NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
jak dostac dotacje w stalowej na otworzenie firmy,
~~wasker
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 20:33  
Cytuj
witam skąd w stalowej mozna dostac dotacje na otworzenie nowej firmyzapytanie (konkretnie chodzi o wypożyczanie samochodów) nie mam żadnych własnych środków, gdzie powinienem się zwrócic i ile moge dostac? prosze o odpowiedzi osoby znające sie w tym temacieok

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 20:33  
Cytuj

 
 
 
 
~~32easda
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 20:36  
Cytuj
Tak jest mozliwosc uzyskania dotacji okolo 14 tysiecy. Wystarczy ze jestes zarejestrowany w Urzedzie Pracy i spelniasz wymagania umiech Wiecej w Urzedzie Pracy na Dmowskiego umiech idz popytaj umiech

 
 
 
 
~~wesker
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 20:42  
Cytuj
a czy jest mozliwośc dostac cos z unii... co wogóle myślicie o tym pomysle... to nie bylaby jakas zwykla wypozyczalnia tyko np. gdy ktos nie ma samochodu a chce jechac na jakies wieksze zakupy, np. zaimponowac dziewczynie, moze wypozyczyc fajne autko ze stawkami godzinowymi lub dniówkami, w gre wchodza takze przeprowadzki

 
 
 
 
~~wesker
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 20:43  
Cytuj
i jak wogóle za to sie zabrac? co najpierw? Biznes - plan
p.s. szukam wspolnika jesli ktos bylby zainteresowany to pisac

 
 
 
 
Posty: 287
Dołączył: 25 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2008r. 23:16  
Cytuj
http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/

i szukaj najblizszego buira informacji euro - pomoga za darmo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 10:47  
Cytuj
W stalowej woli tych dotacji (do 40 tys zl + wsparcie pomostowe) bedzie prawdopodobnie udzielala Tarn. Agencja Rozw. Reg.
Podejrzewam ze cos sie ruszy chyba od poczatku roku.
Lista instytucji, ktore wygraly konkurs tj. dokladnie w ramach dziania 6.2 PO KL poniżej
http://pokl.wup-rzeszow.pl/cms/upload/edit/file/listy%20rankingowe/lista_rankingowa_6.2.pdf

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 11:00  
Cytuj
Był już termin na składanie wniosków o dotacje w listopadzie. Obawiam się, że z tym pomysłem nie ma szans na dotacje z UE. Pozostaje PUP, o ile jesteś osobą bezrobotną lub RIG lub kredyt lub samochody w leasing. nie wiem

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 11:16  
Cytuj
Ty grzechu to po jakiemu piszesz bo jakoś nie łapię co

 
 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 11:32  
Cytuj
no rzezczywiscie kulka sa juz wyniki rekrutacji mzoe w kolejnym roku tez wygraja konkurs?
Ale cichcem to zrobili ja zadnych ogloszen nie widzialem itp
Czyzby krewni i znajomi krolika?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 11:42  
Cytuj
nie wiem czy na naszym terenie nie bedzie udzielal tez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej z Sandomierza (ze wzgledu na bliskosc). Na razie oni nie maja informacji o tym konkursie na tej stronie, maja o takim samym konkursie ale ogloszonym przez WUP w Kielcach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 13:58  
Cytuj
ja tez bede sie staral o dodacje w bezrobociu na otworzenie firmy tylko najpierw musze miec nr regon dopiero mozna cos dzialac umiech

ZAPRASZAM GORACO NA MOJA STRONKE WWW.DJKUBUS.KEEP.PL OBSLUGA MUZYCZNA ( WESEL,POPRAWIN,BALóW,STUDNIóWEK,ZABAW I INNYCH IMPREZ) WIECEJ NA STRONIE.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
~~xyz
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 14:10  
Cytuj
Witam, chętnie podzielę się informacjami nt. dotacji z PUP, ponieważ sam takową dostałem. Zapraszam do współpracy, mój e-mail: reklamawww_(at)_gmail.com proszę o kontakt, a umówimy się gdzieś w STW na konkretne spotkanie.

 
 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 15:07  
Cytuj
Będzie druga tura w nowym roku na składanie wniosków o dotacje, ale na 100% nie dostanie tego ten pomysł... Wnioski są punktowane za konkretne rzeczy, najwięcej mają te, do których w głównej mierze skierowane jest ogłoszenie, czyli mieszkańcy wsi i małych miasteczek do iluś tam mieszkańców, kobiety i profil działania przyszłej firmy, wiem bo wysłałam zgłoszenie i jednego punktu mi brakło do poziomu z jakiego przechodzili i profil firmy mi ktoś źle ocenił bo ma w sobie wszystkie 3 porządane cechy:(. Informacyjnie strasznie spierniczony ten nabór, przez przypadek (coś mnie tknęło żeby sprawdzić) dzień przed końcem naboru sciana trafiłam na informację a środki mają w projekcie na reklamę tego typu przedsięwzięć....
ci znajomi królika.... obawiam się ze jednak to dobry trop... :szok:

 
 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2008r. 17:02  
Cytuj
Do djkubus24
właśnie aby starać się o dotacje w PUP nie możesz mieć jeszcze regonu składasz wniosek starając się o dotacje i ja dostajesz jako osoba bezrobotna dopiero wtedy rejestrujesz firmę i m.in starasz się o regon (to jeden z kolejnych etapów)

Do kulki
czy nie dostana w przyszłym roku zobaczymy jak wiem ze zależy to od dokumentacji konkursowej ogloszona przez inst. pośred. a u nas poszli na łatwiznę i wprowadzil takie kryteria ze trzeba bylo byc w KSU i miec punkt konsultacyjny inaczej w lubelskim tam mogly sie starac nwet stowarzyszenia ktore nie mialy w tym doswiadzczenie (tak jak u nas wczesniej np. w 2.5 ZPORR np Stowarzyszenie "park pomysłow" E. Kwiatkowskiego - pamiętacie? )
Wiec moze byc podobnie bo sie sprawdziły itp i bedzie pod nich moze...
A niby wiedzialem ze TARR dostał ale info naprawde mieli kiepskie kiedy i jak
A w tym Osr. w Sandomierzu pytalas?
Wspolczuje kulka, ze Ci sie nie udalo ale moze od przyszlego roku bedzie mozna laczyc otrzymanie dotacji z PUP i tego dzialania 6.2 wiec moze warto poczekac..? ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 08:55  
Cytuj
Ja nie mówię o Beneficjencie pośrednim (do rozpatrywania wniosków) tylko już ostatecznym, czyli ludku z ulicy, który już dostaje kasiorke na założenie firmy. Napisałam, że nie widzę szans na otrzymanie dotacji na otwarcie wypożyczalni samochodów biorąc pod uwagę kryteria i ocenę mojego wniosku. Najwięcej punktów było za zameldowanie na terenach wiejskich, bycie kobietą i odpowiedni profil firmy (usługi nie są najwyżej punktowane ;) ). Sandomierza nie sprawdzałam po tym jak zobaczyłam kryteria, które założyli dla woj. świętokrzyskiego (tak, obsługują dwa województwa nie wiem to dopiero znajomu królika cool girl ), czyli rolnicy z terenów wiejskich i najlepiej do 25 r.ż.. Nie wiem, może założenia dla nas były inne, hmmm, sprawdzę to później. Dotacja połączona z PUP raczej mnie dotyczyć nie będzie bo ja pracująca jestem a nie zaryzykuje zwolnienia (chyba, że mnie samo dopadnie :szok: ) na otwarcie "novum" na naszym terenie, które nie wiem jak się przyjmie ;)

 
 
 
 
~~miesko
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 10:18  
Cytuj
Chcialem sie wlaczyc do dyskusji poniewaz sam chcialem wziasc dofinansowanie i tak oto kto chce takowe pieniadze dostac z PUP Stalowa Wola: mozna dostac 14500 lub 14000 zl zalezy od miesiaca oni jakos tak wyliczaja ale trzeba spełnic warunki albo trzeba miec zablokowane okolo 16500 zl na koncie bankowym poniewaz jak busines nie wyjdzie i sie nie utrzymasz przez rok to musisz oddac dofinansowanie z procentem lub druga opcja to musisz miec 2 zyrantow ktorzy zarabiaja z tego co pamietam okolo 1200 lub 1400 brutto i jesli sa w zwiazku malzenskim to rowniez wspolmalzonkowie musza byc przy podpisywaniu umowy umiech tak wiec rzecz ujmojac nie tak prosto dostac kaske bo przyszlym przedsiebiorcom trezba rzucic kolejna klode pod nogi i sie trzeba zachowac jak pies ogrodnika samemu nie wezme to i inni nie beda miec pozdro 600 dla PUP Stalowa Wola mlotek

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/

i szukaj najblizszego buira informacji euro - pomoga za darmo


A od kiedy strukturalne sa dla przedsiebiorcow a nie dla organow wladzy, ktore je moga przekazac przedsiebiorca ale wcale nie musza??

 
 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 10:58  
Cytuj
to przecież głupota... jak bym miała tyle pieniędzy, które teraz notabene muszę zamrozić wg. Ciebie, to na co by mi były ich pieniądze?? Chyba, że każdy PUP ma jakieś swoje wytyczne odnośnie procedur pozyskania tych środków, w St. Woli nie ma czegoś takiego.
Do końca roku dofinansowanie z PUP jest ok 13 tys. Od stycznia ma być 18 tys. Co mają do tego miesiące?? Jak ja dzwoniłam to mi Pani tam mówiła, że wystarczy być tylko zarejestrowanym jako bezrobotny i nawet dzień po decyzji o rejestracji można się starać o środki, inna sprawa to pomysły, biznes plany i inne duperele... i to, że środki od 2008-2013 r otrzyma tylko 51 osób... sciana
A przez ten jeden rok, o którym piszesz to trzeba utrzymać DG a nie siebie. cool girl

 
 
 
 
~~miesko
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
to przecież głupota... jak bym miała tyle pieniędzy, które teraz notabene muszę zamrozić wg. Ciebie, to na co by mi były ich pieniądze?? Chyba, że każdy PUP ma jakieś swoje wytyczne odnośnie procedur pozyskania tych środków, w St. Woli nie ma czegoś takiego.
Do końca roku dofinansowanie z PUP jest ok 13 tys. Od stycznia ma być 18 tys. Co mają do tego miesiące?? Jak ja dzwoniłam to mi Pani tam mówiła, że wystarczy być tylko zarejestrowanym jako bezrobotny i nawet dzień po decyzji o rejestracji można się starać o środki, inna sprawa to pomysły, biznes plany i inne duperele... i to, że środki od 2008-2013 r otrzyma tylko 51 osób... sciana
A przez ten jeden rok, o którym piszesz to trzeba utrzymać DG a nie siebie. cool girl


Po to sa te srodki zamrozone lub zyranci poniewaz jak to jest z nowymi firmami ktore sa podwyzszonego ryzyka poniewaz niewiadomo czy przetrwasz rok czasu bo tyle musisz sie utrzymac aby nie zwracac dofinansowania a jak nie przetrwasz to oni poprostu zabieraja te srodki lub jesli masz zyrantow to jak nie jestes wstanie splacic dofinansowania to zyranci placa umiech W sumie to jak masz dobry pomysl i ci sie powiedzie to wtedy po 12 miesiacach po uprzednim rozliczeniu sie z PUP z faktur, ksiegowosci poprostu utrzymalas sie na rynku wtedy mozesz spac spokojnie i masz dodatkowa kase z zablokowanego konta.
Miesiace maja to do tego ze raz jest do wziecia 14000 za niedluga chwile 14500 i sie to zmienia mysle ze co miesiac, a jesli by to bylo takie proste ze tylko sie rejestrujesz i starasz sie o kase to by wszyscy co sa zarejestrowani biegli i brali lecz niestety musza byc jakies formalnosci umiech a i biznes planu to miec nie muisz wystarczy pomysl a i trzeba wypelnic troche dokumentow sa do pobrania na pup stalowa wola no i chodzilo mi o utrzymanie dzialalnosci a nie siebie umiech I w Stalowej Woli jest takie cos o czym wspomnialem wyzej bo dowiadywalem sie w tym roku ze 4 razy bo mam dobry pomysl lecz takiej kasy na zamrozenie nie posiadam i niezabardzo moge zyrantow znalesc bo kazdy sie boi takze klapa a tobie kolezanko to zamiast dzwonic radze sie pofatygowac bo do PUP poniewaz ta banda na parteze co obslugoja bezrobotnych h**a wiedza poniewaz w sumie koncze mgr a mam tez technika mechanika a taka baba mowi mi ze ma dla mnie prace przy skladaniu mebli lub budowlanke wiec to mowi samo za siebie umiech pozdrawiam wszystkich bezrobotnych good

 
 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 13:39  
Cytuj
Jak dla mnie to niestety po pierwsze za mało pieniędzy na start a po drugie pracuje, więc tych środków nie dostane :( a szkoda, bo tym samym bym utworzyła miejsca pracy dla kilku kolejnych osób sciana. Dobrze miesko, że piszesz o różnych aspektach starania się o środki w PUP bo widzę, że każdemu mówią coś innego :szok:. I bądź tu mądry człowieku nie wiem mlotek

 
 
 
 
~~wasker
ff
Wysłany: 19 Gru 2008r. 18:08  
Cytuj
dzieki za informacje bardzo mi sie przydaly mam jeszcze w zanadrzu inny pomysł i masz racje "kulka" to moze nie wypalic. narazie chcialbym założyc z dziewczyna sklep coś małego ale czegos takiego nie ma jeszcze w stalowej woli (wiem bo sprawdzalem) czyli co... najpierw do bezrobocia i tam sie dowiem wszystkiego... jeszcze raz dzieki

a czy ktos wie ile musze byc zarejestrowany na bezrobociu zeby starac sie o dotacje na zalozenie firmy?smiech2

 
 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2008r. 16:21  
Cytuj
a czy nie latwiej zadzwonic do PUP i dowiedziec sie u zrodla o wszystkimokgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~****
ff
Wysłany: 20 Gru 2008r. 17:18  
Cytuj
wystarczy ze dzien przed zlozeniem wniosku zarejestrujesz sie jako bezrobotny (nie poszujacy pracy). Kwota pozyczki to max 5-krotnosc przecietnego wynagrodzenia krajowego, stad zmienia sie ona.same dokummenty i wniosek nie sa trude do wypelnienia - kazdy sobie z nimi poradzi, troche gorzej jesli chodzi o zabezpieczenie, bo jest ono wymagane, ale mozliwe jest tez cos w rodzaju hipoteki na nieruchomosc(jesli ktos jest wlascicielem). Najlepiej podejsc osobiscie do PUPu i zapytac, przygotowac sobie wczesniej liste pytan i dociekac informacji, czesto urzednik powie cos "żywcem z ustawy" i trezba sie w to wsluchac zeby zrozumiec, ale wystarczy zapytac o wyjasnienia, a nie pozniej pisac na forum ze w Pupie nie udzielaja iformacji.
Do grzechu - duzo wiesz o Kapitale Ludzkim, siedzisz w tym zawodowo? mialam troche z "tym" do czynienia, brakuje ludzi w STW, ktorzy sie znaja na funduszach UE i chcialiby pisac projekty.

 
 
 
 
~~Riba
ff
Wysłany: 20 Gru 2008r. 21:20  
Cytuj
Właśnie, jeśli chodzi o PO KL- czy znacie w Stalowej lub okolicy firmę/ stowarzyszenie zajmujące się pisaniem wniosków unijnych? Ja mam przygotowanie teoretyczne, ale zanim sama będę pisać wnioski to chciałabym zacząć przy kimś kto juz ma doświadczenie

 
 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2008r. 09:24  
Cytuj
do ~~Riba
chodzi Ci o pomoc dla stowrzyszen i organizacji pozaradowycych, jesli tak ta taka pomoc powinno oferowac m.in Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich w Stalowej Woli chyba nawet dostali jakas dotacje aby wlasnie pomagac wlasnie organizacjom w zakresie otrzymywania środków z UE, tak samo powinien pomagac Powiatowy Inkubator Trzeciego Sektora przy Starostwie Powiatowym.
Dla przedsibeiorców zasadniczo taka pomoc powinna oferowac Regionlna Izba Gospodarcza, choć pod katem otrzymywania dotacji z PUP wystarczy spojrzeć na strone poniżej tamsa wszelkie dokumenty, trzeba miec jednak świadomosc, ze każdy PUP może moze miec nieco inny regulamin
http://bip.zetorzeszow.pl/pupstalowawola/?c=mdTresc-cmPokaz-44

do ~~****
Troszke z tym mialem do czynienia na razie przyznaje bardziej teoretycznie choc tez i nieco praktycznie, ale zgadzam się ze ludzi w Stalowej brakuje a myśle, ze mozna by zdziałac dużo jak sie chce ale musi sie znależć grupka napaleńców....wykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »