem nikt ani z darczyńców, ani z obdarowanych, ani wreszcie z jakiejkolwiek kontroli skarbowej nie wie (nie ma prawa wiedzieć!), ile pieniędzy zebrano, a ile rozdano.
O ile w ogóle rozdano...
Jakby tego było mało, z 46 istniejących Caritasów 26 uznano za organizacje pożytku publicznego. Oznacza to, iż mogą one przyjmować od państwa zlecenia na organizowanie dożywiania dzieci (oraz kolonii i zimowisk), prowadzenie stołówek i schronisk dla bezdomnych. Na ich konto można również wysyłać 1 procent odliczenia od podatku PIT. Taka działalność wymaga jednak rozliczania się z dotacji, czyli składania odpowiednich sprawozdań finansowych. I Caritas to robi, a dokładnie... jeden oddział Caritasu! Pozostałe 25 ma gdzieś polskie prawo, którego zresztą nikt nie śmie od nich egzekwować.
Ile pieniędzy przechodzi przez Caritas? O tym wie tylko biskup, ksiądz dyrektor i skarbnik (zazwyczaj zaufana siostra zakonna). Według szacunków dokonanych na podstawie dokumentów, do których dotarliśmy, przez średniej wielkości Caritas przechodzi rok w rok co najmniej 20 milionów złotych. To w skali kraju daje około miliarda złotych rocznie. Minimum, bo nasze wyliczenia prowadziliśmy bardzo ostrożnie.
Jaka jest efektywność Caritasu, czyli jaki procent zebranych kwot rzeczywiście przeznacza się na pomoc ubogim? Przeciętny oddział Caritasu prowadzi około 30 zbiórek rocznie (nie licząc zbiórek ogólnopolskich i konta wskazywanego także w publicznych mediach). Dokładnie policzyć nie sposób, bo żaden Caritas nie podał nigdy, ile zbiórek prowadził i ile zebrał pieniędzy. Policzmy to jednak na przykładzie Caritasu gnieźnieńskiego, do którego dokumentów „przypadkiem” dotarliśmy. Otóż w roku 2005 przeprowadził on 40 zbiórek i zebrał 908 900 złotych (same datki lokalne). Każda inna organizacja charytatywna za punkt honoru ma generowanie jak najmniejszych kosztów własnych, aby jak najwięcej wydać na potrzebujących. Owe koszty nigdy nie powinny przekraczać 10 procent zebranej kwoty. Tymczasem koszty caritasowych zbiórek w Gnieźnie wyniosły 589 597 złotych – czyli 65 procent zebranej sumy „przepadło”.
Z naszych informacji wynika, że jest to i tak dobry wynik, bo w innych Caritasach ów wskaźnik kosztów grubo przekracza 70 procent.
Powiedzmy to jeszcze raz: Kowalski daje Caritasowi na szczytny cel jedną złotówkę i nie wie, że tylko (wg Krk „aż”) 30 groszy dostanie potrzebujący, a resztę... Chyba tylko diabeł wie, co dzieje się z resztą. Diabeł i co nieco my, bo ustaliliśmy, że niemal każdy oddział Caritasu ma jeden lub kilka własnych superkomfortowo wyposażonych ośrodków (często są to pałace wyremontowane przez państwo lub gminy i przekazane jako darowizna) z parkami, fontannami, kortami tenisowymi, basenami itp. Wypoczywają w nich głównie biskupi, z dala od wścibskich oczu świeckiej biedoty... Utrzymanie takich ośrodków kosztuje krocie. Ponadto na same pensje dla pracowników (głównie księża i zakonnice) jeden tylko Caritas gnieźnieński wydaje milion złotych rocznie, od czego odprowadza 196 tysięcy złotych składek ZUS. A jakże to? – ktoś zapyta. Przecież normalny pracodawca musi ZUS-owi bulić około 40 procent. Cóż, Caritasowi wolno i już. Oprócz tego opisywana przez nas firma otrzymuje jeszcze wielkie (i też nieznane) dotacje państwowe z budżetu. Rocznie dziesiątki milionów złotych trafia na konta Caritasu z tytułu nawiązek po przegranych sprawach sądowych. Prowadzi również własną dochodową działalność gospodarczą, której nie wykazuje w księgach rachunkowych (bo ich też nie ma).
Ot, choćby Caritas katowicki. Tenże prowadzi firmę o nazwie Caritas Zdrowie Sp. z o.o. Dokumentacji jakiejkolwiek nie ma, bo... nie ma!
Nie inaczej jest w Legnicy, gdzie firemka kościelna prowadzi przychodnię zdrowia, której nie ma jednak w żadnych kwitach. Istnieje, a jakoby jej nie było. Ot, katolickie „cuda”.
Ile osób rocznie uzyskuje pomoc z Caritasu???? Dane te nie są nigdzie publikowane. Może 100 tysięcy, może 500? Nikt nie wie. Ale my przyjrzeliśmy się diecezji kieleckiej i wyszło nam, że na liście tamtejszych obdarowanych (zwykle jednorazowo) figuruje 14 tysięcy biednych ludzi (38 osób dziennie – w tym ponad połowa to pensjonariusze Domów Opieki Społecznej, którzy oddają swoje renty i emerytury, a za ich utrzymanie płaci dodatkowo państwo).
Caritas bierze też udział w programie Unii Europejskiej o nazwie PEAT. To rozdział darmowej żywności dla najbiedniejszych członków UE. Ile tego jest i kto jedzenie dostaje, nie wie nawet europejska wspólnota i grozi Caritasowi wstrzymaniem dostaw. Ten się jednak wcale nie przejmuje.
Jakie jest w Polsce zapotrzebowanie na pomoc, czyli rozmiary ubóstwa? Na poziomie biologicznego minimum egzystencji (348 zł miesięcznie na osobę) żyje w Polsce 11 proc. obywateli – prawie 4 miliony. Minimum socjalne (870 złotych) uzyskuje ponad 47 proc. Polaków. To jest skala potrzeb.
I teraz uwaga! „Czy dostaliście pomoc od instytucji i organizacji kościelnych?” – zapytali socjologowie najbiedniejszych obywateli RP. „Tak” odpowiedziało 0,8 proc. respondentów żyjących w nędzy.
W najbiedniejszym w Polsce województwie lubuskim liczba osób, które potwierdziły, że dostają pomoc z Caritasu, wyniosła 0,0 (zero przecinek zero !!!! )
16 proc. respondentów oświadczyło natomiast, że może liczyć na większą lub mniejszą pomoc od państwa.
Czy Caritas ma obowiązek występować o zgodę na ogólnopolskie zbiórki charytatywne, a jeśli tak, to czy o taką zgodę występuje? Owszem, Caritas powinien na wszelkie ogólnopolskie społeczne zbiórki dostawać zgodę od ministra spraw wewnętrznych. Wystąpiliśmy więc do MSWiA z pytaniem o liczbę takich zezwoleń. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z naszych informacji wynika jednak, że Caritas nie zaprząta sobie głowy podobnymi biurokratycznymi dyrdymałami.


Reasumując: Caritas obraca w skali ogólnopolskiej gigantycznymi pieniędzmi pochodzącymi ze zbiórek społecznych, od instytucjonalnych darczyńców, z nawiązek sądowych, z budżetu państwa i z własnej działalności gospodarczej. Ekonomiści, których prosiliśmy o szacunki, mówią o kwotach łącznych od 1,5 do 2,5 miliardów złotych rocznie. Około 30 procent z tej kwoty wspomaga ubogich. Co dzieje się z resztą? Biskup raczy wiedzieć...

MarS, A. Karw.
(za gazetą "Fakty i Mity")
http://mafiapress.eu/d_1518.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 14:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 17:17  
Cytuj
Andrzejek, to są koszty lub mogą być koszty z owych 10% 248.404,23zł czyli wynagrodzenia lub premie

A nie energia czy usługi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 17:20  
Cytuj
Dobra Pilecki, zastanów się czy są czy mogą być. Dla mnie 10% to 10%. Koszt, to koszt. Nazwij ustawę i podaj artykuł tej ustawy, na którą się powołujesz z tymi 10%.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 17:27  
Cytuj
Jest tylko jedna ustawa o stowarzyszeniach (fundacjach). Nie muszę się chyba zastanawiać w związku z tym. Po za tym jest status, zatwierdzany przez Sąd, w którym jest wyszczególnione ile idzie na cele statutowe (0-10%)

i jeszcze ustawa o działalności pożytku publicznego

nie pamiętam w jakim art jest ten zapis o 10%, ale to reguluje prawo na 100% inaczej każdy ustalałby sobie wg własnego uznania. Na stronie WOŚP jest to wyszczególnione

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Gru 2011r. 18:50  
Cytuj
Caritas nie działa na podstawie tej samej ustawy co WOŚP

Caritas:

Caritas Diecezji Sandomierskiej, zwana dalej Caritas D.S., posiada osobowość prawną:
1) kościelną – na podstawie kanonów 114 - 116 Kodeksu Prawa Kanonicznego i Dekretu Biskupa Sandomierskiego Nr 1052/92, z dnia 15 września 1992 r.,
2) państwową – na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r.
o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej
(Dz. U. z 23 maja 1989 r. Nr 29, poz. 154 z późniejszymi zmianami),
wobec czego Caritas D.S. działa w oparciu o przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszego statutu i prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej.


WOŚP

Na podstawie Ustawy z dnia 6 Kwietnia 1984 o fundacjach (Dz. U. z 1991r. Nr 46, poz.203)

Trochę to się różni.

O tych 10% to pewnie chodziło ci o tą ustawę:

USTAWA
z dnia 3 marca 2000 r.
o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi
Art. 1.
Ustawa ma zastosowanie do:

(...)

10) fundacji, w których dotacja ze środków publicznych przekracza 25 % rocznych
przychodów albo w których mienie pochodzące ze środków publicznych
przekracza 25 % majątku fundacji na koniec roku kalendarzowego i
jego wartość przekracza 10 % przychodów tej fundacji,



No ale to chodzi o wynagrodzenie Członków Komisji Rewizyjnej i nie chodzi fizycznie o 10% przychodów przeznaczanych na wynagrodzenie.
W żadnym statucie niestety nie znalazłem informacji o wysokości kosztów działalności. Ustala to zarząd fundacji i można to tylko wywnioskować po rozliczeniu rocznym. A wydawało mi się, że to statut określa wysokość środków na działalność fundacji. Pomyliłem się.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 07:13  
Cytuj
Caritas nie działa na podstawie tej samej ustawy co WOŚP

Działa, działa, różnice są tylko w kwestiach formalnych np biskup diecezjalny wydaje dekret o utworzeniu fundacji/stowarzyszenia, który następnie jest przekazywany do MSWiA i jeśli jest wszystko ok, zgodne z polskim prawem to dokonuje się rejestracji. W przypadku świeckiego rejestracja odbywa się przez Sąd. Inną różnicą jest chyba własność majątku, w pierwszym przypadku należy albo współdecyduje o niej diecezja, w drugiej należy do fundacji/stowarzyszenia i w statucie jest zapis kto decyduje (walne zgromadzenie).
Tak wiec to są różnice formalne, ale nie w kwestiach działania. Jak sam widzisz na końcu pisze: niniejszego statutu i prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej.

Chodzi mi o przepis który zezwala na odpisanie 10% od zbiórek, a więc: puszki, sms-y, świece, aukcje i tym podobne, czyli to wszystko na które musisz mieć pozwolenie (zbiórki publiczne). Nie da się ukryć że obie fundacje działają głównie ze zbiórek publicznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 09:58  
Cytuj
Wg mnie działają na podstawie dwóch rożnych ustaw. A to, że na końcu pisze: niniejszego statutu i prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej.

Wszyscy działamy na podstawie prawa obowiązującego w RPumiechumiech.
Nigdzie nie znalazłem przepisu określającego 10% odpis od zbiórek i szukać już nie będę. Nie mówi o tym statut, ani ustawa o fundacjach. Jak twierdzisz, że tak jest to podaj ustawę i artykuł. Tylko mi nie pisz, że tak jest na podstawie ustawy, która jest prawem bo to jest śmieszne. Ustaw jest wiele, każda ma swoją datę publikacji w Dz.U. Podaj skąd wziąłeś te 10%.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 10:51  
Cytuj
Śmieszny to jesteś ty, każda ustawa to akt prawny i wypadałoby o tym wiedzieć w wieku trzydziestu paru lat. Nie interesuje mnie to co jest wg ciebie, ważne jest to co jest właśnie wg prawa (ustawy).

Ustaw jest wiele, ale dotyczących fundacji jest aż..... kilka. Masz google, to postaraj się

Z drugiej strony czego wymagać od gościa, który uważa że Niemcy maja prawo do pomyłek pisząc o polskich obozach koncentracyjnych albo że w 1981 ZSRR zagrażał nam zbrojna interwencją. Jedyne co potrafił powiedzieć to 'śmieszne'

Po świętach wrócę i napiszę ci jaki to art i jaka ustawa, bo widać masz problem w odnajdywaniu się w rzeczywistym świecie, natomiast w pisaniu o ośmieszaniu innych to jakoś nie masz. Ale jak już wspomniałem w innym temacie, masz zero honoru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
Śmieszny to jesteś ty, każda ustawa to akt prawny i wypadałoby o tym wiedzieć w wieku trzydziestu paru lat. Nie interesuje mnie to co jest wg ciebie, ważne jest to co jest właśnie wg prawa (ustawy).

Ustaw jest wiele, ale dotyczących fundacji jest aż..... kilka. Masz google, to postaraj się

Z drugiej strony czego wymagać od gościa, który uważa że Niemcy maja prawo do pomyłek pisząc o polskich obozach koncentracyjnych albo że w 1981 ZSRR zagrażał nam zbrojna interwencją. Jedyne co potrafił powiedzieć to \'śmieszne\'

Po świętach wrócę i napiszę ci jaki to art i jaka ustawa, bo widać masz problem w odnajdywaniu się w rzeczywistym świecie, natomiast w pisaniu o ośmieszaniu innych to jakoś nie masz. Ale jak już wspomniałem w innym temacie, masz zero honoru.


Wiem co to ustawa i nie wmawiaj mi spraw o których nie masz pojęcia. Ja wyszukałem i opisałem co znalazłem. Ty tylko piszesz jakieś głupoty na które nie masz żadnego poparcia. Twoja wiedza to, wiem bo tak jest i tyle. Nic na poparcie. Ja odpuszczam. Takim indywiduum bez pojęcia nie potrafię rozmawiać.

Jak się nie ma argumentów to najlepiej obrazić i napisać o honorze. Od dwóch dni wałkujemy temat a teraz piszesz że jak wrócisz to poszukasz. To wiesz czy ci się wydaje? Albo lepiej daj sobie spokój. Ja odpuszczam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 12:06  
Cytuj
Oczywiście że nie masz zielonego pojęcia co to ustawa, a to przykład: Wg mnie działają na podstawie dwóch rożnych ustaw.

Jest tylko JEDNA ustawa na temat stowarz/fundacji o czym napisałem, ale dla ciebie to za trudne dlatego wg ciebie to są dwie, a dla każdego normalnego to jest jedna. Jak masz problem co to za ustawa i jak to wpisać w Google to proszę bardzo:

a)Dz.U.2001.79.855 - Prawo o stowarzyszeniach
b)Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie • z dnia 24 kwietnia 2003 r. (Dz.U. 2010 nr 234 poz. 1536)

Całkiem już nie zrozumiesz co to kodeks kanoniczny a prawo państwowe, umowa konkordatowa itd

Widać słabo wałkujesz temat skoro nie umiesz przytac, jak napisałem nie znam artykułu. Nie muszę znać na pamięć całej ustawy.A skoro się domagasz art to logiczne że wymaga przeczytania ustawy. Ustawy w których nie umiesz się odnaleźć

Ale Ty znasz jak i statusy, i z pewnością bez problemu wskażesz iż owe 700 tys Caritasu ktore przytoczyłeś to nie dotacja z Urzędu Miasta/Województwa/Marszałkowskiego.

I znowu nie wiesz biedaku jak wybrnąć z własnej głupoty, więc kolejny temat opuszczasz.

Zero honoru....zero wiedzy, byle pisać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 12:14  
Cytuj
Napisałem ci na jakiej podstawie prawnej działa Caritas a na jakiej WOŚP. To są dwie różne ustawy. Fundacja i stowarzyszenie niestety to też różnica.
Stowarzyszenia działają na podstawie jednej ustawy a fundacje na podstawie innej. Coś jeszcze?


Zero honoru....zero wiedzy, byle pisać


"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 13:03  
Cytuj
no naprawdę 30-letni małolat, nie rozumiejący co to jest ustawa o stowarzyszeniach. Dla ciebie są dwie jedna dla kościoła a druga dla świeckich, to PODAJ NAZWĘ DLA INSTYTUCJI KOŚCIELNYCH - CZEKAM?

Działa na podstawie jednego prawa, państwa polskiego, a różnica jest w sposobie rejestracji i majątku, wbij to sobie do głowy w końcu, albo zajrzyj do ustawy która przywołałeś państwo polskie a kościół (1989). Ty chyba nawet nie wiesz co wklepujesz.

Dobrze że te slowa:Zero honoru....zero wiedzy, byle pisać użyłeś jako swojej dewizy kończąc swój wpis.

I oczywiście czekam na rozpiskę owych 700 tys, przecież wiesz o czym pisałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 13:19  
Cytuj
Sobie tak myślę iż KTOSIK z dyskusji Anrzejka i Pileckiego nie dowiedział się która organizacja jest "naczystrza". Dyskutanci (A i P) popisują się swoją wiedzą i niewiedzą w zakresie przepisów prawnych i wzajenie siebie oskarżają o brak wiadomości. Ja ze swojej strony sugeruję aby na CARITAS nie dawać "złamanego grosza", co jasno wynika z zacytowanych przeze mnie artykułów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 13:20  
Cytuj
Pilecki, co ty sprawny inaczej jesteś? Wejdź na tą stronę z rozliczeniem Bydgoskiego Caritasu, link podałem w poście, wejdź na 5 stronę i masz rozpiskę kosztów administracji. No ale to jeszcze trzeba potrafić czytać. W szkole nie nauczyli jak korzystać z dostępnych materiałów??


CYTAT
Dobrze że te slowa:Zero honoru....zero wiedzy, byle pisać użyłeś jako swojej dewizy kończąc swój wpis.



Użyłem tak samo jak ty. Tak więc zastosowanie ma to samo.

PS: Widzę, że mirek ma kolejny nickumiechumiech mirecki, pileckiumiechumiech

Ja odpuszczam bo ta "wymiana" już dawno jest nie na temat.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 13:42  
Cytuj
Wszedłem na ową strone i proszę mi wskazać gdzie pisze skąd zostały wzięte środki na koszty administracji? Ja nie pytałem o rozpiskę a formę dotacji, mam zacytować, czy może nie sprawny jesteś jakiś że przekręcasz?

cytat: i z pewnością bez problemu wskażesz iż owe 700 tys Caritasu ktore przytoczyłeś to nie dotacja z Urzędu Miasta/Województwa/Marszałkowskiego.

No wskaż gdzie pisze na str 5 o formie finansowania? proszę wskazać sprawny normalny

A wracają jeszcze do statutu Caritasu sandomierskiego, jak cep pisze że działa na podstawie Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w cześć ogólnej, tak samo jak i części dotyczącej rozliczenia. Tylko trzeba umieć czytać do końca. No ale Andrzejek, woli napisać wg mnie

A ja widzę, że dalej sobie nie radzisz, kiedyś tu byłem jako thorongil, ale dla Ciebie to pewnie 'mirek'. Ani w tematach o PO nie miałeś argumentów, ani o 13 XII 1981, ani o antypolonizmie i tak skaczesz z tematu na temat, a kończysz zawsze w wiadomo sposób, ktoś jest ślepy, ktoś jest śmieszny, nie odpowiadasz w ogóle, albo ktoś jest 'mirek'

Użyłem tak samo jak ty.

Zgadza się, użyłeś, tyle że w innym znaczeniu, ja cię uświadomiłem, a Ty odpowiedziałeś jak pies u Masłowa.

Wrócę jak dokonasz rozpiski podziału, mam nadzieję że choć raz się doczekam konstruktywnej odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 14:00  
Cytuj
Wrócę jak dokonasz rozpiski podziału, mam nadzieję że choć raz się doczekam konstruktywnej odpowiedzi.

Masz link do rozliczenia. Radź sobie. Wrócisz jako nowy nick czy nadal Pilecki? Nawet nie będę pytał po co zakładałeś nowy nick.
Tyle ode mnie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 17:05  
Cytuj
Obrazek

Akcja Caritasu na 2012 rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 17:40  
Cytuj
1. W podanym linku brak danych o które zapytałem, każdy tam wchodząc to zauważy, szczególnie stronę nr 5 poleconą przez ciebie. więc skoro nie umiesz tego podać to znaczy ze sobie sam nie poradziłeś albo oczekujesz że ludzie są tak mało rozgarnięci jak ty i tam nie wejdą sprawdzić

2. odświeżam ci pamięć, jako moderator nieuczciwie skasowałeś moje posty zarzucając pisanie nie na temat, pozostawiając posty swoich kolegów, którzy sami zaczęli pisanie nie na temat. dopiero wskazanie w ilu miejscach dopuszczasz się takiej manipulacji spowodowało usunięcie również i ich postów. sam zaproponowałeś, że jeśli mi coś nie pasuje to mogę zrezygnować z pisania, więc zrezygnowałem z pisania na co ZARZĄD przychylił się do mojej prośby i zablokował (usunął) konto na moją prośbę.

Tyle ode mnie

czyli jak zawsze nic konstruktywnego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 18:10  
Cytuj
Panowie, wypada się kłócić w taki dzień ;] ?

Nic nowego też nie wnieśliście do dyskusji.

WOŚP publikuje rozliczenia co do grosza.

Caritas zgarnia 200-300 mln rocznie a rozlicza się symbolicznie z paru procent, reszta znika pod kieckami biskupów.

Ale w klechostanie nikt ich nie ruszy, za to jechanie po Owsiaku jest w modzie - toż to wyłączność na zbieranie kasy powinni mieć pazerni sukienkowi jak Rydzyk...

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 19:01  
Cytuj
Podaję linki do poczytania potwierdzającą moją hipotezę, oczywiście w forum są to zawarte treści wyłącznie subiektywne... miłej lektury...
http://pytam(...)id=6d9f3 oraz
http://krako(...)sci.html
Pozdrawiam świątecznie Andrzejka i Pileckiego, którzy wg mnie nic nie wnieśli do dyskusji, a przede wszystkim nie odpowiedzieli KROSIOWI!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 19:24  
Cytuj
CYTAT

2. odświeżam ci pamięć, jako moderator nieuczciwie skasowałeś moje posty zarzucając pisanie nie na temat, pozostawiając posty swoich kolegów, którzy sami zaczęli pisanie nie na temat. dopiero wskazanie w ilu miejscach dopuszczasz się takiej manipulacji spowodowało usunięcie również i ich postów. sam zaproponowałeś, że jeśli mi coś nie pasuje to mogę zrezygnować z pisania, więc zrezygnowałem z pisania na co ZARZĄD przychylił się do mojej prośby i zablokował (usunął) konto na moją prośbę.

Tyle ode mnie

czyli jak zawsze nic konstruktywnego


Jak widać, nie wytrzymałeś, dalej siedzisz na forum i klepiesz idiotyzmy w twoim stylu. Jak chcesz dalej do mnie pisać to pisz na PW.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 19:51  
Cytuj
[cytat]Panowie, wypada się kłócić w taki dzień ;] ?

Nic nowego też nie wnieśliście do dyskusji.

sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 20:45  
Cytuj
akurat 'pilecki' był odpowiedzią na akcję społeczną w naszym mieście, no ale jak nie czyta się o czym piszą na stalowemiasto, to tak, to jest.
a przy okazji lubię przyjść od czasu do czasu i zadać ci pytanie na które nie umiesz odpowiedzieć po czym opuszczasz temat. lubię patrzeć jak sobie nie radzisz. ta twoja bezradność w tematach które wcześniej wymieniłem to potwierdza. każdy może wejść i poczytać, ponadto może zapoznać się z twoją manią prześladowczą, iż za nickami kryją się mirki, wiktory i inne osoby. fakt, że ty już się niczego nie nauczysz wcale nie oznacza, że inni też nie skorzystają

PS na PW nie będę do Ciebie pisał, to Ty miałeś w zwyczaju wyzywanie ludzi na PW, więc po prostu nie dam Ci tej satysfakcji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 21:15  
Cytuj
Pilecki ale upierdliwy jesteś. Z żoną się pokłóciłeś czy co? Co ty wniosłeś do tematu?
Co do nicka, po co piszesz o Wiktorze? Zachowujesz się jak miriam to cie do niego porównałem o Wiktorze nie wspominałem. No ale skoro o tym piszesz to może coś jest na rzeczy. On już raz zmienił nicka. Może faktycznie Pilecki to kontynuacja. Jak narobisz głupot i potem sam się wstydzisz to zmieniasz nicka.
Co do PW, nikogo po przez PW nie obrażałem. Jedynie odpowiadałem na obraźliwe wiadomości. Ciekawe, że o tym obrażaniu piszesz. Widocznie masz coś za uszami.

Długo będziemy tak zaśmiecać forum?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 21:36  
Cytuj
No i znowu nie umiesz czytać, napisałem wyraźnie, co było powodem kasacji starego jak i powodem nowego. Nie muszę się też niczego wstydzić, ale miło, że o tym wspominasz, pewnie to jakaś forma samokrytyki wobec samego siebie (z przerzuceniem winy na druga osobę).

Nie, z Żoną się nie pokłóciłem, wiesz nie mamy w zwyczaju kłócić się, a później rozmawiać przez adwokata jak... inni. Więc się nie kłócimy. Korzystam z wolnego czasu. Może masz inne doświadczenia stąd pewnie to skojarzenie o kłótni?

Ciekawe, odpowiadasz tylko na takie PW w których ktoś cię obraził. Ciekaw jestem jak ja cię obraziłem, skoro ani jednego maila nie wysłałem do Ciebie ze starego nicku. To było m in treścią do zarządu, sugerujesz ze zarząd jest tak głupi że nie mógł sobie sprawdzić czy wysyłałem czy nie?

Na szczęście ciebie nie trzeba do nikogo porównywać, jesteś na tyle oryginalny że drugiego takiego tu nie ma, który nie radzi sobie z odpowiedziami.

Na koniec przejrzystość WOSP, sprawozdanie za 2010:

b) Koszty działalności administracyjnej:
- zużycie materiałów i energii 121.059,58
-usługi obce 1.369.717,42
-podatki i opłaty 4.986,45
-pozostałe koszty 350.045,42

Strasznie przejrzyste i wielce zrozumiałe te koszty obce i pozostałe. Jak jeszcze przeliczymy ile zarabia osoba zatrudniona w WOSP a ile w oddziale Caritas wyciągając średnią, to zdecydowanie wybieram WOSP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »