Debata Prezydencka StaloweMiasto.pl

Image

Zapraszamy na Debatę Prezydencką, która odbyła się w naszym studiu telewizyjnym z udziałem kandydata na prezydenta Andrzeja Szymonika i ubiegającego się o reelekcję Lucjusza Nadbereżnego. VIDEO!

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. W Stalowej Woli o urząd prezydenta zawalczą: obecny włodarz miasta Lucjusz Nadbereżny (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Szymonik reprezentujący Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe.

W naszym studiu telewizyjnym, w czwartek 11 października 2018 roku gościliśmy obydwu kandydatów. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły rozwoju gospodarczego i społecznego, a także społeczeństwa i rodziny, kultury i rozrywki.

Organizatorem debaty był Portal StaloweMiasto.pl. Debatę poprowadził Jacek Marchewka.Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

podstawowe pojęcie, budżet zrównoważony, nadbereżny sam się deklasuje, nie ma pojęcia czym się zajmuje, nie ma żadnego pojęcia o finansach

~Gappo

Oglądałem dwie debaty i kandydat Szymonik zdecydowanie bez propozycji dla ludzi. Lucek na poziomie, bardzo duża wiedza

~kibic

Jazda pisowski pomiocie japa jak nie na temat !!!

~oli

Do ,prawda, tez tak myślę ze Nadbereznemu zależy na tym mieście a Szymonikowi tylko na stolku i kasie a gdzie teraz pracuje Szymonik?

jazda

Jak oglądałem debatę, to zauważyłem pełno słomy co wystawała z buta szymonikowi. Przypadek raczej nie. Bardzo arogancki gość cały czas yyyy, który obrazał prezydenta.

~wsx

A kiedy stanieje ogrzewanie PEC?

~STALOWKA

Tak naprawdę debata była gowniana nie dowiedzieliśmy się nic co nam wyborcom potrzebne !! obecny prezydent jest takim samym bufonem jak poprzedni !!obrosl w piorka !!!!Obydwaj nie chcieli sobie nawzajem zaszkodzić !! Nie było dyskusji jaka powinna być w debatach i zadnych konkretów!!

~excuse me

Zaryzykuję i zagłosuję na Szymonika bo na tego kudłatego kłamcę już nie mogę patrzyć.Nadbereżny pseudouczony żółtodziób niech wraca do przedszkola malować domki i słoneczka

~excuse me

Jakie miasto tacy kandydaci.Obydwaj nie mają żadnego pomysłu, bardziej nadają się na wójtów

cdn..

CYTAT
Nic się nie zmieni. Będą trochę inne priorytety, jednak plan działania na kolejne 5 lat został już opracowany. To głównie kontynuacja obecnych projektów.


W jakim celu zatrudniać nieznanego wykonawcę planu, gdy jest jego skuteczny twórca.

~ToFifilia

A to szkarada bezrozumna! Jaka morda szydercza takie i zachowanie chamskie. Czemu draniu POdrzucasz spam do skrzynek na listy skoro pisze na nich jak byk:"Nie wrzucać ulotek reklamowych"!
Co czytać nie umiom?!!!
Nie chcemy oglądać twojej gemby. Won stąd do Bydgoszczy. Tam twoja strefa zakazana - strefa POmoru afrykańskiego.

~ard2a

Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Lucjusz jeszcze bardziej zadłuży już mocno zadłużone miasto, Szymonik obejmie władze i tyle - nic dobrego dla miasta nie zrobi bo widać że kompletnie nie ma żadnego konkretnego pomysłu.

~.....

~Adam, a na kiedy to wg Ciebie powinno być jeśli teraz nie? Ludzie oprócz pracy (a tych jest w mieście więcej niż bez pracy) też chcą na co dzień gdzieś pójść z rodziną i co im proponujesz? Wyjazd na weekend? Chcą spędzać wolny czas tutaj korzystając z tych urządzeń co powstały, a nie szukać rozrywki po za miejscem zamieszkania i pracy. Gdy powstaną nowe miejsca pracy to chyba nie myślisz że będzie szał z zarobkami i nagle każdy będzie mogł wyjechać gdzie chce? Większość będzie zostawać tu.
A co do masztu to w ogóle nie rozumiem tego pytania, bo losy tego miasta czy on jest czy nie nie zależą. Jeśli ktoś złożył doniesienie że mogł być wadliwie wykonany czy zamontowany, to chyba oczywiste że za nim nie zakończy się sprawdzanie tego to nie powróci na swoje miejsce. Szymonik dostał jasną odpowiedź, jest w konserwacji i było doniesienie, więc czego gość nie rozumie że mówi że nie odpowiedziano mu na pytanie? Moim zdaniem nie rozumie wiele rzeczy a to dlatego że on sam chyba nie był przekonany do tego startu co widać po nim i nie jest przygotowany należycie. Samo bycie menadżerem nie wystarczy

~janek

Do hejterow pod moim komentarzem za te pomoowienia juz dzis zglaszam was na prokurature w STALOWEJ.Lemingu konfidentem to byles ty i donosiles na swoich kolegow dlatego SBECY trzymaja z pelo sztame.Do ''wyborca'' tobie paranoiku nawet w przychodni na wyszynskiego juz nie pomoga zglos sie do JAROSLAWIA bo tam jest miejsce dla takich oszolomow jak ty.

~Adam

Do Wyborcy. Nie wiem dlaczego opozycja nie zgłosi sprawy do Prokuratury, może dlatego, że podlega Pisowskiego ministrowi, jak Sądy i z góry wiedzą, że sprawie zostanie ukręcony łeb i nie chcą narażać społeczeństawa na koszty, nie wiem...pytanie do opozycji. Wrócę jeszcze do sposobu zarządzania prezydenta, który jest konsumpcyjny. Nie gospodaruje środkami na które pozwala mu budżet tylko bierze dotację rządową, dokłada kolejny kredyt i się bawi. Zresztą widać to po jego oświadczeniu majątkowym. Nie mówię, ze to co powstaje w mieście jest złe, chodzi mi o to, czy jest to potrzebne na już? I za co to będzie utrzymywane w latach przyszłych, skoro budżet na mega minusie?

~GZDY

Lucjusz za młodego był wielkim konfidentem i lizusem. Zostało mu to dnia dzisiejszego i cała kariera się na tym opiera. Nie popieram żadnego ale taka jest prawda.

wyborca

"Podobno Fundacja, która organizuje wszystkie imprezy w mieście wzieła za kadencji Lucjusza 12 mln zł!!!"

To dlaczego opozycja nie złoży zawiadomienia do prokuratury? To niejedyna impreza, gdzie znikąd pojawia się firma/fundacja, która organizuje... no właśnie, imprezy w najbliższej okolicy albo jedyną imprezę. Patrz: juwenalia w Rzeszowie.

~Adam

Masztem zajmuje się prokuratura wg prezydenta po czym mówi, że to siły natury, które nawet 100 letnie drzewa przewróciły. Po co więc prokuratura? Widać, że prezydent spięty i boi się pytań. Podpiera się ministrami, podpisanymi umowami na rewitalizację np. Ogródka Jordanowskiego. Wydaje kasę na "igrzyska" a nie na to co jest potrzebne w tym mieście. Podobno Fundacja, która organizuje wszystkie imprezy w mieście wzieła za kadencji Lucjusza 12 mln zł!!! Czy MDK z dużym doświadczeniem nie mógł organizować imprez!? Byłoby taniej a pieniądze zostałyby w mieście. Szymonik ma mój głos!

~Młody

Beddzie kolejnych 17 bloków w 5 lat to mi wystarczy aby żyć w stw

~Tomek

Oglądałem 2 debaty i w obydwu Nadbereżny rozłożył na łopatki Szymonika.

Także jeśli opozycja liczyła, ze kandydat ich czymś "błyśnie" i ich uratuje, to się przeliczyła.

Nadbereżny wygrywa przede wszystkim ogromną wiedzą o mieście i o jego potrzebach. Wie dokładnie co trzeba zrobić, a nie prawi gładkich teoryjek jak przeciwnik.

~PaJo

Druga debata i wszyscy widzą i słyszą co proponują kandydaci. Lucek bardziej konkretny a Szymonik pitoli w kółko to samo bez pomysłu na Stalową Wolę. Wynik 2:0 dla Lucka ! Ja jestem przekonany 21.10 stawiam na LUCKA !

~franek

Ten Szymonik taki podobny do Giertycha a pamietam kiedy Giertych byl w koalicji z PIS w 2005-2007 roku to TOTALNA TARGOWICA nzywala Giertycha ''konski leb''.

~GIGI

Dziwię się że w ogóle znalazł się jakiś chętny na startowanie w tych wyborach prezydenckich. Trzeba Lucka zostawić z tym syfem, który narobił, a który przykrywa rozrywkami dla mas. Są one oczywiście potrzebne, ale większość z nas coś potrzebuje i jak nie ma na to środków to tego nie kupuje. To trochę ryzykowne eksperymentować na Stalowej Woli zostawiając Lucka na urzędzie, ale sądząc po komentarzach pod tym artykułem i po sondażach jakie ma Lucek i w ogóle cały PIS (szczególnie na Podkarpaciu) to tych wyborców nic nie przekona. Zostali kupieni za 500+, które najpierw rząd im wyjmuje z kieszeni: w sklepach, na stacjach benzynowych itp., a potem niby daje jakby miał swoje pieniądze. Zostali zmanipulowani nową historią Polski, w której Jarosław jawi się na Kasztance niczym Naczelnik Piłsudski, a w rzeczywistości podczas gdy inni którzy są teraz niszczeni walczyli o wolną Polskę on pod kołderką nie wystawiał nosa ani łapy swojego kotka. Wracając do Stalowej Woli jak już Lucek dokona całkowitego zniszczenia to zawsze można zatrudnić Biedronia. Naprawi i wyprowadzi Stalówkę na prostą. Ale trzeba będzie poczekać jeszcze trochę. Pozdrawiam.

~Polak

Szymonik nie przestawił ani jednego konkretu,może tylko most na Sanie ? gdzie? po co ? za ile? na kredyt? przecież kredyty to samo zło cz tez nie szanowny Panie?Zero pomysłów na miasto. Okazało się że zapytał o trzy rzeczy : przy drugim i trzecim pytaniu po prostu się skompromitował...Lucjusz zatrzymał podwyżki ogrzewania a ten podniósł odpowiednio o 27% i 29% ...chwali się że załatwił przeniesienie części miast, zresztą małej części do tańszej taryfy czyli do tej przy której sam podniósł opłaty o jedyne 27%.. co zrobił żeby zatrzymać podwyżki nie odpowiedział..Pytanie o flagę jest typowym pytaniem opozycji PO,Nowoczesnej,PSL czy SLD jeżdżącej na skargi do niemca o sens istnienia Polski bo do tego się sprowadzało pytanie czyli po co ta flaga..? myślę że nie wymaga to komentarza...i dobrze pokazuje z kim będzie rywalizował Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

~Opary absurdu

Szkoda że pan Nadbereżny o nic się nie zapytał Szymonika, bo ten zapewne odpowiedziałby mu jak 2012 roku na sesji "gówno prawda!"
Taki to kandydat Szymonik jest!

~PrAWDA

Każdy kto oglądał debatę widzi że Nadbereżnemu zależy na Stalowej Woli, Szymonikowi zależy na władzy.

~jerro

Lucek -społeczeństwo oszukasz, Ojce i Matkę oszukasz
---ale matematyki nie oszukasz---
jak byś nie liczył wynik jest jeden! toniesz w długach i nie masz bladego pojęcia jak nich wyjść, ekonomia to dla Ciebie puste słowo które w ogóle nie przeszkadza Ci w sprawowaniu władzy
--- matematyki nie oszukasz--- !!!

~erka

Nie ma na kogo głosować....

~estel

po mowie ciała widać że Nadbereżny jest pewny siebie, tego co mówi, siedzi swobodnie, Szymonik po mimo nogi na kolano co może świadczyć o luzie, bez zaangażowania, spięty, jakby nie pewny swoich wypowiedzi o czym świadczy ciągłe zaciskanie jednej dłoni drugą

Wypowiedzi Nadbereżnego konkretne, Szymonika mgliste

~Hugo

A wy tępe dzidy myslicie ze przy tak zadluzonym miescie ti skad bedzie kasa na splacanie pozyczek ????
Przeciez to z naszego portfela bedzie szlo! Jak nie w tym to w nastepnych latach jak nam dowala to wtedy jazdy znajomy PISior dostanie gluta w ryj.Zacznijcie myslec samodzielnie jezeli w tym miescie 7p % pitrafi myslec samodzielnie bo w puste lby to i taczka nie nasypie