WOŚP: Bieg Policz się z cukrzycą

Image

Po raz piąty, podczas dorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się bieg podczas którego promowano zdrowy styl życia, a przy okazji pomagano innym.

13 stycznia 2019 roku o godzinie 13.00, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w parku miejskim odbył się 5. Bieg oraz Marsz Nordic Walking pt. "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Organizatorem biegu był Stalowowolski Klub Biegacza wraz ze Sztabem WOŚP Stalowa Wola przy wsparciu lokalnych sponsorów. Zaproszeni do wspólnej zimowej aktywności, a tym samym wspierania akcji WOŚP zostali wszyscy, bez względu na wiek. Fundacja od lat wspiera osoby chore na cukrzycę, wyposażając między innymi kobiety w ciąży w pompy insulinowe. I właśnie na ten cel zostanie przeznaczony cały dochód z biegu.

W tym roku część z zebranych środków zostanie przeznaczona na naukę udzielania pierwszej pomocy w szkołach podstawowych w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

W dzisiejszej zabawie udział wzięło około 250 osób. Wpisowe wynosiło minimum 30 zł. Długość biegu- 3 km, marszu- 2 km.

Podczas imprezy można było zmierzyć sobie poziom cukry. O to zadbało Stowarzyszenie Diabetyków ze Stalowej Woli. Na uczestników oraz widzów czekała gorąca herbata i „coś na ząb”. Startujący otrzymali pamiątkowe koszulki, medale, a zwycięzcy- puchary.

Materiał video
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~insulina

Sobieraj brawo.

~Chłopak git

Antykibol ten stalowa Wola kibic to pewnie nick wpisał żeby każdy myślał że to kibic nic więcej a pewnie na żadne mecze nie chodzi bo wiem że kibice takie akcje wspierają to pewnie proboszcz jakoś siedzi na necie cały dzień i hejtuje WOŚP

~Chłopak git

Antykibol ten stalowa Wola kibic to pewnie nick wpisał żeby każdy myślał że to kibic nic więcej a pewnie na żadne mecze nie chodzi bo wiem że kibice takie akcje wspierają to pewnie proboszcz jakoś siedzi na necie cały dzień i hejtuje WOŚP

~Pepe

Gdzie Kudłaty? Prezio dał bana?

~Antykibol

StalowkaKibic ty to za sam, nick powinieneś zostać zastrzelony, kibolska szmato.

~StalowkaKibic

mark30 a po co ma brać udział w czymś takim??? Nie lubi wspierać owsiaka i bardzo dobrze.

~Miron

Co to za king-kong w czerwonej kurtce?

mark30

a gdzie lans płezydencki ??? czy udział w WOŚp = z wydaleniem z partii??

~Misiek

No właśnie, kiedyś policjanci też kwestowali. Ja rozumiem że oni żyją, z wykonywania rozkazów, ale bez przesady, są rozkazy które można, a nawet należy zignorować.

~siwy

PIS nie lubi WOŚP bo to konkurencja dla Rydzyka

~Chłopak git

Tamara .... Chyba zakazali skoro ich nie widać. Mnie dziwi że rząd zakazał kwesty służbom mundurowym a jak premier bym w stw to wszystkich ściągali nie wiadomo po co ....

~Wujek A.

edek byłeś, biegałeś?

~Tamara

A gdzie elpresidete i jego świta, nie chcieli wziąć udziału w tak szczytnej imprezie? Partia zakazała? Panowie i Panie z PiS, mniej partii więcej samodzielności.

~Jazda

Kilka ładnych dziewczyn a poza tym nic mądrego.

~Chłopak git

A gdzie nasza stalowowolska władza która lubi takie imprezy czyżby nie chcieli pomagać ??? Z drugiej strony dobrze chociaż widzieć jeden artykuł bez tych samych twarzy