Miejska Stacja Paliw już otwarta

Image

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Stalowej Woli Miejska Stacja Paliw została otwarta. ON- 4,85 zł, ON Arctic- 5,28 zł, Pb 95- 4,55 zł, AdBlue- 0,92 zł, spryskiwacz- 1,27 zł.

W środę 20 marca 2019 roku rozpoczęła działalność nowa, całodobowa Miejska Stacja Paliw. Miejski Zakład Komunalny uzyskał wszystkie zgody i pozwolenia potrzebne do jej funkcjonowania, a także te, umożliwiające korzystanie z niej odbiorcom indywidualnym. Inwestycja została zrealizowana na terenie należącym do MZK, obok zajezdni autobusowej przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej (wjazd naprzeciwko Tesco).

Tym co wyróżnia stację spośród innych jest na pewno atrakcyjna cena paliw. Benzynę 95 i olej napędowy można tu zakupić średnio o 20-30 groszy taniej na litrze, niż u konkurencji.

- Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa– wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Stacja Paliw MZK wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej. Za zatankowane paliwo klienci płacić będą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą klient może zatankować wynosi 10 złotych.

W przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty” klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

- Mimo, że stacja jest bezobsługowa, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu. Osoby korzystające z social mediów takie wskazówki będą mogły znaleźć na firmowym fanpage’a MZK, a także naszej stronie internetowej - wyjaśnia prezes MZK Anna Pasztaleniec.

Od momentu rozszerzenia koncesji o nowy rodzaj paliw Miejski Zakład Komunalny podpisał kilkanaście umów z firmami transportowymi na ich sprzedaż. Rozliczenie dla tych firm, odbywa się przy pomocy kart magnetycznych (flotowych), które znacznie ułatwiają i skracają procedurę rozliczenia (na koniec okresu rozliczeniowego).

Miejska Stacja Paliw otwarta jest całą dobę. Biuro Obsługi Stacji mieści się w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej, przy ulicy Komunalnej 3 (parter). Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane także dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cennik miejskiej stacji paliw (stan na dzień 20.03.2019r.)

ON: 4,85 zł

Pb 95: 4,55 zł

ON Arctic: 5,28 zł

AdBlue: 0,92 zł

Spryskiwacz: 1,27 zł

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

Auchon Rzeszów 4,40 PB95umiech

jolciia_1617

Za czasow PO mielismy benzyne po prawie 6 zl i zarobki w okolicy 1400 brutto nie jestem ani za pis ani za po ale wystarczy troche poczytac. Na tej stacji nie jest pare groszy taniej tylko kilkadziesiat przy kilkudzisieciu litrach robi roznice. Nie mowie o tankowaniu za 20 zł

~kierowcy

To otwarcie tej stacji paliwowej przejdzie do historii jako jeden z najwspanialszych dni naszgo miasta. Tankowalem tam wczoraj i powiem tak dzieki PANU PREZYDENTOWI L.N. my mieszkancy STALOWEJ WOLI jestesmy juz w 22 wieku i kazdy wie o o mi chodzi. Za SZLEAKA bylismy wielkim grajdolem a mieszkancy naszego miasta wtedy mieszkali w ciemnogrodzie a teraz zrobilismy wielki krok w 22 wiek. Nawet hejterzy lemingi nie wieza jak rzygac jadem na ta nowoczesna stacje paliw. Co musimy zrobic aby obecny prezydent rzadzil naszym miastem do konca swiata i jeden dzien dluzej? oto jest pytanie.

umarly

Dlaczego nie ma LPG na tej stacji?

~to ja

@ to ja Oszołom to jesteś ty bo jak widać czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie za trudne. To nie ja pisałem o cenie paliwa tylko zacytowałem i nie pod Rzeszowem a na konkretnej stacji, na której nie ma vervy. Sam kiedyś korzystałem z tej stacji i żadnych kłopotów z samochodem nie było.

wopin

Tutaj nie ma co trollowac, tylko się cieszysz !!!
Ja nie jestem zwolennikiem Lucka
Ale za 5 lat w końcu zrobił jedna rzecz która naprawdę można nazwać inwestycja

~@Szarpak

To jedyne głupoty na jakie stać płatne trolle totalnej opozycji?

~Szarpak

To kiedy MZK przystąpi do zmowy cenowej?

~PRAWDA

Nie martw się 123 zejdą nieco z marży, przestaną doić mieszkańców, bo jak widać w kosmos wywalona jest skoro w Sandomierzu też kilkadziesiąt groszy mniej i NIKT NIKOGO NIE ZWALNIA PROPAGANDZISTO OPOZYCYJNY!!!!

~PRAWDA

Byłem dzisiaj zatankować jest znacznie taniej niż na innych stacjach.
Ponad 10 lat golili mieszkańców "nafciarze" koniec z tym!

~RST

Wszędzie byłoby 10groszy taniej na litrze, gdyby nie pisowska podwyżka wprowadzająca nowy podatek. Weber był za podwyżką, możecie sprawdzić Sagatowską.
Przed wyborami obiecywali obniżkę vatu oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku.
Więcej nam zabierają niż dają. Kiedy się zwróci ta stacja? Tuż obok już jest stacja na PKS. Od jakichś 10lat PKS jest w rękach starostwa, a starostwo opanowane przez PiS, to dlaczego nie można tam sprzedawać taniej?

~Jezus

My chcemy LPG!!!

~Janusz

Bmw o byś dzisiaj miał wypadek i zginął w swojej beemce. Tego ci z całego serca życzę i za to też będę się modlił do Boga i Szatana.

~Bmw

Janusze LPG jest do kuchenki 😂

~MIRAS

GDZIE JEST LPG!!!

~Rookie

Nie jestem żadnym trollem, w dupiem mam opozycję tak samo jak PiS. A te kilka groszy na litrze nie robi mi żadnej różnicy, tankuje tam gdzie mi wygodniej, a nie tam gdzie taniej.

~@ Rookie

@ Rookie
Trollu opozycji
Okoliczni byznesmeni to mają cieplutko w gaciach od doby i będą mieć tego "cieplutka" więcej.
Dzisiaj po robocie jadę zatankować na MZK
Już nie będę dawał się doić NIGDY WIĘCEJ!!!

~Rookie

Okoliczni "byznesmeni" już pewnie myślą jak tu wciągnać MZK do zmowy cenowej. Pewnie to kwestia czasu jak im się uda.

~Komentator

Nie popieram dotychczasowych działań tow. Nadbereżnego, ale pomysł ze stacją MZK jest w porządku, tankowanie proste i intuicyjne. Polecam stację, może rozbije ten monopol w Stalowej Woli.

~Gazomistrz

LPG LPG LPG LPG LPG LPG! GDZIE JEST LPG!?

~Mikronom

Uprasza się hejtującą opozycję o nietankowanie na tej stacji. W realu takie postawy jak w internecie pokażcie, jeśli macie jeszcze odrobinę honoru (choć wątpię)

~skrzat

No i proszę już się trolle hejterskie opozycji uruchomiły... Dobę całą trwało myślenie co by tu napisać, jak siać nienawiść.
Naprawdę żałośni jesteście. Idźcie protestować ze świeczkami może przejdzie żółć i nienawiść.

~valldi

do lemingów - podatnicy: to za PO paliwo było bez podatków, po 2 zł?

~Kazik

Kurcze drogo, na tej stacji. Miało być tanio, a tu raptem parę groszy mniej niż gdzie indziej. Miejmy nadzieję że MZK nie przystąpi do zmowy cenowej.

~Janek

Kiedy będzie LPG? Dzwoniłem do MZK, ale tam nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć.

~podatnicy

To nie ma tam paliwa bez podatkow wprowadzonych przez pis ?Gdyby nie te podatki paliwo 2 zl by kosztowalo!!!!

~Kadafi

To tylko kwestia czasu, kiedy MZK przystąpi do zmowy cenowej.

~Niesiołowski

Byłem wieczorem, kolejek nie było elegancko dizelek wszedł za 100 złotych - walić zmowę paliwową!!

~Bocian

NI MA GAZU!? A dla czego ni ma gazu?

~Jezus

A jo myśloł że palywo bedzie po 3 zł, a gaz po 1 zł. O ja gupi po całym jo głosował na tygo Lucka.