Nawigacja
,
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 10:55  
Cytuj
magiajakobsa, byłeś już u lekarza?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 10:55  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 10:57  
Cytuj
na temat kolego na tematcool girl

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 11:48  
Cytuj
To jest jak najbardziej na tematcool girl

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 12:07  
Cytuj
drażni Cię ten temat, bo mnie natomiast ta sprawa bardzo interesuje i nie tylko mnie. Uważam, że to sprawa największej wagi państwowej i jest załatwiana nijak. Niestety, jaki rząd takie załatwianie spraw.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 00:36  
Cytuj
Temat mnie nie drażni. Ale trzeba dać pracować komisji i prokuraturze. A twój post jest typową nagonką polityczną. No cóż IV RP po trupach do celu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 07:20  
Cytuj
po trupach do celu to raczej u PO, po co B. Komorowski spotykał się z rodziną Blidy teraz, kiedy kampania wyborcza. Wcześniej nie mógł.!
Sprawa smoleńska jest sprawą, każdego z nas. Skoro ginie Prezydent Polski, a Tusk oddaje w pełni władzę Rosji, to chyba coś jest nie tak. PO umywa ręce, a Rosja niech robi z tym co chce.?zaklopotanymlotek

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 07:35  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 07:57  
Cytuj


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 08:00  
Cytuj


umiech

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 08:03  
Cytuj
mam dziwne wrażenie, że ktoś tu ingeruje w posty i przesuwa ten post na koniec. Nie ładnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 24 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 08:25  
Cytuj
Pan Schetyna w... pracy...mlotek



Oto jak PO robi z ludzi idiotów...



Paliwa drogie. Bo rząd się pomylił

CYTAT
Ceny paliw pójdą w górę. Rząd twierdzi, że winna jest Unia Europejska, która nakazała informować kierowców, co tankują. Tymczasem koncerny paliwowe twierdzą zupełnie co innego. Według nich, wszystko przez poważny błąd polskich urzędników.

Nowa norma, nowe koszty. Biokomponenty sprawią, że paliwa w Polsce będą jeszcze droższe - twierdzi "Puls Biznesu
". Na wszystkich dystrybutorach w kraju pojawią się informacje o biokomponentach w paliwie.

Kilka dni temu rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji ustaw o paliwach. Uwzględniają one przepisy unijnej dyrektywy, umożliwiającej stosowanie do 10 proc. bioetanolu w benzynach oraz do 7 proc. estrów metylowych w olejach napędowych. Minister gospodarki zamierza nakazać stacjom benzynowym (a jest ich około 6,7 tys.), aby podawały na dystrybutorach informacje o udziale biokomponentów. Za brak oznaczeń kara dla stacji w wysokości nawet 10 - 20 tys. zł.

Tymczasem firmy
paliwowe twierdzą, że nakaz stosowania oznaczeń to skutek złego tłumaczenia unijnych przepisów, na podstawie których opracowano założenia do ustawy. O tym pisze dziś na swoich łamach "Puls Biznesu".


http://www.dziennik.pl/gospodarka/article637315/Paliwa_drogie_Bo_rzad_sie_pomylil.html

Jak masz cos do dodania to korzystaj z funkcji "zmien" nie zasmiecaj wątku 10 swoimi wpisami z rzędu-p_p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 08:28  
Cytuj


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 24 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 08:58  
Cytuj
Jak, że spot o polityce zagranicznej mamy już za sobą, to może dowiemy się jakimi językami posługuje się kandydat Bronek...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 20:39  
Cytuj
co do umizgów i zmienności, to weselszy jest jednak bronek:

np. kobiety i parytety:

"Wrzesień 2009
Więc ja mówię, uważam, że parytety nie są konieczne . Powiem po prostu wprost uważam, że raczej to jest pomysł na polityczne zaistnienie niż na rozwiązanie problemu (...) Więc ja uważam, że tego rodzaju sprawy , bo to są bardzo ważne sprawy, jak zwiększanie aktywności poszczególnych grup społecznych, czy płci także w demokracji no nie powinny być rozwiązane pod kątem przypodobania się wyborcom przed wyborami, a takie ryzyko istnieje . Oczywiście ma pani rację, no to jest tak prosty mechanizm, że każdy by chciał po to sięgnąć. Tylko pytanie czy z tego będzie korzyść dla kobiet i korzyść dla Polski .

Luty 2010
Nie mogę zrozumieć, po co wam kobiety
Jakieś nowomodne, płciowe parytety
Skoro w Polsce zawsze nie my kobietami
Rządzimy na co dzień – lecz kobiety nami
Ale jeśli chcecie władzy, to ją bierzcie
Zdobądźcie Sejm polski wyzwolone wreszcie…
Wypędźcie stąd mężczyzn bez prawa do łaski
Pozbawcie Marszałka władzy oraz laski
Niech tu laska rządzi, bądź co bądź kobieta
Wyrwana z rąk męskich wskutek paryteta

Czerwiec 2010
Namawiam swoje własne środowisko, aby przyjąć parytet 35-procentowy na listach wyborczych . Ale jeśli Sejm uchwali 50 procent, to też podpiszę tę ustawę ."

smiech2



Obrazek

sciana

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 09:55  
Cytuj
Tak się żyje pracownikom ministerstw za rządów PO. W innych dziedzinach ostre cięcia, a w ministerstwach nie.
Więcej szczegółów:
http://bizne(...)ws-detal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 12:14  
Cytuj
W nocnej audycji programu 1 (radyjko) ciekawe tematy poruszali o obietnicach PO.min. ze obecnie to kłamie się ludziom prosto w oczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
Tak się żyje pracownikom ministerstw za rządów PO. W innych dziedzinach ostre cięcia, a w ministerstwach nie.
Więcej szczegółów:
http://bizne(...)ws-detal


CHCECIE PRAWDY??? To przeczytajcie.
~Asakku

dzisiaj, 09:29

Pracuję przy MSWiA.Mam na rękę ok.3300 netto jako starszy specjalista i jest to uważane za wysoką pensję.Ludzie z MSWiA przenoszą się do nas (szczebel niżej) bo kiepsko zarabiają.7300 brutto to chyba u nas jedynie dyrektor zarabia (pracowałem chwilę w kadrówce więc widziałem listę płac). Ale należy trochę jaśniej wyjaśnić ten propagandowy artykuł.
1. Urzędnik s.c. jest to osoba, która skończyła szkołę podyplomową KSAP lub osoba, która zdała dość trudny egzamin państwowy na urzędnika. W pensję urzędnika jest wliczana również kasa za stopień urzędniczy (jest ich 7), przykładowo za 3 stopień mają dodatkowo ok 850 zł netto przy czym nie słyszałem by ktokolwiek w Polsce miał stopień 6 czy 7. Urzędnik po KSAP`ie MUSI przepracować w s.c. przynajmniej 5 lat, gdyż jeżeli się zwolni musi oddać państwu 100.000 zł za naukę.
2. Dane Rzeczpospolitej odnośnie płac prawdopodobnie dotyczą jedynie garstki pseudourzędników, którymi są ludzie z partii politycznych (PO, PiS, PSL) z wywindowanymi pensjami upchani przez rządzących,
3. Po co w ogóle jest ten artykuł??? Przypomnijcie sobie jak kilka dni temu Bronek naobiecywał obywatelom (choć g.. może bo jest to działka rządu a nie prezydenta). Obiecał kolejne podwyżki dla "nauczycieli" itd.itp. Skąd weźmie na to kasę??? Ano od służby cywilnej ponieważ regulowana jest ona przez ustawę, która jasno stanowi, iż s.c. nie może strajkować. Nauczyciele (darmozjady) mogą, rolnicy (w większości oszuści, bo mają firmy a płacą KRUS) mogą, górnicy mogą, służba zdrowia (lekarze prowadzą prywatną praktykę bez kas fiskalnych, ale od państwa im mało, choć pozatrudniani są na kilku etatach, fikcyjnie oczywiście, bo przyjmują w tych samych godzinach w dwóch różnych miastach) może. A więc skoro oni mogą wyjść na ulicę, to nie wolno ich ruszać bo szumu narobią i obywatele będą oburzeni, że rząd ich uciska. Choć nie okłamujmy się. Górnik??? Wykształcenie góra zawodowe i 4000-5000 na rękę, wszystkie dodatki i wcześniejsza emeryturka??? Pseudorolnik??? ma kilka ha, raz skosi na rok i dostaje dotacje unijne, obok prowadzi działalność gospodarczą i płaci KRUS...
A, więc... skoro oni mogą nabroić rządzącym, to trzeba komuś urwać co by ich zaspokoić. Co więc zrobić. No tak, puścić w prasie "rzetelne" info o płacach służby cywilnej, obywatele się na nich wku... a s.c. i tak nie piśnie. Później pozwalniamy kilka tys., innym urwiemy po pensjach i będzie spokój.
I żeby nie było, że "i tak jest was za dużo darmozjady"... Otóż, zgadzam się w pewnych sektorach państwowych jest za dużo pracowników s.c., ale niestety nie we wszystkich. Przykładowo u mnie pozwalniano sporo ludzi i poobcinano pensje, ponieważ Tusek obiecał podwyżki dla lekarzy i nauczycieli. Ba, urwał nam nawet kilka milionów z budżetu naszego biura. Tylko jest jeden mały szkopuł. Moje biuro odpowiada za bezpieczeństwo państwa. Prowadzi inwestycje dot. informatyzacji służb i łączności, więc życzę powodzenia...
Na kogo powinniście być źli??? Choćby na kadrę ZUS. Moja była tam pracuje i co??? 3000 netto za nic nie robienie i uwaga - szkolenia z obsługi XP na drugim końcu Polski za 1600 zł + 3 gwiazdkowy hotel i wyżywienie. To się nazywa życie. A właśnie, podobno mamy od kilku ładnych lat prawicowych rządzących. Więc powiedzcie mi czemu nadal utrzymywany jest socjalistyczny twór KRUS??? Czemu wszyscy podatnicy łożą na utrzymanie kościoła choć mamy konstytucyjną wolność wyznania??? A może ja jestem buddystą??? Czemu boicie się prywatyzacji służby zdrowia skoro 80% Polaków i tak leczy się prywatnie, bo państwowo trzeba czekać kilka miesięcy??? POMYŚLCIE TROCHĘ I NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIAĆ ŻEBYM ZACZĄŁ BYĆ DUMNY, ŻE URODZIŁEM SIĘ W TYM KRAJU, bo jak na razie, to zastanawiam się po co ja zostałem w Polsce...



http://biznes.onet.pl/forum.html?discId=9244551&threadId=72406782&AppID=324#forum:MSwzMjQsOCw3MjQwNjc4MiwxODgzNjE0MTMsOTI0NDU1MSwwLGZvcnVtMDAxLmpz

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 14:14  
Cytuj
Jabym proponował temu co się kaze nie okłamywać aby zamienił się z górnikiem tak na 6 m-cy pracy, a potem ocenił czy dostaje adekwatne wynagrodzenie do trudu pracy..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 14:23  
Cytuj
Do kopalni nie idzie się za karę. Jak stać jego pracodawcę na takie zarobki i wcześniejszą emeryturę to mi nie przeszkadza. Ja nie mam ochoty do tych emerytur dopłacać. Podobnie z KRUS.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
Do kopalni nie idzie się za karę. Jak stać jego pracodawcę na takie zarobki i wcześniejszą emeryturę to mi nie przeszkadza. Ja nie mam ochoty do tych emerytur dopłacać. Podobnie z KRUS.




Ktos to musi robić i nie sądze aby taki "krawatowiec" miał chęc do cięzkiej pracy fizycznej, tym bardziej ryzyka ze mozesz nie wrócic z tej pracy, wiec muszą miec motywacje aby tam schodzić.Za 2-4 tyś miał bym w d... ryzykować zycie.

Krus to inny temat. tym ze korzystają z tego biznesmeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 15:19  
Cytuj
Mi nie przeszkadza, że górnik zarabia dużo. Niech zarabia nawet 10 tyś./m-c. Niech wypracuje sobie tą wcześniejszą emeryturę. Tylko nie moim kosztem.

KRUS to inny temat, ale też nasze pieniądze. Jak rolnik ma kilkaset hektarów to też biznesmen.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 15:28  
Cytuj
CYTAT
Mi nie przeszkadza, że górnik zarabia dużo. Niech zarabia nawet 10 tyś./m-c. Niech wypracuje sobie tą wcześniejszą emeryturę. Tylko nie moim kosztem.

KRUS to inny temat, ale też nasze pieniądze. Jak rolnik ma kilkaset hektarów to też biznesmen.



Ale w zimie przyjemnie jest siedziec w ciepłym domku, prawda? Nie Twoim czy moim kosztem a myślisz ze politycy wywalą ze swoich kieszeni ?


Rolnik który ma kilkaset hektarów napewno nie potrzebował by zapomogi z krusu, ale jest szansa to korzystają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 18:15  
Cytuj
Urzędników kryzys nie dotyczy

INFO: Nawet o ponad 45% wzrosły pensje niektórych ministerialnych urzędników – w „dobie kryzysu”.

W minionym roku wynagrodzenie ministerialnych urzędników wzrosło średnio o 11% - najmniej, bo o 2%, w Ministerstwie Finansów, a najwięcej w Ministerstwie Kultury – o ponad 45%.

Najlepiej zarabiającymi okazali się pracownicy resortu rolnictwa - średnio ponad 7,5 tys. zł.

Źródło: rp.pl
Opracował: Dawid Pęgiel

Już wiecie czego w tym kraju jest ŹLE ? a nawet fatalnie ?
I to wszystko pod okiem "liberalnej" Platformy Obywatelskiej.
SKANDAL !! prywaciarze utrzymują urzędasów i ich kryzys najmocniej dotyka a urzędas dostaje podwyżki...

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2010r. 18:44  
Cytuj
Ktosik, Niech ustalą sobie cenę węgla tak żeby wystarczyło na przyszłe emerytury. Niech kopalnie założą specjalny fundusz emerytalny. Niech nie biorą na te emerytury z naszych podatków. Oczywiście, że zapłacimy za te emerytury w cenie węgla ale myślę, ba nawet wiem na pewno, że zaoszczędzimy na tym kilka milionów rocznie. A przynajmniej będzie uczciwie. Sprzedali węgiel, zaoszczędzili na emerytury to z nich korzystają. A dziś jest tak, że jak im ktoś przy tym zaczyna manipulować to pojadą do Warszawki z kilofami i sprawę załatwią.
Co do ciepełka to zapomniałeś, że prąd też mamy w większości z węgla.


echodna, nie daj się wmanipulować. Sprawdź ile zarabiają ci urzędnicy. Poczytaj na forach jakie to są kokosy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2010r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
echodna, nie daj się wmanipulować. Sprawdź ile zarabiają ci urzędnicy. Poczytaj na forach jakie to są kokosy.


Biorąc pod uwagę, że liczba urzędników w Polsce od lat ciągle wzrasta, a ostatnio zastraszająco, że przeciętny normalnie pracujący Polak stoi w miejscu a inflacja szaleje, że prywatni przedsiębiorcy bankrutują (przez państwo), że sklepikarze zwijają interesy no to sytuacje gdzie urzędnicy dostają podwyżkę w dobie kryzysu uważam ZA WYSOCE NIEMORALNĄ i niepoważną, wręcz szkodliwą dla prywatnego biznesu i całej gospodarki.

Oczywiście wielu czynników nie wymieniłem chociażby stan obecnej zadłużonej gospodarki, czy wysokości zarobków zwykłych robotników.

Polska jest za biednym krajem, aby bawić się w SOCJALIZM. Socjalizm kosztuje a nas na socjalizm po prostu nie stać. Myślałem, że chociaż ty to trochę rozumiesz (popierając JKMA)

PS. zgodziłbym się z tobą gdyby liczba urzędników malała (wtedy podwyżki miały by jakieś uzasadnienie) już nie mówiąc o kryzysie.


A propo polityki socjal-demokratycznej:
CYTAT
FUTURO: Koalicyjny rząd Austrii potwierdził plany dotyczące stworzenia powszechnej bazy danych, w której ujawnione zostałyby wszelkie płatności podatkowe obywateli, a także ewentualne wypłaty, które otrzymali oni od państwa.

Rządzący socjaldemokraci i ludowcy chcą, aby kontrowersyjna baza danych zaczęła funkcjonować najpóźniej od 2012 r. Konkretna propozycja ma zostać wniesiona do parlamentu już w październiku 2010 r., więc niewykluczone, że baza ruszy już w 2011 r.

Wg p. Józefa Prölla, ministra finansów Austrii, dzięki ujawnieniu płatności i dostępie do tego typu danych władze mogą dojść do „poprawnych politycznie” wniosków.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Nawigacja