NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Stalowa Wola - smieci,
~~adan
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 14:14  
Cytuj
Przez ostatnie dwa tygodnie odwiedzilem kilka miast w
naszym woj. takich jak Sanok ,Lesko, Ustrzyki Gorne
i jestem mile zaskoczony czystoscia w miastach.
Stalowa Wola jest najbardziej zasmieconym i brudnym miastem
w naszym woj.
Brud jest wszedzie ,na ulicach,obok drog na trawnikach
a juz obok pojemnikow na smieci i parkingach to jest
okropnie.Przybywa nowych parkingow w miescie ale po wybudowaniu juz nikt o nich nie pamieta.Zarastaja trawa i po
roku zaczynaja wyrastac na nich samosiejki.Obok hali targowej sa nowe parkingi ale tak brudne ze i pelne smieci przy kraweznikach ze napewno po wybudowaniu nikt tam nie sprzatal.
Stalowa Wola zaczyna sie kojarzyc ludziom przejezdzajacym
przez to miasto tylko z brudem,brudem i jeszcze raz brudem
i smieciami bedacymi wszedzie. Wstyd.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 14:14  
Cytuj

 
 
 
 
~~rafal74
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 15:07  
Cytuj
tak to niestety wizytowka Stalowej Woli.
Rozmawiam z ludzmi bedacymi w tym roku w Stalowej Woli
z innych miast i mieszkajacymi rowniez w innych krajach
to potwierdzaja ,ze jest coraz gorzej i miesto kojarzy
sie z brudem i wszedzie sterty smieci niesprzatane od m-c.
Co na to instytucje odpowiedzialne za ta wizytowke?

 
 
 
 
~~MCH.
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 15:29  
Cytuj
całkowicie się zgadzam tez byłam na wakacjach w lesku oraz nad solina sa to naprawde bardzo czyste miasta... i tu nie chodzi tylko o to ,ze czesto sprzataja ale i o kulture osobista... w stw. jest duzo osob ktore za przeproszeniem robia pod siebie i nie przejmuja sie innymi.... mysle ,ze w koncu trzeba COŚ z tym zrobc..nie wiemco

 
 
 
 
~~mieszkanka
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 15:44  
Cytuj
Zakład Komunalny jakby zapomniał, co należy do jego obowiązków. Ja mieszkam w domku, kilka razy dzwoniłam do kierownika MZK w sprawie wywozu śmieci. Za każdym razem przepraszał i mówił, że porozmawia z pracownikami. Niestety nie ma poprawy. Ustawa wyraźnie mówi, że oni mają obowiązek odebrać np. meble, sprzęt elektryczny, sprzęt elektroniczny, odpady z ogrodów, oczywiście segregowane śmieci również. Ale widocznie nie w Stalowej Woli. Może tu obowiązuje inna ustawa? Owszem, robią akcje raz na jakiś czas, zapominając,że jest to ich obowiązek i mówią, że trzeba dowieźć te rzeczy pod najbiższy śmietnik. Ja, według ustawy mogę wynieść pod mój kosz na mojej posesji. A nauczenie pracowników dobrego wychowania, to już nierealne. Szkoda.

 
 
 
 
~~ajax
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 18:41  
Cytuj
Potwierdzam uwagi na temat brudu w naszym miescie.Odwiedzalam mniejsze miasta od naszego wszedzie duzo zieleni,piekne klomby kolorowych kwiatow,ulozone chodniki,wygospodarowane miejsca do odpoczynku,co pare metrow kolorowe kosze na smieci.U nas obok kina Ballada i naprzeciw Kosciola sa ladne klomby czyzby to mialo wystarczyc?Czy rzadzacy chociasz raz byliscie zobaczyc jak miasto faktycznie wyglada,czy wy tu nie mieszkacie,czy nigdy nie wychyliscie nosa poza St.Wole porownujac ja z innymi miastami czy tylko wsiadacie w samochod jadac do pracy aby tego nie widziec?Tych pytan i uwag mozna by bylo wyliczac bez konca.Niech panna pinia tym sie zainteresuje a nie czesto podnosi do rangi durne problemy.Wstyd tu zaprosic rodzine,znajomych bo nic tu nie mozna pokazac oprocz brudu,krzywych chodnikow a wieczorem mozna oberwac jak sie nie ma przy sobie pieniedzy.zaklopotany

 
 
 
 
~~ddd
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 19:58  
Cytuj
To bierz szczotę i do roboty ! :cwaniak:

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 20:03  
Cytuj
5 pierwszych postów pochodzi pewnie z tego samego IP jezyk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kate
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 20:20  
Cytuj
Fakt, w nasyzm mieście jest brud i syf, śmiecie leżą wszędzie, koszy na nie nie ma, a jak są to kipi z takiego, trawy nikt nie kosi, bo po co, sama wyschnie.
Wstyd, szkoda, że Prezes nie reaguje na to, chyba, że lubi żyć w takim śmietniku.
Tylko po co nam taki MZK w mieście co nic nie robi w tym kierunku,

 
 
 
 
~~Szpieg
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 20:54  
Cytuj
W małych miastach jak te wymienione jest dużo łatwiej o utrzymanie porządku. Tam nie przewija się tyle osób co przez Stalową Wolę. Jak już chcecie porównywać, to raczej z Mielcem lub Tarnobrzegiem. Te miasta w porównaniu z SW wyglądają jak wysypiska śmieci.

 
 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 20:56  
Cytuj
tylko dwa pierwsze maja to samo IP umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 21:19  
Cytuj
bo jak byly czyny spoleczne to wam zle bylo ....

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd: Wyspa z duszą.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
bo jak byly czyny spoleczne to wam zle bylo.


To były czasywykrzyknik
Nie narzekajcie,poza tym chyba skonczyly sie juz czasy czynow spolecznychneutralny
Pozdr dorota68

CYTAT
ponury

utrzymanek to meski odpowiednik utrzymanki jezyk


Thxok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 21:39  
Cytuj
ponury

dziekuje pozdrawiam Pana serdecznie

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~P.O.L.I.C.E +
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 23:02  
Cytuj
neutralnyspiumiechscianawaznecool girlgoodzarumienionywykrzyknikzapytanie:cwaniak:uśmiechplacze:szok:jezykmlotekzdegustowanynie wiemokpotluczonysmiech2zaklopotany
CYTAT
CYTAT
bo jak byly czyny spoleczne to wam zle bylo.


To były czasywykrzyknik
Nie narzekajcie,poza tym chyba skonczyly sie juz czasy czynow spolecznychneutralny
Pozdr dorota68

CYTAT
ponury

utrzymanek to meski odpowiednik utrzymanki jezyk


Thxok



TOMUŚ, POWIEM TAK:
- za komuny byłem w ORMO, zapytaj sie taty co to jest..., i za to że był ktoś w tej formacji nie chcą dać komus awansu generalskiego...., a teraz w czasach PO PiS SLD, PSL powstają dziwne frakcje pod nazwą PATROL OBYWATELSKI " jak w AKADEMI POLICYJNEJ", co jest fajne, to burmistrz miasta płaci bezrobotnym za to po 1200 PLN. Za komuny to była popijawa co piatek i tyle..hehhhe


tak więc, skoro komunę znasz tylko z opowiadań babci, mamy, to nic na temat czynów społecznych nie mów...hehehe mlotekzaklopotanyokpotluczony3m sieair kissbokscałuschytryzapytaniecool:

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2009r. 23:07  
Cytuj
police

oco ci chodzi wlasciwie zaklopotany

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 10:09  
Cytuj
a co sie dziwic? wybudujcie kosciol, postawcie pomnik papiezowi(kolejny), zwiekszcie pensje radnym ktorzy nic nie robia z wyjatkie wlazenia w tylek sukienkowym w postaci oddawania gruntow za friko czy rozmaitych prezentow finansowych, ze o nieudacznikach na stanowiskach typu ins. d/s nadzoru budowlanego itd. nie wspomne
a koszy na smieci w tym miescie jak nie bylo tak nie ma...(bo od tego nalezaloby zaczac) cos za cos drodzy panstwo

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 15:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 15:36  
Cytuj
Kochani,w naszym mieście jest brudno ,ponieważ mieszkańcy miasta nie dbają o to,aby było czysto.I w tym jest problem.Widziałam jak młoda mamusia rozpakowała dziecku lody i opakowanie rzuciła na chodnik pod krzaczek. Ktos tej pani nie wychował i ona również nie wychowuje swojego dziecka .W związku z tym w Stalowej Woli są 3 pokolenia niewychowanych estetycznie ludzi.Na codzień to nie razi ,ale po powrocie z wielkiego świata,to robi się niedobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 18:16  
Cytuj
[cytat] Kochani,w naszym mieście jest brudno ,ponieważ mieszkańcy miasta nie dbają o to,aby było czysto.
W związku z tym w Stalowej Woli są 3 pokolenia niewychowanych estetycznie ludzi.cytat]

Czy do tych ludzi należy zaliczyć prezesów spłdzielni mieszkaniowych, rady nadzorcze - tych, którzy powinni dbać o to, aby zapewnić porządek?
Podpisywane są umowy z firmami sprzątającymi(?), które nie sprzątają tak jak należy - ale od mieszkańców pobierane są coraz większe opłaty.
Brudne klatki schodowe, bo nie sprzątane, zarzygane chodniki przez pijących przed blokami .......niestety to codzienność!

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 21:01  
Cytuj
~~ajax pokaż im Rozwadów umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2009r. 21:08  
Cytuj
nie widac juz słoncai ptakow na niebie
zasłania to sadza i sypie na Ciebie
na ulicach bawia i sie brudne chore dzieci
wszedzie sa tylko rozsypane smieci


,,Pox,, lata 80 dziesiate
nic sie nie zmienilo
a mamy juz 21 wiek, kiedys huta i ...elektrownia trula...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2009r. 07:36  
Cytuj
CYTAT
Zakład Komunalny jakby zapomniał, co należy do jego obowiązków. Ja mieszkam w domku, kilka razy dzwoniłam do kierownika MZK w sprawie wywozu śmieci. Za każdym razem przepraszał i mówił, że porozmawia z pracownikami. Niestety nie ma poprawy. Ustawa wyraźnie mówi, że oni mają obowiązek odebrać np. meble, sprzęt elektryczny, sprzęt elektroniczny, odpady z ogrodów, oczywiście segregowane śmieci również. Ale widocznie nie w Stalowej Woli. Może tu obowiązuje inna ustawa? Owszem, robią akcje raz na jakiś czas, zapominając,że jest to ich obowiązek i mówią, że trzeba dowieźć te rzeczy pod najbiższy śmietnik. Ja, według ustawy mogę wynieść pod mój kosz na mojej posesji. A nauczenie pracowników dobrego wychowania, to już nierealne. Szkoda.


Jestem mieszkanką bloku i jestem oburzona wypowiedzią ~mieszkanki. To właśnie mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wykazać się dobrym wychowaniem, ponieważ większość z nich nie płaci za śmiecie bo nie ma podpisanej umowy na odbiór odpadów i to oni powodują powstawanie dzikich wysypisk śmieci, wywożąc śmiecie do lasu. Pozostali, którzy mają "większą świadomość ekologiczną" pozbywają się śmieci w mieście. Ponadto mieszkańcy domków nie płacą za odbiór mebli, a mieszkańcy bloków płacą.
Mieszkaniec domku odpady takie jak: meble oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ma odbierane spod swojej posesji, więc nie musi się wiele natrudzić. Ponadto co dwa tygodnie ma również odbierane za darmo odpady zielone. Natomiast mieszkaniec bloku ma tylko możliwość zostawienia tych odpadów pod śmietnikiem. Odbiór sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywa się akcyjnie, ponieważ tego rodzaju odpady nie mogą być umieszczane w śmietniku z uwagi na zawartość substancji niebezpiecznych. Ponadto zebrany sprzęt jest później przekazywany firmie, która zajmuje się odzyskiem a nikt nie będzie jechał z jednym komputerem, tylko musi to być większa ilość.
Pani ~mieszkanka wielu rzeczy nie wie, a się wypowiada. Proponuję zacząć od siebie i swojego dobrego wychowania, ponieważ czystość w mieście zależy wyłącznie od mieszkańców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2009r. 11:43  
Cytuj
Oj, Słoneczko wiesz niewiele, a pouczasz innych. Proponuję przeczytać ustawę, jeszcze raz swój post i wtedy zabierać głos. Ja też mieszkam w domku, płacę za trzy kosze i wiem, jak wygląda wywożenie śmieci. Najpierw piszesz, że nie płacimy za wywóz mebli, za chwilę, że odbierają je nam z posesji (za darmo?). Jesteś pracownikiem MZK? Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »