Olga Szomańska- koncert, który poruszył serca mieszkańców

Image

To był niezwykły koncert, bo wraz z gwiazdą artystami byli także i widzowie. Olga Szomańska dała w poniedziałkowy wieczór Świąteczny Koncert.

Świąteczny koncert Olgi Szomańskiej odbył się w kościele pw. Opatrzności Bożej na Porębach. Złożyły się na niego najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in.: Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. W tym niezwykle nastrojowym koncercie usłyszeliśmy również utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), a także znane świąteczne przeboje: Na całych połaciach śnieg, Pada śnieg czy Mam tę moc z bajki „Kraina lodu”. Nie zabrakło również utworu z Psałterza Wrześniowego.

Mimo choroby artystka porwała publiczność i dała z siebie wszystko, a spotkanie z nią było niezwykłym przeżyciem. Wśród wielu wzruszeń przeplatanych wspomnieniami i opowieściami rodzinnymi widzowie mieli okazję wspólnie sobie pośpiewać. Czas spędzony z Olgą Szomańską minął zbyt prędko. Gwiazda znana jest również z roli Marzenki z serialu pt. M jak Miłość, emitowanego w TVP2. Jest również córką wielkiego muzyka aranżera, kompozytora i wokalisty, założyciela i lidera grupy muzycznej Spirituals Singers Band, tragiczne zmarłego w wyniku wypadku samochodowego 4,5 roku temu.

Na koniec, na bis, usłyszeliśmy utwór z Tu es Petrus Niech Mówią, że to nie jest miłość (Zbigniew Książek, Piotr Rubik).

Po koncercie Olga Szomańska chętnie rozmawiała z przybyłymi na występ, rozdawała autografy. Z artystką można sobie było zrobić zdjęcie, a także zakupić jej płyty.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fat

do dojna zmiana+
Jesteś ciekawy chyba myślisz w-em,no nie .Po co idziesz na taki koncert oglądać Panią Sz. i przeżywać ochi achi....

~do ~Antek K.

Piszesz że inni krytykują ale ty robisz przecież to sam hejtując na innych.Niczym od nich się nie różnisz.

~Totek

Mimo dużego mrozu na koncert Olgi Szomańskiej przyszło bardzo dużo ludzi. Publiczność była bardzo rozśpiewana i to powodowało niesamowity niepowtarzalny klimat. Pani Olga potrafiła zafascynować publiczność po przez opowieści o swoim tacie oraz miłości do Boga i ludzi. Takie osoby są jak rodzynki w cieście, które nadają lepszy wyraz smaku)Głos, który rozbrzmiewał w kopule Kościoła nadawał przepiękną tonację i odniesienie do kolęd. Jeżeli ktoś nie był na tym koncercie to niech żałuje. Oby więcej było takich koncertów w Stalowej Woli:(
Życzę wszystkim lepszego roku i bardzo dużo dobrych uczynków o których mówiła Pani Olga.
Pozdrawiam - Totek

~Antek K.

niektórzy z Was to mega prymitywi... zmienila sie, nie wyglada jak przed laty.. otóz wyglada świetnie, moze jest niefotogeniczna, ale na zywo to mega laska umiech dodam, że z poczuciem humoru, wesoła i otwarda na ludzi, nie zapyziała gwiazda, która ma nawalone w głowie.

poza tym czas płynie i kazdy sie zmienia, spójrzcie w lustro, jak wygladaja wasze mordki? niedogolone oblechy w spoconych po nocy podkoszulkach krytykujace z lubością wszystko co się da bo mozna... Co za czasów dozyłem!

~Fifi

cudowny koncert, wspaniałą atmosfera, nie porównujcie nagrania na yt z małej kamerki do tego jakby podpiol sie pod mikrofon itp
Koncert był najlepszym od lat jaki odbyl sie w miescie. Wielki głos, mimo choroby i ataku kaszlu jaki złapał artystkę już na poczatku koncertu.
Jestem zakochoany i zauroczony panią Olgą Szomańską!!!
Mega podziekowania za zorganizowanie tego konceru, bo naprawde mega przezycie umiech

~Fifi

cudowny koncert, wspaniałą atmosfera, nie porównujcie nagrania na yt z małej kamerki do tego jakby podpiol sie pod mikrofon itp
Koncert był najlepszym od lat jaki odbyl sie w miescie. Wielki głos, mimo choroby i ataku kaszlu jaki złapał artystkę już na poczatku koncertu.
Jestem zakochoany i zauroczony panią Olgą Szomańską!!!
Mega podziekowania za zorganizowanie tego konceru, bo naprawde mega przezycie umiech

~dojna zmiana+

Trochę się zmieniła pani Olga.Pamiętam ją jeszcze z występów u Rubika.Kiedyś naprawdę super laska była.

~Muzyk

No fakt. Nie porównujmy tego występu do dzieciaków Pani Woynarowskiej i Jej Chóru Gaude Vite. Tam technika śpiewu jest nieporównywalnie lepsza. Zgadzam się z przedmówcą. A orkiestra i nasze chóry mają wystąpić w najbliższą niedzielę w bazylice i tam szykują się konkretniejsze wrażenia.

~RST

No koszmar.
Mamy dzieciarnię w szkole muzycznej, dzieciaki od Pani Wojnarowskiej. Mamy kilka swoich chórów i orkiestr. Niech nam grają i śpiewają. Nie przyzwyczajajmy ludzi do dziadostwa. Nawet za komuny mieliśmy większe aspiracje.
Bardzo przykre i przygnębiające wrażenie po wysłuchaniu fragmentów nagrania.