Rodzinny Piknik na błoniach

Image

W niedzielę 30 września na stalowowolskich błoniach odbył się Piknik Rodzinny. Główną atrakcją imprezy była inscenizacja historyczna.

Kilka tygodni temu zakończyły się prace związane z modernizacją błoni nadsańskich. 5 sierpnia miała tam miejsce impreza jakiej jeszcze Stalowa Wola nie widziała. Pod hasłem „Lato, muzyka, zabawa” odbył się wakacyjny koncert dwójki. Na scenie wystąpiło wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. Po tym dużym wydarzeniu przyszedł czas na kolejną imprezę.

Tym razem mieszkańcy mogli podziwiać inscenizację historyczną, podczas której poznali historię wojewodzianki sandomierskiej Maryny Mniszchównej - pierwszej kobiety koronowanej na carową Rosji. Ponadto można było zobaczyć tańce dworskie, pokaz husarski (prezentację techniki jazdy i wyszkolenia bojowego), pokaz musztry paradnej i bojowej pikinierów z XVII wieku, pokaz artylerii i broni palnej od hakownicy do falkonetu.

Przez cały czas trwania pikniku rozstawione było obozowisko historyczne, w którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach historycznych i z dawną bronią, poćwiczyć strzelanie z łuku historycznego. Można było także wziąć udział w zabawach szermierczych oraz warsztatach tańca dawnego.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy przygotowano różne atrakcje dla dzieci m.in. zabawy z animatorami, malowanie buziek, można było także poskakać na dmuchańcach.

Organizatorem Pikniku Rodzinnego byli Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Stalowej Woli oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.