NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
ostrzenie nożyka,
Posty: 112
Dołączył: 6 Sty 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 13:31  
Cytuj
gdzie można naostrzyć nożyk do maszynki do mięsa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 13:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 14:56  
Cytuj
zakladu takiego w stw to raczej nie maumiech ale zawsze mozna kupic oselke koszt 2-3zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 15:22  
Cytuj
w garażu umiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 6 Sty 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 15:37  
Cytuj
pomysły dosyć ciekawe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 18:03  
Cytuj
CYTAT
gdzie można naostrzyć nożyk do maszynki do mięsa




To nożyki się ostrzy?:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 12 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 18:13  
Cytuj
Zapytaj w szkole koło basenu.Może na warsztatach w ramach praktyki.Ja tam kiedyś dawałem do ostrzenia noże do heblarki.

Złota zasada - zasady ustala ten,kto ma złoto
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 18:20  
Cytuj
:szok:Na osełce za 2-3zł:szok: ????????
Próbowałeś to tak ostrzyc???Czy tylko tak się Ci wydaje???
Ja odradzam! Zdecydowanie nie!!! To już lepiej kup nową maszynkę...roboty zaoszczędzisz z tą osełką hihihi... bo nic z tego nie wyjdzie.

Kiedyś w hucie , spytaj jak kolega wyżej koło basenu....,,,.żeby porządnie naostrzyc to elektromagnes trzeba miec a to już w takich zakładach jak huta,czy tam gdzie piły ostrzą z traka itp tam na pewno mają sprzęt tylko nie wiem czy Ci naostrzącool girl I ostrzy się i sitko i nożyki ....i to nie to samo co noże do heblarki...ooo tam gdzie sklep czy serwis kosiarek no i na bank na allegro mają takie usługi w ofercie...






Kojarzę,że ten temat był...masz tu linka
http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=82505

..albo pytaj Jagiego gdzie w końcu naostrzył....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 19:17  
Cytuj
słuchaj się kierowniczki
CYTAT
Anulki
albo na praktykach pod basenem albo na praktykach pod hutą jeśli jeszcze są, za pare groszy zrobią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 19:28  
Cytuj
good
CYTAT
słuchaj się kierowniczki
CYTAT
Anulki
hahahaha ok


W takim razie przeczytaj jeszcze resztę tego postu i to uważnie !!!


CYTAT

Witam
Jestem tu przypadkiem i udziele porady na temat maszynki do mielenia miesa a raczej jej noza i sitka. Do tego potrzebny jest papier scierny na materiale do metalu tzw. "240" a moze byc i "180" lub "300"plus kawalek szyby, nieco wiekszy od arkusza tego papieru. Papier moczymy pod kranem, kladziemy go na szybie, na niego nozyki, dociskamy kawalkiem drewienka na gumie [ ja uzywam takiej kostki od malarzy na papier scierny] i krecimy wkolo lekko uciskajac przez kilkanascie sekund. Palcami sprawdzamy ostrosc nozykow. Czynnosc powtarzamy z sitkiem. Po tej operacji powinny byc ostre przynajmiej do zmielenia okolo dwustu kilo miesa. Na sitku i nozykach po umyciu i pozostawieniu na suszarce robi sie rdzawy nalot, ktory powoduje stepienie tych narzedzi. Dlatego po umyciu nalezy nozyki obsuszyc na papierowej chusteczce a z sitka strzachnac wode i tez obsuszyc. Wiedza ta nabyta zostala podczas dlugoletniej praktyki.
Kiedys dawno temu narzedzia te zanioslem do naostrzenia do punktu gdzie dorabiaja klucze. Fachman ostrzyl je na szlifierce i zepsul calkowicie. Jak zobaczylem to tylko rzeklem, ze na szlifierce to moze naostrzc sobie malego przed noca poslubna.

Z pozdrowieniem
Kangur





CYTAT

jeśli nie wiecie czy nóż i sitko jest wporządku i są ostre to proponuje sprawdzić to tak:

Po umyciu i wysuszeniu noża i sitka nakładamy nóż na sitko i odwracamy do góry "nogami" , jeżeli są wporządku nóż powinien choć na troche "powisieć" na sitku oznacza to wtedy że ich powierzchnie styku są ok i sa prawidłowo namagnesowane.

Można też popatrzeć na powierzchnie ich styku pod światło jeśli są prześwity to nadają się do ostrzenia.

pozdrawiam mirek


CYTAT
Zrób jeszcze przed ostrzeniem mały eksperyment.
Po poprawnym założeniu noża i siatki, bardzo mocno dokręć nakrętkę główną. Ślimak musi obracać się z lekko wyczuwanym oporem. Powinno drastycznie pomóc.
Pozdrawiam


CYTAT
A próbowałaś "odwrotnie" włożyć noże? Moze spróbuj naostrzyć noze i sitko. (czasem robią to ci, którzy dorabiają klucze)

Pozdrówka serdeczniuchne


CYTAT

nóż i sitko dlatego są namagnesowane, gdyż ostrzy się je na specjalnych
szlifierkach magnetycznych
tzn. że szlifowany detal żeby się nie poruszał w czasie ostrzenia, jest przywierany do podłoża za pomocą b. silnego
pola elktromagnetycznego. i ta pozostałość po polu magnetycznym
powoduje że ostrze i sitko jest trochę namagnesowane i dlatego trochę się przyciagają i to tylko tyle.


@misiek


CYTAT
@misiek

wszystko sie zgadza co do namagnesowania dokłanie tak jak napisałeś.

Wiem bo moje wykształcenie to "technik konstruktor budowy maszyn",jednak czy miałeś kiedys w ręku nóż i sitko,czy dobierałeś je kiedyś parami jeśli tak to wiedziałbyś że najbardziej pasują do siebie te które nawzajem sie przyciagają i przywierają krawędziami tnącymi.

Jeśli namagnesowanie nie ma nic wspólnego z praktyką to wyjaśnij mi dlaczego doświadczeni masarze kupujący u mnie "stalki" do ostrzenia noży zwracają wielka uwage właśnie na ich namagnesowanie.

Dodam jeszcze że zwykła stalka za 8 zł jak my to mówimy"do wieszania chomąta na konia" nie wykazuje żadnego namagnesowania natomiast doskonałe w swojej klasie stalki "DICK" przyciągaja nóż nardzo mocno i to właśnie one sprzedaja się najlepiej.

pozdrawiam mirek


CYTAT

wszystko w porządku,ja tylko przekazuję informację od narzędziowca, który mi ostrzył , ze tak powiem na miejscu sitko i noże i na moje pytanie wyjaśnił dlaczego to się namagnesowało. a ja przekazuję to dalej, gdyż
bedąc z wykształcenia humanistą to wytłumaczenie uważam za spójne i logiczne.

@misiek


CYTAT
to wyjaśnie do końca.

Namagnesowanie to efekt ostrzenia a w naszym przypadku ma takie znaczenie że pozwla nam rozpoznać które noże i sitka przylegają do siebie najlepiej krawędziami tnącymi.

Dzieki temu że są namagnesowane możemy sprawdzić ich przyleganie do siebie odwracajac do "góry nogami" nałożony nóż na sitko.
Jeśli nóż "wisi" to znaczy że przylega krawędziami do sitka a jeśli zaraz odpadnie no to wiadomo nie ta para albo źle naostrzony.

pozdrawiam mirek

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2010r. 20:28  
Cytuj
a sorka nie widzialem ze to nozyk od maszynki do miesaumiech takie cos to na hucie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »