Rodzinny Piknik na błoniach

Image

W niedzielę 30 września na stalowowolskich błoniach odbył się Piknik Rodzinny. Główną atrakcją imprezy była inscenizacja historyczna.

Kilka tygodni temu zakończyły się prace związane z modernizacją błoni nadsańskich. 5 sierpnia miała tam miejsce impreza jakiej jeszcze Stalowa Wola nie widziała. Pod hasłem „Lato, muzyka, zabawa” odbył się wakacyjny koncert dwójki. Na scenie wystąpiło wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. Po tym dużym wydarzeniu przyszedł czas na kolejną imprezę.

Tym razem mieszkańcy mogli podziwiać inscenizację historyczną, podczas której poznali historię wojewodzianki sandomierskiej Maryny Mniszchównej - pierwszej kobiety koronowanej na carową Rosji. Ponadto można było zobaczyć tańce dworskie, pokaz husarski (prezentację techniki jazdy i wyszkolenia bojowego), pokaz musztry paradnej i bojowej pikinierów z XVII wieku, pokaz artylerii i broni palnej od hakownicy do falkonetu.

Przez cały czas trwania pikniku rozstawione było obozowisko historyczne, w którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach historycznych i z dawną bronią, poćwiczyć strzelanie z łuku historycznego. Można było także wziąć udział w zabawach szermierczych oraz warsztatach tańca dawnego.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy przygotowano różne atrakcje dla dzieci m.in. zabawy z animatorami, malowanie buziek, można było także poskakać na dmuchańcach.

Organizatorem Pikniku Rodzinnego byli Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Stalowej Woli oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~STALOWKA

Sensacyjna wiadomosc reprezentacja POLSKI w pilce siatkowej zostala mistrzem swiata wygrywaja z BRAZYLIA 3 do 0. Przypomina to mieszkancom naszego mista wybory na radnych do U.M.cztery lata temu kiedy radni z partii PIS rozniesli radnych z pseudo opozycji 21 do 2. Tak trzymajcie radni PIS bo wszyscy mieszkancy naszego miasta beda glosowac na was.

~Nutrition

pamiętajcie że hejtują propoagandzisci opozycji z Warszawy Radomia i Rzeszowa. Na pikniku nie byli, nic nie widzieli

~jeje

~Jozin czemu kłamiesz hejterze z opozycji. Ludzi sporo impreza fajna. Kawał dobrej historii. A opozycja prawdopodobnie w tym czasie była pod sądem się modlić, aby impreza nie wyszła. Mieli koszulki konstytucja i świeczki.

~Stahh

Nie grajo

~ksiundz

Kiedy we wrzosie graja KLER wie ktoś ?

~Jozin

BUHAHAHA fłekfęcja niczym na stalufce. Gdyby nie sołtys z obstawą to by nawet 40 gapiów nie zliczył.

~off

Nie miałbym nic przeciwko takiej imprezie gdyby nie pojawili się dwaj pinokia lucek i łeber

~siwy

oj pracownicy urzędu już się telepią, bo nie wiedzą czy nowy prezydent im przytrzyma umowy o pracę. więc uważajcie urzędnicy co wypisujecie!!!

~heniek

Bylem tam prawie caly dzien tak mi sie ta impreza podobala. Jeszcze raz wielki szacun dla wladzy z naszego miasta. Tyle radosci co mieli zwlaszcza mlodzi mieszkancy juz dawno nie widzialem.

~do Marek

Chłopie, wisi artykuł od piątku że będzie w niedziele piknik... Co Ty chcesz?

~siwy

fajnie jakby pokazali bitwę pod Grunwaldem

~Kredyt

:szok: :szok:

~Finetta

pogoda dopisała.

~Polak

Cdn ale mi się podobało a opozycja w 8 osób pod sądem modli się o deszcz miałem ochotę zaczepic ich i powiedzieć co o nich sądzę ale stchórzyli

~cdn

Poznaliśmy historię carowej Rosji.
To nas czeka w najbliższym czasie/
Nie lepiej było wystawić bitwy pod Grunwaldem, i w roli głównej Mateuszek

~marek

przez przypadek sie tam znalazłem ( słaba informacja była pewnie sporo ludzi nie usłsszało o tym)
ale naparwde fajna sparwa kto nie był niech załuje