Motoświęconka po raz trzeci

Image

Pierwsze dwie święconki na motorach odbyły się przed klasztorem w Rozwadowie. Tym razem na koszykowe szaleństwo na dwóch kółkach pojechaliśmy gdzie indziej.

Motoświęconka zgromadziła w sobotnie popołudnie miłośników motocykli w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej przy ulicy Ofiar Katynia, gdzie posługę kapłańską pełni zapalony miłośnik podróżowania na motocyklu ks. Mieczysław Kucel. Przybyli na spotkanie ustawili się wokół placu naprzeciwko kościoła, przy stacji paliw PKS.

- Spotykamy się tutaj tylko dlatego, że każdy z nas wierzy w Jezusa Chrystusa. Jest to motoświeconka na część naszego Pana, który zmartwychwstaje, który daje nam życie. Gdyby nie było zmartwychwstania, a byłyby najpiękniejsze maszyny, a są tu najpiękniejsze maszyny, nas by tutaj nie było- mówił ks. Mieczysław Kucel.

Ksiądz Mieczysław przypomniał, że powinno się jeździć bezpiecznie i zawsze ze znakiem zwycięskiego krzyża.

- Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak wasi bliscy czekają na was, jak wieczorem, czy o spodziewanej godzinie waszego powrotu, jak słyszą znajomy szum silnika, bardzo często mówią „Bogu niech będą dzięki, powrócił, jest, chciał pojechać i wrócił, bo nas kocha”- mówił ks. Kucel.

Ważne jest byśmy podróżowali zgodnie z przepisami. Wkrótce rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Na to spotkanie również przybędzie wielu zmotoryzowanych. Na Motoświęconkę w Wielką Sobotę przyjechało 580 motocyklistów w każdym wieku, począwszy od maluszków, skończywszy na seniorach. Kolejne spotkanie z koszyczkami już za rok.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kryszek69

Bardzo fajnie się tak spotkać pooglądać maszyny, ludzie też fajni.Tak trzymać

~kryszek69

Bardzo fajnie się tak spotkać pooglądać maszyny, ludzie też fajni.Tak trzymać

smfan

Tradycja i fajna impreza. Tak trzymać .

~pisiak 447

smrodziarze i twórcy hałasu, pogonić to całe tałatajstwo razem z klechą

madras

Ci debile co jeżdżą na jednym kole na alejach też tam byli?

~Benelli

~Ela

"Piękne maszyny. Wspaniały ksiądz i wzruszające kazanie. Motocykliści to grupa która nikogo nie krzywdzi najwyżej siebie lub prędzej jakiś niewydarzony kierowca samochodu.
Tak więc kochani patrzmy w lusterka bo upadek motocyklisty często bywa tragiczny."

Kiedyś motocyklem jeździł pasjonat/motocyklista lub ktoś,kogo było stać na taki pojazd, a dziś motocykle stały się szeroko dostępne. Za jedną wypłatę można nabyć leciwego japońca, który wykręci te 200 km/h i da chwile przyjemności.
Chłopaki z modnymi fryzurami i w nieodpowiednim obuwiu wsiadają na plastyka o dużej pojemności i próbują być zauważalni - albo przez niedozwoloną prędkość w terenie zabudowanym albo przez dźwięk z "rury".
Finał często bywa okrutny, gdy umiejętności nie idą w parze z rozumem.
Zwolnij - szkoda życia - swojego i innych.

rock

proszę aby użytkownicy mieli na uwadze pieszych, rowerzystów jak i samochody...

rock

Ja jako miłośnik rock'n'roola

~Mati

Jeśli motocyklista jedzie zgodnie z przepisami to ok, masz szansę go zobaczyć w lusterku, ale jak zapiepsza ponad 200, to niech się liczy się tym że może zginąć. Tych którzy jeżdżą rozsądnie szanymuje, ale tych co cisną na złamanie karku nie. Mam ich w dupie i życzę i tylko szybkiej śmierci i oby zabili tylko siebie. Na ścigacze powinna być oprócz prawa jazdy, specjalna licencja, a jazda nimi tylko na torze. Ps. W mojego znajomego kiedyś wjechał taki debil, bo nie wyrobił na zakręcie, on jego rodzina ledwo wyszli żywi z tego wypadku, debil oczywiście sam się wyeliminował z życia.

~Realista

PVC, PP, PE-HD, PE-LD, PET, PS czyli ogółem tworzywo sztuczne. Było kilka fajnych moto full metal, ale większość fotograf przegapił.

~Ela

Piękne maszyny. Wspaniały ksiądz i wzruszające kazanie. Motocykliści to grupa która nikogo nie krzywdzi najwyżej siebie lub prędzej jakiś niewydarzony kierowca samochodu.
Tak więc kochani patrzmy w lusterka bo upadek motocyklisty często bywa tragiczny.

~Elazprzedzela

Mam nadzieję że będzie padać w święta i wtedy będzie cisza.Jak będzie słonecznie to znowu te ciule na motorach będą podwyższać swoje ego głośną jazdą bo im pałki słabo stoją

~kubic4

Zrobili by coś pożytecznego lepiej.

~ptaku

Ale chu u kłamiesz Odwal sie od braci motocyklowej bo nie jesteś godzień Bocian....

~garand

redakcyjo litosci plastikowe moto daliscie do ogladania a Polskiego przedwojennego SOKOŁA 1000 to gdzie ukryliscie ????????????

~MottodlaElyty

Jajka już poświęcone więc najwyższy czas je ogolić i do przedszkola zamiast narażać życie ludzi na drogach.

~ala

Dobrze rze nic na tych zdjeciach nie widac.